Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

skinuo sam tri programa koja su mi preporučena, i taj je bio među njima, izvršio čistku, resetovao komp svaki put kada su uklonili pretnju, i ovo dalje čuka sa vremenom i stoji. problem je što ne posedujem windows 7 64bit koji sam instalirao na disku. pretpostavljam da nije lako nabavljiv pored 8 kod pirata, ili kod nekog forumaša? :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj system restore, više puta sam spašavao tako komp od reinstalacije i bilo sve ok.

 

Ima bezobraznika koji ti sprčkaju restore pointe kad te zaraze, al' nadam se da se to tebi nije desilo, pogledaj tamo koji su ti datumi na raspolaganju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moze bilo koji...ima i trijesdvobitne i seescetvorobitne.

 

Il ako 'oces, gruni mesto svezije sad, pa dok ne dodje desetka i zvanicno.

e sad za povracaj onih sjebanih slika ne znam.probaj neki card recovery program nakon instalacije novog sistema, pa sta izvuce.Pa ubuduce slike prebacuj odmah na neki cloud, cisto dimas uvek negde cak i ako se zarazi i sjebe komp

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnjih par dana sam primetio kad slušam muziku da se često jedna strana sterea sama od sebe stišava i pojačava (npr. odjednom se desi da se jedna gitara uopšte ne čuje ili se čuje jako tiho), a i winamp mi juče izbacio neku grešku i posle toga nisam mogao ništa da pustim dok nisam restartovao komp. zna li neko u čemu bi mogao da bude problem? je li zvučna kartica na izdisaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam sinoć, kaže da imam najsvežije drajvere. laptop je u pitanju, nije do ulaza i džekova, a i ne bi mi winamp geknuo da je do toga.

potpuno nasumice mi se dešava to, evo od kad sam ostavio prošli post nije nijednom, a do tad je na svakih par minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sad mi je dok sam gledao nešto na tjubu prvo pobrljavio zvuk, a onda je skroz nestao. sad ne može da pusti ništa ni u jednom plejeru. troubleshooter ne pronalazi nikakav problem, a kada pokušam da testiram zvuk u control panel-u izbacuje mi grešku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ako riknjava, nema spasa.

Jel imas citac kartica?il adapter za sd, pa rokni u fotoaparat, pa povezi na komp.meni se sa jednom karticom desavalo da ne ucitava preko fona, a preko fotapararata je htelo.spasavaj to sto moze jbg.prebacuj na telefonsku memoriju ako moze, pa polako na komp, ako nista drugo ne pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I telefon mi se sjebo skroz :D

zato sam prebacio karticu u drugi, matori na rasklapanje samsung, povezao sa kompom :D krenuo da prebacujem, i tad je otkazala memorijska.

 

a telefon mi vratili jos sjebaniji :D blago meni unistise me kreteni

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ne znam više šta da radim sa ovim mojim mučenikom.

 

Vrlo često mi se desi da iz čista mira hard počne da svapuje... swap... swap.. swap.. i tada skoro ništa ne mogu da odradim, a ponekad mu treba i do 5 minuta da se "sabere".

Jednostavno komp ne radi kako bi trebalo da radi.

Menjao sam ploču, procesor, napajanje pre godinu dana, menjao grafičku pre par meseci. Stara grafička mi se pregrevala, pa sam mislio da je to razlog, ali evo... isti shit.

 

Otvorih juče task manager, i imam šta da vidim. Iako imam 16GB RAM-a, on koristi samo 8, i piše da je "hardware reserved" još 8GB. Hardware reserved? Googlah malo o tome i rekoše da treba u msconfig da se stavi "maximum memory". Uradih to, i ista stvar.

I druga stvar, primetih da pod "Hard/Faults sec", skala non stop raste (vidi sliku).

 

Evo par sličica:

monitor.jpg

 

System_information.jpg

 

 

Ne znam više da li da sumnjam na hard, na neispravan Ram, faličnu ploču, ili sva tri odjednom.

 

Ima li neko neku ideju, i/ili neki softver koji može da mi lepo sve harverski istestira?

 

P.S. Windows reinstaliran pre mesec i nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...