Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Bend ne čine ni ime, ni fanovi, ni zaostavstina, nego ljudi koji cine bend u sadašnjem trenutku i materijal s kojim tour-uju. Tvoja percepcija o Iron Maiden-u kao neprikosnovenom heavy metal bendu nije aktuelna, jer su svojim nezadovoljavajućim radom (i to u već podugačkom periodu i to u vise navrata) pokvarili tu reputaciju.

 

Posle tridesetak godina rada,jedan bend pored clanova,cini sve,i ime,i celokupan njihov rad,i reputacija koju su prvenstveno izgradili najjacim svojim adutom-preko svirki,i logo,i maskota,i sve sto se prodaje pod imenom tog benda...

Nezadovoljavajucim se pokazao samo virtual XI,kao najslabije prodavan,dakle najslabijeg kvaliteta,ostali su kriticki veoma visoko plasirani,i svi su dostizali veoma visoke pozicije na cartovima,za jedan mjetal bend.

A koliko je nezadovoljavajuc njihov rad,i koliko je ta reputacija pokvarena,u tom podugackom periodu,dovoljno govore megalomanske turneje,koje ni nas nisu zaobisle,posecenost koncerata i koliko su trazeni i na kraju poslednja novost da je poslednji album ubedljivo najuspesniji od svih(da samo verni i ludi fanovi uzimaju njihove albume,onda bi iz godine u godinu,broj prodatih albuma uvek bio maltene isti,a ne bi se povecavao svakim novim izdavanjem),i ono sto je najbitnije,neverovatno koliko pozitivnih kritika ima.

Ovaj album(a i Brave New World i koji slede) nisu snimili balavci s 18 godina,nego ljudi u svojim cetrdesetim i pedesetim,to su veoma zreli albumi,koji vremenom dobijaju na snazi, i totalno drugaciji od necega sto je radjeno ranije,i drugaciji je trip i dozivljaj istog,samim tim i drugaciji pristup slusanju.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend ne čine ni ime, ni fanovi, ni zaostavstina, nego ljudi koji cine bend u sadašnjem trenutku i materijal s kojim tour-uju. Tvoja percepcija o Iron Maiden-u kao neprikosnovenom heavy metal bendu nije aktuelna, jer su svojim nezadovoljavajućim radom (i to u već podugačkom periodu i to u vise navrata) pokvarili tu reputaciju.

 

Nisu se srozali u nekom "moralnom" smislu, nisu "izdali metal" itd. ali da su ostali bez ideja to je jasno vec godinama, a to je upravo onaj momenat kad to sto radi neki bend prestaje da ima smisla.

..po mom skromnom misljenju.

 

Sad si lupio glupost. Ja nisam Maiden fanatic i necu reci da mi se svidja neki album samo zato shto je njihov. Jesu pokvarili reputaciju, ali nisu nepovratno. Ja lichno vishe volim stare pesme iz perioda do Bruceovog odlaska, i to zheshce i brzhe pesme. Ima dobrih pesama i posle bruceovog povratka, shto se mene tiche, ali malo. Stil koji forsiraju na zadnja 2 albuma mi se ne svidja jer ih ne dozhivljavam kao takve.

 

S drugim pasusom se slazhem uglavnom, jer mi se chini da je tako. Ali mi se chini da svi chlanovi benda uzhivaju na koncertima i da rado sviraju. Jedino Bruce deluje kao da mu je to posao pre svega, i da ne uzhiva ni blizu kao ostali.

 

@sale83: Tolika popularnost i prodaja albuma je vishe posledica velikog rasta popularnosti benda, a ne kvaliteta albuma. Ne verujem da bi neko ko chuje za Maidene pocheo da ih slusha od 1. albuma, vec od novog, pa posle i ostale.

Edited by Huszar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam voleo miksove, bestove itd. Porazavalo me je kada nekome snimim na kasetu npr 10 pesama koje sam izdvojio medju 10000 pesama i kada se toj osobi izdvoje samo neke, tada sam shvatio da jeste u pitanju i ukus ali i to da ne moze da se dozivi velicina pesme ako je okruzuju samo pesme koje su jednako fantasticne...

