Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Sustina krv i telesne tecnosti ne mogu da se zakisele tek tako... jer onda ste u acidozi i dodjete u metabolicku jedinicu Urgentnog, gde vec, jer je pH krvi i tel.tecnoisti strogo kontrolisana stvar.

 

Ovo sranje, sa kiselom hranom itd ne pije vodu bas iz gore navedenog razloga.

 

Znaci dosta voca i povrca, izbegavati przenje/pohovanje, smanjiti unos prostih secera (slatkisa, beli hleb), povecati unos kompleksnih secera (integralne zirtarcie), izbaciti namaze, soseve bogate secerom... uvesti dinamiku 3 glavna obroka plus dve uzine koji su kalorijski odredjeni i sigurno gubite na tezini koju necete vratiti.

 

Smatra se da je procenat minerala i vitamina opao u proteklih 50 godina ali te studije forsiraju ovi koji prodaju suplemente, tako da, skepticna sam.

 

Dalje, dnevni unos je oko 1600-1800kcal, za nekoga moje tezine od 57kg, visine 174cm, 1600 je bazalni metabolizam plus dodas 300 sa laksu fiz.aktivnost npr

 

Za zene BMI do 25kg/m2, optimalni unos je do 2000kcal, a za redukciju tezine 1800kcal ako su gojazne sa tim BMI

 

Muski optimalno dnevni unos oko 2500kcal, mada ima tu varijacija na temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

po ovom tvom nisam losa, s tim da nekad imam i 4 glavna obroka :) ali su moji glavni obroci ono sto je nekome uzinica :) moj problem je ne kako da smrsam,nego da se malo ugojim :)

sad sam zadovoljna kilazom, to je onako kako ja volim. ali cim par dana slabije jedem cao kilogrami pa moram nonstop da nesto grickam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se belog hleba ne odričem :haha: sve ovo ostalo vala jedem ko ptičica poslednjih par nedelja. I smršala sam, tako da jej.

Za dojenje, koga interesuje, dodaj 300 kalorija dnevno. Za trudnoću bi nešto manje, dal 150??? Možda je Najc gledala.

 

Kod nas multivitamini dnevno nisu uobičajena pojava, ali na jednom sam stranom forumu gde je to iskrslo u nekoj priči skontala da je njima to "a must" ili normalno... a meni je to suludo ali eto ti. Kao i sunscreen non stop i po kući i svuda i ako pridješ prozoru dobiš kancer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad se smorim odem do prodavnice uzmem 400 grama mlevenog i napravim pljeku sa lukom naravno i bacim na kajmak kad je sjebem za dezert mi dodje to sto pomackam mocu od ulja i kajmaka..Ali trudim se da jedem voce ponekad..Imao sam jedno vreme holesterol 8 ali tad nisam jeo voce..

Edited by Speedy Guns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan recept koji moze da se nosi hladan na posa'

 

Piletina+praziluk (celer u originalu, al nisam nasla).

Dressing: jogurt, kasicica majoneza, malo limunovog soka, kurkuma (kari u originalu, al ja ne volim), suve grozdjice (obavezno!!!)

 

Ide na tos' sjajno :da:

Edited by Machka Naopachka
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrste GTFO

:P

 

Poznatij kao dijamant, because yumetal :haha:

 

Ima ona zgodna tegla "Kefirko" za pravljenje kefira al' da se nose sa cenom...

 

E da. Nesto sam se raspitala, a razumem se nula bodova, ali kazu neki tamo ljudi da je sasvim dovoljna bilo koja posuda, a ako bas oces, moze opneka za sejkove sto piju bilderi jer ta ima cetku.

 

kako bre da se jede praziluk na poslu

 

Pa ti jej celer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recept za Nutellu. Ima da pravim jer ne može da bude loše:

 

200g svežih urmi, 50g lešnika, 1 kašika mlevenog rogača, 4-5mm štapića vanilije, 1 čaša vode (može destilovana).

Lešnike potopiti na 8 sati u vodu, a potom isprati. Lešnici i voda idu u blender prvi, posle se dodaju urme bez koštica i ostali sastojci i zvrrrrrrrr još jedared i to je to. Sipa se u posudu.

Edited by temper
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...