Jump to content

Voivod


Fantomni

Recommended Posts

  • 5 months later...

Sad nešto listam temu, svratio sam povodom novog albuma i vidim da nijedan post nisam ostavio nikad ovde.

 

Ovako i mene sad zadesi...osim što me ranije i nikad nisu naročito hvatali, ali pri ovom pokušaju iz poslednjih mesec-dva sam se sam' tako navukao na Piggyeve simfonije :rockdevil:

 

Elem, moram da izrazim ljubav ovde u vidu jednog wall-of-text-a, pa, kome se ne čita, nek mi ga blajva.

 

War And Pain - Krajnje sirovi počeci, čuje se i da se ostatak ekipe još privikava oko Piggyevog ludila. Dobar je album, ima baš ludu energiju, i jedan od album gde nije užasan Snejkov nastup (pre nego što je upao u "ma boli me kurac" vokalnu rupu), definitivno najslabije karike ove unikatne četvorke.

 

Roarrrrrrr - W&P kontam kao neki kultni početak benda koji ima više ideje. E, Roar mi je tek pravi početak, Korgüll mi je u top5 pesama definitivno, i u stvari pesma od koje sam skontao da mi se ovo sve u stvari jako jako, jako sviđa :] Još tu ima dosta nekog punky thrash vajba sa prvog, plus nwobhmasta "Slaughter In A Grave"...sve u svemu, bend koji se još uvek "traži".

 

Killing Technology - Meni za sada ubedljivo omiljeni. Štaviše, jebeš, jedan od najboljih thrash albuma ikada. Od njihovih, verovatno najčistiji kao thrash album. One dve cd trake mi višak, superiornija mi ona verzija od 7 pesama. 40 minuta...space thrash-a? Nazvati Voivod običnim thrash bendom je jeres u svakom slučaju. Jes da sam čuo prvo Vektor, ali mi sad tek posle ovog albuma jasno što ih ljudi toliko stavljaju u rečenice sa Voivodom. Jebiga, ovo je jedan zajebannivo superiornosti što se tiče thrasha. Baš veliki iskorak u odnosu na Roar, aranžmani daleko kompleksniji, muzička izvedba perfektna, Piggya može čovek na svakom albumu da isprebacuje preko svemira sa hvalospevima, ali ovo je prvi album gde sam i bubnjeve krenuo da "pratim" i da me intrigiraju. I, worthy mention, ovo mi je album gde Snake najviše liči na pevača i jedini album koji mi ne userava. Šta se dalje desilo..no o tome malo kasnije

 

All systems go...Blow the reactors :rockdevil:

 

Dimension Hatross - Nema kasnije, odma' ću da kukam. Koji kurac sa ovim vokalom, ali stvarno. Pa ovoliko smorene ljude ne bi puštali ni u Turbonegro cover bendu da budu. Ma koliko interesantni lirici, i riffovi iza svega, povremeno kada obratim pažnju na ovog prijatelja me prolazi jeza na pomisao kako bi zvučalo da peva neko koga nisu terali puškom.

No, fantastičan album iako mi je bilo teško da se osvestim od KT, i dosta dugo mi je bio samo okayish album, ali ovo je podjednako dobro, a da su opet uzeli korak napred. Ovaj album je kao neki najbolji thrash eksperiment (hehe) ikada, od strane najluđeg gitarskog haosmongera (hehe)...samo, šteta što pevač nije imao neki brejnsken (hehe).

 

Nothingface - Last of the great. Nekako u isto vreme i najprijemčiviji za slušanje od prvih 5 (u smislu da bih ga dao i roditeljima da slušaju), ali opet i najmajndfakerskiji od prvih 5. Onom prelazu na naslovnoj bih digao spomenik. I ovde me ovaj smarač na vokalu potpuno neki put odvaja od potpunog užitka, a što je najgore ima nekih baš catchy vokalnih delova...mogu samo da sanjam kako bi zvučalo sa nekim iole normalnijim/prigodnijim. Druga neka zamerkica je što su mi prve tri pesme daleko jačeg kvaliteta nego ostatak albuma, koji je samo vrlo dobar :]

 

E sad, dalje još nisam pomnije slušao, par puta obrnuo "Angel Rat", ali za sad mi se ne dojmi nešto. Prvi put da prave korak unazad u odnosu na dva albuma i baš me nekako ohladilo od daljeg istraživanja...što i nije toliko loše, jer još uvek ne mogu da stanem da se vraćam na ove prve albume.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni licno je Nothingface nesto najdraze od svega u zivotu,

nesto van vremena i prostora, nesto najsavrsenije ikad snimljeno.

Slede Hatross, Angel Rat, Outter Limits, Killing Technology,

War and Pain, pa Rrroooaaarrr, sto se ranih radova tice.

Od malo kasnijih, Negatron moze da prodje.

Solidan je i povratnicki album sa Jason(icom). Nisu ni Infini i Katorz

toliko losi.

Poslednji album je, po meni, izuzetno dobar, moze rame uz rame sa DH, NF ili KT.

