Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Treba mi savet i koji recept za jelo koje nije tesko za stomak a dovoljno je hranljivo i kalorično za bebu i mene. Sad sam 8. mesec i stiska mi želudac, jako mi je teško da nađem balans u količini i da budem sita. Nekad ne pojedem puno a čim legnem krene nazad. :(

 

Kontam da će Mačka i Melinda imati koji savet. :)

 

U trecem trimestru ti treba svega 200 kalorija vise, da se ne istripujes da moras ne znam koliko unositi. To bas nije puno. Jogurt dukatos npr je oko 150 kal

 

Sad pokusavam da se setim sta sam ja jela.. sve ko i obicno pravo da ti kazem. Malo me je gnjavila gorusica (cuj, malo :haha: ) ali jela sam one gelove, Pepsane, to i digestal su mi pomagali.

 

Jela sam po malo i cesce i tako, dan po dan. I ujutru je sve islo lakse pa sam tad jela a uvece manje.

 

Nemam neki pametan savet za obrok :(

Slusaj svoje telo, to ti je najbolji saver koji imam.

 

PS a to za ella sir, joj uzasan je. Dali mi kao u trudnoci jer mi bili proteini malo nizi (ispostavilo se greska aparata lol), i ja kupila ... fuj fuj fuj kakvo skrnavljenje sira idi begaj

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

banane, banane, banane! em zasite, em su super za gorušicu.

jedi posno. kuvaj pšenicu, puni papriku pirinčem i šampinjonima, možeš da palentu jedeš sa dinstanim graškom i šargarepom i preliješ sokom od paradajza.

nisu mi posni recepti pri ruci, ovoga sam se prvo setila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet i koji recept za jelo koje nije tesko za stomak a dovoljno je hranljivo i kalorično za bebu i mene. Sad sam 8. mesec i stiska mi želudac, jako mi je teško da nađem balans u količini i da budem sita. Nekad ne pojedem puno a čim legnem krene nazad. :(

 

Kontam da će Mačka i Melinda imati koji savet. :)

 

Moja ortakinja je tokom trudnoce bs imala muke jer ima vec hronicni gastritis plus reflux, ovo sto ti imas je normalan refluks koji se javlja u poslednjim nedeljama tako da nemas frke ;)

 

Izbegavaj zacinjenu hranu, crni luk, beli luk, hranu koja nadima, tj kada unosis povrce spremi ga na pari ili napravis neki buckuris iseckano povrce prodinstas sa nekim komadom piletine uz kuvan krompir npr. Sustina je da imas ceste a male obroke i da ne jedes dva sata pre spavanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Moja ortakinja je tokom trudnoce bs imala muke jer ima vec hronicni gastritis plus reflux, ovo sto ti imas je normalan refluks koji se javlja u poslednjim nedeljama tako da nemas frke ;)

 

Izbegavaj zacinjenu hranu, crni luk, beli luk, hranu koja nadima, tj kada unosis povrce spremi ga na pari ili napravis neki buckuris iseckano povrce prodinstas sa nekim komadom piletine uz kuvan krompir npr. Sustina je da imas ceste a male obroke i da ne jedes dva sata pre spavanja ;)

 

Lol 'nemas frke' rece ona zeni u osmom mesecu :haha:

 

Bademi i ostale zobalice i oni pirincani krekeri, sad sam se setila, to mi je prijalo isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...