Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Sad nesto Rogi spomenu molitve,pa me je nesto zaintrigiralo,i molim da mi se objasni,ali KULTURNO,pozeljno Axeanosilas,jer bar iznosi argumente.

 

Elem,Isus je rekao-

A kad se molite,ne govorite mnogo,kao neznabosci;jer eoni misle da ce za mnoge reci svoje biti usliseni.

Vi dakle ne budite kao oni;jer zna otac vas sta vama treba pre molitve vase.

Ovako dakle molite se-i sad ide Oce nas,da ne pisem.

Ovo je Jevandjelje po Mateju,6.7.

elem,da li ovo znaci da Isus kaze da ovo bude jedina molitva Hriscana?I ako je tako,kako se meni cini,cemu onda sve ove ostale molitve?

 

@ Rogozub-Matej,6.1

Pazite da pravdu svoju ne cinite pred ljudima da vas oni vide;inace plate nemate od oca svojega koji je na nebesima.

 

Ti,hvalisavce,sto se ovde busas u grudi na forumu kako ces u raj,dakle,neces daleko.

 

Matej 7.1;7.2

Ne sudite da vam se ne sudi,jer kakvim sudom sudite,onakvim ce vam se suditi,i kakvom merom merite,onakvom ce vam se meriti.

 

Sta mislis,Stevo,kako ce se tebi suditi,posto si ti tako prek sudija i mislis da imas prava da govoris ustima tvog boga?

 

@ svi-po meni je i samo ime pravoslavlje bezobrazluk,jer niko ne moze da garantuje da li je to u sta veruje ispravno.Nijedan smrtnik ne moze da za sebe kaze da moze da shvati misao hriscansko boga.Ni paganskog,a kamoli hriscanskog.Ljudska bica su konacna,samim tim nesposobna da shvate beskonacno,pa kako onda misle da shvate MISAO beskonacnog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tako pise u bibliji, pa mora da bude.

napokon si shvatio.

 

Zato volim prepirku s ovim likom... Odsece deo recenice koji mu se najvise svidja pa odgovori onako kako mu najvise odgovara! A cela recenica glasila je ovako: "a tako pise u bibliji, pa mora da bude. nemoj da seres da ljudi stvarno vjeruju da su 2 grada kompletno ogrezla u sodomiju? tako je to kad nesto uzimas bukvalno kako je napisano."

Zato mi je muka da se razumski prepirem s njim pa cu ovako...

Rogozube, bludni sine moj, ti si retard! Ogrezo u grehu gore od mene! Ti si lazni vernik, ti ces sine da trunes u tom tvom paklu najgore, ako te ne unaprede za djavolovog ortaka posto to jesi! Je li, daju li zubarsko u toj tvojoj sekti? Znas sta tebi treba? Treba ti, sine, jedno dobro praznjenje testisa, jer su ti muda ko fudbalska lopta, i ne kazem to u prenesenom znacenju kao "Hrabar decko"! Dobices hemoroide koje ni bog ne moze da otkloni! A kada zavrsis s tim imaces vizije, videces boga kao i Jovan onda kad je zvljao o apokalipsi!

 

I znas sta? Batali tu fanaticnu homofobiju, svi znamo da se lozis na Pahomija! I prestani da hejtujes seksualne izopacenosti, imam novosti za tebe! Eva je rodila 2 sina! Odakle onda populacija? Onaj preziveli je imao Edipov kompleks, eto kako! Tako su nastali Srbi. A kad mama nije bila dovoljna druzio se sa ovcama, tako su nastali Irci recimo, oni imaju dobar izvoz ovaca... recimo...

Nice je reko da je bog mrtav! Pisano je! Ne zanima me, tako je napisano, ja verujem svemu bukvalno! I imam jos novosti! Juda nije prodao Isusa, pogresno su preveli spise! I da, pravednici iz Krstaskih ratova, svi trunu u paklu, jer su zalud uzimali ime bozije! I ti ces da igras poker s njima, oces, oceeees! Jer ne postujes neke od zapovesti.. Ljubi bliznjeg svog! Ti ovde unosis nemir i pricas ljudima da su debili. Iju, sta li Dzibas ima da kaze na to? :no:

I gomila pravoslavnih rituala za praznike su paganski! Kako bog reaguje na to? Ma naviko se stari, ne moz' da dokaze debilima pa aj neka bude!

 

 

Rogozube, junacki sine, ti si jeretik, al mi ne smeta, ja sam ateista, pa me zabole, ti si retard sa amovima, ogranicen si i nemas zavidan IQ jer ne kapiras bas uvek sta drugi ljudi pisu! A sad iseci moje recenice pa odgovaraj kako ti se svidi, ja sam ionako rekla gomilu nepotrebnih prozivki ali su korisnije od tvoje filozofije! :razz:

A sad me warnujte zbog spama ili vredjanja, ionako me zabole, ko me warnuje isti je kreten kao ovaj sektas jer dopusta da takvi kreteni pisu ovde!

Odoh da uzivam u bludu i razvratu, a ti Rogonjo, aj jednom Oce nas da se smiris, cccc koliko nevernika je ovde, da ti pritisak skoci!