@Koroviev:

Svaka cast za ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sećam se da sam u poslednje vreme neku stvar obrnuo toliko puta zaredom, iako priznajem da se slično dogodilo s poslednjom stvari na novom Napalmu (Adversarial/Copulating Snakes). Teško mi je i da shvatim kako bend koji postoji skoro 35 godina napravi nešto što ovako zvuči. Produkcija perfektna, novi basista se očigledno uklopio bez ijednog problema. A Mongrain je valjda Pigijev duh, ja ne znam...

 

I onda turneja Napalm/Voivod, daleko od Matice Srpske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Angelystor: ne znam sto ti toliko smeta Snake,

on je ipak neizostavni deo sastava, a to ces se uveriti kad

cujes 3 piece izdanja koja slede posle Outter Limits. Meni je

njegov glas i stil pevanja nesto bez cega bi najdrazi mi bend

bio nezamisliv, utoliko pre sto su svi tekstovi iz njegovog pera

iscurili :)

Sa druge strane, dosta ljudi koji su pokusavali da slusaju Voivod

tvrdilo mi je da ih je njegovo pevanje odbilo, a dosta njih nije ni

svirku moglo da svari, bila im je previse "eksperimentalna" i "psihodelicna".

Govorim o vremenu kad sam ih ja otkrio, rane 1990-e.

U mom slucaju, mogu jos da dodam, srecna je okolnost sto sam prvo cuo Nothingface,

i sto mi je bio nesto najneobicnije u tom trenutku, i toliko me zaintrigirao i naterao da jos bunarim

Sledeci je bio AR, pa DH, pa KT, pa drugi pa prvi. Tek kasnije sam Outter Limits cuo, i njega sam jako zavoleo

na precac.

 

Mongrain je '76to godiste i slusa Voivod od 12te godine, pa ti vidi.....

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sto ti toliko smeta Oliver,

on je neizostavni deo sastava,

Meni je njegov glas i stil pevanja nesto bez cega bi najdrazi mi bend

bio nezamisliv, utoliko pre sto su svi tekstovi iz njegovog pera

iscurili :)

Sa druge strane, dosta ljudi koji su pokusavali da slusaju Kandu, Kodžu i Nebojšu

tvrdilo mi je da ih je njegovo pevanje odbilo, a dosta njih nije ni

svirku moglo da svari

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Angelystor: ne znam sto ti toliko smeta Snake,

on je ipak neizostavni deo sastava, a to ces se uveriti kad

cujes 3 piece izdanja koja slede posle Outter Limits. Meni je

njegov glas i stil pevanja nesto bez cega bi najdrazi mi bend

bio nezamisliv, utoliko pre sto su svi tekstovi iz njegovog pera

iscurili :)

Sa druge strane, dosta ljudi koji su pokusavali da slusaju Voivod

tvrdilo mi je da ih je njegovo pevanje odbilo, a dosta njih nije ni

svirku moglo da svari, bila im je previse "eksperimentalna" i "psihodelicna".

Govorim o vremenu kad sam ih ja otkrio, rane 1990-e.

U mom slucaju, mogu jos da dodam, srecna je okolnost sto sam prvo cuo Nothingface,

i sto mi je bio nesto najneobicnije u tom trenutku, i toliko me zaintrigirao i naterao da jos bunarim

Sledeci je bio AR, pa DH, pa KT, pa drugi pa prvi. Tek kasnije sam Outter Limits cuo, i njega sam jako zavoleo

na precac.

 

Mongrain je '76to godiste i slusa Voivod od 12te godine, pa ti vidi.....

:rockdevil:

 

Pa smeta mi što na ovih par legendarnih izdanja jedino on zvuči kao da ga boli kurac kako će da ispadne, jedino mi on oduzima od zvuka. Nema čovek ništa oko njega interesantno, sem lirika, a i njih je mogao da piše sa strane, ne mora i da ih peva istovremeno :]

 

Ta sintagma "tu je od početka" mi je nešto čime trebaju da se opravdavaju čudni mladeži, a ne članovi bendova. I Lars je u Metalici od početka, pa evo 30+ godina kasnije ljudi još povremeno kukaju na njega :] Samim tim što je tu skoro sve vreme kontam da su se svi samo pomirili sa činjenicom da je tu, i jebiga ne mož;se protiv toga.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce je pocela "Through Space And Grind" turneja.

Majami je prva svirka u nizu, a lista je 'vako izgledala:

 

1. Ripping Headaches

2. Tribal Convictions

3. Overreaction

4. Mechanical Mind

4. The Unknown Knows

6. We Are Connected

7. Voivod

8. Astronomy Domine

Share this post


Link to post
Share on other sites

You guys changed the way I listen to music. Before I discovered you guys, I was listening to stuff like Maiden and Mercyful Fate. But I after I got into you guys, within five years I was listening to Killing Joke and Swans.

 

Treba da se boriš protiv toga dok ne uzme maha. Next thing you'll know: pušiš travu radnim danom i blejiš sa Vodovodom na KKN novogodišnjoj svirci.

 

Uvek koristite zaštitu kad slušate Voivod, svašta može da se desi

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...