Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Evo pred pravoslavnu novu godinu moje izvinjenje svim hriscanima ako sam ih na neki nacin uvredio(pre svega mislim na Black_Totema,blondie itd.).bilo je nenamerno i u afektu.

Nije mi cilj da se svadjam sa bilo kim ovde.Niti to zelim.

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A malo pregledanja tih sajtova koji cine da budes glup ako verujes u Hrista kao bogocoveka i nakon sto ih procitas:

 

Here the sun and the moon have been commanded to stand still in the sky, giving Joshua’s army more daylight to get it's killing done.  This would be a great miracle to occur, if not for the fact that the sun does not move.  The sun may be zipping through the galaxy at roughly 600,000 miles per hour, but relative to the earth, the sun is a stationary object.  Of course, this great “miracle” supposedly occurred during a time when all the visible objects in the sky were thought to be revolving around the earth.  Today, we know this is not the case.  The author of this verse was unaware of this fact, and thought that this act of stopping the sun's motion in the sky would show God's great power.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Autor citavog sajta je, vrlo ocigledno, retardiran. Toliko je ocigledno toliko retardiran da ne vidim cak ni potrebu da isticem na koji nacin to ovaj citirani pasus pokazuje - smatram da tesko to mogu uciniti ista ociglednijim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo lepo. Imas slobodu izbora izmedju dve opcije.

ah, dragi Fiery icon_wink.gif ,

ali "sloboda izbora" nije isto sto i "sloboda volje".

 

A sad malo razmisli o tome i prestani da pokusavas da dokazes ista u vezi religije.

zasto sprecavas momka da se razmece svakojakim "dokazima"? mozda mu na taj nacin remetis omiljen hobi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali "sloboda izbora" nije isto sto i "sloboda volje".

Preformulisano, posto sam procitao konkretni clanak konkretnog retarda od kog konkretno uzima ideje:

Poznavanje sta ce biti necija volja ne oduzima slobodu volje od tog nekoga, na isti nacin na koji predvidjanje buducnosti nije stvaranje buducnosti.

A mogucnost poznavanja necijih svojevoljnih postupaka pre nego sto se dese omogucuje planiranje bez oduzimanja slobode volje iza postupaka tog nekoga.

 

zasto sprecavas momka da se razmece svakojakim "dokazima"? mozda mu na taj nacin remetis omiljen hobi.

Zato sto mi je to omiljen hobi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Читао сам мало ове странице, па сам се и сам дао у потрагу за истином. Видиш, ја сам налетео на један веома сличан сајт који се зове "The truth about Christ" и свима га препоручујем. Ту се може наћи неколико непобитних чињеница. Верујем да ћеш написати свој коментар након што их прочиташ. Поздрав.

 

http://www.geocities.com/thetruthaboutchrist/

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fiery

 

Zajebi sva filozofska sran*a i sve ostalo.

Hriscanska religija se menjala na sve moguce nacine samo da bi stekla sto vecu popularnost. Kada bi Hrist vaskrsnuo (hehe) i video na koji nacin ste izvrnuli njegove reci i sta ste napravili od hriscanske religije, obesio bi se o krst (hehe again).

 

Mali primeri:

U pocetku su hriscani govorili kako svi treba da budu jednaki i kako bogati treba da podele bogatstvo sa siromasnima. Ovo je promenjeno u "Bog je odredio ko je bogat, a ko siromasan" iz razloga da bi i bogati primili hriscanstvo.

Zamlja je ravna ploca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preformulisano, posto sam procitao konkretni clanak konkretnog retarda od kog konkretno uzima ideje:

Poznavanje sta ce biti necija volja ne oduzima slobodu volje od tog nekoga, na isti nacin na koji predvidjanje buducnosti nije stvaranje buducnosti.