Edited by Faustus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazite da pravdu svoju ne cinite pred ljudima da vas oni vide;inace plate nemate od oca svojega koji je na nebesima.

da se svetli vashe svetlo pred ljudima, da vide vasha dobra dela i proslave Oca vasheg koji je na nebesima. (Matej 5, 16)

pa shta ti hocjesh da budesh vecji katolik od pape? trudim se da neradim nishta shto nije Hrishcjanski, citati iz Biblije me necjesh ubediti da greshim.. ni ikako drugachije kad smo vecj kod toga :)

 

elem,da li ovo znaci da Isus kaze da ovo bude jedina molitva Hriscana?

7. А када се молите, не празнословите као незнабошци. "Празнословити" значи тражити у молитви светске ствари, као што су слава, богатство или победа. Ова реч[2] (на грчком језику означава неразговетан, дечији говор. Зато пази да не празнословиш (у молитви).

 

Јер они мисле да ће за многе ријечи своје бити услишени. Нису нам потребне дуге молитве већ краће и учесталије. Боље је изговорити мање речи, али зато бити истрајнији у молитви.

 

8. Не будите, дакле, слични њима; јер зна Отац ваш шта вам треба прије но што заиштете од њега. Циљ молитве није да научимо Бога шта нам је потребно, већ да одвојимо свој ум од житејских ствари и да добијемо духовне користи од разговора с Богом.

 

Sta mislis,Stevo,kako ce se tebi suditi

na mitarstvima, kao i svakome drugom...

 

po meni je i samo ime pravoslavlje bezobrazluk,jer niko ne moze da garantuje da li je to u sta veruje ispravno.

to "po tebi" mozh da okachish machku o rep. Pravoslavlje 2000 godina ima ne promenjeno uchenje. Pravoslavna Crkva prihvata pisanja Apostola, svetitelja iz prvog i drugog veka, isto kao i svetitelja u 20 veku. i vrlo je lako proveriti da ono shto su pisali Ignjatije Antiohijski (+107.) i Klement Rimski (+101) nije razlichito od onoga shto su pisali Justin Cjelijski (+1979) i Serafim Rouz (+1982).

 

Nijedan smrtnik ne moze da za sebe kaze da moze da shvati misao hriscansko boga.

nije ovo filosofija pa da se trudimo da shvatimo Boga. Bog se ovaplotio i ostavio uchenje koje je ljudima dovoljno za spasenje. Crkva je ochuvala to uchenje nepromenjeno do danas.

 

Rogozube, bludni sine moj, ti si retard!

rekao bih da si ti retard...

 

Ogrezo u grehu gore od mene!

teshko...

 

Ti si lazni vernik

jok...

 

Treba ti, sine, jedno dobro praznjenje testisa, jer su ti muda ko fudbalska lopta

imam istechenja redovno, hvala...

 

Odakle onda populacija?

o ovome sam prichao, a to shto si ti debil pa treba da ti se ponavlja nije moj problem.

 

Nice je reko da je bog mrtav!

sifilisni pamfletista je rekao svoje.

 

Juda nije prodao Isusa, pogresno su preveli spise!

ja, hvala ti, ochi su mi sad otvorene. neznash shta bih bez tebe, hvala ti.

 

I da, pravednici iz Krstaskih ratova, svi trunu u paklu

naravno, zato shto su papisti.

 

Ljubi bliznjeg svog! Ti ovde unosis nemir i pricas ljudima da su debili.

ja poshtujem ovu zapovest tako shto kazhem istinu. ako ne kazhem debilu da je debil, on cje takav i ostati. debilu.

 

I gomila pravoslavnih rituala za praznike su paganski!

kako ja nijedan paganski ritual ne praktikujem? ocjesh ti kazhem- tako shto sam Hrishcjanin.

 

Rogozube, junacki sine, ti si jeretik

reche ateista. da, tvoje mishljenje je merodavno.

 

ti si retard sa amovima, ogranicen si i

si retard sa amovima, zapadnjachka civilizacija ti je isprala mozak, verujesh kako ti kazhu, mislish kako ti kazhu, ponashash se kako ti kazhu. ti si rob post-hrishcjanske civilizacije.

 

nemas zavidan IQ

koji, logichki? preko 140.

 

da se smiris, cccc koliko nevernika je ovde, da ti pritisak skoci!

ja se ne nerviram. nimalo. nikad. to je jedna od dobrih stvari kad si vernik...

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazite da pravdu svoju ne cinite pred ljudima da vas oni vide;inace plate nemate od oca svojega koji je na nebesima.

da se svetli vashe svetlo pred ljudima, da vide vasha dobra dela i proslave Oca vasheg koji je na nebesima. (Matej 5, 16)

pa shta ti hocjesh da budesh vecji katolik od pape? trudim se da neradim nishta shto nije Hrishcjanski, citati iz Biblije me necjesh ubediti da greshim.. ni ikako drugachije kad smo vecj kod toga :)

 

elem,da li ovo znaci da Isus kaze da ovo bude jedina molitva Hriscana?

