Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Jeste, dobar je, ali nije uvek za gledanje, za neko posebno je raspolozenje, nekad mi je bas bas mucan.

 

Jeste, jedva sam ga odgledala..bas sam se nesto sazivela i sazalila i samo sam cekala kraj..bas je tezak.

 

@woi - trenutno skidam street kings ;)

 

btw, sinoc sam odgledala The Notebook - preporucujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitacu brata Korejanca iz firme. Kad stignem. Mozda nesto on ishcheprka.

Uh, to bi bilo sjajno. Hvala i tebi i njemu in advance ;) :*

 

 

Odgledao. Super je, opustencija, dosta cool fora, sasvim simpa.

 

Skinuh ga, ali ne znam šta čekam da ga konačno pustim. Mislim da Finding Nemo ništa ne može da prevaziđe. Ice Age se ne računa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1192712419323.jpg

 

Не знам, то ми није прошло ни први пут. Више ми се свидео, рецимо, Gummo, што се тиче камере на оним деловима где филм више наликује документарцу.

da, ali imaj u vidu da je rec o dva razlicita zanra, pa prema tome i o dve vrste potrebe vezane za tehniku snimanja. sam pojam odredjenog zanra, iako doduse otvoren, ipak determinise izvesna sredstva (a samim tim i ogranicenja) za sopstvenu realizaciju. to vazi za [REC] podjednako kao i za Gummo. resenje kamere kakvo se nalazi u Van Sant-ovom "Slonu" bi, cini mi se, takodje bio dobar primer toga; igrani film u dokumentarnom maniru na temelju spoja fikcije i istinite price, i kamerom koja besprekorno prati sve to. zatim, Irréversible od Gaspar Noé-a, i kamera iz uvodnih minuta filma koja skoro da tera na mucninu praveci tako savrsen preludijum za ono sto ce uslediti. na pamet mi pada i austrijski film Angst, gde se stice utisak da upravo kamera nosi kompletnu pricu; njen hipnoticni, lelujavi hod uskladjen sa karakterom serijskog ubice koji je izgubio svaki kontakt sa stvarnoscu. naravno, nista od toga nije nuzno. moglo je biti i drugacije, ali pitanje je da li i efektnije. manje-vise staticna POV tehnika u okviru horor filma bi stvorila isuvise upadljiv kontrast. gledalac bi u najmanju ruku bio zbunjen, a ne zastrasen. zbog toga, mislim da "smirena ruka" ne bi bila bas dobro resenje za [REC], ili ako hoces, za The Blair Witch Project. horor zanr ima posebne zahteve, a ja licno ne bih bio bas sklon da "smirenost" uvrstim medju njih.

svakako, druga je prica sto bi taj "first person" pristup filmu lako mogao da postane naporan, bespoentan i besomucno izrabljivan stil. Cloverfield bi bio dobar kamen temeljac toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras sam gledao premijeru filma "Vrhunska Igra". Sta znam, nije los.. Zadnjih pola sata je bas urnebesno. Klasicni Holivud.

 

Inace preporucujem domaci film "Citulja Za Eskobara" - Perverzija. Od samog pocetka uzbudljiv i komican. Non stop uvodi u nove "detalje" koji su jako sokanti, zanimljivi i ne-predvidivi( sto nije slucaj kod Hollywood-a).

<- Mnogo dobar!!

 

 

Sledece sto cenim da treba pogledati je "Vegas Za Dvoje". Ne-strpljivo ocekujem premijeru..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, citulju sam izvalila da je kul film jos iz reklame :lol: A moram da vidim i ono sranje 4. covek cisto zbog Koje :)

Gledala sam sinoc Panov Lavirint i zaprepastila se, nisam nista onakvo ocekivala, bas me je "pogodio" (ne u tuznom smislu), mnogo je dobar. Al to ste svi vec znali, samo ja kasnim s gledanjem filmova :)

 

Preporuka: Bal-Kan-Kan, meni je bilo mnogo smesno :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panov lavirint je pravo remek djelo. Mada, mišljenja su, kao i uvijek, podijeljena. Ako ti se taj svidio, svidjeće te se i Đavolja kičma.

 

http://www.youtube.com/watch?v=T8Atmz8dFiQ

 

Ako je Lavirint polu san i polu java, onda je Kičma više java, manje san. Ali podjednako dramatičan i podjednako dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al nema komentarisanja, nema piskanja kad god hoces, zdranja celog rucka sa sve salatom i supom... a ko ima neki bolji zvucnik i tv boli ga uvo za prednosti bioskopa...

plus mrzim sto uvek moram da nosim dodatnu odecu za bioskop jer je uvek hladno, letos me je oladio neki fen u Tuckwoodu isla sam 3x u wc za vreme Pirata sa kariba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas ti komenari iz bioskopa daju neku drugu atmosferu filmu. Takodje u istima, hrane ima koliko hoces.. Najjace jos sarmu da doneses :) :)

 

Ne znam, Tackwood je los bioskop. Zadnji put su mi se raspale usi od njihovih zvucnika.. Takodje male su sale, i malo je platno :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenim da su svi vec gledali Amadeusa recimo. Lik koji igra Mocarta igra i u "Dominick & Eugene". Heartbreaking.

 

Za ljubitelje tjaknutih filmova preporucujem Carpenterov studencki film "The Dark Star". Nije horror vecma sci-fi crna komedija. U rangu sa Pajtonovcima, ali je drukciji stil, ipak su ovo Ameri. Svi likovi koji su radili na tom filmu (mislim bas u LA-ju, na USC-ju) su napravili karijeru u Holivudu. Sem glumaca. Film je originalno kostao nekih 10 soma talira rekao bih, posle su dodali jos nekih pedesetak mozda, od kojih je dosta otislo na "specijalne efekte". Dosta ideja iz ovog filma je kasnije zavrsil po blokbasterima tipa Star Wars i Alien. No kako rekoh, ovo je komendija. Kara komendija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuh taj film prije nekih dva mjeseca, bio jednom krenuo gledati pa zaspao, premoren.

Imam u planu da Karpentera obradim hronološki, kod buraza ima par filmova, par moram skinuti s neta pa redom, ove što sam gledao, može opet.

 

Izgotivio sam se pošteno Bjekstvom iz Njujorka, skinuo divx, a pogledam Bjekstvo iz Los Anđelesa neki dan na TV. Nevjerovatno mi je koliko ovaj drugi izgleda loše a ovaj prvi dobro. Ali ima i drugi duha.

Moram nekako natjerati djevojku da zajedno sa mnom pogleda prvi. Taman dok pročita 1984.

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

St_Trinians.jpg

 

IMDB

 

St Trinian's, a school for "young ladies" with its anarchic doctrine of free expression, brings together a motley crew of ungovernable girls who, using their wit and ingenuity, save the school from bankruptcy.

 

Totalno zabavan i opustajuci filmic, i malo za promenu da umesto decaka, sada devojke prave sranja :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koji Bergmanov film.

Takodje je odlican film Pi, o matematicaru koji pokusava da nadje univerzalni obrazac koji lezi u osnovi sveta, dok se o njega otimaju brokeri ili Jevreji zarad svojih ciljeva. Fenomenalan kraj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se da ne zalaziš često na ovaj dio foruma :razz:

 

Nego, odgledah Hortona. Dobar je, sviđa mi se ideja, ali nekako kao da nešto fali, a ne znam tačno šta. Previše je kratak dio između razrade i završetka, pa onda početak izgleda previše dugačak. Ali poenta je dobra. Still, Horton je samo speck u odnosu na Finding Nemo-a. Taj crtani je savršeno koncipiran, big wisdom i say :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...