Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Nisam gledao puno Alenovih filmova ali Vicky Cristina Barcelona je stvarno fin filmic. :da:

 

Inace,odgledah konacno Inglourious Basterds.Odlican je film,mada ne i Tarantinov najbolji kao sto on sam misli(i cak naglasava poslednjom recenicom u filmu:I think this is going to be my masterpiece).Ima one standarne Tarantino elemente:duge zanimljive dijaloge(zbog cije je preterane upotrebe nekima Death Proof bio bezveze),ekstremno nasilje,mexican stand off,pa cak i pokoji foot fetis momenat. :haha: Likovi su dobro odradjeni i karakterisani,ali mislim da je glumacka postava ipak prevelika pa ne dobija svaki zanimljiv lik dovoljno paznje i mesta za razvoj.A i beveze mi je malo bilo to sto se toliko potencira to da ovo "jevrejska osveta",pa se u trenutku pri kraju filma stvarno cini da je ovo nekakav jevrejski propagandni film. :haha: Eto samo bih taj detalj pred kraj kada glavna junakinja to govori na platnu izbacio.

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo odgaledah Serloka, potpuno je ispunio moja ocekivanja. Inace volim Ricijeve filmove, ali ovaj me je posebno odusevio, nije kao dosadasnji filovi. Odlicni glumci, savrseno odradjena prica i fenomenalna muzika u filmu. Od mene cista desetka za film. :da:

Edited by Night's Blood
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo odgledah Bronsona. Jedva!!! Po meni ubedljivo najgori folm koji sam odgledao zadnjih jedno 10 godina. Obicno ovakve filmove iskljucim posle 10 min, ali sam zbog preporuka pojedinih clanova ocekivao neku akciju u filmu koje na zalost nije ni bilo. Film je jedno grandiozno sranje  u kojoj je jedina svetla tacka glavni glumac koji na zalost nije mogao da pruzi vise u filmu gde prakticno nista ne radi sem sto grize neke ljude i udari ih nek put.

 

Poredjenje ovoga sa Paklenom Pomorandzom treba da bude karakterisano kao kriminalno delo.

 

Od 1 do 10 slaba dvojka.

 

 

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo odgledah Revolver Gaja Ričija, u saradnji sa Luk Besonom. Očekivao sam, zbog ova dva imena, jak i zajeban film, ali sam se razočarao. Mnogo.

 

Uvek je, u svojim filmovima, naglašavao likove, čak nam je i prikazivao razne dogodovštine u cilju boljeg upoznavanja sa istim. Ovde toga nema, i imao sam veliki problem u smislu povezivanja.

Što se same priče tiče, dobra je, ali ipak mislim da je bila prevelik zalogaj. Mnogo je duboka i kompleksna, i po mom mišljenju, nije mu pošlo za rukom da je prikaže kako valja.

 

Za razliku od njegovih prethodnih filmova, imam osećaj da ću ovaj brzo zaboraviti. No, možete ga pogledati u svakom slučaju, ne može da škodi.

 

http://www.megaupload.com/?d=84KUT4XK

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante's Inferno (2010)

 

Dantes_Inferno:_An_Animated_Epic_4.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=gP_baT8MPdo

 

Čini mi se da je novi trend zahvatio holivud, pravljenje crtanih/anime filmova prema budućim blockbuster igrama...

Video sam trejler za Dante's Inferno igru, i onda pre neki dan ukazano mi je da je i crtani urađen od strane 4 animatorske kompanije: Film Roman (The Mask Animated Series, X-Men: Evolution, Bobby's World), Manglobe (Samurai Champloo, Ergo Proxy), Dong Woo, JM Animation, and Production I.G. (Blood The Last Vampire, GITS) da bi što bolje ispromovisali igru.

Skeptično sam pristupio ovom animiranom izdanju, jer da uzmu jedan od najneobičnijih književnih dela i celu priču da pretvore u ogroman slešer mi je apsurdno.

Dante je ovde prikazan kao Krstaš koji se vraća iz Jerusalima i zatiče svoju porodicu i dom uništenim, a njegovu voljenu Beatrice zatiče kako umire i njen duh kako odlazi prema nebesima, ali ne lezi vraže (doslovno) Lucifer se pojavljuje niotkuda i krade njenu čistu dušu odnevši je u pakao, dok "jadni" Dante mora da se probija kroz 9 krugova pakla i da lupi đavolu nekoliko packi i nauči ga pameti...

