Jump to content

Tenis


marcoman

Recommended Posts

Realno, smor je kad njih dvojica igraju. Izgasio sam posle drugog seta, nisam mogao vise. Pogotovo onog Mijaljevica komentatora nisam mogao vise da slusam. A i realno, tenis je u kurcu, vec neko vreme je u krizi, Federer i Nadal su bas propali, Marej je isto los, a Novak je losiji nego pre, al to je sasvim dovoljno za ovu buraniju (pa nemojte mi reci da su Berdih i Vavrinka ozbiljni igraci). Soderling i Del Potro su bili najgotivniji igraci, al jebiga, sjebase ih bolest/povrede.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz si u pravu, tenis je dosta u kurcu, čim nema jakih Nadala i Federera opada kvalitet i drugih, ej Čilić osvaja GS!!!

Žao mi Del Potra, taj u formi je klasa za Marija.

Ovakvi današnji servisi su na nivou ženskog tenisa, publika je to nagradila nikad manjim ovacijama, za zaborav.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serendate obojica, pričate o lošem finalu i krizi tenisa.

 

Prva dva seta su bila fenomenalna ne pamtim da su ovakvo dobro otvaranje u finalima. Gomila dobrih poteza.

Ostala tri su bila prosek, s tim što je poslednji tipično Đokovićevo guženje protivnika.

 

Hvala mu što je Srbin, i što će nas više ljudi u svetu po dobrom prepoznati. Kakvi smo i ne zaslužujemo čoveka.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkako nas Đoković promoviše po belom svetu vidim da živimo sve bolje i bolje. Sve je to u redu, sjajan je teniser, gura se da bude i medijski aktivan, promoviše pre svega sebe, a onda usput i svoje poreklo, jer mu je to bitan deo imidža, ali da treba da mu budemo ne znam kako zahvalni što nas kao stavlja na mapu?! Ko ne zna ništa o Srbiji i Srbima mimo Đokovića, bilo dobro ili loše, neće znati ni ovako. U svakom slučaju ne na pravi način, ne bitno i ne ikako da to bude od nacionalne koristi.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkako nas Đoković promoviše po belom svetu vidim da živimo sve bolje i bolje. Sve je to u redu, sjajan je teniser, gura se da bude i medijski aktivan, promoviše pre svega sebe, a onda usput i svoje poreklo, jer mu je to bitan deo imidža, ali da treba da mu budemo ne znam kako zahvalni što nas kao stavlja na mapu?! Ko ne zna ništa o Srbiji i Srbima mimo Đokovića, bilo dobro ili loše, neće znati ni ovako. U svakom slučaju ne na pravi način, ne bitno i ne ikako da to bude od nacionalne koristi.

 

Oni koji znaju, imaju brdo predrasuda. Ja se sa time borim svaki dan u Švedskoj. Većina ti ne kaže direktno, već oće da te sjebe naknadno. Al kad kažeš Đoković, samo dignu nos- ne vole uspehe predstavnika malih naroda. Ovo će ti reći skoro svaki Srbin u Šve, a i šire. Treba trljati na nos, još, još, i još i pa će onda razumeti.

 

Bjorn Borg ovde ima kult ličnosti, prodaje gaće i čarape i ide ko alva. Ima 10GS.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Federer i Mari su predstanvici manjih naroda nego Djoković, ili sličnih, nije to problem već Đokovićev odnos prema sportu. I sam Beker se žalio da Novak nema reputaciju prvog igrača sveta, dominira na AO a neki tamo Vavrinka ima veću podršku u polufinalu. Čak i kad igra u svojoj drugoj domovini, Monte Karlu, ima manju podršku nego recimo Nadal. Jebiga danas se prenemagao iskrenuo zglob, posle je tom nogom šutirao lopticu, tj posle energetskog napitka živnuo je.

Zasluzio je danas da pobedi, zato što je Mari retard, pored Fonjinija i Gulbisa najveći.

Đoković je među tri najbolja tenisera svih vremena, još uvek ne po trofejima, ali po kvalitetu jeste, i reprezentuje zemlju na najbolji mogući način sve to stoji.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo si lepo rekao.

 

Dodao bih da je nepoštovanje Đokovića, i finansijska priča. Nadal,Federer, pa čak i tupavi Mari imaju extra sponzore, veliku finansijsku podršku potpisanu na više godina i to sve sa jakim brendovima, dok Novak ima UNIQLO kao glavnog spoznora. Hoću da kažem, i taj Mari se bolje prodaje od Đokare, iako ga ovaj lupa ko keramičar pločice.

 

Meni se takođe jebe za kultove ličnosti, Đoković je samo sportista, al je makar doprineo da ne mešaju Srbiju za Sibir, i da ne dolaze samo koljači i ubice iz Srbije (da, baš tako konzervativni umovi kapiraju pojedine nacije, čast izuzecima). Zato ga i cenim, a sva ostala halabuka, promocije i mediji oko njega me ne tangiraju.

 

Konačno, Federer je nabio na konto brdo GS titula u eri Rodika, Safina, Hjuita, i ostalih trubadura. Rokao je tu nejač gde god je stigo. Po meni on nikako ne može biti najbolji pored Nadala, koji ga je tako lepo cepao, čim je stao na noge. Ono što Đoković treba sad da uradi, je da poput najgoreg prevaratna, koristi sva dozvoljena sredstava kako bi povećao broj GS titula jer to najviše ljudi prati i najbolje pamti.

 

Inače, tenis će se njegovim odlaskom raspasti ko "srpska opsesija", a Srbija će konačno da se okrene normalnim sportovima i ko zna, možda izrodi novog Panetelara i Žigića.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dadoh ti plus, samo ovo oko sponzora, ako se dobro sećam na početku karijere mu je to bio Adidas, pa je prešao u Serdjo Takini pa sad u Uniklo, isti kurac nosiće i Prvi Maj Pirot ako plate.

Nadalu je sponzor neka tamo Kia, dok je Novaku Pežo, smatram da sponzorski nije diskriminisan, realno uspešniji teniseri imaju i bolje sponzorske ugovore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...