 

 

Sta mislis,Stevo,kako ce se tebi suditi

na mitarstvima, kao i svakome drugom...

 

po meni je i samo ime pravoslavlje bezobrazluk,jer niko ne moze da garantuje da li je to u sta veruje ispravno.

to "po tebi" mozh da okachish machku o rep. Pravoslavlje 2000 godina ima ne promenjeno uchenje. Pravoslavna Crkva prihvata pisanja Apostola, svetitelja iz prvog i drugog veka, isto kao i svetitelja u 20 veku. i vrlo je lako proveriti da ono shto su pisali Ignjatije Antiohijski (+107.) i Klement Rimski (+101) nije razlichito od onoga shto su pisali Justin Cjelijski (+1979) i Serafim Rouz (+1982).

 

Nijedan smrtnik ne moze da za sebe kaze da moze da shvati misao hriscansko boga.

nije ovo filosofija pa da se trudimo da shvatimo Boga. Bog se ovaplotio i ostavio uchenje koje je ljudima dovoljno za spasenje. Crkva je ochuvala to uchenje nepromenjeno do danas.

 

Rogozube, bludni sine moj, ti si retard!

rekao bih da si ti retard...

 

Ogrezo u grehu gore od mene!

teshko...

 

Ti si lazni vernik

jok...

 

Treba ti, sine, jedno dobro praznjenje testisa, jer su ti muda ko fudbalska lopta

imam istechenja redovno, hvala...

 

Odakle onda populacija?

o ovome sam prichao, a to shto si ti debil pa treba da ti se ponavlja nije moj problem.

 

Nice je reko da je bog mrtav!

sifilisni pamfletista je rekao svoje.

 

Juda nije prodao Isusa, pogresno su preveli spise!

ja, hvala ti, ochi su mi sad otvorene. neznash shta bih bez tebe, hvala ti.

 

I da, pravednici iz Krstaskih ratova, svi trunu u paklu

naravno, zato shto su papisti.

 

Ljubi bliznjeg svog! Ti ovde unosis nemir i pricas ljudima da su debili.

ja poshtujem ovu zapovest tako shto kazhem istinu. ako ne kazhem debilu da je debil, on cje takav i ostati. debilu.

 

I gomila pravoslavnih rituala za praznike su paganski!

kako ja nijedan paganski ritual ne praktikujem? ocjesh ti kazhem- tako shto sam Hrishcjanin.

 

Rogozube, junacki sine, ti si jeretik

reche ateista. da, tvoje mishljenje je merodavno.

 

ti si retard sa amovima, ogranicen si i

si retard sa amovima, zapadnjachka civilizacija ti je isprala mozak, verujesh kako ti kazhu, mislish kako ti kazhu, ponashash se kako ti kazhu. ti si rob post-hrishcjanske civilizacije.

 

nemas zavidan IQ

koji, logichki? preko 140.

 

da se smiris, cccc koliko nevernika je ovde, da ti pritisak skoci!

ja se ne nerviram. nimalo. nikad. to je jedna od dobrih stvari kad si vernik...

1)eto ti dve razlicite misli u jednom.Znaci,to sto pise u bibliji ti je nevazno?Kako sad to,muku mu ljutu?

2)Ti ne zivis kako ti kazau,ne verujes kako ti kazu,ne mislis kako ti kazu?Bedo jedna ljudska!

3)Pravoslavna crkva i njihovi obredi sadrze hiljadu i jedan paganski ritual kod Srba,i kod Slovena uopste,jer nase paganstvo nikad nije ni iskorenjeno.

4)Ti ne masturbiras,ti imas istecenja?Jel to kad te Pahomije pamprci?ili na skrotumu imas ventil koji kad okrenes istece ti tu impotentnu spermicu?

5)NISAM od tebe trazio odgovor,nego od onog od kojeg ocejkujem smislen odgovor-od Axana.Tvoju nepostojecu argumentaciju ignorisem.

666)Za kraj-Zaista ti kazem,zajedno cemo truliti u Paklu.TI zbog netolerancije i gordosti,ja zbog...well,svega i svacega :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) to shto pishe u Bibliji je najvazhnije. zato i poshtujem ono shto pishe u Bibliji. i niko nemozhe da citiranjem Biblije pokazhe da nisam u pravu.

2)ne, ja zhivim, verujem, i mislim kako se mora da se ne bi ishlo u pakao, a vama su mozak isprali televizije i bezbozhnichko drushtvo.

3)Pravoslavna Crkva i Obradi iste ne sadrzhe jedan jedini paganski ritual.

4)pa kako drugachije mislish da izadje to nego istechenjem? kohones mi proizvode seme, a seme prirodno izadje kad se ne iskoristi. kao i jajne cjelije kod zhena.

5)dao sam ti tumachenje Teofilakta Ohridskog, koji je svoje tumachenje pisao skupivshi sva tumachenja, komentare i omilije svetih otaca u prvih 10 vekova. njegovo tumachenje je najmerodavnije.

6)u se Bibliji nigde ne trazhi tolerancija. gordost je uznoshenje zbog svojih zasluga, a ja smatram da nemam nikakvih svojih zasluga.

