Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Kraljice ovo nije nista tebi upuceno, jednostavno sam htio da naglasim kako sam napredan i progresivan

Just for the record, na tvojoj sam strani u ovoj diskusiji iako nisam bio sinoc na forumu dok ste se prepirali. A i procitao sam 2 (!!!1) djela Dostojevskog hvala Bogu, i MISLIM da je covjek kog interesuje knjizevnost osakacen ako nije procitao barem jedno. isto tako mislim da je osakacen onaj koji ne slusa porcupine tree, i onaj koji nije gledao nijedan film tarkovskog. Ali to su misljenja, ne dogme.

 

Onaj koji ne sluša porcupine a sluša progressive, onaj koji voli umetničke filmove a nije gledao tarkovskog jeste osakaćen, u suprotnom ne.

 

Znam dosta ljudi koji redovno čitaju pa su opet u kurcu što se tiče snalaženja u životu, socijalne i emocionalne inteligencije. A realno i Dostojevski je bio u kurcu ceo život. Ni Sokrat nije čitao Dostojevskog pa je opet imao široke vidike. Znam i nekoliko polu pismenih koji su pametniji od ovih načitanih. Čak naprotiv mislim da je pogubno za neke profile ljudi da čitaju neke stvari jer će kao što reče Hefest nakon toga misliti da su uhvatili Boga za muda i da su superiorniji (ili bogatiji) od drugih u bilo kom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebes Dostojevskog cuvaj zdravlje!!!

 

Svako ko procita Dostojevskog(i shvati ga preozbiljno) postaje mentalno sakat jer onda misli da je uhvatio boga za muda.

 

Sam Dostojevski sebe nije smatrao za dobrog pisca. Govnojedaci su ga digli u nebesa.

 

Meni idu na kurac kritičari.

Sećam se da sam pročitao neku kritiku o Dostojevskom tipa... on je napisao braću Karamozove i otac gine na kraju, jer se Dostojevski nije potpuno slagao sa svojim ocem i ovim je hteo (podsvesno) da mu napakosti. :udri: Da stvar bude tragičnija, čini mi se da sam to baš i video u predgovoru za lektiru.

Kritičare na vešala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj koji ne sluša porcupine a sluša progressive, onaj koji voli umetničke filmove a nije gledao tarkovskog jeste osakaćen, u suprotnom ne.

Hm, ja nisam toliko usko mislio ali dobro, neka bude da se 50% slazem. ;)

Znam dosta ljudi koji redovno čitaju pa su opet u kurcu što se tiče snalaženja u životu, socijalne i emocionalne inteligencije. A realno i Dostojevski je bio u kurcu ceo život. Ni Sokrat nije čitao Dostojevskog pa je opet imao široke vidike. Znam i nekoliko polu pismenih koji su pametniji od ovih načitanih. Čak naprotiv mislim da je pogubno za neke profile ljudi da čitaju neke stvari jer će kao što reče Hefest nakon toga misliti da su uhvatili Boga za muda i da su superiorniji (ili bogatiji) od drugih u bilo kom smislu.

A sa ovim se slazem u potpunosti i sa tobom i Hefestom, s tim sto ne bi bio toliko ekstreman kao on, Dostojevski JESTE dobar pisac i to nije cak ni otvoreno za diskusiju.

 

Супер сам онда. Слушала сам porcupine, гледала сам скоро сваког тарковског, и читала сам достојевског(10ак комада). Јеее.

 

Па наравно да су мишљења, то и говорим, незгодно је одређивати каноне, шта по нечијем мишљењу би требало да се чита/слуша/гледа. Углавном иде индивидуално, али се прећутно створи слика о класицима и то је то.

 

Прочитајте Елиотов текст ,Шта је класик?' - објашњава неке ствари.

 

Сад смо кул :bigblue:

:pivopije:

 

Jel imas mozda link ka tom tekstu? Moze i na engleskom. Trazio sam ali bezuspjesno.

