Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ma to je ok, nego mislio sam recimo kg mesa (što i nije tako strašno, kad si alav :) )

Pre nekoliko dana probah čuvenu teleću glavu u škembetu u Kordunu, restoranu u Pančevu. Domaćinska kuhinja, odlično mesište, sve im je ukusno, cene vrlo pristojne - elem, da se uklopim u tematiku - ovo čudo je tako jako, porcija je 500g, konobar me upozorio da probam sa pola porcije, kao dovoljno je... ja prihvatio, ali kad je stiglo, smorio sam se kako izgleda malo. Negde pred kraj porcije (tj. zvanično polovine) shvatih da celu nema šanse da bih pojeo. Ne što se kao napuniš, nego te nekako pukne, jako je, baš se zasitiš.

 

(Kao prilog sam jeo ljute pečene paprike i odličnu lepinjicu, uz dva ćevapa, malo pomfrita i kupus salate, ali se to ne računa :D )

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Well, it's official :haha:

 

http://www.bbc.com/news/health-34615621

 

_86336027_cancerous_meat_624.png

 

Da se razumemo, nije ovo ništa novo ni epohalno. Meni je drago da su izbacili ovu izjavu i uporedili sa pušenjem. Ameri jedu toliko govana ali su pušači zlo od sotone. Poremećen sistem skroz.

 

Al slaninica na roštilju pa kad zacvrči ona mast što kaplje i dimi ijaoooo.... pet cigara :haha:

 

I, da, doktorka da mi kaže dal su stvarno s medicinskog faxa izjavili da je meso neophodna namirnica koja se mora konzumirati zbog proteina i esencijalnih aminokiselina?! Mislim, da su s mog faxa, razumela bih, to im je poso, al ovi vaši bre :haha::udri:

 

Zapravo danas nebuloze na vestima na radiju:

 

1. Srbija neće da uvede sankcije Rusiji, jbg kako bi bez tonus hleba

2. Srbija se po nekoj tamo klasifikaciji mrdnula s 60tog na 40 mesto, neprijatno mi kako nam dobro ide

3. Ova izjava s medicinskog

 

Kad nisam crkla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' pušiš? :D

 

Jesi vegan? :D :D

 

Bez mesa ili još gore bez životinjskih proizvoda uopšte je teže uneti dovoljno, ajd proteina i đene đene, ali npr. B12 malo zajebanije. Možda je izjava malo preterana (mada verujem da nisu rekli kako proteina ima SAMO u mesu), ali je taj stav medicine normalan, nijedan normalan lekar koji nije član vegun sekte ne preporučuje nikom da postane vegeterijanac (osim ako pacijent nema probleme sa varenjem mesa).

 

Stop vegunima.

 

Stop pušačima!

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

u teoriji pilece meso i riba jesu zdravije namirnice od crvenog mesa pogotovo svinjskog ali u PRAKSI to apsolutno nije tacno.Isti je kurac sto se zdravlja tice pojesti TUNJEVINU IZ KONZERVE i PLJESKAVICU na "proverenom" mestu.Takodje je isto pojesti piletinu iz mesare kao i tu sniclu koju nude,isto su je iztoxikovali OVER THE TOP.Ova prica moze da pije vodu samo u herbalife ili gym sekti i nigde vise.

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' pušiš? :D

 

Jesi vegan? :D :D

 

Bez mesa ili još gore bez životinjskih proizvoda uopšte je teže uneti dovoljno, ajd proteina i đene đene, ali npr. B12 malo zajebanije. Možda je izjava malo preterana (mada verujem da nisu rekli kako proteina ima SAMO u mesu), ali je taj stav medicine normalan, nijedan normalan lekar koji nije član vegun sekte ne preporučuje nikom da postane vegeterijanac (osim ako pacijent nema probleme sa varenjem mesa).

 

Stop vegunima.

 

Stop pušačima!

 

Ne al kakve veze ima?

 

Meso, ne zivotinjski proizvodi. Meso su rekli je neophodno zbog esencijalnih aminokiselina. Sorry al to jednostavno nije tacno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

А ово са сланином нису направили диференцијацију између домаће сланине од крмета из твог свињца, које је трчало по твојим шљивацима

и

пластичне сланине из супермаркета

Share this post


Link to post
Share on other sites

u teoriji pilece meso i riba jesu zdravije namirnice od crvenog mesa pogotovo svinjskog ali u PRAKSI to apsolutno nije tacno.Isti je kurac sto se zdravlja tice pojesti TUNJEVINU IZ KONZERVE i PLJESKAVICU na "proverenom" mestu.Takodje je isto pojesti piletinu iz mesare kao i tu sniclu koju nude,isto su je iztoxikovali OVER THE TOP.Ova prica moze da pije vodu samo u herbalife ili gym sekti i nigde vise.

 

pa sta je resenje?koje meso da jedem? ja stvarno ne mogu da gajim domacu kokosku na terasi i koljem je

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je sranje meso štetno

kao što je i sranje povrće i voće štetno.

mislim, mene briga. prezirem sebe, volim partizan, blek metal i pičku

ali isharana generalno povećava rizik od raka creva, tako da upijajte sunčeve zrake vi gmazovi što bi ste da živite sto godina

 

nisam član nijedne sekte, samo ne volim ukus mesa

kad god bih ga u potpunosti izbacila iz ishrane, ništa se ne bi desilo, jedino bi nivo gvožđa u krvi značajno porastao

svaki vegan kojeg poznajem ili ima sjebanu krvnu sliku i/ili je stalno kilav i prehlađen

naravno, priča kako je to bilo oduvek tako i kako nema veze sa izbacivanjem mesa.

svaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...