Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Moji su ih sasvim normalno uzgajali, pilići su mogli da šetaju, čišćeno im je svaki dan... Ljudi koji ih uzgajaju tako kako ti kažeš su govna, realno tako rizikuješ da zatruješ ljude koji će na kraju jesti piletinu od toga što uzgajaš no.gif Sve zarad profita no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji su ih sasvim normalno uzgajali, pilići su mogli da šetaju, čišćeno im je svaki dan... Ljudi koji ih uzgajaju tako kako ti kažeš su govna, realno tako rizikuješ da zatruješ ljude koji će na kraju jesti piletinu od toga što uzgajaš no.gif Sve zarad profita no.gif

 

Pa keva je uzgajala samo za nas, i cistila im je redovno, ali jbg. to su ti takvi pilici, nisu to oni sareni :D , nije tu nista mimo propisa, samo sto to za mene nisu domaci pilici a mnogi sto ih prodaju na pijaci predstavljaju tako.

 

Moguce je da ih tvoji na selu tako uzgajaju, i hrane i kuruzom,jecmom ili sta ti ja znam cim, to je i normalno kad uzgajas za sebe i ako imas uslove, ali za masnovnu proizvodnju tako uzgajati pilice je neodrzivo. Sto ce reci da onaj sto ih svaki dan prodaje na pijaci verovatno nije uzgajao na taj nacin,u svakom slucaju moze da se desi da dodje neki deda sto prodaje orahe,jaja pa donese i neko domace pile uz to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa keva je uzgajala samo za nas, i cistila im je redovno, ali jbg. to su ti takvi pilici, nisu to oni sareni :D , nije tu nista mimo propisa, samo sto to za mene nisu domaci pilici a mnogi sto ih prodaju na pijaci predstavljaju tako.

 

Moguce je da ih tvoji na selu tako uzgajaju, i hrane i kuruzom,jecmom ili sta ti ja znam cim, to je i normalno kad uzgajas za sebe i ako imas uslove, ali za masnovnu proizvodnju tako uzgajati pilice je neodrzivo. Sto ce reci da onaj sto ih svaki dan prodaje na pijaci verovatno nije uzgajao na taj nacin,u svakom slucaju moze da se desi da dodje neki deda sto prodaje orahe,jaja pa donese i neko domace pile uz to...

E, o tome ti pričam. Bitno je da li je pile moglo da hoda, pa makar to bilo u zatvorenom prostoru, ili je sedelo u svojim govnima i otpalom perju. A vidiš da ne uzgajaju svi isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa keva je uzgajala samo za nas, i cistila im je redovno, ali jbg. to su ti takvi pilici, nisu to oni sareni :D , nije tu nista mimo propisa, samo sto to za mene nisu domaci pilici a mnogi sto ih prodaju na pijaci predstavljaju tako.

"Domaci pilici" su jadne i bedne kokice koje sluze da legu jaja koja se prodaju, imaju jedva kilo mesa na sebi i nisu narocito ukusni, al zato trce po dvoristu sve u 16 :haha:.

 

Zato postoje TOVNI pilici, mahom su bele boje, oni brzo dobijaju na tezini, tromi su, slabe su im noge i mogu da trckaju po dvoristu prvih mesec dana, posle otezaju i uglavnom ne hodaju dalje od par metara, uglavnom sede i zderu. To je glavna razlika. I nije bitno cime ih hranish, dal koncentratom ili bungurom, njima su noge genetski slabe i ne mogu da nose svoju tezinu - mnogo brze dobiju na tezini nego sto im noge porastu i ojacaju da ih nose. Takvi su napravljeni, jebiga.

 

Ono sto mnogi kupuju kao domace pilice u stvari su ti tovni koji nisu bili u nekom industrijskom uzgajalistu vec u necijem ambaru.

 

Svaka zivina je namenska, uglavnom se razlikuje zivina za tov i zivina za jaja.

 

Moj deda je par godina gajio cjurke. Dve godine za redom uvalili su mu umesto tih regularnih cjurki one za tov.

To ne mozes da znas kada su mali vec kad malo poodrastu, par meseci kasnije bas su znacajno dobile na tezini i porasle i onda, jedna po jedna su pocele da imaju problema sa nogama, jedan cjuran je cak polomio nogu na sred placa iz cista mira. Iz tih kostiju je tekla neka bezbojna tecnost, kao voda, a i ostale cjurke su nekako vrljavo hodale, Deda je skontao da su bolesne i zaklao ih i bacio. Zvao je veterinara i ovaj mu je objasnio da su to tovni cjuricji i da treba da ih drzi zatvorene jer ovi ne treba puno da setaju okolo - noge im nisu dovoljno snazne i svi ce da ih ili izlome ili uganu.

