Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Samo da javim da sam disk pročešljao dobro i sa HD tune i sa Sentinelom, i sve je ok. Nijedan bad sector - ništa. I surface test, i onaj drugi test.

 

Jedino, što videh sumnjivo je ovo crveno:

 

hd_tune_pro.jpg

 

 

 

A HD i dalje.. drlja li drlja... evo baš malopre dok sam zatvarao programe.

Ruku na srce, umem ja da držim otvoreno i 3DS Max i After, i neki konverter, i Operu sa 10+ tabova.

Ali opet, čak i sa ovih raspoloživih 8GB (iako imam 16GB), negde očekujem da bi trebalo ad bude mnogo brži.

 

Još nisam RAM-u menjao slotove, je imam dva neka projekta u toku, pa se bojim da ne sjebem nešto, pa da ne mogu da radim.

Je l' ima neko ideju za taj Hardware reserved RAM, što mi je zarobio 8GB?

 

Nije dodelio grafici, jer grafika ima svojih 2GB rama.

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovome deluje da ti se HD pregreva, ali to ne mora da znači, moguće da očitavanja nisu tačna. Pipni ga rukom ( :D ) i oceni je l' pretoplo.

Ipak, to ne bi trebalo da utiče na problem sa rezervisanom memorijom. To mi najviše liči na nekompatibilnost RAMa i ploče, proveri šta piše za tvoju ploču, koje memorije sve podržava. Jedna od mogućnosti je da probaš da se igraš sa slotovima, druga da probaš da apdejtuješ BIOS, čipset i ostale MoBo drajvere.

Da li se u BIOS-u očitava sav RAM normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Gigatronu :D

To je valjda x553ma, iako na kutiji pise samo M.

Jedino što liči na lan port jeste pored napajanja, al bre brate mnogo mala rupa ne mere da udje đek od kabla tu.

 

 

edit:

http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/asus_x553masx535bn-52405

ovaj ipak, greška.

 

mada je isti kurac reklo bi se :bigblue:

Edited by tier_mfkr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi tek ništa nije jasno.

Otvorih kućište u nameri da zamenim ramovima slotove, i naravno ima dva bela, i dva plava slota (moji su bili u belim (2x 8GB).

Rekoh: "plavo je simbol slobode", i turih ih tamo, ali cvrc.. pišti bios kao kad nema rama uopšte. Proverih da li sam ih dobro utisnuo. Jesam... pišti.

Ništa, probam da zamenim samo te bele slotove - pišti.

I sad najbolji fazon:

Vratim ih gde su bili, i skinem samo jednu - pišti. Sad ostavim samo drugu - pišti. Stavim obe: sve je u redu.

 

Znači na bilo koju drugu kombinaciju, on pišti, samo radi ta "izvorna" kombinacija.

 

Da podsetim, bios mi javlja da imam 8GB, Win mi javlja da imam 16GB, ali "reserved" 8GB

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elfonjo, nisam video da si pisao o konfiguraciji, preciznije koja je MoBo i koji RAM?

 

Jare, proveri prvo sa provajderom, šta god da imaš. Ja sam na ADSL-u otkako sam na broadband-u i kod Verata mi se to dešavalo kad mi je crkavao i na kraju crkao ruter, a kod Telekoma zbog njihovih problema, zbog problema sa paricom - tj. priključkom u zidu (nekako se sjebala fizička konekcija, pa je skraćivanje žica i prevezivanje kontakata pomoglo, a jednom i zbog oštećenja kabla u zemlji, ispred kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš drugi da probaš, kul, ako ne i nisi planirao novi - ne troši parice bezveze, zovi prvo tehničku podršku, oni vole da ih ljudi zovu, sede tamo usamljeni i samo to čekaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telekom ima kvantni ADSL, konekcija i protok funkcionišu po principu dualiteta, jedino su malko stidljiviji i time biraju stanje nefunkcionisanja baš kada obratite pažnju nja njih i hoćete da ih koristite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nakacis mreznim kablom u ruter, uglavnom je home adresa rutera 192.168.1.1 ... E sad u zavisnosti od rutera, provajdera itd, verovatno ces imati username i password. Recimo kod Telekoma, to je telekom / telekom (username / password), a onda imas podesavanja. Ako ne sljaka 192.168.1.1 pogledaj na ruteru, obicno imas tako domensku adresu obelezenu, a cak i username / password default.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...