Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Ljudi, idite u "Kuhinju" u Vojvode Stepe ;) A najbolji cevapi JESU u Oracu! To mi je komsiluk pa sam cesto proveravala :mhihi: Pljeskavice u Njamburgeru (Baba Visnjina ulica) a sladoled u Que Pasa u knezu :wub: Pizza je extra Senza Paura (344-58-54) kao i spagete i ogromni sendvici.

Dobri su cevaci u Oracu, ali meni su bolji u Cuburskoj Lipi.

A dobri si i u svim drugim kafanama na Cuburi.

U Beogradu najbolji cevapi su u Skadarliji i na Cuburi.

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod klope:

-Malo Korzo :rockdevil:

-Kalenic

-Orasac

-Tabor

-Dacho

-Sindjelic

-Mali Kalemegdan

-u Oracu sam davno bio,i koliko se secam,dobra je klopa

-Kumbara

-Toplice,jeftino i iskreno mesto.Ko razume,shvatice.

 

To je moj top10 kafana/restorana u tipicnom srpskom duhu.

 

Od ulicne klope:

 

-Nislija,meni neprevazidjen,neka prica ko sta hoce.

-Sis na NBG-u

-Eventualno Loki

 

Uno,Zar,Ne!Dedu,Perper,Njamburger,Hambi,Bulevar su sve ista soja-govna!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grill "Uno" (преко пута БАС) вероватно има најјаче пљеске у граду, биле су 130 дин. али пљеска од 200 гр. + прилог по избору.

"Foody" на ћошку Балканске и Народног фронта, тамо сам увек добро јео, волеле ме продавачице, увек сам им причао вицеве ...

"Њамбургер" је прилично коректан, јео пре неки дан ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klopa na ulici, pa to sam doktorirao:

 

-Sis - Opa (druga kuca), iza starog merkatora

-Vajat - ( drugi faks) na autokomandi

-Duff - (kad se ima para), bilo koji od 3 ponudjena

-Grill Uno - stvarno zavisi od lokacije ( feferonke im kidaju)

 

 

-Palacinkarnica Pinokio - ja mislim najbolje u gradu - nadomak glavne u zemunu

-Pekara - Kraljica - Vojvode Stepe

-Pizzeria Poncho - mnogo dobra, preko puta gore pomenutg Sisa

-ne znam kako se zove - Giros - iza piramide, u njenom sklopu, vrh ,,Giros'' - pod znacima navoda zato sto je u lepinji, ali meso vrh kao pravi prilozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kineska klopa, odlicna, jednom prilikom me je vodila na klopu prijateljica koja je ivela u Pekingu (kapiram ako ona ne zna sta je dobra kineska klopa, niko ne zna :)) restoran Mali Sangaj (ili Veliki Sangaj? ew da me ubijes sad ne mogu da se setim), lokacija NBGD pored Perpera, preko puta crkve NBGD , tj okolina Novog Merkatora :)

 

A cjevapi i to.... Sta znam... Za dobvru svinju nema lose pomije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ех, ја ту живим... мислим у тој околини... до јаја је тамо. Уз мало среће можеш да видиш мафијашке обрачуне у кафићу ''Треф''. Али храна је до јаја.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad ne znam sta da kazem na sve ove preporuke :)

Nisam gadljiv ali nekako nisam pojeo pljeskavicu na ulici barem 5 god, mozda i vise. Ma koliko da sam gladan zadovoljice me cracker od 150 gr. (na neko vreme naravno). Desava se da leti idem ulicom i pijem pivo iz limenke onako opusteno, mnogi ce reci, kreten...Ali nekako da idem ulicom i jedem pljesku....meni nesto ne pasuje.E sad jel moze neko da kaze neki restoran sa dobrom kuhinjom sto se tice kuvanih jela? tipa pasulj, sarma,punjena paprika, kupus...Jeo sam na nekoliko mesta po gradu ali ne mogu iskreno neko da izdvojim po kvalitetu. Nisam bio na nekim eksluzivnim mestima (bio sam doduse ali mislim da nije rec o tome ovde).

Ja mogu da preporucim pravu tursku kafu u "Orasac" -preko puta Vuka/60 din i hotel "Bistrol" na autobuskoj/40 din (pre 6 meseci doduse).Kineska hrana, hmmm...dvaput sam jeo i nesto sam skeptican. Mozda nisam jeo pravu hranu. Jel ima u Bg-u marokanski restoran? Ja sam bio u jednom u Bidimpesti, nemam reci kako je ukusna piletima.

Gde je ta cuburska lipa? Vrzma mi se po glavi, ali nikako da mi sine lokacija. Mislim malo konkretnije recite, sem na Cuburi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatio:)

preko puta ima park sa dobrim toboganom ;)

tu pored lipe ima dobar burek. Jednom sam se vracao sa beer festa (bice da ima 2 god), sisao sa trole kod G Pejtona,kupio pivo u onom dragstoru, presao preko puta kupio burek i pravac tobogan ;)

Pojeo, popio i pravac u pesak fijuuuuu. kakav filing

nego off topic. Vracao sam se peske tuda na dan (mislim noc oko 1h) reprize N god. Od Slavije pa do C Krsta, u svakom kaficu (sem jednog) picili narodnjaci!! razumem one kafane ali kafici...jebote...

Edited by sumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da niko nije pomenuo Lokija, najprecenjeniju trafiku, koja prodaje sastrugane pse sa plocnika u formi pljeskavica i ostalih jela sa rostilja... :mrtav:

 

Edit: prevideo sam... ipak jeste... :no: Eeee, shtuckensygliebene :)

Edited by Powerslayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

A najjaca pizza je u Ponchou na Nbg-u. I najveca... :da:

 

 

Nije...

 

Inace poncho postoji i na banovom brdu i kod hotela moskva ako zelite da probate...

 

 

Inace najjace punjeno pilece belo koje sam jeo je u Jamburgeru!

 

Cuo sam da je rostilj najjaci u drvcetu u Zemunu... jos nisam probao, ali uskoro cu.

 

A najbolji giros na svetu je u Cacku u piceriji "Rimini". Verujte mi da je ubedljivo najbolji. ;)

 

Brate najjaci cevapi su kod "Cice" u gradu, tj. levo od cesme u Knez Mihajlovoj... zlo su dobri...

 

Jeo sam kod cice... dobri su ali daleko od toga da su najbolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Inace najjace punjeno pilece belo koje sam jeo je u Jamburgeru!

 

 

Jok nego u SISU.

 

 

Cuo sam da je rostilj najjaci u drvcetu u Zemunu... jos nisam probao, ali uskoro cu.

 

 

Nemoj.

Edited by Elvis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...