Jump to content

Evolucija


Face Of Melinda

Recommended Posts

DNK majmuna i coveka hibridizuju oko 95% sto znaci da se njihovi lanci kada se rastave medjusobno spajaju po prncipu komplementarnosti do 95% sto je zaista veliki procenat. Istovremeno "pantroglodites" je vrsta majmuna koja takodje moze da oboli od Down-ovog sindroma isto kao i covek, trizomijom 21 hromozoma (normalno je da covek ima par 21, a on ima jos jedan viska=trizomija).

Ne, nego je upravo suprotno: dnk covjeka i majmuna se poklapa u jedva 5-10%. Sto potvrdjuje teoriju da covjek nije nastao od majmuna, bar ne od onog kakve danas znamo, vec da imamo zajednickog pretka, grana majmuna se razvila do stepena koji je mnogo nizi nego li grana covjekova.

 

Medjutim upravo mnoge odgovore o evoluciji covjeka i cjelokupnog zivota na zemlji ce se dobiti tek kad se u detalje ispita dnk covjeka cemu naucnici jos uvijek nisu ni blizu. Mada dostignuca u kloniranju, koja su usko povezana sa istrazivanjem dnk, mogu veoma ubrzati taj proces.

Edited by Byk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle ti te informacije, iliti ko te to laze?

 

Evo, na primer:

http://www.msnbc.msn.com/id/5067906/

http://www.cnpt.embrapa.br/redbiobr/nov_1020.htm

http://www.hhmi.org/news/eichler2.html

 

I batali price o "nizem stepenu razvitka" - ne postoji lestvica, samo prilagodjavanje datih osobina datim uslovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Byk- Pazi to sto si upravo rekao je besmisleno jer se u validnim literaturama provlaci ova informacija, uostalom geni se exprimiraju na sebi svojstven nacin (pozivam se geneticku kontrolu individualnog razvica) tako da cak i u nekim karakteristikama tipa plod majmuna ima isti iuntrauterini polozaj kao i plod coveka, polozaj organa; naravno tu su i razlike ali pobogu one i jesu kljucne upravo za cinjenicu zajednickog porekla (mrzi me da sada zalazim u detalje) ali poenta je da je od te jedne vrste doslo da divergencije usled adapacije na odgovarajuce sredinske uslove pa je jedna evoluirala u coveka, a druga u vrstu covekolikih majmuna.

Uostalom pogledaj poslednji fiery-ev link jako je sto se informacija tice kvalitetan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno, kako to bas samo majmun uspe da evoluira i postane covek!

Zasto se to nije desilo i sa nekom drugom zivotinjskom vrstom, npr delfinom pa da postane neki oblik zivota sposoban za telepatiju etc etc..

Ili recimo ptice, zar nisu on jedino prezivele tadasnji smak sveta, ipak su imale dovoljno vremena da se ''preoblikuju'' da lete i na mlazni pogon!

http://andabien.com/html/words/evolution-px.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno, kako to bas samo majmun uspe da evoluira i postane covek!

Zasto se to nije desilo i sa nekom drugom zivotinjskom vrstom, npr delfinom pa da postane neki oblik zivota sposoban za telepatiju etc etc..

Ili recimo ptice, zar nisu on jedino prezivele tadasnji smak sveta, ipak su imale dovoljno vremena da se ''preoblikuju'' da lete i na mlazni pogon!

http://andabien.com/html/words/evolution-px.htm

Zato sto majmun nikad i nije evoluirao. To su price za malu decu, ali necu o tome, moze se neko oseti uvredjenim.

Uh vidi ninja

user posted imageph34r.gif

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno, kako to bas samo majmun uspe da evoluira i postane covek!

Zasto se to nije desilo i sa nekom drugom zivotinjskom vrstom, npr delfinom pa da postane neki oblik zivota sposoban za telepatiju etc etc..

Ili recimo ptice, zar nisu on jedino prezivele tadasnji smak sveta, ipak su imale dovoljno vremena da se ''preoblikuju'' da lete i na mlazni pogon!

http://andabien.com/html/words/evolution-px.htm

Jedino se jedna vrsta majmuna nasla u takvim uslovima sredine sa takvim predispozicijama da je doslo do razvitka vrste danas poznate kao covek.

