Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

E ako neko bude imao prilike nka procita strip WANTED. Izdao ga je Top Cow(image) i mogu vam reci da je preteran! 6 brojeva,mini serijal,ali jedan od najoriginalnijih stripova koje sam procitao,posto se ne radi o super herojima,vec o super criminalcima! treba da izadje film koji je kao baziran po tom stripu,ali mislim da ce ga izmasakrirati posto mi se nimalo ne svidja ono sto sam video na traileru. ali strip je vredno procitati.

 

PS ALAN FORD RULLES!!!!! kao i Dylan Dog i SPIDER MAN :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio imaju dobrih stripova, American Virgin, Army @ Love, 100 Bullets (film noir bukvalno! a i jedan da kazem primamljivijih stripova koji se ne bavi superheroj ili voodoo hoodoo tematikom), uvek ce biti dobrih naslova samo ih treba pronaci i procitati, eto recimo meni se taj army @ love na prvo citanje nije dopao, ali kako su izlazile noviji brojevi postajao je bolji, a i artwork je pristojan.

 

Preporuka, Garth Ennis-ovi The Boys, onakvu parodiju na superheroje nisam video jos od The Pro (Ennis takodje radio na tome). Plus glavni junak Huey lici na Simon Pegg-a (Shaun Of the Dead, Hot Fuzz, Run Fatboy Run), pa ko zna mozda urade filmsku adaptaciju sa njim. (izgleda da je dobar prijatelj Ennis-ov)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od glavnih likova, Kurjak je ustvari Srbin, iako se ne navodi njegova nacionalnost.

 

To se moze reci i za Teslu, dok sam negde procitao da je autora za Dampyr-a inspirisala srpska legenda o sinu vampira i smrtne zene. Sto otprilike navodi na zakljucak da sam strip i nije antisrpski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' se sećate vi stripa koji je daaaavno izlazio u Politikinom Zabavniku ''Beli Strelac''? trash strip,ali imao je kol'ko tol'ko okej crtež. Ne sećam se više, ali mislim da su ga Francuzi radili...

 

I gledam nesto, vrlo mali broj pominje stripove poput Blacksada, Two Moons, Corrigans, Gypsy, West, Bouncer, Metabaron, koji su miljama daleko po kvalitetu i sadržini od onoga o čemu se ovde diskutuje... :glare::no::uhoh::confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Ja kući imam nekoliko brojeva nekog sekstripa a4 format,crtez doar,priča onako...ništa konkretno.uglavnom karačina, i perverzije...to je dnevnik izdavo valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' se sećate vi stripa koji je daaaavno izlazio u Politikinom Zabavniku ''Beli Strelac''? trash strip,ali imao je kol'ko tol'ko okej crtež. Ne sećam se više, ali mislim da su ga Francuzi radili...

Штета што су објавили само једну епизоду, мени се свиђао. Заправо, не знам постоји ли више од једне епизоде.

 

Из тог периода Забавника (1989-1991) најбоље су ми биле епизоде Флаша Гордона и наравно Хи-мен на две табле у сваком броју.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Штета што су објавили само једну епизоду, мени се свиђао. Заправо, не знам постоји ли више од једне епизоде.

 

Из тог периода Забавника (1989-1991) најбоље су ми биле епизоде Флаша Гордона и наравно Хи-мен на две табле у сваком броју.

 

Jednu epizodu?

bilo ih je bar 5-6, stim što su jedna ili dve čak išli i u nastavcima, tako da ih onda ima oko 7-8...Ali taj strip retko ko uzima za nešto što vredi, to je u svakom pogledu bilo petparačko izdanje, praktično, kopija green arrowa, samo postavljena u neki futuristički milje.

 

Ne zaboravi ''Fantoma''.

 

 

Ja kući imam nekoliko brojeva nekog sekstripa a4 format,crtez doar,priča onako...ništa konkretno.uglavnom karačina, i perverzije...to je dnevnik izdavo valjda.

 

Tu je najpoznatiji bio onaj crtač Colber, ali mislim da on ništa dalje od tih užasa nije radio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I gledam nesto, vrlo mali broj pominje stripove poput Blacksada, Two Moons, Corrigans, Gypsy, West, Bouncer, Metabaron, koji su miljama daleko po kvalitetu i sadržini od onoga o čemu se ovde diskutuje... :glare::no::uhoh::confused:

 

 

Francuzi imaju veoma jaku strip cenu, od detaljnih crteza, pa cak i veoma fascinantne price, jedan od omiljenih mi je Requiem Chevalier Vampire, scenario radi genijalni Pat Mills (Slaine, Judge Dredd, Marshall Law), a crtez veoma talentovani Olivier Ledroit (Black Moon Chronicles, Sha, Heroes Of Might And Magic V), koliko me secanje dobro sluzi, bio je 2006/07 kao specijalni gost na salonu stripa, veoma prijatan covek, cak sam malo popricao o njegovoj tehnici i samoj prici oko Requiem-a, steta sto su ameri preveli samo 6 delova za sada, i oni su izasli u hevay metal casopisu, mogao bi beli put da se uhvati prevodjenja, mislim kada su preveli Blacksada, Izbacivaca i Metabarone...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuzi imaju veoma jaku strip cenu, od detaljnih crteza, pa cak i veoma fascinantne price, jedan od omiljenih mi je Requiem Chevalier Vampire, scenario radi genijalni Pat Mills (Slaine, Judge Dredd, Marshall Law), a crtez veoma talentovani Olivier Ledroit (Black Moon Chronicles, Sha, Heroes Of Might And Magic V), koliko me secanje dobro sluzi, bio je 2006/07 kao specijalni gost na salonu stripa, veoma prijatan covek, cak sam malo popricao o njegovoj tehnici i samoj prici oko Requiem-a, steta sto su ameri preveli samo 6 delova za sada, i oni su izasli u hevay metal casopisu, mogao bi beli put da se uhvati prevodjenja, mislim kada su preveli Blacksada, Izbacivaca i Metabarone...

 

Blacksad je samo izdat za francuskog izdavača, inače ga španci crtaju.

Bilo bi dobro da se black moon prevede na srpski,nemci su ja mislim skoro sve preveli. Ledroit jeste bio 2006.u BG-u. Imao sam prilike da vidim dosta toga od njega i pre salona, legenda.

 

Metabaroni su meni kult.

 

Obrati paznju na Frezzato-a, Two Moons serijal, prvi je monolit, dok je na ostalima stagnirao,bar u pogledu kolorisanja, ali jedan od kompletnijih stripova. Gledao sam sketch book, i odlepio sam, isto vazi i za Blacksada.

 

Za Blacksad-a predstoje pregovori da se snimi dugometrazni crtać. Mogu da zamislim kako bi to tek izgledalo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednu epizodu?

bilo ih je bar 5-6, stim što su jedna ili dve čak išli i u nastavcima, tako da ih onda ima oko 7-8...Ali taj strip retko ko uzima za nešto što vredi, to je u svakom pogledu bilo petparačko izdanje, praktično, kopija green arrowa, samo postavljena u neki futuristički milje.

Ниси разумео моје поимање епизоде. Ја се сећам једне из 3 или 4 дела, пошто ови у забавнику увек исецкају епизоде на бар 2 дела.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...