Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Do kojeg momenta u knjizi je taj prvi film stigao? Jesu li bar stigli do Beorna?

Jel Gandalf i u ovom filmu umorni dekica, pičkica, ili više nalikuje Gandalfu vranolujnom iz knjige?

Da li je Pera i ovoga puta forsirao slowmotion patetične kadrove hobitovkog plakanja?

Je l' ima smaračine poput scena Aragorna i Arven iz LOTR-a?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do kojeg momenta u knjizi je taj prvi film stigao? Jesu li bar stigli do Beorna?

Jel Gandalf i u ovom filmu umorni dekica, pičkica, ili više nalikuje Gandalfu vranolujnom iz knjige?

Da li je Pera i ovoga puta forsirao slowmotion patetične kadrove hobitovkog plakanja?

Je l' ima smaračine poput scena Aragorna i Arven iz LOTR-a?

 

Ne, ne, ne i ne.

 

Da li su Hobita snimlili odjednom?

 

Inace Kristofer (Saruman) jedva stoji, ruke mu se tresu .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, od knjige koja ima 349 strana jako jako krupnog fonta on je snimio film koji cini 134 strane tog ogromnog fonta... I film traje 3h... Jebo te, pa sta je snimao toliko?! Tom logikom je od Gospodara trebalo da snimi jedno 20ak trosatnih filmova, jer je LOTR mnogo komplesniji, zreliji i duzi, Hobit je realno decja knjizica, al' mlati pare Djekson, boli ga pisa...

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno je golum pobedio u filmu xD Animacija najbolji glumac u celom filmu. A Saruman nogom u grob. Sto se tice same trilogije, drugi deo je skoro pa snimljen, bice prikazivan 2013 godine, a treci deo 2014 koliko sam razumeo. Ubrzano snimaju zbog Gandalfa i Sarumana pretpostavljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimili su oni sva tri dela, ali su samo prvi isproducirali, ova ostala dva će izaću u približno isto vreme naredne dve godine. Ja sam pročitao negde da je uloga Gandalfa prvobitno bila ponuđena Koneriju, ali je odbio, pa je posle izjavljivao kako se kaje bla bla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uopšte ne mogu da gledam LOTR, bez da glasno počnem da psujem Jacksona zbog svih sranja i patetike koje je ubacio u film.

Prvo taj Gandalf koji uopšte (sem fizički) ne sliči Gandalfu vranolujnom iz knjige (i koji je definitivno najkul lik u knjizi). Ona besmislena svađa u Rivendalu između njega i Elronda, njegova konstantna usporenost i smorenost (umesto da poput Gandalfa iz knjige pleni druge svojom harizmom i energijom (potpomognutu vatrenim prstenom koji nosi), on je bukvalno energetski vampir i isisava i ono malo energije u karakterima). Njegova konstantna nedoumica na koju će stranu, te pita druge za savet (a kada je Gandalf iz knjige pitao nekoga za savet?). Dovoljno je uporediti susret Gandalfa i Nazgula iz knjige i filma i videćete o čemu pričam.

Zatim Aragorn - još jedan energetski vampir, umesto da dobijemo zajebanog šumara prekaljenog desetinama surovih godina teškog života. Mrkog zapovednika, a ne pičkicu kao u filmu, koji nesigurnim glasićem daje zapovesti, i stoji nesiguran u sebe ispred Arven.

Naposletku, sva ona patetika sa plakanjem iza svakog ćoška. Pogotovo ona glupost posle Morije, gde ga fol, Bortomir napada da uspore (BLJAK!), slow-motioni gde Frodo urliče kao da sedi na šolji: "Gaaaaandaaaaalf... Noooooooooooo", sa suzom u oku. Kung-fu u Edorasu i Minas Tiritu, nepotrebna svađa Aragorna i Legolasa u Helmovom ponoru. Svođenje Gilmijevog karaktera na jeftini kafanski humor. Kraj trećeg dela koji nikada da se završi (čini mi se da oni hobiti srećno skaču po krevetu jedno pola sata).

Jedini svetao momenat su akcione sekvence (pogotovo prvih 5 minuta prvog filma), ali džaba sve to kad moram da motam sve bljuvoštine i patetike između, jer nemam snage to da gledam.

Što ne dadoše Gibsonu ili Kameronu da režira, nego ovom B-horror komedičaru...