 

Delfini savrseno dobro zive ovakvi kakvi su, nista ih u doglednoj proslosti nije pritiskalo da dalje razvijaju inteligenciju (kakav god da potencijal za to imaju, ako ga imaju), a postojanje telepatije generalno je toliko diskutabilno da u to uopste necu da ulazim.

 

Koji i kadasnji smak sveta su samo ptice prezivele, o cemu pricas ti uopste?

Ptice nisu imale potrebe, a verovatno ni predispozicije da razviju mlazni pogon. Zasto iko misli da zna sta je to sta je potrebno ili efikasno za opstanak neke vrste, zaboga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па то је најцрње и најгрђе ђаволово ругање човеку ИКАДА по мом мишљењу!

Највећа "научна" превара ...

Одвратно ...

Hrišćanski naučnici žele da unište hrišćanstvo pa su vekovima kovali tu prevaru. Naučnici su đavolji izaslanici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па то је најцрње и најгрђе ђаволово ругање човеку ИКАДА по мом мишљењу!

Највећа "научна" превара ...

Одвратно ...

Bas se pitam sta bi se desilo kada bih ja na temi o Hriscanstvu napisao da je aktivnost crkve najcrnje i najgrdje ruganje coveku IKADA, po mom misljenju.

I da je Biblija najveca "duhovna" prevara...

I da mi je sve to odvratno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem kao sto je vec receno majmuni su evoluirali jer su imali predispoziciju za to. (majku mu ljudi cak sam vam i navela primere, ali ocigledno ne pratite ono sto je napisano icon_smile.gif )

A mislim da je malo lakomisleno reci zasto nisu nastali od ptica ili vodozemca icon_smile.gif

Dok delfini s obzirom na njihovu tezinu mozga od nekih 2000g i 120 milijardi neuroblasta su najblizi coveku (85 milijardi neuroblasta i tezina mozga od 1200-1400g) sto se anatomije tice ali opet zbog zaostatka odredjenih slojeva u encephalonu oni ipak nisu toliko pametni kao sto kruze price ph34r.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas se pitam sta bi se desilo kada bih ja na temi o Hriscanstvu napisao da je aktivnost crkve najcrnje i najgrdje ruganje coveku IKADA, po mom misljenju.

I da je Biblija najveca "duhovna" prevara...

I da mi je sve to odvratno...

Ти, као и ја, као и било ко други имам право на своје мишљење ...

Не видим како и чиме сам прекинуо или скренуо дикусију ...

Верујем да је ово отворен форум на коме је све сем вређања и свађе добродошло ...

Зар то није нека размена идеја ...?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas se pitam sta bi se desilo kada bih ja na temi o Hriscanstvu napisao da je aktivnost crkve najcrnje i najgrdje ruganje coveku IKADA, po mom misljenju.

I da je Biblija najveca "duhovna" prevara...

I da mi je sve to odvratno...

Ovo je misljenje koje dragi moderator ce nam obrazloziti icon_da.gificon_da.gificon_wink.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je to vredjanje?

 

"Ti si po mom misljenju jedna obicna kretencina" - je li to razmena misljenja?

A ovo je vredjanje, e sad da li si uputio njemu ili ne, mrzi me da se smaram obralozi mi na pp.

Do tada warn.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je misljenje koje dragi moderator ce nam obrazloziti  icon_da.gif  icon_da.gif  icon_wink.gif  ph34r.gif

Nije misljenje nego ilustracija kako izgleda kada neko vredja tvoje uverenje. Mislim da bi gavrosaurus trebao da obrazlozi svoje misljenje.

Па то је најцрње и најгрђе ђаволово ругање човеку ИКАДА по мом мишљењу!

Највећа "научна" превара ...

Одвратно ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas se pitam sta bi se desilo kada bih ja na temi o Hriscanstvu napisao da je aktivnost crkve najcrnje i najgrdje ruganje coveku IKADA, po mom misljenju.

