Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Koliko dobro izgleda! Kažu u komentarima da pravi replike za izlog restorana, btw..

 

Bas sam imala diskusiju a propo ovoga sa kolegama... vise mi se cini da hoce da zastite mesnu industriju, nego da zaista rade na prevenciji.

Razlozi su sledeci u USA ako si pusac, placas dodatni kes na zdravstveno osiguranje a to se odnosi i ako nemas dovoljno fizicke aktivnosti i sl, jer su ti date skretnice sta i kako trebas da rdis a ti svesno rusis zdravlje , samim tim, bice ti i zdrav.osiguranje skuplje. Ista stvar je sa mesom, proglasili ga nezdravim pre svega kobaje i salame za koje se zna vec decenijama da sadrze nitrite i ostale kancerogene. Moj zakljucak je sledeci. Oni ne zele da menjaju industriju tj da smanje upotrebu antibiotika, hormona, sam nacin cuvanja i prerade mesa (ti ovo bolje znas kao veterinar, nego ja) vec da se ograde. Fazon, znamo da sve ovo sto radimo, nije zdravo, ali vas je izbor da li cete da rusite zdravlje ili ne, mi smo izneli zakljucke, jos cemo da vas udarimo po dzepu za osiguranje (u USA). U medjuvremenu industraija suplementa vitamina B klase ce da pobenavi, jer najbolji izvor vitamina B, pre svega B12 je meso...

 

A sto se nas medicinara tice, ne moras da jedes meso, mozes da kompenzujes i preko biljnih proteina, uz dodtani unos vitamina i minerala u vidu suplemenata. Ali licno smatram da je meso 3-4x nedeljno dovoljno, 1-2x nedeljno riba i ostaviti 2-3 veggie dana u nedeljik sasvim radi posao i imunitet.

 

Odoh da bacim neku kobaju na tiganj e toliko o tome... :haha:

 

A možeš i da jedeš ostale životinjske proizvode osim mesa.

 

Ali moguće je da je neka zavrzlama sa osiguranjem u americi, sasvim je moguće. Ne verujem da ima veze sa tržištem za suplemente, oni se i ovako i onako kljukaju time.

 

Ono što je strava kad se otrgneš od mesocentričnog razmišljanja je što naučiš da spremaš povrće voće i žitarice na 101 drugi način. Em novi ukusi i začini em nove namirnice znači raznovrsnija ishrana.

 

 

Elem bomba za ujutru: quinoa+med+kikiriki puter+jabuka ili banana.

Edited by Machka Naopachka
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

proteinima iz egzotičnih biljaka što koštaju 1000 dinara kilo

 

Sumnjivog amino kiselinskog skora

 

retko koji protein ( sem iz psitaca ) ima dobar spektar amino kiselina kao sto imaju meso jaja i riba

nema potrebe ponavljati istu pricu iznova i iznova

 

MЕСИШТЕ >>>>НЕКА ТАМО САЛАТА

Share this post


Link to post
Share on other sites

Its report said 50g of processed meat a day - less than two slices of bacon - increased the chance of developing colorectal cancer by 18%. (according to WHO)

 

Jesu ovi sa BBCja pomnožili procente malo, ili si ti okačio outdated tabelicu? :)

 

Meni je drago da su izbacili ovu izjavu i uporedili sa pušenjem. Ameri jedu toliko govana ali su pušači zlo od sotone. Poremećen sistem skroz.

 

Al slaninica na roštilju pa kad zacvrči ona mast što kaplje i dimi ijaoooo.... pet cigara :haha:

 

Je l' pušiš? :D

 

Ne al kakve veze ima?

 

Uporedili sa pušenjem, jasno predstavili brojevima da se vidi da su cigarete oko 5 puta štetnije nego mesne prerađevine, a ti kažeš slaninica - 5 cigara, pa mi je ta opaska zvučala kao da dolazi od pušača koji je ljut zbog 'diskriminacije' i slično. Nije u tom sistemu ništa poremećeno, nego si ti pogrešila u računici za 25 puta. :P

 

Još je tu upoređeno rak pluća vs rak creva od mesnih prerađevina, a cigarete ne izazivaju samo rak pluća, nego i rak ustiju, grkljana, jednjaka, želuca i još par.