 

isto kao i tvoje

shto se tiche Hrishcjanstva, za razliq od vashih moje jeste, jer sam vernik, tj. posvetio sam zhivot Bogu i ispravnoj veri...

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rogi,sine majcin,to tvoje otecenje je glupost,a ti bolje pocni da se praznis,jer sperma ako se ne izbacuje postaje kancerogena.Daleko od toga da bi te zalio da crknes od raka,naravno.Cisto da upoznas rogatog i pripremis ga za uzas koji se zove Ja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj. tebi se ne svidja Hrishcjanstvo tebi se svidja liberalno "hrishcjanstvo", dok ti ja govorim kakvo je Hrishcjanstvo vecj 2000 godina.

ne, ti govoris suprotno hriscanstvu.

goricna u tvojim recima ne moze poticati od boga.

 

ta pricha je postala poznata odma posle upokojenja Vladike, kada je zhena iz te porodice isprichala javnosti, poshto ju je Vladika zamolio da ne pricha o tome dok je on zhiv.

ta zena je ispricala tu pricu jer joj je trebao razlog da bi ostvarila pravo na nemacku penziju i ratnu odstetu. "nojhaus" prica je motivisana novcem i koristoljubljem, i veliko je pitanje da li je istinita.

 

ovo je istina. ono shto je kampanja je ona pricha o Pahomiju i ona deca koju su platil da blate vladiku Pahomija.

da je tvoj sin bio zrtva pahomija, da je tvoj sin bio prinudjen da trpi nasladjivanja pahomijeva i da je tvoj sin pretrpeo traume koje ce mu ostati za ceo zivot - sumnjam da bi tako pricao.

 

tuzno je to sto nemas samilosti prema drugima, ali je u isto vreme dobro sto to javno pokazujes - i tako otkrivas da ti djavo sapuce na uvo i da ti truje dusu.

 

jer djavo ne moze da se sakrije. lako se u tebi vidi sotona: dok sa jedne strane ides da mucis i bijes ljude koji se dobrovoljno prepustaju pederluku i nikoga drugoga ne napadaju - u isto vreme stitis coveka koji bludnici nad decom koja ne zele blud, a ne mogu da se brane. branis i krijes onoga ko bludnici nad onim najnevinijim i nad nezasticenima. kupate se u grehu i zlu - i on i ti. a vidim da ti znas kako se u paklu spiraju gresi sa duse. pitanje je onda zasto to cinis? nema drugog objasnjenja, nego da ti je djavo zatrovao dusu.

 

naravno da ne. i onda kada ti kazhem da si debil onda je to neshto loshe. kako da ti to ne kazhem kada postavljash ovako debilna pitanja.

ne gnevi se, obuzdaj djavola u sebi. nadji svoj mir.

okreni ledja zlu kome sluzis i bice ti mnogo bolje.

 

sodomiti nisu nevini ljudi. inache Bog ne bi unishtio Sodomu i Gomoru.

opet ti je djavo citao bibliju. strasno je to sto ti u bibliji jedino vidis reci "BIJI" "POGUBI" "DA UMRE", "UBIJI" - te reci podebljavas, u njih samo gledas i njima jedino sluzis. "ljubav" za tebe ne postoji. ti u svemu vidis samo zlo, jer ti tako sotona sapuce.

 

vera bez ljubavi je fanatizam, plodno tle gde na kome seme zla i grozote nice u najvece uzase.

 

shta je vama? gde sam ja rekao da nekoga mrzim? gde sam rekao da treba sa nekim postupati sa mrzhnjom?

iz svake tvoje reci izbija mrznja, a koliko si krvozedan, to se jasno vidi. i to ne potice od boga, vec zna se ko ti je ucitelj. jednog dana ce ti sve to biti predoceno i pozeleces da si bio bolji covek, i da si na vreme odbacio sotonu. ali, bice kasno. :( moj je neuspeh ako ti ne pomognem da se oslobodis zla u koje si ogrezao.

 

naravno da nije, tukao je krive, i ubijao je krive. a ti si jedan licemer i serator, prichash baljezgarije i shirish tamo neko hipi "hrishcjanstvo" a pishesh Bog malim slovom.

toliko si ocajan i porazen istinama koje sam ti predocio, da ti je jedino preostalo da mi zameris sto pisem rec "bog" malim slovom. jadno i slabo, a laz je jadna i slaba pred istinom. jer, ne voli boga onaj ko mu ime pise velikim slovom - tako ga moze i djavo pisati. vec boga voli onaj koji postuje njegove reci i zakon, a ti ne samo da si pljunuo na boga, nego ovde prodajes nakaznu perverziju od bozjih reci koje si opoganio.

 

To je zato shto sam tumachish Bibliju. zato i imash pogreshna misljenja.

ja mozda sam tumacim bibliju, ali je ti ne tumacis sam. za tebe bibliju tumaci sotona, a ti upijas njegov otrov zla i saldis se njime, sve dublje tonuci u ponor greha.

 

da bih pokazao istinu i otkrio tvoje lazi, dovoljno je samo da citiram okolne pasuse tvog "argumenta", gde se jasno vidi da je VLAST ta kojoj je dozvoljeno da da sudi, a ne pojedici popout tebe.

