Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Meni isto taj album prvi, tad sam poceo da slusam metal. A She-wolf bila omiljena, a zadnji minut bio omiljeni solo...

Secam se da sam istrazivao na dial-up internetu zasto taj solo zvuci tako narodnjacki, i procitao negde da je to uticaj Dann Huff-a koji je producent albuma, a inace kantri muzicar.

 

Ali da ne podcenjujemo druge pesme, npr, zadnji minut na vortex isto ubija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i ja sam negde video da je Dejvi angažovao nekog matorca da mu pomogne kako da od neke pesme napravi mega-pop-hit za Cryptic, mislim da je on bio najodgovorniji za pesmu Almost Honest, meni je ona jedna od najlošijih pesama u celokupnoj diskografiji!

 

 

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

 

Kolko' se samo razbesneo čovek, stvarno dobro leti ova džitra, pravo ime nema šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da, ali onaj refren je katastrofalan, a upravo mu je taj matorac to predložio, tako da bi ta pesma verovatno bila sasvim ok bez uticaja drugih ljudi i jebene želje Dejva da napravi pop-hit, koji će mu omogućiti multimilionsku prodaju albuma i prestići Metaliku :mhihi:

 

Vole, ne radi se o pljuvanju, taj album je sasvim dobar, pogotovo ako uzmeš da je tih godina bilo dosta razočaranja od velikih bendova, ali ne vidim razlog zašto ne reći šta na tom albumu vajla, a šta ne, kao i na svakom drugom albumu!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Vole, ne radi se o pljuvanju, taj album je sasvim dobar, pogotovo ako uzmeš da je tih godina bilo dosta razočaranja od velikih bendova, ali ne vidim razlog zašto ne reći šta na tom albumu vajla, a šta ne, kao i na svakom drugom albumu!

 

te godine je bilo ultra razocarenje - load i reload album, iako mi je load sada do jaja album, tad nije bio nikom jer je cela ekipa bila u fazonu "heavy metal or no metal at all". Mejdeni su bili mozda u najgoroj fazi, Antraks nije bio nesto popularan, Judas Priest godinama nije objavljivao albume, pa tek nesto na kraju te godine, motorhed se nekako uljuljkao, sve pravio slicne pesme, white zombie se raspao, paradise lost napravio dobar album ali nekako previse pop za to vreme....

 

Nekako u tom bunilu, mega ekipa napravila stvarno dobar album, ne toliko metal, ali skroz metal u poredjenju sa metalikom npr, i sasvim normalno svi casopisi su ga proglasili za najbolji metal album. Ali to nije sve, recimo kojoj god svojoj devojci da sam pustao megadet, svima se do jaja svidela trust pesma, iako nisu slusale metal. Nekako je taj album bio i vise nego metal album.

I posle iz nekog razloga ovaj kiknuo Menzu, i nekako nijedna sledeca postava nije imala takvu energiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thrash pogotovo u tom periodu bio u velikom qrcu...

 

Trust i meni baš dobra pesma, možda će ovaj komentar smetati megafanovima, ali mi je ona neka varijanta Enter Sendmena, malko više metalizirana, bez obzira uvek sam je rado slušao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sodom je uvek bio Sodom, čak su učinili neke albume prebrutalnim za thrash(Tapping, Masqerade, Code..), e sad diskutabilno je da li su baš ti albumi toliko dobri, dok je Kreator 90-ih pokušavao da ubaci razne uticaje na albume i zapravo, i ako ne baš čistokrvni thrash albumi, meni su oni daleko zanimljiviji i kreativniji od Sodomovih, pogotovo Cause of Conflict i Outcast, na Endorami jeste malo preterao sa eksperimentisanjem, ali nije ni taj album toliko loš, ako se ne gleda na njega kao na čist thrash-metal album(što uopšte i nije)!

 

Ne zaboravite i Testamentovo remek delo u tom periodu, The Gathering!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se. Sodom je devedesetih izbacio nekoliko bombi od albuma. I to PRAVIH tres metal albuma.

Masqerade i Code... pa ono, da thrash jeste, cak i death metala tu ima... sve je to ok, brutalno, prepuno rifova, ali... mnjaaahhhh dosadno brate. Sto kaze Human, Kreator je eksperimentisao, ali izbacivao daleko zanimljivije albume. Thrash je bas bio u debelom kurcu tada, jos kad se setim eksplozije nu metala, povraca mi se na ceo period.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...