To se desilo dve godien za redom i od tad je prestao da gaji cjurke.

 

 

Covek je selekcijom napravio razne tipove zivine koja odgovara njegovim potrebama. Kao i ostalu stoku i domace zivotinje.

 

... ili zivotinje za drustvo, kao sto su recimo maleni psi neprirodno zbijenih njuski sa manjkom sinusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jel moze neko da mi objasni ulogu alkohola, konkretnije, piva u gojenju generalno? I, zasto i kako se dobija pivski stomak i sl? Izvinjavam se ako je vec bilo, velika je tema, mrzi me da sve citam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@WoS: I'm no expert al imas dva aspekta - to sto alkohol (zavisi koji) uglavnom ima pun k kalorija (pogotovo rum i sl) tipa izmedju mesa i masti je; i to sto kad pijes pivo srucis u sebe nekoliko litara u kratkom vremenskom periodu pa razvalis zeludac.

 

Inace ko hoce da se kvalitetno goji jedan dan - sutra se zavrsava svetska slaninijada u Kacarevu :rockdevil:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@WoS: I'm no expert al imas dva aspekta - to sto alkohol (zavisi koji) uglavnom ima pun k kalorija (pogotovo rum i sl) tipa izmedju mesa i masti je; i to sto kad pijes pivo srucis u sebe nekoliko litara u kratkom vremenskom periodu pa razvalis zeludac.

Na času hemije u srednjoj je gostovao student hemije sa predavanjem o pivu, na kojem je rekao da je pivski stomačić posledica hemijske reakcije koja se odvija između piva i prethodno pojedene hrane, tj trenutnog sadržaja i punoće želuca. Što bi značilo da manje posledice ostavlja kada se pije na prazan stomak.

 

E sad, bilo bi lepo da se pojavi, na primer, Stolet i kaže koliko tu ima istine. :D

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije stomak jedinjenje da bi se tako objasnilo - da li ta reakcija proizvodi gasove? Posto kako bi drugacije objasnio povecavanje dela tela u kom pivo obitava? :D

On je objasnio nekim vezivanjem alkohola i hrane. Kažem, nemam pojma kako to zaista može da se odvija, tako da čekam Stoleta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jel moze neko da mi objasni ulogu alkohola, konkretnije, piva u gojenju generalno? I, zasto i kako se dobija pivski stomak i sl? Izvinjavam se ako je vec bilo, velika je tema, mrzi me da sve citam.

 

Ono što mogu da pretpostavim je da se od piva ne dobija "pivski stomak". Pivo, vjerovatno, doprinosi tome (1 čaša piva ima cca 150 kcal), a kad se dodaju grickalice koje se jedu u toku ispijanja ili hrana koja se pojede nakon toga - može da bude dio uzroka takvog stomaka. Pivski stomak se dobija kao i svako salo na tijelu - nezdrava ishrana ili unos većeg brojeg kalorija od onog koji se potroši, s tim što je takav stomak češći kod muškaraca, jer je poznato da se žene više debljaju u predjelu nogu (butine, dupe) i kukova. Pivski stomak je, ipak, samo mit :D

 

 

edit: Evo šta nađoh:

 

One of the few studies conducted on the subject did not find that beer drinkers are more prone to abdominal obesity than nondrinkers or drinkers of wine or spirits.[1][2] Chronic alcoholism can lead to cirrhosis, symptoms of which include gynecomastia (enlarged breasts) and ascites (abdominal fluid). These symptoms can suggest the appearance of central obesity.

[1] Bobak M, Skodova Z, Marmot M (2003). "Beer and obesity: a cross-sectional study".

[2] Staff writer (2003-10-12). "Why the beer belly may be a myth". BBC News. http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/3175488.stm.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mit, pivo ima puno kalorija, a alkohol usporava metabolizam, odnosno sagorevanje kalorija. kad neko popije par piva dnevno svaki drugi dan (sto skoro svi rade, ne celog zivota naravno ali u nekim srednjim intervalima da) moze da se udeblja od toga opusteno.

 

edit nakon tvog edita: ok mozda i nisam u pravu, procesljacu jos malo po linkovima.

 

 

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

@WoS: I'm no expert al imas dva aspekta - to sto alkohol (zavisi koji) uglavnom ima pun k kalorija (pogotovo rum i sl) tipa izmedju mesa i masti je; i to sto kad pijes pivo srucis u sebe nekoliko litara u kratkom vremenskom periodu pa razvalis zeludac.

 

Što bi značilo da manje posledice ostavlja kada se pije na prazan stomak.

 

Da, manje posledice, jer posle sve ispovracas xD Lakse se pije na pun stomak, manja je sansa da ti bude muka. Bar je to moje iskustvo, a i kazu ljudi.

