Jump to content

Voivod


Fantomni

Recommended Posts

Najvise volim Nothingface, a siguran sam da im je to najbolji album ikad.

Ono cime oni plene je neki "diskretni sarm", muzika koja je cudna i jako

teska, i kao takva odbije vecinu prosecnih (povrsnih) konzumenanta muzike,

pozera i likova kojima je muzika statusni simbol, dok one druge, sa drugacijim

pristupom toliko snazno privuce i stvori od njih najiskrenije moguce fanove....

Ja ne znam jos neki bend sa ovakvom hemijom....

Jedinstveni u svakom pogledu, sa minimumom sredstava postizu maksimalne

efekte.

Mastoviti, fantasticni tekstovi, muzika jako originalna, spotovi jako dobri, ma sve zivo

za cistu desetku.

Novi album je poprilicno ispunio ocekvanja, jos uvek mu nisam nasao zamerku nijednu.

Sto se Negatrona tice (neko je pomenuo), po meni je Meteor najbolja pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je kao klincu (~12) super bio legao nothingface, jedan od prvih albuma koje sam jako zavoleo; ali kad sam uskoro nakon toga cuo hatross jos me vise oduvao valjda zato sto je epicniji a ja sam se uvek lozio na epic feel.

ja mislim da taj album (hatross) ima sve moguce vrline i mastovit je i lepo je odsviran i dobro je snimljen i vokali su strava; ima thrash vajb ali u isto vreme mozes da se udubis u zajebanu atmosferu, zvuci futuristicno no bez pederisanja s klavijaturama i sve je odradjeno tako s merom da nikad nece zvucati prevazidjeno/dated.

jako mali broj albuma iz tog perioda ne zvuci dated, uglavnom deo kvaliteta koji im ljudi danas pripisuju lezi u sentimentalnoj vrednosti ili u cinjenici da su groundbreaking a retko 100% u unutrasnjim karakteristikama

recimo metalika ne zvuci dated (dok je sa slejerom vec malo druga prica); i ride the lightning ima sve moguce vrline ali nije toliko mastovit kao hatross

coroner nije prevazidjen u bilo kom smislu (dok watchtower danas zvuci malo sumnjivo i malo tries too hard to impress); ali no more color je samo jako zajeban thrash album bez neke velike produbljene atmosfere

itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono cime oni plene je neki "diskretni sarm", muzika koja je cudna i jako

teska, i kao takva odbije vecinu prosecnih (povrsnih) konzumenanta muzike,

pozera i likova kojima je muzika statusni simbol,

 

Ovo je tačno, kad sam prvi put čuo Voivod bio mi odvratan bend ali kad se malo udubi čovek shvati koja je to vrhčina od muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam srecu da prvo cujem Nothingface, zato mi valjda nije trebalo udubljivanje da

iz cuga provalim koliko je bend dobar i originalan, i pre svega, interesantan.

Da sam kojim slucajem prvo cuo Rrroooaaarrr, nisam siguran da li bih nastavio da se

interesujem za njih, taj album mi ni do dan danas nije legao bas kako treba...

Jos kad se setim koja je nekad muka bila naci tekstove, ajooooj.

Pa kad sam nabavio tekstove za Hatross, Face i Rat fotokopirane

sa omota od ploce, pa kad sam krenuo da ih izucavam, koje je tek onda odusevljenje

bilo :)

Edited by fenster

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Мрзи ме да куцам моје мишљење о претходним албумима, али ћу рећи да овај бенд много волим. Што се новог албума тиче, апсолутно је сјајан и безгранично истрипован. Да су они нама живи и здрави, па да их још дуго слушамо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

http://www.youtube.com/watch?v=dxpX1cdq-6E

 

ceo koncert

 

- Setlist -

1. Target Earth

2. Ripping Headaches

3. Psychic Vacuum

4. Tribal Convictions

5. Kluskap O'Kom

6. Forgotten in Space

7. Mechanical Mind

8. Astronomy Domine (Pink Floyd cover) with Phil Anselmo - 40:30

9. Voivod with Jason Newsted - 47:30

Edited by chess

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

away.jpg

 

 

I know what you’re thinking. Yes, the above cover for Cities looks like a minimal version of something that would show up on a Voivod record. Well, that isn’t far off.

Away, as you may already be familiar, is Michel Langevin of the legendary Voivod, who will release his solo debutCities via Utech Records. The LP, a combination of field recordings, musique concrète and collage, was recorded in various locations over a two year period, with portions recorded in Montreal, Chicago, Europe and Mexico City. Its a fascinating listen, and one you can own via Utech Records on July 27th. Stream Away’s Cities in full below.

In related news, Voivod recent released a new video for “Target Earth” from their recent LP of the same name. Check that out below as well.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...