 

Zbog svega toga se bojim da odgledam Hobita.

Ali ću ipak u toku naredne nedelje da odem i vidim sa nadom da je Petar naučio da režira malo bolje scene koje teže da budu dramatične ili tužne.

Zato sam i pitao ono gore, pa ako neko bude voljan da mi razjasni da li na taj način sliči LOTR, bio bih mu zahvalan da ne gubim vreme.

I takođe: znači definitivno ne preporučujete 3D verziju, nego običnu?

 

Ne, ne, ne i ne.

 

Da li su Hobita snimlili odjednom?

 

Inace Kristofer (Saruman) jedva stoji, ruke mu se tresu .....

 

Lik je carina. Nikada neću prestati da žalim što makar njega nisu stavili da bude Gandalf, jer ima sasvim dovoljno harizme za to.

Odličan je i kao Saruman, ali Gandalfova uloga je ipak mnogo bitnija, i voleo bih da su zamenili uloge on i Ian, i bio bi (po meni) mnogo bolji i gledljiviji film.

 

Da, Hobita su (kao i LOTR) snimili odjednom, a postprodukcija se radi dok izlaze delovi jedan za drugim.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sve sve, al' kraj "Povratka kralja" je stvarno jeziv, ocekivao sam u jednom trenutku da se i Djekson pojavi i da uleti Frodu u zagrljaj... Pretero je bradonja svaku meru! Gibson bi bio stvarno dobar izbor, Kameron, ne bas... Mozda pre Ridli Skot... Inace, moram da kazem da i u knjizi ima patetike, ne toliko koliko u fimlovima, i svakako stoji sve sto si rekao za promenu karaktera, a meni su i u knjizi, kao i u filmu, najgori delovi bili sa Semom i Frodom. U Djeksonov LOTR-u ono sto moze da se kaze da je stvarno fantasticno je muzika, to je Sor stvarno majstorski odradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh... nikako se ne slažem za Ridlija Skota. možda Ridli od pre par decenija.

Kontam da bi Ridli stavio smorenog Rasela da glumi Aragorna (što bi bio još grozniji izbor) i još više usporio film.

Pa Prometej film nema ništa u prvih 45 minuta, a i posle stvar da je jedva bolja. Da ne pominjem onu katastrofu od Robina Huda.

 

Kameron je (po meni) reditelj sa istančanim ukusom da nigde ne pretera. Ne režira čovek jedan film godišnje, nego jedan u 5 godina, i kada se pojavi film, do je do kraja ispolirano i film obori sve rekorde gledanosti. Dobar primer je Avatar. Naravno, ima i boljih filmova od Avatara, ali i Avatar je sasvim dobro odrađen (za jedan akcioni film kakav i treba da bude).

Gibson je car, tu nema priče.

Volim jako i Darabonda, mada on ne bi možda bio dobar za LOTR, obzirom da čoveku najbolje leže drame.

Zemeckis bi možda dobar posao napravio sa LOTR.

Ili onaj ludak Sam Raimi :) Kontam da bi LOTR više nalikovao horroru nekom da on režira, ali bi svakako bilo zanimljivo videti šta bi on uradio. :)

Edited by Dark_Elf
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko gore rece da se Koneri pokajao sto nije prihvatao ulogu, to nije skroz tacno, on je rekao da mu scenario filma nije do kraja jasan i da se razume film u potpunosti za je zato odbio ulogu.Ali je rekao da njegov engleski kolega fenomenalno radi posao oko Gandalfa. Al sve nesto mislim da bi prihvatio ako bi mu ponudili, mada skotski mentalitet i tvrdicluk to malo koce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko gore rece da se Koneri pokajao sto nije prihvatao ulogu, to nije skroz tacno, on je rekao da mu scenario filma nije do kraja jasan i da se razume film u potpunosti za je zato odbio ulogu.

Preciznije, odbio je ulogu, jer mu scenario tada nije bio jasan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me sada da drvim kurac o Hobitu i onako će sud svako sam za sebe doneti, al samo da kažem da ovo ipak treba gledati u 3D-u. Bez obzira na to što su pojedine scene nešto mutnije, usporenije, film je nativno sniman u 3Du i tako zaista izgleda dobro.

Na kraju krajeva, 2D će se i onako gledati na tvu i kompu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...