A mogucnost poznavanja necijih svojevoljnih postupaka pre nego sto se dese omogucuje planiranje bez oduzimanja slobode volje iza postupaka tog nekoga.

pa recimo da je ovo sto si izneo, posmatrano iz moje perspektive, supljo na sve strane.

ali ok, ne bih da gnjavimo sa slobodnom voljom na ovoj temi. topik namenjen doticnom problemu, cini mi se, vec postoji.

uostalom, ne zelim da ometam bunu koja se, po ko zna koji put, dize protiv hriscanstva, sada pod komandom TowerdetH-a. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa recimo da je ovo sto si izneo, posmatrano iz moje perspektive, supljo na sve strane.

ali ok, ne bih da gnjavimo sa slobodnom voljom na ovoj temi. topik namenjen doticnom problemu, cini mi se, vec postoji.

uostalom, ne zelim da ometam bunu koja se, po ko zna koji put, dize protiv hriscanstva, sada pod komandom TowerdetH-a. icon_smile.gif

Da, klasika, planiras dogadjaje koji uticu na odluke, znas kako ce kakav dogadjaj uticati na odluke onoga kome se dogodi, pa samim planiranjem tog dogadjaja ti planiras i sta ce neko da odluci i tako dalje... Ili ono, stvorio si nekoga da nesto odluci, bla, bla. Mogu i ja onda da izblablairam svoje rezonovanje tako da to uzima u obzir ovaj slucaj, ali ostacemo na tome da mi verujes na rec icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, klasika, planiras dogadjaje koji uticu na odluke, znas kako ce kakav dogadjaj uticati na odluke onoga kome se dogodi, pa samim planiranjem tog dogadjaja ti planiras i sta ce neko da odluci i tako dalje... Ili ono, stvorio si nekoga da nesto odluci, bla, bla. Mogu i ja onda da izblablairam svoje rezonovanje tako da to uzima u obzir ovaj slucaj, ali ostacemo na tome da mi verujes na rec icon_wink.gif

ne vuci me za jezik, Fiery. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nista ne planiram. Ja sam HAOS!!! (Kao i moja soba) biggrin.gif

@Fiery - To samo (valjda) dokazuje da Bog ne postoji, a jedno od objasnjenja za Hristovo rodjenje koje sam gledao na TVu je da je nako silovao Mariju, a ona nije smela da kaze, pa kad se dete rodilo, svi su mislili da je od Boga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nista ne planiram. Ja sam HAOS!!! (Kao i moja soba)  biggrin.gif

@Fiery - To samo (valjda) dokazuje da Bog ne postoji, a jedno od objasnjenja za Hristovo rodjenje koje sam gledao na TVu je da je nako silovao Mariju, a ona nije smela da kaze, pa kad se dete rodilo, svi su mislili da je od Boga.

Хајд' буди озбиљан. Овде причамо о догађајима који су се десили пре 2000 година. О ти догађајима постоје неки списи, а постоје и неки посредни докази да су се ти догађаји заиста десили. Кокретно, мислим на силазак Светог Огња, као и на нама ближе, самим тим доступније, чудотворне мошти Светог Василија Острошког. Већ више пута сам рекао да ако неко заиста мисли да Христ није Богочовек, нека оде на Острог и у келији, пред моштима Василија Острошког, гласно каже да Бог не постоји. Но, то је небитно, вера је интимна ствар и ексклузивно право сваког човека, ако верујеш, верујеш, ако не, не. Коме ће бити боље и ко је у праву, видећемо кад умремо. Ја знам да сам ја у праву, али ме апсолутно не интересује да ту теби нешто озбиљније причам. Исто тако, уопште ми није забавно да се препирем са тобом. Сам тај пубертетско-инфантилни став - погледајте ове сајтове и ако и тад не схватите глупи сте, довољно говори о теби и о енергији коју си уложио у проучавање материје о којој паметујеш. Што је најбитније, то да ли неко верује и да ли је Христ заиста био то што је био icon_wink.gif тебе и твој живот не дотиче ни на једном плану. Што се каже - ни из џепа, ни у џеп. Међутим, акције човека чију слику носиш у потпису итекако те се тичу и не само тебе већ свих нас који живимо у Србији. Што је најцрње и најгоре, ја ти могу извести милион доказа како је тај човек (и његова духовна деца) уништио ову државу, њен дух, економију и све остало што је теби, човеку који има тај бедни, материјалистички, приступ животу битно. Ко је онда глуп, ја који верујем да ће ме спасити живот по канонима које је васпоставио онај у кога верујем или ти ти који славиш оног који је уништио твој живот још пре него што си се родио?

