Jump to content

Edguy


Recommended Posts

Kul je album, mada sto kaze Princ, malo to polako izlazi iz moje sfere interesovanja. Ovogodisnja Avantasia ga sije, a kamoli da je najbolji Edguz ko sto Tobi veli. Ali moze da se slusa, sve u svemu :opusteno:

Nisma ni stigo da preslušam album, a sad kad kažeš ovo onda mi baš zvuči nezanimljivo. U svakom slučaju moraću da ga čekiram zbog soundcheck-a.

E, one diskove koje smo juče dobili ispostavilo se da su jako zanimljivi-moraš da čuješ:)-A strange presence near the Woods:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkli i oni drugi linkovi na Rapidu, evo trećih, poželimo im dug život. :)

 

http://rapidshare.com/files/162665845/E.part1.rar 
http://rapidshare.com/files/162674522/E.part2.rar

 

btw

Preslušah pola albuma do sada, dobar je. :pivopije:

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim da uvredim bilo koga ali.. album je toooliko los....na toliko razlicitih nacina, cak mi je i smesan....

 

Kao prvo...ne smeta mi Rocket Ride fazon, cak mi se taj album bas svidja.

 

Ovaj album podseca na rocket ride ali samo po tome sto Edguy opet nije u metal fazonu koliko u hard rock fazonu. Osim toga nema veze sa Rocket Ride... pesme su smesne, produkcija je na RR bila u nekom komercijalnom fazonu(u najboljem smislu ovo mislim), sada je opet malo korak u nazad...kao da je album star bar 10 godina.

 

Pesme su neinvetivne, predvidljive, LJIGAVE....kao da je uspeo da izvuce ono najgore iz powera i ubaci u hard rock kalup.

 

Ako se nekom ne dopada moje misljenje nek me napadne slobodno, ne smeta mi...samo sam hteo da dodam da mi je i AVANTASIA 3 ... takodje tesko razocaranje pa ako se vama dopada taj album ovo mozda niste morali ni citati :)

 

Edguy je nekada bio klasican power ali istovremeno veoma originalan bend...vremenom se menjao i sve vise se izdvajao svojom kreativnoscu i identitetom, nikad mi to nije smetalo ni kod gomile drugih bendova gde se svaka promena osporavala...ali ovo nema veze sa pakovanjem....sadrzaj je postao DOSADAN!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svi koji su bili sa njima u hotelu su iz ekipe metal-sounda :)) ja sam ih navatao ispred 202ke kad sam cuo na radiju da su u BGu pre nego sto su mi uopste rekli da ima taj intervju :mrgreen:

 

 

Inace moja reakcija na album je sledeca: WTF mate ???? Drugim recima, nije to loshe al neshto mi mnogo vodnjikavo sve to. Naj stvar "Aren't you a Little pervert too !?".

 

 

@Black Desire - rispekt za Avatar i Potpis :D

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesme su neinvetivne, predvidljive..kao da je uspeo da izvuce ono najgore iz powera i ubaci u hard rock kalup.

 

Sa ovim delom se najvise slazem. Izbacih "ljigave" deo, poshto toga nema u nekoj velikoj meri :]

 

IMHO, album ima par dobrih trenutaka, kao shto su refren na "Enter Sandman", ovaj..."Ministry Of Saints", fini power prelaz na "Pride Of Creation"(shteta za ubergay refren), "Speedhoven" i "Aren't you.." gde Edguy nastavlja zaebanciju sa bonus pesmama. Ali osim toga, jeftin album, nishta od najavljenih riffova, refreni se uglavnom vuku, nit da udju u glavu nit da docekas da se zavrse. Mislim, "Dragonfly".. You are a fly, so you dragonflies(?). "Sex Fire Religion" jedini ima zanimljivi refren "koji se vuche", thnx to the lyrics (misionary position, ovo-ono).

 

Avantasia mi se isto nije svidela nesto u startu, ali je uprkos nedostacima ushla u ushi, na vishe slushanja, i chak me i vukla da je slusham (thnx to pesmama kao shto su "Scarecrow" i "Master.."), ali ovo..

 

Podbachaj.

 

5.5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovaj album i nije toliko los, trebalo mi je samo da ga par puta odslusam...

Bolji je, po meni, od albuma Rocket Ride,ali i dalje stoji da im je stariji materijal originalniji,pa su zato i pesme bile bolje...

Sve jedno je, ja sam zadovoljna, jer nisam ocekivala nista bolje od ovoga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edguy je ipak Edguy... :twisted:

Nije tesko proceniti...

 

 

...Sto se tice albuma, meni je trebalo pola godine da skontam Rocket Ride i izvucem ono pozitivno iz njega...

Sta fali da date jos koju sansu aktuelnom T.S.?

Nista nije neisplativo...

Edited by vainglory

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da samo shto je to meni naj pesma na albumu...

 

Ne znam meni je 'Rocket Ride' legao jako brzo. Svakako da cu jos barem nekoliko puta prevrteti ovaj album, ali Rocket Ride i Hellfire Club su medju najboljim albumima u svojim godinama, ali ovaj nikako nece doci u top 10.. a ni top 20...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek nisam preslusala album, al' sam sam odslusala samo "Aren't You A Little Pervert Too".

Znaci, pesma je skroz luda! :) Sta ja znam, zanimljiva mi je melodija - pevljiva je i ima jako dobar ritam! :da:

 

Meni je to najslabija pesma. Jeste li sigurni da nije obrada u pitanju? Zvuči kao neki rokić iz sedamdesetih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo linkova za novi album, sad je tu i bonus Live disk

 

CD 1 - Tinnitus Sanctus

CD 2 - Live In Los Angeles

 

Bonus TrackList:

 

1. Catch Of The Century 05:14

2. Sacrifice 08:24

3. Babylon 07:30

4. Lavatory Love Machine 04:24

5. Tears Of A Mandrake 07:42

6. Vain Glory Opera 06:26

7. Superheroes 03:24

8. Fucking With Fire 04:38

9. Avantasia 06:58

10. King Of Fools 05:26

 

http://rapidshare.com/files/163512258/Sin_...al.ru.part1.rar

http://rapidshare.com/files/163513319/Sin_...al.ru.part2.rar

 

nazalost na drugom linku nije ceo bonus (pa samo njega da skinete) vec je prva pesma (Catch Of The Century) na prvom linku...

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to odlican Live cd, nije bas puno radjeno na njemu u studiju ( sto je u sustini i dobro ko voli sirove stvari )

A inace, taj koncert je sadrzao jos neke pesme, Save me, Fallen Angels i jos nesto ali nisu sve tavili na disk.... Kao sto i Kamelot nije stavio sve kad je objavio Live from Belgrade (ali to je bilo iz pravnih razloga sa izdavackom kucom)....Blah, sto vise slusam album sve mi je bolji, 9-2-9 mi je vrh :) slusam je kad god stignem

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...