Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

The-Pact-Poster.jpg

The Pact - kul film za Noc vestica...

Nije ono wow odlican, al' sasvim solidan b horor-triler, dobra gluma + mi se svidja sto su neke stvari nedovoljno objasnjene, tj. ostavljeno je gledaocima da ih sami zakljuce i zato ima prilicno oprecnih misljenja o nekim stvarima u filmu...

Npr jedna od stvari za razmisljanje je zasto se film uopste zove The Pact... Tj. o kom paktu je rec.

6/10

Ljubitelji zanra bi svakako trebalo da ga pogledaju, ostali u zavisnosti od raspolozenja...

E, da, i nema puno cimanja, nije nesto strasan film ko sto pise na ovom plakatu...

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nastaje novi podzanr horor filmova i da je ovaj, zajedno sa Absentia (koji ti preporucujem da pogledas)u tom radijusu.

 

 

Pakt izmedju Annie i one ubijene devojke.Meni je jedino nesvatljivo ono konstantno plakanje ( i u snu, i u hotelskoj sobi pored njene i u kuci) njenog ujaka

 

Edited by Lou
boktejebo, citiraš ogroman post koji je odmah pre tvog
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nastaje novi podzanr horor filmova i da je ovaj, zajedno sa Absentia (koji ti preporucujem da pogledas)u tom radijusu.

 

 

Pakt izmedju Annie i one ubijene devojke.Meni je jedino nesvatljivo ono konstantno plakanje ( i u snu, i u hotelskoj sobi pored njene i u kuci) njenog ujaka

 

Hvala pogledacu.

 

 

Mislim, da je to kajanje koje on ispoljava. Ali koje ga ne sprecava da ubija dalje. Ima jos stvari, simbolika plavog i zelenog oka, da li je on njoj ujak ili cale, da li joj je majka zapravo maceha, a prava majka ona koja je duh, jer i ona je trudna na onoj slici, a to objasnjava i zasto ova ima njen krst i onu podeljenu sliku, da li su sestre zapravo polu-sestre po ujaku, tj caletu, da li je bio incest ili nije, kao i sta simbolizuje kraj da li je samo nocna mora ili se i u njoj radja neko zlo u smislu da sad ona ostaje sa malom, tj. postala je maceha. A sestre je majka/maceha maltretirala kao male itd. E, da ja npr. mislim da je vise pakt izmedju sestre i brata, jer je ona znala sta ovaj radi, a ipak ga krila...

 

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala pogledacu.

 

 

Mislim, da je to kajanje koje on ispoljava. Ali koje ga ne sprecava da ubija dalje. Ima jos stvari, simbolika plavog i zelenog oka, da li je on njoj ujak ili cale, da li joj je majka zapravo maceha, a prava majka ona koja je duh, jer i ona je trudna na onoj slici, a to objasnjava i zasto ova ima njen krst i onu podeljenu sliku, da li su sestre zapravo polu-sestre po ujaku, tj caletu, da li je bio incest ili nije, kao i sta simbolizuje kraj da li je samo nocna mora ili se i u njoj radja neko zlo u smislu da sad ona ostaje sa malom, tj. postala je maceha. A sestre je majka/maceha maltretirala kao male itd. E, da ja npr. mislim da je vise pakt izmedju sestre i brata, jer je ona znala sta ovaj radi, a ipak ga krila...

 

 

Interesantnan zakljucak, stvarno je na gledaocu da protumaci kako mu najvise odgovara

 

Ali

Jako mi je cudno to sto je njen ujak bio u sobi pored nje u nekom hotelu, pomislim u tom momentu da je i on duh, koji ce k***** on u sobi pored?

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantnan zakljucak, stvarno je na gledaocu da protumaci kako mu najvise odgovara

 

Ali

Jako mi je cudno to sto je njen ujak bio u sobi pored nje u nekom hotelu, pomislim u tom momentu da je i on duh, koji ce k***** on u sobi pored?

 

 

 

E, da, to stvarno nemam pojma... Ostavili su bas dosta prostora za pretpostavke... A sto se plakanja tice, svuda su ona raspeca i cuda u kuci, kontam da su brat i sestra jaki vernici, pa on oplakuje grehe, bem li ga...

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi gledao Sreto Hangover?

Odlična komedija, isti fazon ko to... momačko veče.

-------------------

 

Nego, je l' gledao neko Another Earth?

http://www.imdb.com/title/tt1549572/

 

Ja se kanim da ga gledam od kako se trejler pojavio, ali još ne stigoh.

Radnje mi deluje jako interesantno (paralelna zemlja na nebu koja kasni u odnosu na prvu 15 minuta).

Da li je više tako sf neki trip, ili romantika i te gluposti?

Ako može neko da mi kaže više o filmu (bez preteranog spoilovanja), i da kaže na koji eventualno film liči (cool kao Kpax... ili smarački kao Signs i Moon?) bio bih zahvalan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene oduševljavala ona kokoška u stanu, i koji će im kurac? :D

Posle čitam na imdb da je reditelj u dvd komentarima napisao da je hteo da to ostane nerazjašnjeno, ali da jedno od objašnjenja može biti da su kokošku ulovili jer su hteli da nahrane tigra. :D

 

A drugi deo, vrh momenat mi je kad Su vidi sebe na mobilnom kako divlja na ulici: Fuck the police... fuck the police!!!" :D

Su mi nekako najveći car, bolji čak i od Alena.

 

Inače, trenutno se snima treči deo i zna se samo to da ovoga puta nema nikakve momačke večeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, trenutno se snima treči deo i zna se samo to da ovoga puta nema nikakve momačke večeri.

Ako se dobro sećam, rečeno je odmah posle drugog dela da će ovaj biti u Amsterdamu i da će koncept biiti drugačiji, da se ne bi ponavljalo sve živo na drugoj lokaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, je l' gledao neko Another Earth?

http://www.imdb.com/title/tt1549572/

 

Ja se kanim da ga gledam od kako se trejler pojavio, ali još ne stigoh.

Radnje mi deluje jako interesantno (paralelna zemlja na nebu koja kasni u odnosu na prvu 15 minuta).

Da li je više tako sf neki trip, ili romantika i te gluposti?

Ako može neko da mi kaže više o filmu (bez preteranog spoilovanja), i da kaže na koji eventualno film liči (cool kao Kpax... ili smarački kao Signs i Moon?) bio bih zahvalan. :)

 

Nije ono na sta prvo pomislis od koncepta iznenadnog pojavljivanja paralelne zemlje.

Film je Indie depresivna fucked up drama. Sf je u skroz drugom planu.

Zaobidji slobodno...ulogovao sam se samo da bih ti to napisao :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...