Jump to content

Tattoo


blondie

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Samo ako u mastilu ima metala, što mislim da je retko slučaj poslednjih godina. Kapiram da one JNA zelene tetovaže ne dolaze u obzir :D

 

Mada me ne bi čudilo da ti u Srbiji odmah kažu da ne možeš na MRI ako si tetoviran, odma' jedan manje na listi čekanja, great success.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm evo vam i moja. Nije gotovo naravno, ovo je možda 60-75% urađeno.

 

10750041_750384305050585_6273640679767451902_o.jpg

A i mogao bi da smršam xD

http://youtu.be/AavsNlmSa9Y

 

Него, 'ај што је криво море, него што тако брутално почиње и завршава. Ја бих то лијепо омотао да море иде испод брадавица а изнад лете неки галебови и супергалебови.

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi tvoja je odgovornost da znas kakva i koja boja se ubrizgava u kozu, fazon je sto lekari ne gledaju u bob kad su te stvari u pitanju niti bi trebalo ako rizikuju pojavu opekotina...

Samo me interesuje kolika je informisanost ljudi a propo boja i njihovog sastava?

 

Pa stvar je manje više jasna ako je verovati liku kod koga sam radio. Crno mastilo tj crno-bele tetovaže nemaju metala u sebi i prave se na bazi vinove loze. Sve osim crnog mastila ima metala, tako da ko vodi o tome računa neka se ne farba po telu, već samo crno-belo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam negde pročitao da se već 20ak godina ne upotrebljavaju mastila koja sadrže metal... Pošto je ovo Srbija, možda se ovde ne upotrebljavaju poslednjih 5, ili ih još ima, ali pretpostavljam da su najbolji tattoo studiji kod nas blizu nekog svetskog standarda. Valjda je naveden sastav u pakovanju boja? Nisam očekivao da bude tako nejasno ima li tu metala ili ne...

 

Opet je uglavnom važnije da se odradi magnetna rezonanca nego da se poštediš opekotine. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa stvar je manje više jasna ako je verovati liku kod koga sam radio. Crno mastilo tj crno-bele tetovaže nemaju metala u sebi i prave se na bazi vinove loze. Sve osim crnog mastila ima metala, tako da ko vodi o tome računa neka se ne farba po telu, već samo crno-belo.

 

melidnina poenta nije bila to da u mastilu po pravilu ima metala, nego da ti *nece dozvoliti* da udjes u masinu zbog misljenja da MRI i tetovaze ne idu zajedno, utemeljenog ili ne. ako sam dobro shvatio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ideja pitanja je da li ljudi znaju sastav boja koje se koriste, i kako iste mogu da uticu na neke druge stvari ;)

 

Moja krivica je sto sam pitanje malo "dramaticnije" postavila jer su me interesovale reakcije ;)

 

MRi i tetovaze su ok stvar skroz. Zato dadoh Schneider-u plus, jer mu post stoji na mestu... "Opasne" su samo one tetovaze koje su velike i koje imaju u sebi crvene boje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Melinda, da znala sam... Doduse, ne eksplodira nego opece... Ovo za crnu boju i ono sto je demon rekao da se ne koristi vise metal, plasim se da nije istina ali ne znam, dajte neke izvore pa da mozgamo.

Evo sta kazu mit basteri ;)

http://www.discovery.com/tv-shows/mythbusters/mythbusters-database/mri-machines-and-tattoos/

 

A pitanje za doktore, koliko se zna medju anesteziolozima o epiduralu i tetovazama?

Jer, onomad, citala sam i o tome. Bojazan je da se s iglom mogu uneti i cestice boje za koje se ne zna sta mogu da urade u epiduralnom prostoru.

Naravno, iz radoznalosti, pitala sam na porodjaju anesteziologa da li smeju davati preko tetovaze, a ona me zbunjeno pogleda slegnu ramenima i rece da 'to njima nista ne smeta..., a i u ostalom ona bode vise, nece preko tetovaze..' sto sam i sama vec znala jer se secam odlaska na tetoviranje i brze konsultacije gde se bode epidural :haha:

S druge strane postavljam blesava pitanja na mestu na kom se to ne ocekuje pa mozda se zato zbunila.

 

Ulete prethodni post. Sastav boje tesko, ne znam ni da li deklarisu iskreno. Tu gledas kako majstor radi , kakav je studio, koliko je cist i sta i kako sterilise a boje gledas da koristi kvalitetne mada to nije garancija u smislu u kom bi ti volela. Mozda i serem, mozda deklarisu. U svakom slucaju ne bi me odvratila potencijalna opekotina u mri od crvene tetovaze ako istu zelim (tetovazu..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije naravno ;)

 

Fazon je samo sto se za crevnu boju smatra da ima fero jona u sebi i prilikom snimanja dolazi do vibriranja istih sto rezultira opekotinama pa su u tom slucaju ljudi obazriviji :da:

 

aha, my bad. "ne mozete" sam razumeo kao "nece vam dati". jel pise na mastilima sastav? kapiram da proizvodjaci nisu u obavezi da to otkrivaju, ali mozda postoji deklaracija o prisustvu metala pa se bar moze na vreme pouzdano znati...

 

evo ok clanak http://www.rsc.org/chemistryworld/2012/06/calls-better-tattoo-ink-regulation

poznatije kompanije navodno prilazu nekakav "material safety data sheet" uz svoje proizvode

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...