Nisam očekivao nikakvo remek delo na polju priče jer ono je toliko ogoljeno i isklišeizirano da sam do kraja filma prevrtao očima, kada se Dante sav sluđen prodere: Beatrice!!! po x 100 put. Zanimljivo mi je da je jedan od scenarista ovog nedela radio na Monster's Ball scenariju...

Iako se stilski animacija menja iz nivoa do nivoa pakla, jedino sam uživao u intrigantno naslikanim pozadinama pakla, dok su me stanovita bića i napaćene duše poprilično razočarale, imao sam osećaj da sam to već viđao u nekim stripovima i igrama. Razrada likova je jako tanka (a šta očekivati od hack&slash igrice iz trećeg lica?) i izbor glasova je jako postao zamoran, jer kako se menjala animacija zapazio sam čak nekoliko grešaka pri sinhronizovanju kao u filmovima Bruce Lee-a...

Moja preporuka vam je da odgledate Berserk anime, slična tematika (ljubav, borba sa zlom isl.) i vremensko razdoblje, samo što Berserk predstavlja masnu pančetu, dok je ovaj Dante ispao kao kakva pileća kost bez mesa...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao sam Whatever Works. Nije los, moze da se pogleda. Samo me je hepiend i rasplet iznervirao nacisto.

 

 

I meni se svideo, zato ga i nakacih na preporuku, iznenadio sam se, odgledah ga do kraja, inace ove novije gasim na pola uz 2-3 socne psovke. Ima neku ok atmosferu

a naravno glavni lik me je odusevio pricom, pogledao sam posle Match Point i Cassandra's Dream, nja nista posebno a Vicky Cristinu nikako da se nakanim

smaraju me te trouglaste fore. Sad skidam Daybreakers, videcemo na sta su ga nacinili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je film,mada ne i Tarantinov najbolji

I meni se film dopao tj nije svakako ni blizu tracenja vremena ali kad razmislis o tome sta si gledao nekako se razocaras.

Prvo najveca glupost u filmu i jesu Inglorious Basterds tj nikad vece dileje i to ne na kul nacin. Dalje, Film te prosto tera da mrzis jevreje jer vidis Nemce kao jedine kulturne ljude na filmu, govore 100 jezika, imaju manire i sl. Zatim idu idiotske nelogicnosti tipa Hitler kog niko ne cuva, bioskopska projekcija za vrh vlasti na neprijateljskoj teritoriji koju cuvaju 2 vojnika i na kraju totalni poser na jedinog do jaja lika u filmu koji iz hladne proracunatosti prelazi u 'pocicu s ovim finim ljudima jer oni me sigurno nece zaklati u sumi nego ce mi dati pomilovanje! Nemoguce, pa oni zapravo hoce da me ubiju! Evo sad cu da piskim u gace...' Mislim okej to za obezbedjenje i sl mozes da kazes 'pa sto bi film bio realan?' ali ova glupost na kraju... mogli su i da totalno drugog glumca stave u fazonu mutirao je preko noci :rolleyes:

 

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Berserk je strahovito dobro delo, najbolji anim koji sam ikada gledao, a gledao sam ih dosta... Naravno imao je i debelu podlogu na kojoj je uradjen (ogromna manga iz puno tomova), pa su likovi dobro razradjeni, i kada se sve zavrsi zaista se dugo pamti, retko ko ostane ravnodusan i sa mlakim utiskom...

 

Dantea sam skinuo juce, sad cu da ga pogledam

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se film dopao tj nije svakako ni blizu tracenja vremena ali kad razmislis o tome sta si gledao nekako se razocaras.

Prvo najveca glupost u filmu i jesu Inglorious Basterds tj nikad vece dileje i to ne na kul nacin. Dalje, Film te prosto tera da mrzis jevreje jer vidis Nemce kao jedine kulturne ljude na filmu, govore 100 jezika, imaju manire i sl. Zatim idu idiotske nelogicnosti tipa Hitler kog niko ne cuva, bioskopska projekcija za vrh vlasti na neprijateljskoj teritoriji koju cuvaju 2 vojnika i na kraju totalni poser na jedinog do jaja lika u filmu koji iz hladne proracunatosti prelazi u 'pocicu s ovim finim ljudima jer oni me sigurno nece zaklati u sumi nego ce mi dati pomilovanje! Nemoguce, pa oni zapravo hoce da me ubiju! Evo sad cu da piskim u gace...' Mislim okej to za obezbedjenje i sl mozes da kazes 'pa sto bi film bio realan?' ali ova glupost na kraju... mogli su i da totalno drugog glumca stave u fazonu mutirao je preko noci :rolleyes:

 

 

 

Nisu na kraju nikoga zaklali u šumi, koliko ja znam.

 

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...