Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Лулу јеботе који је то ниво џихад-атеистичког фанатизма да студираш свето писмо само да би ти се неки цитат случајно залепио у памћењу који би касније могао да искористиш у "аргументацији" са неким левим хришћанином. :haha:

Беда и јад.

  • Upvote 1
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan otac koga jaaaaako cenim i koji se bori da izgradi crkvicu u nekom selu, koja je krajnje skromna (ali je selo malo i nema mnogo ljudi, samim tim i ne donosi mnogo para pa nije mnogo ni bitan) mi je rekao jednom prilikom u razgovoru.

Sam Bog je rekao JA JESAM i nema potrebe truditi se da definisemo sta je on osim da ga prihvatimo takvog kakav jeste, kao i taj deo da hramovi nisu vazni jer su Hrista pogubili upravo staresine hramova... poenta je da svaki je covek crkva (hram) za sebe i u samom coveku treba da se razvija odnos ljubavi prema Bogu... sam covek je crkva daklem.

Naravno u pravoslavlju kada zagrebete malo povrsinu videcete da ima par jakih frakcija, ali najduhovnije razgovore sam vodila sa ljudima koji rezonuju i boga i crkvu upravo na nacin gore opisan.

 

Duhovnost>>>>>religioznost jer

Sloboda sa kojom uvek ide odgovornost i ljubav>>>>>>>ucaurenost i odbijanje slobode a samim tim i odgovornosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta je da svaki je covek crkva (hram) za sebe i u samom coveku treba da se razvija odnos ljubavi prema Bogu... sam covek je crkva daklem.

 

Ovo je plemenito i romantično tumačenje, ali takođe i u suprotnosti sa pravoslavnom dogmom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogumili su bili jeretici. Svaki fanatizam je opasan, oni to jesu bili, kao danas ziloti, Spok i slicni.

 

Drugo, danas ste svi vi veliki protivnici Crkve i religije sasvim prihvaceni u drustvu, da niste i da je ovo toliko degradirano i varvarsko drustvo spalili bi vas na lomaci. Hvala Bogu, nije tako, i vi ste deca Bozija i vraticete se na pravi put.

 

Mene je samo zgranulo da se povela takva sprdnja i smejanje povodom rusenja sopicanske crkve. Nekome to znaci, neko se tamo krstio, vencao, ispovedao, pricestio, ljudima je potrebna i vezani su za nju i ne znam cemu takvo debilo podsmevanje.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogumili su bili jeretici. Svaki fanatizam je opasan, oni to jesu bili, kao danas ziloti, Spok i slicni.

 

Jedini greh bogumila je bio taj što nisu prihvatali autoritet crkve. Osim toga, bili su jednaki hrišćani kao i ostali i verovali u istog Boga i isto Sveto Pismo kao i ti. U krajnjoj liniji, sve i da jesu bili "opasni fanatici", to crkvenom autoritetu ne daje pravo da nabija na kolac i seče glave. Zapravo, ne mogu da zamislim stvar koja je više u suprotnosti sa Hristovim učenjem.

 

Drugo, danas ste svi vi veliki protivnici Crkve i religije sasvim prihvaceni u drustvu

 

Imajući u vidu da je princip laiciteta osnova svakog ozbiljnog građanskog društva u poslednjih 200 godina, pa samim tim i srpskog, zapravo ste vi hrišćani ti koji su sasvim prihvaćeni u društvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je plemenito i romantično tumačenje, ali takođe i u suprotnosti sa pravoslavnom dogmom.

 

Aj na brzinu odgovor... vidi u okviru pravoslavne crkve imas nekoliko frakcija, pri cemu imas zaista cool ljude koje boli tuki za sve ostale frakcije jer su podjednako razocarani stanjem u istoj i pokusavaju da postoje na najispravniji nacin kako oni to misle.

Sve ovo ne bih ni znala nego upoznas ljude jerbo radis sa njima i oni se otvore po nekim pitanjima...

 

Anyway sto se tice rusenja crkve, stvarno nemam nikakav stav, ako je ruse verovatno imaju dobar razlog, a i sagradice novu naci ce vec nekog gresnog investitora da okaje grehe kroz zaduzbinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ti link mene zivog to je Crkva u mom mestu

Svestenik nas je lagao

gledao u zemlju i lagao

kako je prosao kolektor i kako je krenulo kliziste u blizini Crkve

Kako su izvrsena geo-mehanicka ispitivanja tla i kako imaju svu dokumentaciju koja dokazuje da Crkva mora da se rusi

kad je ljudima postalo sumnjivo poceli su da se skupljaju u porti Nedeljom

da traze da se pokaze dokumentacija svestenika nije bilo

ne pojavljuje se a lepi plakate kako ga neko napada

ljudi su poceli masovno da daju priloge

dok se covek geolog nije zainteresovao i otkrio da nikakva slicna dokumentacija ne postoji

Svestenik je hteo da srusi vec nacet toranj crkve na brod iste da bi se napravila steta koja ne moze da se sanira

jer on o tome masta bahati i bezobrazni pop od kad je dosao samo se neka sranja desavaju

jos je izmestio grobove iz Porte sklonio na drugo mesto da bi tu zidao Crkvu novu

 

Samo da dodam

 

sajla je prilikom pokusaja rusenja pukla sto se i vidi na snimku

 

visila je nekoliko dana

 

kada su par mojih drugara dosli da slikaju sajlu kako visi i rekli popu da ce da ga prijave

 

pop je brze bolje zakljucao kapiju porte i sa par svojih poslusnika skidao sajlu

 

takodje je silan bakar kojim je Crkva bila pokrivena nestao ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde li kopate te popove ljudi? :haha:

To ko iz onog filma sa Batom Živojinovićem.

 

Ja sve neki pristojni sveštenski svet srećem, a selio sam se u životu podobrano.

 

fala Bogu

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti pop Mirko je zenskaros, vijao je zene po Junkovcu pa su ga mestani jurili po kukuruzima i sumarcima kad je bezao iz svaleracije.

 

Kao coek iz susednog sela mogu da potvrdim :da: Lomioe i noge, zato stoe znao da se napie zesce nego Lemi...na veliki petak - jaia przena jeo...i tako dalje i tako blize

 

Ali ima glas kao Pavaroti, razbia kako peva...po glasovnim mogucnostima ne moe mu niko prici u okrugu

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao coek iz susednog sela mogu da potvrdim :da: Lomioe i noge, zato stoe znao da se napie zesce nego Lemi...na veliki petak - jaia przena jeo...i tako dalje i tako blize

 

Ali ima glas kao Pavaroti, razbia kako peva...po glasovnim mogucnostima ne moe mu niko prici u okrugu

e to je tacno nisam sreo popa da tako zna da peva prosto milina ga slusati kad pusti glas na nekom vencanju krstenju ili sahrani

 

steta sto se zaneo sa rusenjem Crkve nece to na dobro da ispadne

 

a odakle si ti ako nije tajna ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arapovac, malo iznad Junkovca...doduse, tu sam naivise vremena proveo u detinjstvu...posle sam se seljakao Laikovac, Lazarevac, Beograd...i na krau se opet vracam u selo, kako god okrenes...home sweet home

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...