 

Svaki čovek da se pokorava višim vlastima! Jer nema vlasti a da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene. Ko se, dakle, protivi vlasti, protivi se naredbi Božjoj; a koji se protive, biće osuđeni. Jer vlasti nisu strah dobrim delima, nego zlim. A hoćeš li da se ne bojiš vlasti? Čini dobro, i imaćeš hvalu od nje. Jer je sluga Božji tebi za dobro. Ako li zlo činiš, boj se! Jer ne nosi uzalud mača. Božji je sluga, da kazni onoga koji zlo čini. Zato joj se valja pokoravati, ne samo zbog gneva nego i zbog savesti.

 

dakle, svetovna VLAST nosi mac - nigde ne kaze da ti treba da ides i da svojevoljno sprovodis kaznjavanje i mucenje ljudi po ulicama, kao sto si to radio kad si bio pored "zarka". tako je isto radila rimokatolicka crkva kad je mucila i spaljivala nevine. koja si ti vlast?

 

izvadio si par reci iz biblije i dao im zlo tumacenje, bozjim recima si opravdao greh - i pocinio si tako jos vece bogohuljenje. ti si primer svima za to kako zao covek, pod uticajem sotone, moze da opogani cak i ono sto je bog rekao. u bibliji je sve receno o takvima kao sto si ti:

 

(druga petrova poslanica)

Jer bi im bolje bilo da nisu poznali puta pravednosti, nego što su se, pošto su ga poznali, okrenuli od svete zapovesti koja im je predana. Za njih važi istinita poslovica: "Pas se vratio na svoju bljuvotinu" i "Okupa se svinja, da se opet kaljuža"

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Православне сам вероисповести. Не волим Цркву као установу иако ми прија мир када уђем у зграду. Свиђају ми се фреске.

 

Верујем у Бога, али не како га приказује Ватикан.

 

Сматрам да је мало људи који су посвећени Богу, али мислим да је управо вера у љубав оно што нас дели од животиња. Кроз љубав, ближи смо Богу.

 

Такође, за мене постоји ''виша сила'' која засигурно даје одговор на читаво питање о постојању и верујем у то да након смрти ''има наставка''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, ti govoris suprotno hriscanstvu.

ja propovedaj jedno i jedino Hrishcjanstvo.

 

goricna u tvojim recima ne moze poticati od boga.

nisam ogorchen.

 

"nojhaus" prica je motivisana novcem i koristoljubljem, i veliko je pitanje da li je istinita.

nojhaus pricha je istinita, dok je pricha o pahomiju, koja je nastala potkupljivanjem, chista lazh.

 

u isto vreme stitis coveka koji bludnici nad decom

to je lazh da bi se blatila Crkva.

 

ne gnevi se

ja se uopshte ne gnevim. potpuno sam ravnodushan prema tome shto si ti debil.

 

iz svake tvoje reci izbija mrznja

to shto vi vidite mrzhnju je vash problem. ja mrzim samo djavole, a moje rechi i moja dela iskazuju revnost za Bozhiji Zakon.

 

ali je ti ne tumacis sam.

u pravu si, ja prihvatam tumachenje koje je u Crkvi od vremena Apostola.

 

nigde ne kaze da ti treba da ides i da svojevoljno sprovodis kaznjavanje

niti sam ja igde rekao da civilne kazne koje zahteva Bozhiji Zakon treba da sprovode pojedinachni ljudi.

 

"Pas se vratio na svoju bljuvotinu" i "Okupa se svinja, da se opet kaljuža"

kazhe Gospod ne dajte svetinje psima i ne bacajte biser pred svinje. ti si svinja jer se valjash u blatu svog greha i pas jer lajesh na Boga svojim hulama. i gorecjesh u paklu vechno zbog toga, ako se ne pokajesh.

citirash apostola gde pominje svinje i pse (pod chiji opis savrsheno potpadash) a prodajesh smrljive lazhi hipi filoZofije kao "hrishcjanstvo", a ta filosofija odbacuje sudjenje ikome, shto znachi da treba da odbacish pisanja Apostola Petra i Pavla, jer obojca u svojim poslanici osudjuju greshnike.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

<ovo samo debil kao shto si ti mozhe da kazhe.>

 

a ovo su rijeci pametno covjeka :)

 

<ti si stvarno opsednut trpanjem guzice? mani se vishe te sodomije..>

 

bravo.da znas da hocu

 

<u Svetom Predanju. ne umesh da chitash, shta?>

 

ne umijem. a sto je sveto predanje?

 

<Још нешто, теби би сметало шта год да се ради током Божића јербо си безбожник. Мени је то рокање ујутро као песма, још кад се сетим да се за време комунизма чуо тек понеки пуцањ (као што се за Божићњу Литугију у цркви налазило тек десетак особа), а сад кад чујем грување знам да скоро сви славе, а цркве су пуне. Да предупредим могућу причу о помодарству, да, могуће је да је ту неко помодар, а могуће је и да није нико, ни ти ни ја не знамо шта се одвија у главама људи, колико су ревносни, тако да је свака прича о томе сувишна.>

 

znaci ako nisam vas hriscanin, onda sam bezboznik :) isto kao sto je glupo da mi pricamo o revnosti, glupo je da i ti pricas ko je ovdje bezboznik a ko nije. iz ugla tebe i slicnih jesam, ali iz vaseg ugla su mnoge stvari unikatne. nego, ta prica je suvisna.