Edited by Andrija Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt, ocigledno su mnogi diplomirali Opstu spamologiju. :D

 

Nego, od cetvrtka dobijam indeks FPN-a (Novinarstvo i komunikologija), pa ako ne udjem u neku stranku na biro da idem kroz 4 godine.

 

Od kad do kad je upis,ne mogu nigde da nadjem tu informaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak naprotiv mislim da je pogubno za neke profile ljudi da čitaju neke stvari jer će kao što reče Hefest nakon toga misliti da su uhvatili Boga za muda i da su superiorniji (ili bogatiji) od drugih u bilo kom smislu.

 

A zar nisu superiorniji i bogatiji od drugih u nekom smislu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitali su jednu priču više. Osim toga nisu sve knjige dobre, niti su sve knjige dobre za sve uzraste. Ako nešto pogrešno shvatiš sigurno nećeš biti superiorniji nego što si bio pre. Naročito dok si mali takve stvari mogu da udare čvrste temelje pogrešnom načinu mišljenja koje posle ne može da se iskoreni.

Naravno, sad možemo voditi raspravu šta je pogrešan način mišljenja i ko može da sudi šta je pogrešno a šta ne...al' mrzi me :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Da su Sha ili Bezlicni nabasali na ovu temu vec bi se odavno o tome polemisalo ovde.

 

Sto se tice toga da to da li je Dostojevski dobar pisac nije uopste podlozno raspravi mogu reci da je i te kako podlozno. Sam Dostojevski zastupa moje stavove. Neistomisljenici mogu da mi prdnu pod prozor. Citali ste Dostojevskog, ali njegovu biografiju niste. Ja i Dostojevski sa jedne strane, a ostali sa druge u raspravi o Dostojevskom. Pobednik se unapred zna. :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitali su jednu priču više. Osim toga nisu sve knjige dobre, niti su sve knjige dobre za sve uzraste. Ako nešto pogrešno shvatiš sigurno nećeš biti superiorniji nego što si bio pre. Naročito dok si mali takve stvari mogu da udare čvrste temelje pogrešnom načinu mišljenja koje posle ne može da se iskoreni.

Naravno, sad možemo voditi raspravu šta je pogrešan način mišljenja i ko može da sudi šta je pogrešno a šta ne...al' mrzi me :)

 

I da li uopšte postoji "ispravno" i "pogrešno" tumačenje dela? 10 različitih ljudi će delo shvatiti na 10 različitih načina, ne može doći 11. i reći: "E, 5. je u pravu, vi ostali niste"

 

 

Sve u svemu, to je TUMAČENJE. Ko zna šta je sam pisac mislio dok je pisao. Svako knjigu shvata na svoj način ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije o faksu, samo na temi koja bi trebalo time da se bavi. :haha:

 

Uostalom, faks upisuješ jer te zanimaju te stvari kojima se baviš. A to zanimanje ne prestaje kad ne ideš na faks. :P Kao kad bi Kuruza zanimao fudbal samo dok gleda utakmice. :P

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije o faksu, samo na temi koja bi trebalo time da se bavi. :haha:

 

Uostalom, faks upisuješ jer te zanimaju te stvari kojima se baviš. A to zanimanje ne prestaje kad ne ideš na faks. :P Kao kad bi Kuruza zanimao fudbal samo dok gleda utakmice. :P

 

mene ne zanima ni kada idem ni kada ne idem...jebi ga,uvek nadjem nesto zanimljivije da radim...ima puno stvri na faksu koje odvracaju paznju...najrizicniji je put na faks...opasnosti vrebaju sa svih strana...uvek sretnes nekog k'o ti predlozi nesto sto je milion puta bolje od predavanja...aj na pivo...aj do centra,aj se uvalimo nekom na gajbu na kafu...i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта уопште ти студираш?

 

jer mu se moze.

previse ste mladi da biste bili toliki nerdovi. sve posle faksa je robija, uzivaj dok mozes.

ja sam sve odine studija, sem prve, provela u kafai, i ipak zavrsila kao jedna od najboljih u generaciji. sve se moze kad se hoce. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...