Pa onda potpuno nevezano za rak: izazivaju aterosklerozu - povećavaju rizik od srčanog udara, jebavaju imunitet, potenciju, plodnost. Ipak su viršle manje zlo, jebiga. :D

 

Tako mi priča drugar, išao negde u Mađarsku, i kao ''ne smem nigde da pušim, svuda živo je zabranjeno, diskriminacija, bla bla''. Pa nema to veze sa diskriminacijom, nije ti kao pušaču zabranjeno da budeš tu, samo ti je zabranjeno da pališ cigaru :bigblue:

 

Kombinacija pušač - vegan je baš jeziva, ne znam koliko je česta pojava, verovatno ih ima dosta?

Vegane priznajem samo pušače vutre, poželjno da ne mixaju sa duvanom, samo 100% nečural. :D

 

Meso, ne zivotinjski proizvodi.

 

Rekoše procesuirane mesne prerađevine, ne meso.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pride ima i dve vrste mesnih prerađevina

Ima domaća slaninica od domaćeg prasenceta

a ima i filovana supermarketska slaninica za krezubu sirotinju

 

E videh ovo neki dan, merkam danas da napravim: http://www.otkucajzd...rbu-od-bundeve/

Evo napravila sam je sad, nakon godinu dana :haha:

Odličan ukus, brzo se pravi, ne možeš nešto mnogo ni da omašiš sa doziranjem začina (a odlična je i samo sa solju i biberom).

Edited by jelchica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Its report said 50g of processed meat a day - less than two slices of bacon - increased the chance of developing colorectal cancer by 18%. (according to WHO)

 

Jesu ovi sa BBCja pomnožili procente malo, ili si ti okačio outdated tabelicu? :)

 

 

 

 

 

 

 

Uporedili sa pušenjem, jasno predstavili brojevima da se vidi da su cigarete oko 5 puta štetnije nego mesne prerađevine, a ti kažeš slaninica - 5 cigara, pa mi je ta opaska zvučala kao da dolazi od pušača koji je ljut zbog 'diskriminacije' i slično. Nije u tom sistemu ništa poremećeno, nego si ti pogrešila u računici za 25 puta. :P

 

Još je tu upoređeno rak pluća vs rak creva od mesnih prerađevina, a cigarete ne izazivaju samo rak pluća, nego i rak ustiju, grkljana, jednjaka, želuca i još par.

Pa onda potpuno nevezano za rak: izazivaju aterosklerozu - povećavaju rizik od srčanog udara, jebavaju imunitet, potenciju, plodnost. Ipak su viršle manje zlo, jebiga. :D

 

Tako mi priča drugar, išao negde u Mađarsku, i kao ''ne smem nigde da pušim, svuda živo je zabranjeno, diskriminacija, bla bla''. Pa nema to veze sa diskriminacijom, nije ti kao pušaču zabranjeno da budeš tu, samo ti je zabranjeno da pališ cigaru :bigblue:

 

Kombinacija pušač - vegan je baš jeziva, ne znam koliko je česta pojava, verovatno ih ima dosta?

Vegane priznajem samo pušače vutre, poželjno da ne mixaju sa duvanom, samo 100% nečural. :D

 

 

 

Rekoše procesuirane mesne prerađevine, ne meso.

 

Ne, rekli su meso (medicinski fakultet u beogradu)

 

5 cigara je bila sala... a rak pluca jednjaka zdrela i skrotuma, nije bitno, bitan je tag koji imas u glavi vezan za cigare, ali ne i za virsle.

 

Nisam potegla pitanje veceg i manjeg zla, samo podizanja svesti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ja napisah kako mi je delovao sam post.

 

Ja imam utisak da je razlika u svesti medju ljudima o stetnosti jednog i drugog tu negde kao i realna razlika u stetnosti, ne pamtim kad sam sreo coveka koji nema svest o tome da su virsle, pasteta, salama lose stvari...

 

Tako da su tagovi na broju. hash > tag!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

naš klijent osvojio prvo mesto na festivalu srpskih vina u Kraun plazi,pa smo išli sinoć tamo, pili sovinjon i šardone cele večeri

 

posle nastavili teletinom ispod sača i kajsijevačom

 

jasno je zbog čega su mi u Medigrupu rekli da se vidi da se sjajno hranim

nikakve pahuljice i ostale zajebancije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je npr. pre 3-4 godine ortoped u studentskoj poliklinici rekao da me kuk zajebava jer sam nerazgiban (i to me on nešto kao testirao koliko sam razgiban, rekao mi da legnem pa mi pomerao noge tamo vamo) (:obrv:), a ja tad mogao skoro špagu da uradim, falilo mi 10 cm da se spustim do poda...

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...