 

zbog toga svi vole HALLOWED BE THY NAME, THE RIME OF THE ANCIENT MARINER, SIGN OF THE CROSS,...a kada se na istom albumu (AMOLAD) nadje mnogo takvih ili cak sve jedne do druge (TFF) onda se ta velicina ne moze lepo sagledati.

 

Bar kod nekih.

 

Meni je TFF sve sto mejdeni predstavljaju i to u najboljem svetlu. A po svemu sudeci 97% se slaze samnom ali je uvek zanimljivije diskutovati sa onih 3% :)

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikki270

 

SUPER! a da probaš bendove poput symphony x, pagan's mind, dream theater...? mislim, kad si tako progresivan, bar poslušaj bendove koji to rade sa MNOGO više jebene ENERGIJE od omatorelih mejdena (koji su i dalje dobri, ali daleko od onoga u šta ti, već stranama unazad, želiš da nas ubediš da jesu)!

 

i opet da kenjam na istu temu: duže i kompleksne pesme su efektnije među kraćim i slušljivijim, koje ne moraju da budu ništa manje vredne, naprotiv ("run to the hills" nikako nije lošija od "hallowed be thy name").

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikki270

 

SUPER! a da probaš bendove poput symphony x, pagan's mind, dream theater...? mislim, kad si tako progresivan, bar poslušaj bendove koji to rade sa MNOGO više jebene ENERGIJE od omatorelih mejdena.

Možda imaju energiju ali trenutno prave 15 puta goru muziku od mejdena.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda imaju energiju ali trenutno prave 15 puta goru muziku od mejdena.

 

+1 haha ajde i ja jednom da se slozim sa tobom :),100% si u pravu,Maideni jednostavno ne teze i ne pate od toga da budu progressive bend i nisu,jednostavno imaju te prog prinese i nista vise,i dalje sviraju heavy metal i uvek ce ga svirati,rekose Steve i Bruce u jedno 50 interview-a...

To ti je isto kao kad bi rekao za SODOM da sviraju PUNK,oni su THRASH METAL sa punky riffovima na pojedinim pesmama ali ih to ne cini punk bendom.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikki270

 

SUPER! a da probaš bendove poput symphony x, pagan's mind, dream theater...? mislim, kad si tako progresivan, bar poslušaj bendove koji to rade sa MNOGO više jebene ENERGIJE od omatorelih mejdena (koji su i dalje dobri, ali daleko od onoga u šta ti, već stranama unazad, želiš da nas ubediš da jesu)!

 

i opet da kenjam na istu temu: duže i kompleksne pesme su efektnije među kraćim i slušljivijim, koje ne moraju da budu ništa manje vredne, naprotiv ("run to the hills" nikako nije lošija od "hallowed be thy name").

 

Ti bendovi nemaju veze sa IM. Uz to ne mogu ni da im prismrde. FAKAT.

 

ako je tebi run to the hills jednaka ili bolja HBTN onda je tebi bas super. Blago se tebi. Neizmerno ti zavidim.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je odličan, samo meni se ne sviđa noviji mejden stil. Preslušao sam ga 5 puta i mislim da je bilo dosta za sada, smorio me žešće. Možda ga ubacim još koji put za jedno desetak godina čisto da se podsetim. Izdvojio bi jedino Coming home i Mother of Mercy. Te dve su mi najbolje legle.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle tridesetak godina rada,jedan bend pored clanova,cini sve,i ime,i celokupan njihov rad,i reputacija koju su prvenstveno izgradili najjacim svojim adutom-preko svirki,i logo,i maskota,i sve sto se prodaje pod imenom tog benda...

Nezadovoljavajucim se pokazao samo virtual XI,kao najslabije prodavan,dakle najslabijeg kvaliteta,ostali su kriticki veoma visoko plasirani,i svi su dostizali veoma visoke pozicije na cartovima,za jedan mjetal bend.

A koliko je nezadovoljavajuc njihov rad,i koliko je ta reputacija pokvarena,u tom podugackom periodu,dovoljno govore megalomanske turneje,koje ni nas nisu zaobisle,posecenost koncerata i koliko su trazeni i na kraju poslednja novost da je poslednji album ubedljivo najuspesniji od svih(da samo verni i ludi fanovi uzimaju njihove albume,onda bi iz godine u godinu,broj prodatih albuma uvek bio maltene isti,a ne bi se povecavao svakim novim izdavanjem),i ono sto je najbitnije,neverovatno koliko pozitivnih kritika ima.