 

Ono što mogu da pretpostavim je da se od piva ne dobija "pivski stomak". Pivo, vjerovatno, doprinosi tome (1 čaša piva ima cca 150 kcal), a kad se dodaju grickalice koje se jedu u toku ispijanja ili hrana koja se pojede nakon toga - može da bude dio uzroka takvog stomaka.:D

 

nije mit, pivo ima puno kalorija, a alkohol usporava metabolizam, odnosno sagorevanje kalorija. kad neko popije par piva dnevno svaki drugi dan (sto skoro svi rade, ne celog zivota naravno ali u nekim srednjim intervalima da) moze da se udeblja od toga opusteno.

 

edit nakon tvog edita: ok mozda i nisam u pravu, procesljacu jos malo po linkovima.

 

Ok, kombinacija vasa tri posta mi se cini najverovatnijim objasnjenjem - puno kalorija + kad god se pije, pije se u velikim kolicinama + usporava metabolizam. Par piva (a bogami i vise) dnevno svaki drugi dan je otprilike ono sto ja radim, bar u periodima ispitnih rokova. Siguran sam da i kasno leganje na spavanje nikako ne pomaze? Nego mene ponajvise muci to sto sam inace mrsav, i takav sam oduvek bio, i onda se to opusteno oko stomaka bas vidi jebem mu mater.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego mene ponajvise muci to sto sam inace mrsav, i takav sam oduvek bio, i onda se to opusteno oko stomaka bas vidi jebem mu mater.

Znam, sranje je to, bolje imati salo po celom telu nego biti ektomorf sa pivskim stomakom... ali zavisi i koliko godina imas, kakvim stilom inace zivis i kakav ti je metabolizam. Mozda si jednosavno dosao u te godine da je salo pocelo da se nakuplja; dosad nisi morao da se boris s tim ali sad vec moras ponekad da radis trbusnjake. Par serija dnevno i spasce salo garant.

 

Pivo sigurno nije glavni faktor, ali igra neku ulogu. 90% da se odreknes piva isto ili skoro isto bi bilo, eto.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ N i P:

 

Kolko ja znam, salo ne spada od trbusnjaka, samo zatezes abdominalne misice... Ja se bacio na trcanje po stepenicama zato. Trbusnjake ionako radim, to mi nije problem. Probacu i da smanjim, neko vreme sam imao limit 3 pica za vece, nebitno dal je zestina il pivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, manje posledice, jer posle sve ispovracas xD Lakse se pije na pun stomak, manja je sansa da ti bude muka. Bar je to moje iskustvo, a i kazu ljudi.

Kod mene baš obrnuto, što mi je i logično. Što je stomak puniji, to je veća šansa da ti se povraća.

 

 

@NiP: Donosiš podosta zabluda na ovu temu. Salo nestaje od dobre fizičke aktivnosti, a ne neke posebne vežbe. Radom vežbe za neki deo tela se ne skida salo odatle, jer organizam ima redosled po kojem funkcioniše (tj. prvo uzme sa jednog dela tela, pa sa drugog...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NiP: Donosiš podosta zabluda na ovu temu. Salo nestaje od dobre fizičke aktivnosti, a ne neke posebne vežbe. Radom vežbe za neki deo tela se ne skida salo odatle, jer organizam ima redosled po kojem funkcioniše (tj. prvo uzme sa jednog dela tela, pa sa drugog...).

 

 

ne vidim da si me opovrgao na bilo koji nacin, samo izneo suprotnu tvrdnju tako da nemas autoritet da kazes da je bilo sta sto sam rekao zabluda.

 

naravno da je i kosarka dobra ali imajuci u vidu odnos ulozenog napora i vremena sa dobijenim rezultatima (skinutim salom) trbusnjaci i dzogiranje su daleko bolji.

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što više energije trošiš više sala gubiš icon_smile.gif U prevodu - košarka icon_razz.gif Brza igra, konstantan napor, česte promene pravca i tempa kretanja, skakanje, vežba ruku, najbolji sport ever icon_smile.gif

 

To je tacno, jebes ti sve to, ako se ne oznojis tesko mozes da skines salo. Ja kad radim trbusnjake, ili bilo koju vezbu u mestu uopste se ne oznojim ili vrlo malo. Imam ja jake trbusne misice ali dzabe kad preko njih imam salo, doduse sad vec i ne toliko posto sam na nekoj djeti i uspeo sam da skinem skoro 10kg. za kratak vremenski period, medjutim problem je sto sam izgubio i misicnu masu a sto nisam bas zeleo, tako da sad imam i manje kila nego sto bi trebalo, jedva da imam 70 a visok sam 183cm. Ne trcim,ne igram basket i sl. i to me jebe, jedino sto udaram u dzak pomalo, a cuo sam da je i to dobro za trbusnjake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...