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nista ne planiram. Ja sam HAOS!!! (Kao i moja soba) biggrin.gif

@Fiery - To samo (valjda) dokazuje da Bog ne postoji, a jedno od objasnjenja za Hristovo rodjenje koje sam gledao na TVu je da je nako silovao Mariju, a ona nije smela da kaze, pa kad se dete rodilo, svi su mislili da je od Boga.

Ne, promena politike koja se desavala u crkvenim redovima u poslednjih dve hiljade godina ne dokazuje da bog ne postoji, niti da Hrist nije bogocovek.

 

чудотворне мошти Светог Василија Острошког.

S druge strane, sta je sa cudotvornim mostima pripadnika drugih vera, a koje postoje sirom sveta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S druge strane, sta je sa cudotvornim mostima pripadnika drugih vera, a koje postoje sirom sveta?

Нисам претерано упућен, мораћеш ми навести примере...

 

Иначе, ја нисам никада сумњао да су неки припадници других вера водили скоро савршен Хришћански живот и као такви били награђени од Творца.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce zasluziti nagradu od Tvorca ako si vodio skoro savrsen zivot, a uz to nisi prihvatio Hrista kao bogocoveka koji je okajao tvoje grehe?

 

Konkretan primer koji mi prvo pada na pamet je Thich Quang Duc koji se spalio '63-e u znak protesta protiv tadasnjeg rezima u Juznom Vijetnamu koji je zabranjivao sve vere sem katolicizma. Njegovo srce je ostalo celo, cak i nakon naknadnog kremiranja posmrtnih ostataka, i danas se cmatra svetinjom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axeanosilas

Ja sam vrlo retko ozbiljan.

Sto se tice Tita, on je meni do sise covek jer je on zaveo skoro celu populaciju SFRJ, i oni su mu se slihtali i obozavali ga, a njega je bas boleo ku*ac, i ziveo je punim plucima. Moje interesovanje za njega nije politicke prirode.

Sto se tice mog pubertetskog stava, on je tu iz razloga sto sam navikao da su ljudi oko mene glupi, ali vidim da se to promenilo. Priznajem da sam tu veoma pogresio. Ti mislis da si ti na nekom visem duhovnom nivou jer imas veru, ali ti si samo (najverovatnije) preuzeo to od svojih roditelja ili nekog drugog ko je imao uticaja na tebe. Moja majka je mene vaspitala da razvijam svoje misljenje i zato ja ne moram da se ogranicim na jednu veru (svaka vera ima vise mana nego vrlina), niti na jedan stav niti bilo kako da se ogranicim. Sto se tice materijalnih vrednosti, dajte mi jednu dobru Jacksonku i to mi je dosta. icon_wink.gif Niko ne moze stvarno da zna da li Bog postoji i ma koliko se ja i ti trudili da dokazemo svoje stavove, na kraju ce nasi stavovi biti potpuno isti. Sto se tice cirilice, ona nije srpsko pismo (posto vidim da pises cirilicom). Cirilicari samo promovisu mrznju prema Hrvatima i ogranicenje na pravoslavlje, a ne shvataju da cirilica nema veze s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ћирилица оваква јесте српско писмо, а гајевица је писмо између осталог Хрвата и Срба покатоличених.

 

Успут, Јозеф АмБроз је одговорана за смрт више људи него усташки поглавник.

Edited by Alvaro Recoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne moze stvarno da zna da li Bog postoji i ma koliko se ja i ti trudili da dokazemo svoje stavove, na kraju ce nasi stavovi biti potpuno isti.

Moze da se zna da bog ne/postoji.