Ovaj album(a i Brave New World i koji slede) nisu snimili balavci s 18 godina,nego ljudi u svojim cetrdesetim i pedesetim,to su veoma zreli albumi,koji vremenom dobijaju na snazi, i totalno drugaciji od necega sto je radjeno ranije,i drugaciji je trip i dozivljaj istog,samim tim i drugaciji pristup slusanju.

 

Cenim stav koji si izneo. Ne bih isao u razlaganje i neku diskusiju jer ovo verovatno nije najbolje mesto za to. Poenta onoga sto sam ja hteo da kazem je da se sam bend ne ocenjuje kroz svoja remek dela koja je izdao godinama unazad, niti se ocenjuje kroz to koliko fanova ima itd, vec da je bend upravo 'ono sto je' u datom trenutku, a diskografija jednog benda nije sam bend. Diskografija i zaostavstina Iron Maidena su (naravno, po mom misljenju) bitniji od samog Iron Maidena onakvog kakav je sad i onakvog kakav je bio u nekom skorijem proteklom periodu.

To je, izmedju ostalog bio odgovor na poruku jednog clana koji je rekao da za bend koji je izdao 15 albuma nije bitno kakvog su kvaliteta 2 - 3 najnovija albuma.

Taj se valjda vodio pogresnom logikom da slavna zaostavstina nekog benda cini taj bend imunim na greske kasnije u karijeri. Ja mislim da o samom Iron Maidenu najvise govore ti poslednji albumi, jer se slusajuci njih cuje u koliko energije i kreativnosti ima bend. Aktuelni bend, dakle grupa muzicara, ljudi od krvi i mesa.

 

Ti albumi (ti koji se meni ne svidjaju) nemaju veze sa ostalim albumima u njihovoj diskografiji niti mogu da bace senku na neki prethodni (ili buduci album) jer svaki album je odvojeno, celovito delo i ocenjuje se zasebno.

 

Meni licno, prodaja, popularnost i kritike ne igraju tu nikakvu ulogu.

Takodje, ne mislim da je lose to sto novi albumi zvuce drugacije, ali cinjenica da zvuce drugacije, sama po sebi, ne znaci da su albumi dobri.

 

Sad si lupio glupost.

 

stagod.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. I drugi matorani izdaju albume pa im se popularnost ne povecava.

 

2. Uz to, novi albumi su manje "komercijalni" (misleci na negativnu konotaciju ove reci), inteligentniji, zahtevniji itd.

 

Tako da sacica pljuvaca na yumetal mogu da se upitaju malo.

 

I naravno, nek zaobidju THE TALISMAN, WHEN THE WILD WIND BLOWS, STARBLIND, ISLE OF AVALON, BRIGHTER THAN A THOUSAND SUNS, FOR THE GREATER GOOD OF GOD i nek slusaju i dalje RUN TO THE HILLS i novi DREAM THEATER.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Vukajlije :mrgreen:

 

Stive nas koj si na stejdzu,nek se sveti bas gitara tvoja, nek bude turneja tvoja, nek dodje bend tvoj u zemlju nasu kao i u ostale. Muziku dobru pisi stalno, i oprosti nam sto ne kupujemo originale tvoje kao sto i mi oprastamo vama kad zaserete sa prvim singlom i ne dozvoli da se raspadne bend nego ga i dalje drzi celog kao i do sada.

  • Upvote 4
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Vukajlije :mrgreen:

 

Stive nas koj si na stejdzu,nek se sveti bas gitara tvoja, nek bude turneja tvoja, nek dodje bend tvoj u zemlju nasu kao i u ostale. Muziku dobru pisi stalno, i oprosti nam sto ne kupujemo originale tvoje kao sto i mi oprastamo vama kad zaserete sa prvim singlom i ne dozvoli da se raspadne bend nego ga i dalje drzi celog kao i do sada.

AHAHAAHHAAAH

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...