 

meni smeta samo pucnjava, bacanje dinamita i bombi, a to se ne radi jedino za bozic :) postoje i svadbe, isti rad. samo sto je tad narod vise pjan, pa ne znaju dje udaraju. neka ima ljudi koji u tome uzivaju, neka je to hriscanski ili srpski, to je za mene seljacka rabota. a jos spominjes oglasavanje i informisanje pistoljima i bombama u 21. vijeku, pored toliko sredstava za informisanje :) fino je postovati tradiciju, ali nije zvaka za seljaka. odje 99% ljudi ne puca zbog postovanja Gorskog Vijenca ili tradicije naroda, vec zato sto je on faca. jebi ga, vole ljudi da pucaju i kad treba, i kad ne treba. necu vise da se vracam na tu pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako Rogi ide u Raj,micite mi se sa puta,prolazim za Pakao,jedna karta u jednom smeru!Joj,Lucifere,medj rogove te ljubim,spasavaj me vakih ljudi...

Salim se ja to,nece Rogi videti Raj... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne umijem. a sto je sveto predanje?

Sveti Oci su ljudi koji su uchitelji Vere, a koji su zbog svetog zhivota i pravoverja autoritet u veri. spisi odredjenih Svetih Otaca (koje nazivamo Prorocima i Apostolima) su Sveto Pismo, a spisi ostalih Svetih Otaca su Sveto Predanje, preciznije, Sveto Pismo je (izdvojeni) deo Svetog Predanja.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubi bliznjeg svog! Ti ovde unosis nemir i pricas ljudima da su debili.

ja poshtujem ovu zapovest tako shto kazhem istinu. ako ne kazhem debilu da je debil, on cje takav i ostati. debilu.

Jao sad si me prosvetlio! Evo idem odmah da se uclanim u tvoju organizaciju, cek samo da nadjem licnu! E, a racunali se ako nemam dusu? Ovaaaj... menjala sam je pre neki dan za karton jogurta, bas bi mi prijao jogurt ali nijedna prodavnica nije radila... Mogu li svejedno da se uclanim? A dajete li popust za studente? A ekskurzije? Ja bih da posetimo Sodomu, bas je lepo tamo u junu...

I ne rece mi ti, dragi moj, kako smo nastali od keve i sina! Stvarno mi nije jasno... mislim, ja sam debil, ne kontam ti ja tu reprodukciju, a znam da Eva, ona kucka, bog da mi dusu prosti, sto nas protera iz Raja, nije imala cerke! A i da je imala, opet bih se zabrinula... ja imam dva brata pa mi opet takve stvari ne padaju na pamet...

 

A jes' vala, zapad mi isprao ovaj zakrzljali mozak, hvala ti, o Mesijo, sto me izvede na pravi put! Nema veze sto moram da se odreknem sexa, uvek su tu zagoreli svestenici...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kretenu retardirani, koliko puta moram da napishem da su Adam i Eva PRVI ljudi koji su su stvoreni a NE jedini. jel umesh da chitash ili si samo parche mesa? Kain se ozhenio zhenom koju je Bog stvorio. Bilo je josh ljudi koji su stvoreni.

 

@udini

NAPISHI GDE PISHE DA POSTOJI SAMO DESET ZAPOVESTI.

a nemozhesh da kazhesh gde to pishe, jer NE PISHE NIGDE. to shto ti imash neke svoje izmishljotine, nema veze ni sa Biblijom ni sa Hrishcjanstvom.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde pise o stvaranju drugih ljudi?Isus je dao samo dve zapovesti,sazimajuci prethodnih deset.Kraj.

A vidi Rogija kako se NE ljutio-kretenu retardirani,zaista smireno i opusteno :)

Edited by The Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

NAPISHI GDE PISHE DA POSTOJI SAMO DESET ZAPOVESTI.

a nemozhesh da kazhesh gde to pishe, jer NE PISHE NIGDE. to shto ti imash neke svoje izmishljotine, nema veze ni sa Biblijom ni sa Hrishcjanstvom.

Napiši ti gde piše da postoji više od deset Božijih zapovesti.

