Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Realno odnos religije i erekcije (m/f) je obrnuto proporcionalan, sto vise religije to manje erekcije i obrnuto, jerbo superego stalno kljuca i peva Petshop boyse 'It's a sin'

Scenario 1. On cita ona slusa, dosadno.

Scenario 2. Ona cita on slusa, dosadno.

Scenario 3. Sarma pali mjuzu Therion 'rise of sodom and gomorrah' otvara poglavlje u starom zavetu, malo citaju, strasti se uskovitlaju i padaju u greh, a za kraj ide Anathema 'Angelica'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh.. Angelica... vr' stvar ;)

Naravno i sodoma i gomora od teriona... ja bi s' time išo na evroviziju.

 

A šta misliš o sledećem?

Imaš (hipotetički) momka i devojku, pristojne hrišćane. Kad kažem pristojne, ne mislim na mene i ostale forumske hrišćane, nego na ljude koji nisu ni fundamentalisti, ne hvale se time, ne smaraju time (čak niko ni ne zna da su hrišćani), ali eto, poste svaki post (i velike), i tako dalje. I sad, imaju ono normalan seksualan život (ni previše, ni premalo), ali se uzdržavaju seksa u vreme posta. Zamisli sad na šta seks liči posle "ispoštovanog" tog posta? :haha: I seks, narednih dana.

Sa druge strane imamo par koji se "seksa" kad god hoće (ali recimo, nisu svingeri), i onda šta? Monotonija. Pa ajmo da se seksamo na javnom mestu.. pa ajmo da se seksamo na ovaj način.. pa ajmo na onaj način... na kraju prestanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojak, kad će neka nova indokrinacija na groblju?

Neko novo članstvo.

 

Danas sam baš išao za Vršac kroz Banatsko Novo Selo i sa setom se prisećao nekonformističkih dana kada sam plesao po grobovima.

 

Avaj, prodadoh se u međuvremenu. Pare kvare ljude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se nešto istripovao da si u inostranstvu Gojače.

Ajmo malo avangarde: Teša intervjuiše nekog radikala na groblju, ti u pozadini igraš, a ja i Grob, na grobu pored sedimo, i pijemo rakiju (kamera skrene švenk na nas tokom intervjua, iako nemamo nikakve veze sa tim). Na kraju close-up na tvoje noge, gde sve hitrije igraš.

Rez u crno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam se ja ubio tada, nego posle (kad ste vi odšetali) :)

Ja se sećam savršeno i kad smo se našli, i kad smo bili posle u onoj kafanici, ali kasnije, kad smo ja, Axe, Sisus, Gaga i Teša, otišli u drugi kafič, pili smo neko pivo, a Axe krijući dao neku tekućinu ispod kaputa, koja je ličila na rakiju, tada sam izgubio račun.

Probudio sam se na autobuskoj stanici, opsovao dve snajke koje su negodovale što tu ležim, uvatio se za glavu i otišao kući.

Odspavao dva dana, i posle imam šta da vidim na forumu: Kad se zatvarao taj kafić, Teša kaže da sam bio jako agresivan, ovo, ono... meni je to bilo SF, jer znam da, iako možda nekoga mogu da smorim kad sam mortus, nikada nisam agresivan... no

 

...posle je Axe stidljivo priznao da je tekućina u njegovoj flaši bio Absent.

 

I to je cela istina.

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh.. Angelica... vr' stvar ;)

Naravno i sodoma i gomora od teriona... ja bi s' time išo na evroviziju.

 

A šta misliš o sledećem?

Imaš (hipotetički) momka i devojku, pristojne hrišćane. Kad kažem pristojne, ne mislim na mene i ostale forumske hrišćane, nego na ljude koji nisu ni fundamentalisti, ne hvale se time, ne smaraju time (čak niko ni ne zna da su hrišćani), ali eto, poste svaki post (i velike), i tako dalje. I sad, imaju ono normalan seksualan život (ni previše, ni premalo), ali se uzdržavaju seksa u vreme posta. Zamisli sad na šta seks liči posle "ispoštovanog" tog posta? :haha: I seks, narednih dana.

Sa druge strane imamo par koji se "seksa" kad god hoće (ali recimo, nisu svingeri), i onda šta? Monotonija. Pa ajmo da se seksamo na javnom mestu.. pa ajmo da se seksamo na ovaj način.. pa ajmo na onaj način... na kraju prestanu.

Sta ce biti posle zavisi od ljudi, i sta vole. Sex je mehanika fluida kako god da okrenes :haha:

Sta znam ja sam se ovakih 'problema i dilema' naslusala jer oblast kojom se bavim tice se i reprodukcije, pa ti dodje zena koja hoce da zatrudni ali ima taj problem pogotovu ako su ikone svuda naokolo u stanu. Najgora stvar koju mozes da uradis je da menjas misljenje pacijentima a najbolja je da se malo zainteresujes za njihov problem i pomognes im da prevazidju sebe svojim mehanizmima... tu na scenu stupa otac Milos Vesin iz Cikaga (prvi put sam za njega cula na nekom predavanju na Kolarcu a propo reprodukcije, koncept mi nije bio jasan, ali brzo se razjasnilo sve).