Ja sam trazio da mi obrazlozis ovo, ono sto je rekao gavrosaurus, ja cu da uprostim "za pamete" evo znaci navoda icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Cuvena poznata:Najveci trik koji je djavo upotrebio bio je taj sto je ubedio svet da ne postoji

 

Jel sad jasno?

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle ti te informacije, iliti ko te to laze?

 

Evo, na primer:

http://www.msnbc.msn.com/id/5067906/

http://www.cnpt.embrapa.br/redbiobr/nov_1020.htm

http://www.hhmi.org/news/eichler2.html

 

I batali price o "nizem stepenu razvitka" - ne postoji lestvica, samo prilagodjavanje datih osobina datim uslovima.

Pazi ovako, batalicu samo ono sto ja mislim da treba da batalim, izmedju ostalog i gluposti u koje spada i ova rasprava. Ocigledno postoje oprecna misljenja naucnika po ovom pitanju, jer ja mogu sada okaciti desetine linkova koji potvrdjuju moje rijeci, a opovrgavaju tvoje, no da se ne bi gadjali linkovima, sto je tebi specijalnost, potrudicu se da nabavim intervju naseg priznatog naucnika u oblasti genetike (kloniranja) koji ce mozda zbog svojih dostignuca biti nominovan za nobelovu nagradu, no o tom potom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Byk- Pazi to sto si upravo rekao je besmisleno jer se u validnim literaturama provlaci ova informacija, uostalom geni se exprimiraju na sebi svojstven nacin (pozivam se geneticku kontrolu individualnog razvica) tako da cak i u nekim karakteristikama tipa plod majmuna ima isti iuntrauterini polozaj kao i plod coveka, polozaj organa; naravno tu su i razlike ali pobogu one i jesu kljucne upravo za cinjenicu zajednickog porekla (mrzi me da sada zalazim u detalje) ali poenta je da je od te jedne vrste doslo da divergencije usled adapacije na odgovarajuce sredinske uslove pa je jedna evoluirala u coveka, a druga u vrstu covekolikih majmuna.

Uostalom pogledaj poslednji fiery-ev link jako je sto se informacija tice kvalitetan...

Jesam li ja rekao nesto suprotno tome sto si ti rekla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toteme pivopije.gif

Jedino se jedna vrsta majmuna nasla u takvim uslovima sredine sa takvim predispozicijama da je doslo do razvitka vrste danas poznate kao covek.

koliko zivotinjiskih vrsta je izumrlo u poslednjih 1000 godina?Zasto one nisu imale takve predispozicije da se razviju u ''nesto vise''?Koje su sanse da se one nadju u takvim uslovima i sa takvim predispozicijama!Zar nisu gorile zamalo izumrle?

 

Delfini savrseno dobro zive ovakvi kakvi su, nista ih u doglednoj proslosti nije pritiskalo da dalje razvijaju inteligenciju (kakav god da potencijal za to imaju, ako ga imaju), a postojanje telepatije generalno je toliko diskutabilno da u to uopste necu da ulazim.

Cisto sam naveo ovaj primer da bih rekao nesto retoricki.Nema veze ni inteligencija, ni telepatija ni...

Koji i kadasnji smak sveta su samo ptice prezivele, o cemu pricas ti uopste?

Ptice nisu imale potrebe, a verovatno ni predispozicije da razviju mlazni pogon.

Ja iskreno ni dan danas ne znam sta je unistilo dinosauruse, jer neki kazu kometa, drugi nagle promene u klimatskim uslovima...tako da sta god da je to bilo ptice su ga prezivele...gledao na B92 ph34r.gif

Zasto iko misli da zna sta je to sta je potrebno ili efikasno za opstanak neke vrste, zaboga?

Ko je to rekao?Da li to vi tvrdite, da li ste to vi ili ti?

Ljudi nemojte tako sa tim sajtovima!Pa ja imam milion antievolucionistickih itd...Dajte da lepo razgovaramo sa onima koji znaju nesto o njoj!

http://www.editorandpublisher.com/eandp/ne...t_id=1002154704 icon_wink.gif

Edited by Villain

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...