 

Pa još kažem:

to shto ti imash neke svoje izmishljotine, nema veze ni sa Biblijom ni sa Hrishcjanstvom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde pise da nisu jedini? Meni nisu tako rekli... :redface:

Rogi, pa sto me ne volis? :blush:

I jeste, u pravu je covek! Ima ih 15, na tri ploce, ali je onaj smotani debil slomio jednu pri preuzimanju i samo je sakrio u zbunje i pravio se blesav! Videla sam to u filmu holivudske A produkcije! Mi smo, deco, osteceni za jos 5 zapovesti... Predlazem da ga razapnemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

(kazna bi trebala da ima za cilj da nas prevaspita, a meni nije jasno na koji nacin si prevaspitao nekoga ako si ga ubio)

naravno da nemozhesh da shvatish kada krecjesh od pogreshne postavke. a zashto ti je pochetak pogreshan? zato shto ni ne pitash, vecj pretpostavljash da znash materiju. a zashto to pretpostavljash- pa shto ne bi, prochitao si toliko chlanaka na vikipediji i knjiga dena brauna. cilj smrtne kazne je pokazivanje revnosti za borbom protiv najgnusnijih grehova, medju kojima je i npr sodomija. ovako o tom principu kazhe sam Gospod- i Fines odvrati gnev moj od sinova Izrailjevih otvorivshi revnost za mene medju njima, da ne bih istrebio sinove Izrailjeve u revnosti svojoj. Drushtvo koje tolerishe greh pojedinca zajedno sa njim snosi krivicu za taj isti greh.

 

 

Ja ne znam odakle ti ideja da je citam Dena Brauna, sto me vredja jer ja citam kvalitetnu literaturu. Ne poznajes me i na osnovu jednog mog posta ti si zakljcio dosta stvari o meni i ponasas se prema meni kao prema nekom klincu koji nema sta da radi vec dolazi na forum da bi se svadjao, sto smatram da sa tvoje strane nije nimalo pristojno.

 

Koliko znam SVAKI covek je u stanju da se spase, tj. to je svima namenjeno.

 

Ja sam izrazio neslaganje sa drzavnim uredjenjem koje umesto da se bavi radom sa zatvorenicima i njihovim prevaspitavanjem, samo ih "skloni" i ostavi da truno. Posto ti na spejsu stoji da citas Dostojevskog, moram ti reci da je on u Karamazovima izneo jedan takav stav.

Cak i sveti oci pri ragzgovoru sa gresnicima nisu ih kritikovali zbog grehova vec su se trudili da razviju ono dobro u njima. Cela Hriscanska etika je etika ljubavi. Svaki greh je za osudu, ali treba imati u vidu da zbog jednog grehane mozes prezreti coveka jer on u sebi ima dobrih osobina, ili potencijeal za iste. Ti homoseksualci koje ste napadali, njima je Raj namenjen koliko i tebi i meni, samo ukoliko promenimo nase greske i prestanemo da ih pravimo. Sodoma i Gomora? Zar njima Gospod nije poslao andjela da im ponudi pokajanje, pre nego sto je iskalio svoj gnev na njima. Taj isti Gospod opomenuo je i ljudko rod pred potop, ali se oni nisu pokajali, ali zato Jona jeste samo upozorio Ninivljane da im preti propast i oni su se pokajali.

Vladika Nikolaj Velimirovic kaze da ne mozemo osudjivati zatvorenike, jer mi ne znamo koliko se duboko oni kaju, i sa kojom poboznoscu oni pristupaju svetoj liturgiji, sa kojom poboznoscu oni pale svecu.

Ja ne kazem da bi se ti ljudi promenili ali na vama je bilo da im pruzite ruku sto vi niste uradali.

Moj profesor veronauke kaze da u postoje dva tipa tip muve i tip pcele. Muva se kojiko god dobrih stvari imalo u coveku ona se usresredi na ono najgore, dok se pcela usresredi na ono dobro u coveku.

Seti se price o cariniku i fariseju.

 

Ti ovde nipodastavas ljude i umesto da komuniciras sa njima ti ih samo napadas i ponizavas, govoris im kako ce goreti u paklu i slicno...

 

Takodje te moram upozoriti, nije mi namera da ti trazim greske, ali si na ovoj temi, davo negde na oko 100toj strani na pitanje (parafraziram): "Da li ce se decak koji se rodio na izolovanom ostrvu, koji nikada nije imao kontakt sa Biblijom i hriscanstov spasiti" odgovorio "Ne, jer je Bog savrseno bice, i ako se on rodio udaljen od istinske vere i njemu nije namenjeno da se spasi", dok si na temi o nihilizmu rekao da ce se spasti ali nece uci u Raj. Meni ovo nije jasno(ide u cistiliste, ili sta...?)

Ovim pitanjem sam se bavio pet godina, pitao mnoge mudre ljude i moram ti reci da nisi u pravu. Moj prvi profesor veronauke mi je rekao da pred smrt Gospod ovim ljudima salje andjela koji im nudi iskupljenje. Moja prfesorka i drugi profesor veronauke rekli su mi da negde u novom zavetu(ja to nisam uspeo da pronadjem) pise da ti ljudi imaju moralni zakon koji je Bog usadio u sve ljude i da ce se ako zive krotko spasiti, a da mi pravoslav

ci imamo otkrivenu pravu religiju i da se od nas trazi vise. Ovo slicno rekao mi je i jedan drugar koji studira Bogoslovski fakultet i Vladeta Jerotic. Na objasnjenje poput tvog nigde nisam naisao.

Ja za pitanja na koja nemam odgovor provedem dugo vremena trazeci ga ali je i nagrada kada ga nadjem veca i priznajem da nesto ne znam.