Njemu su hriscani dolazili i govorili da imaju problem u seksu upravo zbog ikona, posta a opet su zeleli da zacnu dete, jelte. Kako se radi o jako obrazovanom duhovniku koji sagledava doktrinu pravoslavlja kroz moderne naocare tj u toku je sa promenama. On im daje blagoslov i kaze 'vera hriscanska je odnos ljubavi, zato i ne treba da se stidite i da vam bude neprijatno da vodite ljubav pred ikonama, cak stavise stavite ih u spavacu sobu, jer je to soba ljubavi, kao i vas odnos'. Ove reci imale su neverovatan psihoterapeutski efekat na ljude u veri, pa to je nesto sto sam i ja pricala zenama koje su duboko u veri, upucivajuci ih upravo na ovog duhovnika i moram da priznam da je doslo do pozitvnih rezultata u tih nekoliko slucajeva :da:

 

za kraj one strahove koje covek sam sebi nametne,mora i sam da ih prevazidje... a sta je gore nego tripovati od ljubavnog odnosa da je greh zbog srednjevekovnih nazadnih misli... sve se to prevazilazi pravim pristupom i sa malo mudrosti ;)

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce biti posle zavisi od ljudi, i sta vole. Sex je mehanika fluida kako god da okrenes :haha:

Njemu su hriscani dolazili i govorili da imaju problem u seksu upravo zbog ikona, posta a opet su zeleli da zacnu dete, jelte. Kako se radi o jako obrazovanom duhovniku koji sagledava doktrinu pravoslavlja kroz moderne naocare tj u toku je sa promenama. On im daje blagoslov i kaze 'vera hriscanska je odnos ljubavi, zato i ne treba da se stidite i da vam bude neprijatno da vodite ljubav pred ikonama, cak stavise stavite ih u spavacu sobu, jer je to soba ljubavi, kao i vas odnos'. Ove reci imale su neverovatan psihoterapeutski efekat na ljude u veri, pa to je nesto sto sam i ja pricala zenama koje su duboko u veri, upucivajuci ih upravo na ovog duhovnika i moram da priznam da je doslo do pozitvnih rezultata u tih nekoliko slucajeva :da:

 

ajme tuge. jadni ljudi. ne znam sta je gore da se stidis ili da tripujes da te gledaju sveci sa odobravanjem.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi tu je otac Milos Vesin, gledam sad sa psiholoskog aspekta, jako dobar pristup napravio... ako se javi Lou dace i on svoje misljenje. Duboko ukorenje obrasce i strahove moras da sublimiras na najbolji moguci nacin, a pristup ovog coveka je upravo to. Stavis ikonu u spavacu sobu i razbijes svoje strahove ili ako su svuda oko tebe suocis se sa njima... i tu lezi oslobodjenje. Tako da sa njegove strane pristup je sasvim dobar. Ono sto me uzasava je kruti stav duhovnika koji nemaju razumevanja i ne umeju da prilagode svoje savete zivotima ljudi koji im dolaze za pomoc. sto stvara jos vece frustracije.

Svako ima pravo na svoje misljenje i veru ali bedak je ako te ista frustrira i ne cini srecom...

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali onda ulazi u racunicu momenat da ako to vec sveci gledaju onda mora da bude sve po ps i misionarski i onda stalno tripujes da li je to dovoljno cedan seks ili si slucajno presao crtu sto si pustio/la neki zvuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde pise u Bibliji ali mislim da je to suludo da sex mora da bude misionarski, mislim da se do sada jedino Kuran definitivno izjasnio da je jedini ispravan nacin vodjenja ljubavi misionarski... ali to me nikad nije interesovalo to su bizarni momenti religije... neka rade ljudi sta hoce...

Sloboda je na istoku... pogledaj istocnu filozofiju i tantricki sex sa druge strane medalje :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde pise u Bibliji ali mislim da je to suludo da sex mora da bude misionarski, mislim da se do sada jedino Kuran definitivno izjasnio da je jedini ispravan nacin vodjenja ljubavi misionarski... ali to me nikad nije interesovalo to su bizarni momenti religije... neka rade ljudi sta hoce...

Sloboda je na istoku... pogledaj istocnu filozofiju i tantricki sex sa druge strane medalje :haha:

 

nema tu doktrinarne odredjenosti, vec predrasuda. pre svega relativno primitiavan svet ni nema pojam seksa u glavi nego ima pojam jebanja/plodjenja i to je nesto sto mehanicki, po inerciji ljudi rade u misionarcu - zena se raskreci i ovaj unidje. ali ne sumnjam u delotvornost svetaca-voajera samo mi je smesno/zalosno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Melinda

E svašta. Prvi put čujem za ovo. Pa što drže ikone u sobi, ako ih distraktuju? :haha: A i što bi im pa smetale ikone? To je po meni pogrešno shvatanje hrišćanstva. Boga treba voleti, a ne bojati se njega. Uostalom, Bog i želi da se ljudi razmnožavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Melinda

E svašta. Prvi put čujem za ovo. Pa što drže ikone u sobi, ako ih distraktuju? :haha: A i što bi im pa smetale ikone? To je po meni pogrešno shvatanje hrišćanstva. Boga treba voleti, a ne bojati se njega. Uostalom, Bog i želi da se ljudi razmnožavaju.

 

Upravo to. Sustina je u superegu koji te kljuca jer su ti tako rekli da treba da radis i sl. Tj ljudi nisu obradili info svojom glavom i svojim srcem, jelte.

 

@Demone kada polozis zakletvu na tebi je da pomognes kako znas i umes, ne mogu ljudima da glumim psihoterapeuta ali ako treba da im istaknem par recenica i uputim na nekoga koga ce poslusati i pritom poslusati med.savet i pomoci sebi... to je super.

 

@Carli njihov zivot njihova stvar. u religijska pitanja ne ulazim previse, samo onoliko koliko druga strana zahteva, zato i moram da poznajem religije :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...