Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

svaki vegan kojeg poznajem ili ima sjebanu krvnu sliku i/ili je stalno kilav i prehlađen

naravno, priča kako je to bilo oduvek tako i kako nema veze sa izbacivanjem mesa.

svaki.

vegan ili vegetarijanac? i vegan ili raw vegan ili raw 'till 4 vegan? :mhihi:

 

ima tu grupa i podgrupa u zavisnosti šta, kad, kako jedu :da:

imaš i junk food vegetarijance, možda su zato ti koje znaš stalno kilavi i bolesni. šta, ne jede meso, ali zato popije litru koka-kole dnevno? ofkors.

Share this post


Link to post
Share on other sites

?

 

Ma hoće da kaže treba ti kanal ili veza na selu. Ja imam rodjake na selu pa opet hrane koncentratom al makar kolju piliće malo kasnije i mešaju s kukuruzom, ogromna je razlika u odnosu na brojlere iz Cekina npr.

 

Da vam kažem, znam baš dosta zdravih i pravih vegana i vegetarijanaca, i to sportski aktivnih.

Inače jedem meso, ali relativno malo jer mi nije omiljena stvar na svetu, i sad, volim da tražim recepte na vegan ili vegetarijanskim sajtovima jer su stvaro interesantno začinjena jela. Moj osećaj neki je da kada se izbaci tako veća grupa namirnica (mislim na vegane znači ništa mleko, jaja, riba..) da mora dosta da se poznaje ono što se jede i da se jede raznovrsnije i da se obrati daleko veća pažnja na to šta se unosi.

 

Konkretno b12 većina uzima suplemente, što je po meni blesavo, neću da se namerno hranim tako da moram da uzimam suplemente. S druge strane, već sam pominjala kako ameri uzimaju suplemente sve jedno zbog milion razloga (koji su po meni propaganda, al svakom svoje).

 

Ono što se meni dopada kod ove objave szo je što je to jasno i glasno rečeno da procesirana hrana izaziva rak (poredjenje sa cigarama koje svakom u glavi imaju asocijaciju na rak). Svest ljudi o tome ne postoji, a bitno je. I naravno nije samo rak u pitanju i nije samo procesirano meso i ima tu još svašta ali ajmo reći da je to korak u pravom pravcu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nulta grupa, moram da jedem mesine

Koja je poenta da živiš sto godina, a još gladan :haha:

A što se tiče poređenja sa cigarama, mislim da je glupo, prvo jer je neuporedivo veći užitak pojesti neko lepo meso nego spržiti pet cigaretina, bar meni

A i meso je bar za nešto korisno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well, it's official :haha:

 

http://www.bbc.com/n...health-34615621

 

_86336027_cancerous_meat_624.png

 

Da se razumemo, nije ovo ništa novo ni epohalno. Meni je drago da su izbacili ovu izjavu i uporedili sa pušenjem. Ameri jedu toliko govana ali su pušači zlo od sotone. Poremećen sistem skroz.

 

Al slaninica na roštilju pa kad zacvrči ona mast što kaplje i dimi ijaoooo.... pet cigara :haha:

 

I, da, doktorka da mi kaže dal su stvarno s medicinskog faxa izjavili da je meso neophodna namirnica koja se mora konzumirati zbog proteina i esencijalnih aminokiselina?! Mislim, da su s mog faxa, razumela bih, to im je poso, al ovi vaši bre :haha::udri:

 

 

Kad nisam crkla

 

Bas sam imala diskusiju a propo ovoga sa kolegama... vise mi se cini da hoce da zastite mesnu industriju, nego da zaista rade na prevenciji.

Razlozi su sledeci u USA ako si pusac, placas dodatni kes na zdravstveno osiguranje a to se odnosi i ako nemas dovoljno fizicke aktivnosti i sl, jer su ti date skretnice sta i kako trebas da rdis a ti svesno rusis zdravlje , samim tim, bice ti i zdrav.osiguranje skuplje. Ista stvar je sa mesom, proglasili ga nezdravim pre svega kobaje i salame za koje se zna vec decenijama da sadrze nitrite i ostale kancerogene. Moj zakljucak je sledeci. Oni ne zele da menjaju industriju tj da smanje upotrebu antibiotika, hormona, sam nacin cuvanja i prerade mesa (ti ovo bolje znas kao veterinar, nego ja) vec da se ograde. Fazon, znamo da sve ovo sto radimo, nije zdravo, ali vas je izbor da li cete da rusite zdravlje ili ne, mi smo izneli zakljucke, jos cemo da vas udarimo po dzepu za osiguranje (u USA). U medjuvremenu industraija suplementa vitamina B klase ce da pobenavi, jer najbolji izvor vitamina B, pre svega B12 je meso...

 

A sto se nas medicinara tice, ne moras da jedes meso, mozes da kompenzujes i preko biljnih proteina, uz dodtani unos vitamina i minerala u vidu suplemenata. Ali licno smatram da je meso 3-4x nedeljno dovoljno, 1-2x nedeljno riba i ostaviti 2-3 veggie dana u nedeljik sasvim radi posao i imunitet.

 

Odoh da bacim neku kobaju na tiganj e toliko o tome... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se nas medicinara tice, ne moras da jedes meso, mozes da kompenzujes i preko biljnih proteina, uz dodtani unos vitamina i minerala u vidu suplemenata. Ali licno smatram da je meso 3-4x nedeljno dovoljno, 1-2x nedeljno riba i ostaviti 2-3 veggie dana u nedeljik sasvim radi posao i imunitet.

 

Odoh da bacim neku kobaju na tiganj e toliko o tome... :haha:

 

Ovo mi je vodilja za ishranu poslednjih 10 meseci, rezultati i te kako vidljivi :) Naravno suplementi plus treninzi, ali balans i nikakva przena, konzervirana i ostala sranja, i odmah lepsi zivot.

 

Slaninice mogu da se odreknem, al cvarke ne dam pa to ti je :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem li ga isuvise sam veliki gurman da bih se odricala i slanine i cvaraka.

Ali zato karbonaru pravim jednom mesecno a sos je bogaaaaaaaat samo tako (slanina, pavlaka za kuvanje, jaje, parmezan) :haha:

U sustini kada poznajes kolicinu koju smes da uneses onda je opusteno sa klopom. Bas sinoc kad se vratih sa trcanja iako sam spremala neku dinstanu piletinu i krompir sa med.zacinima za rucak, morala sam da zadovoljim glad za ugljenim hidratima i pojela neke kroasane.. ne secam se kada sam ih jela tako kasno, plusic za mene popila sam kefir uz te kroasane :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...