 

Koliko se meni cini isuvise se usresredjujes na Stari zvet i prvise se drzis zapisanih stvari i bica Bozjeg. Ti isti Jevreji upravo zato sto su se tako slepo drzali starog zaveta, zakucali su sopstvenog Boga na krst. Razmisli o tome. Ako se secas niko od starozavetnih likova bas zbog te surovosti nije otisao u raj (cak ni Mojsije) dok Hristos nije vaskrsao, propovedao im ljubav i spasio ih. Zajedno sa onim razbojnikom...

 

Inace crkva nije bezgrana(ni nasa pravoslavna) i ne znam sto to ne priznajete... Ikonoborstvo? Prof. nam je pricala da je bila na nekom diplomsom na Bogosloviji gde je devojka radila istoriju pravoslavne crkve i kada su je upitali da li na osnovu toga sto je ona ispicala o crkvi zakljucuje da je ista pravila greske, devojka je snebivajuci se rekla da crkva(pravoslavna) nije pravila greske oni su je oborili jer nije piznala ociglednu stvar misleci da je to nekakav tabu.

Kralj je go. Nisu te price za decu tako lose... ima u njima pametnih stvari.

 

Ja nemam bilo kakvu nameru da te osudjujem za bilo sta ali moram uociti da je meni kao hriscaninu lakse da se sprazumem sa Jokerom ili morbid god-om. nego sa tobom. To se videlo po tvom nacinu komunikacije sa imaginosom.

 

Ako sam nesto pogresio nemoj biti prestrog i odmah pocinjati da mi prigovaras i zamolio bih te da se pocnes odnositi sa postovanjem prema ljudima na ovom forumu koji ne dele tvoje stavove. Nacin na koji ti komunicaras sa njima samo ih guras od sebe, zelis da dokazes da si ti u pravu, a ne trudis se da njima bilo sta objasnis.

 

Sto se tice naucnih informacija ja ih iscitavam iz kjiga a ne sa vikipedije, o provodim dosta vremena trudeci se da unapredim sebe kao coveka i svoje obrzovanje i stog te molim da ubuduce ne govoris o stvarima u koje se ne razumes jer me to vredje. Mozda je nisam dobar hriscanin ali cu se trudim da to postanem.

 

Sada mi mozes iskasapiti post ako to zelis.

 

PS> Faustus ti je sugerisala da ti posto tvrdis da je sve sto pise u Bibliji tacno isto tako ona moze reci da je Bog mrtav jer je Nice tako rekao, sto je bila ilustracija, devojka uopste nije to nameravala da da kao dokaz za nepostojanje Boga, posto je ateista pa joj isti i ne treba. A nije trebao ni Niceu, vec je on pod time podrazumevao smrt izvesnih vrednosti.

 

Ja se izvinjavam ako sam te bilo cime uvredio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidi Rogija kako se NE ljutio

ja se ne ljutim.

 

Gde pise o stvaranju drugih ljudi?

na ovo pitanje sam vecj dvaput odgovorio morbid dog-u, i ti ga opet sada postavljash, i shta da ti kazhem, da si genije.

 

napiši ti gde piše da postoji više od deset Božijih zapovesti.

vecj sam nabrojao neke od Bozhijih zapovesti. to shto si ti glup nije moj problem.

 

ako se lopov uhvati kako potkopava, te bude ranjen tako da umre, nije kriv za krv onak koji ga je ubio (Broj. 22, 2)

 

ne uzimajte otkup za krvnika, nego koji zasluzhi smrt neka se pogubi (Broj. 35, 31)

 

ko udari choveka, te umre, da se pogubi (Izl. 21, 12)

 

ko otme choveka i proda ga ili se nadje u njegovim rukama, da se pogubi (Izl. 21, 16)

 

kad odesh u vojsku na neprijatelja svog ... ako li ne uchini mira sa tobom nego se stane biti s tobom, tada ga bij, i kada ga Gospod Bog tvoj preda u ruke tvoje, pobij sve mushko machem (Ponz. 20, 1, 13)

 

ovo su Bozhije zapovesti, i njihovo postojanje dokazuje da ne postoji SAMO 10 Bozhijih zapovesti. nikad se nisam bavio brojanjem istih, ali evo Jevreji izbrojashe u Mojsijevom Petoknjizhju 613 zapovesti.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/613_Mitzvot

 

A gde pise da nisu jedini?

shesti put jedno isti pitanje. pa za to kad vas nazivam debilima ne treba da me upozovaju, nego da mi daju da budem moderator! ne razumem, mislite da cje se odgovor promeniti? p i sh e u S v e t o m P r e d a nj u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS> Faustus ti je sugerisala da ti posto tvrdis da je sve sto pise u Bibliji tacno isto tako ona moze reci da je Bog mrtav jer je Nice tako rekao, sto je bila ilustracija, devojka uopste nije to nameravala da da kao dokaz za nepostojanje Boga, posto je ateista pa joj isti i ne treba. A nije trebao ni Niceu, vec je on pod time podrazumevao smrt izvesnih vrednosti.

 

:pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...