 

Sto se tice tvoje neogranicenosti, zasto si onda svoje postojanje ogranicio samo na materijalni svet?

A sto se tice toga da "svaka vera ima vise mana nego vrlina", nisi u pravu. Takodje, stajacu iza svojih reci kada kazem da se takodje u vere ni generalno, ni u neku veru posebno, ni najmanje ne razumes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TowerdetH, Znas li razliku izmedju propagande i stvarne istine (kako doci do nje)

Kakav bre TV covece, kakvi bre mediji. Ako neko nesto zna o medijima onda to znam ja.

OSNOVNA STVAR ---------- MANIPULACIJA! (PROPAGANDA, ODREDJENA SREDSTVA KOJA SU DUZNA DA OSTVARE SVOJ CILJ)

 

Pa na sve to kazes "Gledao sam na tv-u"

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Svaka cast, a jel verujes u bajke?

 

PS: I teletabisi su na tv-u ( Frka bato, mozda stvarno postoje ) icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Mr. Totem Smartass Moderator

Ja ne verujem nikome i ni u sta. Na TVu gledam samo crtane filmove (jer su do sise), ali to ne znaci oni mnome manipulisu, tome je za rukom poslo samo jednoj osobi koja se zove Vladica, zbog koje sam se osisao po poslednji put u zivotu pre 4 godine.

 

@ Recoba

Bolje se informisi. Nemas pojma.

 

@ Fiery

NIsam se ogranicio na materijalni svet jer u njemu ne zivim i ponasam se kao da sam dosao ko zna odakle i zato me ljudi mrze. Sto se tice ovog ostalog, moze se reci da si u pravu, ali sve te religije su mi glupe i mogu da se porede sa Totemovim medijima i bajkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Mr. Totem Smartass Moderator

Ja ne verujem nikome i ni u sta. Na TVu gledam samo crtane filmove (jer su do sise), ali to ne znaci oni mnome manipulisu, tome je za rukom poslo samo jednoj osobi koja se zove Vladica, zbog koje sam se osisao po poslednji put u zivotu pre 4 godine.

 

@ Recoba

Bolje se informisi. Nemas pojma.

 

@ Fiery

NIsam se ogranicio na materijalni svet jer u njemu ne zivim i ponasam se kao da sam dosao ko zna odakle i zato me ljudi mrze. Sto se tice ovog ostalog, moze se reci da si u pravu, ali sve te religije su mi glupe i mogu da se porede sa Totemovim medijima i bajkama.

Koga briga za tvoje probleme, cak cu biti otveren i reci da me bas bole kurac za tebe i sta ti se desava u zivotu. Samo nemoj davati tupe izjave na forumu kom radim, i pazi kako se obracas clanovima. Vec si imao warn, a kod mene sledeci automatski je ban.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хрватско повјесно писмо је глагољица, а данас се хрватски језик писмено симболизује помоћу специфичног латиничног писма које се зове гајевица или гајица ( које користе између осталог западнословенски и прибалтички народи ). Између осталог Дубровчани су писали ћирилицом старословенском, а по похрваћењу су почели да користе латиницу као и сви католици који су дотада осећали Србима. Успут историјски је податак да је у НДХ преко 250 хиљада Срба похрваћено. Ћирилицом која се разликује од српске пишу Бугари, и сви народи који су некад чинили СССР изузев Балтичких и Кавкаских. И у Уставу Републике Србије ћирилица је једино званично писмо у РС за српски језик.

 

 

Друго Јошка је наметнут југословенским народима од стране западних обавештајних служби у циљу уништења Југославије . Био је масон . није рођен у Комровцу. Никад није научио српскохватски језик. И побио је и протерао више људи него Анте Павелић, почевши од својих почетних непријатеља међу комунистима да би постао њихов вођа уз помоћ Совјетских служби као и Британска обавештајне службе. Манипулисао је народом, све своје сараднике српске националности је искомпромитовао. Припремио је тло за догађаје из деведесетих.

 

Већина ових исказа су тачни. Чињенице.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...