Jump to content

Edguy


Recommended Posts

OK, preslušavam album već dan dva, i mislim da sam spreman da iznezem zaključak... Nisam očekivao da će me album ovoliko oduševiti. Tako je zarazan, pesme me prosto nagovaraju da slušam iznova i iznova, i sa svakim novim slušanjem me sve više impresioniraju.

 

Kada sam prvi put čuo Ministry of saints, nisam očekivao Bog zna šta, ali vremenom sam počeo da je gotivim. Sada mi je najbolja pesma na albumu, zajedno sa Speedhoven i The Pride of creation, za koje bih rekao da na albumu najviše vuku na power metal. Takođe, 9-2-9 i Wake up dreaming black su veoma catchy i imaju pevljive i zabavne refrene. Sve ostale pesme su dobre, održavaju istu atmosferu, mada mi se nije naročito dopala Dragonfly. Kao što neko reče... Khm, tekst?

 

Na albumu ima AC/DC elemenata, Aerosmith elemenata, Bon Jovi elemenata, ali i klasičnog powera tu i tamo. U celini je veoma interesantan i zabavan album, bez sumnje jedan od jačih ove godine. Možda ne u prvih 5, ali svakako jedan od jačih.

 

Ocena: 9/10, sigurno ću ga puštati još neko vreme.

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, preslušavam album već dan dva, i mislim da sam spreman da iznezem zaključak... Nisam očekivao da će me album ovoliko oduševiti. Tako je zarazan, pesme me prosto nagovaraju da slušam iznova i iznova, i sa svakim novim slušanjem me sve više impresioniraju.

 

Kada sam prvi put čuo Ministry of saints, nisam očekivao Bog zna šta, ali vremenom sam počeo da je gotivim. Sada mi je najbolja pesma na albumu, zajedno sa Speedhoven i The Pride of creation, za koje bih rekao da na albumu najviše vuku na power metal. Takođe, 9-2-9 i Wake up dreaming black su veoma catchy i imaju pevljive i zabavne refrene. Sve ostale pesme su dobre, održavaju istu atmosferu, mada mi se nije naročito dopala Dragonfly. Kao što neko reče... Khm, tekst?

 

Na albumu ima AC/DC elemenata, Aerosmith elemenata, Bon Jovi elemenata, ali i klasičnog powera tu i tamo. U celini je veoma interesantan i zabavan album, bez sumnje jedan od jačih ove godine. Možda ne u prvih 5, ali svakako jedan od jačih.

 

Ocena: 9/10, sigurno ću ga puštati još neko vreme.

 

Mislim da si mlad i da se nisi mnogo naslusao muzike...ovaj album ima elemenata navedenih bendova ???? Dobro, sviraju iste instrumente i sve je to rok i metal...tako da podsecaju koliko i metalika na iron maiden nekoj babi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je album kul, jbg to je ono sto Tobi voli danas, secas se kad smo ga pitali s kim bi svirao sta je rekao.

Pa znam, ali ono...

Rocket Ride mi se svideo bash zbog tog nekog mixa Powera i Rocka, OK volim ja sve od Vain Glory do Rocket Ridea (zapravo od Savage Poetry) ali ovo mi nekako... slozio bi se sa ovim pretposlednjim postom u onom delu da ima AC/DC elemenata na albumu... u manjoj meri. e zackoljica je u tome shto ja recimo H8jem AC/DC... (dobro ne mrzim samo me smaraju do bola). Nekako zvuci mi kao da je Tobi previshe slushao te hard rock bendove, i da je to u prevelikoj meri uticalo na njega, da je nivo te njegove originalnosti i jedistvenosti opao na ovom albumu.... a opet nema ni onih edguy catchy momenata, ne na taj nachin barem. I nekako su mi i tekstovi loshiji nego do sada. Necu reci da je album skroz losh, ali svakako dosta ispod onoga shto sam navikao da dobijam od Edguy-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi shto vishe slusham album sve vishe mi se svidja!!! Sada sam iskopao text Pride Of Creation!!! Haha, chovek se ladno podsmeva Bogu...Mnogo zanimljiv text!!!

 

You're alive, said the maker and smiled at the aardvark

You're divine by the grace of the master above

You're alive, said the maker and smiled at the aardvark

You're divine by the grace of the master above

 

Ako znate shta je aardvark sve ce vam biti jasno!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tobi je valjda izjavio za najnoviji album: "I'd rather ruin my carreer with a creative killer album like that than trying to play safe with a boring stereotype power metal stinker constructed on a drawing table"...

 

valjda je sa ovim "creativ killer album" mislio da će da ubije i malo kreativnosti koje ima. Meni ovaj nije ništa kreativniji od prethodnih... sad samo više liči na bendove drugih pravaca a ne powera. Nego, to je Tobijeva stvar. Album će se malo slušati a onda otići u "krativni" zaborav ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ja verujem da je to ono sto je Tobi hteo, i da nije napravio ovakav potez zbog para, takav je utisak ostavio kada smo pricali. Sad nekome album legne, nekome ne, meni je onako, ali u neku ruku i jeste bolje ovo nego da pravi Vain Glory 2,3,4.... ali opet kazem meni album nema taj 'osecaj za feeling' koji su imali skoro svi prethodnici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,a kako to skidate preko rapidshare-a i torrenta?

Mislim, sta, samo se klikne na ono download i skida se...

Ja imam neki trip da mi ne uskoci neki virus i ne poj**e sve ovde, jer komp delim sa ostalim clanovima porodice... :mhihi:

Ja skidam pesme preko limewire-a, ali "Tinnitus"a jos ne mogu da skinem...bla...

Tako mi se slusaju pesme...a svi ih imate... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,a kako to skidate preko rapidshare-a i torrenta?

Mislim, sta, samo se klikne na ono download i skida se...

Ja imam neki trip da mi ne uskoci neki virus i ne poj**e sve ovde, jer komp delim sa ostalim clanovima porodice... :mhihi:

Ja skidam pesme preko limewire-a, ali "Tinnitus"a jos ne mogu da skinem...bla...

Tako mi se slusaju pesme...a svi ih imate... :cry:

pre ces da nakacis virus preko LimeWirea nego preko rapida i torrenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...