Jump to content

Slayer


Karlo SE

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Baš sam ti ja Mastodon generacija! :haha:

 

Kad uzmeš kakvi su bili prethodni albumi, a da je u međuvremenu otišao Džef, naravno da me iznenadilo ovo pola Slejera što je ostalo! Važno da je pozitivno!

 

Moras ocekivati govno da bi vas iznenadio jbg meni tako odradio posao..

 

I meni. Upravo to sam i očekivao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od CI nije bolje, od WPB jeste.

Doduse, nista originalno, nista ono Wooooaaaa, Araya je mogao biti bolji.

 

Al tu je ludilo, energija, besni treš metal, a to je Slayer.

 

U svakom slucaju :

 

SSSSSSSLLLLLLAAAAAYYYYYEEERRR...

 

Take Control, Vices, Pride In Prejudice i You Against You najjace pesme zasad. Morace ovo da se obrće dok se ne ogluvi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj dojam:

 

Vrlo slab i loš album, ispraznih i neupečatljivih stvari.

 

Jedina stvar koja mi donekle valja je Take control zbog stylea iz 80-tih, a ostalo je sve razvučeno usporeno thrashijanje uz dupli bas, s ponekim dobrim riffom koji tu i tamo bljesne (npr. u Vices).

Produkcijski grozno; prenaglašen bubanj, zamagljene gitare, Arayin vocal skroz provučen kroz efekte, a to najviše mrzim.

 

Netko je gore napisao da će album biti odličan za starije fanove--pa taj se ozbiljno zafrknuo ako se mene pita.

 

Slayer volim od 1992. godine, najdraži i najbolji band ikad (uz Megadeth), ali ovo novo je bezvezarija na kvadrat. Uz WPB i GHUS njihov najslabiji album.

Što je najtragičnije--prvi put slušam album na kojem nema speeda. Pa zar su postali toliko nesposobni napisati stvar kao Cleanse the soul, Sex murder art, Hallowed point, Ditto head, Born of fire...??

 

Generalno..ovo je album na kojem nema poštenog riffa.

 

Pratim Lombarda sada na turneji s Philm, pa da mi se čovjek konačno potpiše na kakav stari bootleg..

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam ti ja Mastodon generacija! :haha:

 

Kad uzmeš kakvi su bili prethodni albumi, a da je u međuvremenu otišao Džef,

 

Bili su odlicni.

 

A ako su ti sranje, onda tek ne vidim poentu u ovome otisao je Dzef, on je na njima ucestvovao. Kakve veze ima da li ga nema ako su i sa njim radili sranje albume?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa baš zato, nisu mi se dopali ni oni a još je tu bio Džef, a bez njega sam mislio da će biti i znatno gore i smornije, praznije, ono klasično - matori bend/izduvan kurton... Al ovaj mi je legao samo tako, sad mi krivo što sam ga ugasio zbog drugog poluvremena a još mi se sluša! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva puta sam preslusao vrlo pazljivo. Gotovo da nista nisam zapamtio neracunajuci pesme koje smo znali i od ranije. Nema upecatljivih momenata. Prazan album i na momente jako dosadan.

 

Moze Keri King mnogo bolje od ovoga. 6 godina smo cekali da bismo na kraju dobili ovo. Tuzan sam.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvo slusanje par zakljucaka :

 

1) Intro stvar e naibolje otvaranje u vidu takve forme koe sam u skorie vreme cuo...maistorski pocetak

 

2) Sve pesme pocinju obecavauce, po jutru se dan poznae stail, zarazni rifovi...ali nekako sto vise odmicu numere, opada zanimljivost, manjak materiala da se sve to uoblici u kvalitetnu celinu do samog kraia

 

3) Keri King siaino odsvirao ritam gitare...ima tu i nekih kopi-peist momenata, nie nesto inovativno da padnes na dupe...ali toe tai trademark Sleier zvuk i tu apsolutno nema nikakvih problema...stoe do njega bilo, onie odradio par ekselans, sto se mene tice

 

4) Araia mogao bolje, puk'o glas, ebi ga...ali ne spusta albumu cenu...Holt e po meni smuti-prospi sto se soloa tice...ne briljira ni na ovom albumu, a ni u Areni me nie bas odusevio...akoe u bilo kom smislu ucestvovao oko pisanja pesama i ritam sekcie - odradioe dobar posao... Hanemanove cipele e tesko nositi, tako da mu este nezavidna uloga u bendu, kace tako gleda na stvari

 

5) Srz problema albuma - Bostaf...za njegove standarde - katastrofalna svirka...ne mogu da veruem dae to isti covek koie razvalio Divine i GHUA...tromo, nemastovito, cak i one klasika kec/zakucavacke ritmove koe bi trebao da ede za dorucak - otaljaoe preko bede...a neki se zalili za Miki Di-a i njegove obrtne momente na Egzitu...sta reci za ovai epohalni podbacai dobosarenja...i to u studiu...jos se potrefilo dae u miksu zvuk perkusia nekako mrljav, tup, nadiacan od ostalih instrumenata (pogotovo dobos/bas bubanj relacia...cinele, sa druge strane, su lepo ispale u miksu) I od tog srafa, koa treba da bude pokretacka sila - usled otaljavanja i brljanja u produkcii, ispaloe skroz impotentno

 

Uz , npr - Dzina Hoglana, za palicama - cenim da bi sa 20% njegovih mogucnosti i truda, album bio bar 20% bolji...ali ne moe debela vreca sala da stigne na sve strane

 

Dobro, mogloe biti mnogo bolje...da tako, lakonski rezimiram zakljucak

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima GHUA vajba, oseti se, ali ne u nekoj velikoj kolicini. Taman toliko da album bude saren. Meni je recimo drago sto na albumu nema pesama kao sto je Public display. Ima krljacine i spidacine, ali ne takve sirovinske.

Najjace stvari na albumu su mi Repentless, Take Control, Vices, Chasing Death i You against you. Odvalio je tu Keri samo tako, festival rifova. Pesmetine. A najslabije When the stilness comes (ima odlican main riff i atmosferu, ali nema aranzman nikakav, kara banana) i Piano wire koja je trt mrt, ocekivao sam vise od poslednje Jeff-ove pesme.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, preslusao sam jos 2x...dobroe odbubnjao Take control i pogotovo Cast the first stone...ali ostaem pri misljenju dae bar 50-60% vremena nekako dosadan, cak i pri vecim brzinama...njegova svirka na GHUA i odje - nebo i zemlja...otkurio, narod bi rekao...i produkcia dobosa, bas bubnja i tomova gae nekako dodatno otupela...nikako mi se ne svidza zavrsni proizvod, sto se toga tice...cinele susta suprotnost - bolesno dobro zvuce

 

Ali gitarski - album ebe mame...Celavi bogotac

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...