Jump to content

Tattoo


blondie

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Beograd dobija novi festival - Internacionalna tattoo konvencija održaće se od 3. do 5. oktobra u Mikser hausu, a okupiće više od 40 majstora tetovaže iz celog sveta. Pored toga što će umetnici uživo tetovirati posetioce i deliti svoja iskustva, program će uključiti i izložbe, žurke, burleska šou, takmičenja za najbolje tetovaže... Spremite se - biće uzbudljivo!

1421318-vodic-tatu-foto-promo2.jpg

Tattoo konvencija | Foto: Promo

 

 

 

 

EDUKACIJA - Svaka svetska metropola ima svoj događaj ovog tipa. Jedna od tri najveća je u Amsterdamu i ja sam bio koorganizator iste od 2004. do 2006. godine. Po povratku u Beograd, uz kontakte koje sam napravio u proteklih 20 godina, odlučio sam da i ovde organizujem takvu manifestaciju. U međuvremenu sam našao strašan tim s kojim ostvarujem san da i Srbiju ubacim na svetsku tattoo listu dešavanja - kaže za "24 sata" Milan Roksandić Šomi, osnivač projekta.

 

Prvi korak na tom putu svakako je okupljanje nekih od najjačih imena tattoo scene.

 

- Pošto je ovo prvi put da se konvencija organizuje i to u Mikser Hausu, “organičeni” smo na oko 40 umetnika. Polovina njih će biti iz zemlje i regiona, a polovina s raznih drugih delova planete, od Tahitija i Kanade, preko Evrope pa do dalekog Japana. Trudili smo se da zadovoljimo interesovanje domaće publike što se tiče samih stilova, od tradicionalnih do nove škole tetoviranja - kaže Andrej Nihil, jedan od organizatora.

 

 

1421325-vodic-tatu-foto-promo3.jpg

Tattoo konvencija | Foto: Promo

 

 

I, naravno, ovo će biti mnogo više od prezentacije radova.

- Osnova programa je promovisanje tattoo kulture, saznanja, tehnike i uopšte socijalnog fenomena zvanog tetoviranje. Radno-promotivni deo čine tattoo umetnici koji će uživo tetovirati tokom cele manifestacije, seminari, takmičenja za najbolje tetovaže - ističe Nihil.

 

Poseban segment je i atraktivan prateći program.

- Cela manifestacija počinje već u četvrtak 2. oktobra kada će se u Mikseru održati “Meet & Greet” sa umetnicima i nastup benda “Grandpa Candies”. Devojke iz burleska trupe nastupaće tokom sva tri dana s tematskom “Hello Sailor” plesnom tačkom, a za 5. oktobar zakazan je zvanični afterparti, na kojem će nastupiti Dekson (Amsterdam), Transistor Behavior (Roterdam) i Placid (London) - najavljuje Roksandić.

 

A, kao "zagrevanje", dve nedelje pre starta, biće otvorena ekskluzivna izložba portreta ljudi sa tetovažama belgijskog fotografa Benoita Meusa, koja je imala veliku popularnost u Evropi. I možda baš tamo nađete neku dobru ideju.

 

 

 

Hoćete dobru tetovažu? Zakažite termin

KONTAKT - Sve informacije o Tattoo konvenciji biće dostupne na sajtu Tattooconventionbelgrade.com i zvaničnoj Fejsbuk stranici. Umetnike možete kontaktirati i zakazati svoj termin sa njima, a organizatori poručuju da je zbog velikog interesovanja bolje da to uradite pre same konvencije. Minimalna starosna granica za tetoviranje je 18 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...