Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

Opa, Rade Sherbedzija glumi u americhkoj verziji.

Valja ce biti dobra koliko i shpanska pa da je pogledam, jer shpanski ne mogu da smislim.

naravno da nece biti. kad su to pa Ameri napravili rimejk dostojan originala? a sudeci po trejleru, ovo govno u najavi se cak i ne moze nazvati rimejkom, buduci da je reziser u potpunosti preuzeo pojedine scene iz originala.

 

na stranu sa ovim americkim djubretom, preporucio bih japansku kratkometraznu horor/dramu, Haze. film odise duhom Cube-a, sa istim polozajem glavnog glumca i jos izrazenijom klaustrofobicnom atmosferom. jedan od (vizuelno) najmracnijih filmova koje sam imao prilike da pogledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U subotu i nedelju će na prvom spratu beogradskog Doma omladine ljubitelji horor filma imati prilike da pogledaju dva klasika ovog žanra: White Zombie (1932) Victora Halperina i The Bat (1950) Cranea Wilbura.

 

U saopštenju organizatora stoji da je u White Zombiju Bela Lugosi odigrao jednu od svojih najboljih uloga (pored neprikosnovenog Drakule), dok se The Bat opisuje kao film sa "neočekivanim obrtima, vrcavim humorom i odličnim glumcima", sa Vincentom Priceom (na slici) u najboljem izdanju.

 

Filmovi će biti prikazani jedan za drugim oba dana, a početak projekcija je najavljen za 19 h.

 

Ulaz je besplatan.

 

@Angelystor bi ti banuo da gledas Vincenta druze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu i nedelju će na prvom spratu beogradskog Doma omladine ljubitelji horor filma imati prilike da pogledaju dva klasika ovog žanra: White Zombie (1932) Victora Halperina i The Bat (1950) Cranea Wilbura.

 

U saopštenju organizatora stoji da je u White Zombiju Bela Lugosi odigrao jednu od svojih najboljih uloga (pored neprikosnovenog Drakule), dok se The Bat opisuje kao film sa "neočekivanim obrtima, vrcavim humorom i odličnim glumcima", sa Vincentom Priceom (na slici) u najboljem izdanju.

 

Filmovi će biti prikazani jedan za drugim oba dana, a početak projekcija je najavljen za 19 h.

 

Ulaz je besplatan.

 

@Angelystor bi ti banuo da gledas Vincenta druze?

 

Vrlo rado, ali mi datum uopste ne odgovara. Imam 8. i 9. ispite..i to osmog mi je izjutra math. No way dakle :/

 

Inache, gledah "The Bat", ne mi se neshto svideo..chak i za nivo filmova u kojima VP glumi je bash, bash nyaaah..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan horor koji na keca mogu da preporučim, možda i najbolji (noviji) evropski horor.

 

High Tension

http://us.imdb.com/title/tt0338095/

 

 

Haute Tension,madjarski film ili tako nesto...Gledao sam ga pre par godina i nije me bas odusevio...Vijaju se po sumi i onim plastenicima celu noc i dan i na kraju se ne zna ko je onde lud.Mada je dobra fora sa kombijem,priznajem.

 

 

Jos uvek ne mogu da odlucim koji mi je bolji od ta dva..i Sveto Mesto i Leptirica su kult.

 

 

Sveto mesto sam gledao prvi put sad skoro i oduzeo sam se.Kako je bolestan onaj lik devojke.I jezivo je ono kad bas njega biraju da cita molitve nocu u kapeli.Treci put kad mu ni krug nije pomogao zamalo srchka da me strefi.Mozda je i bolji film od Save za mene...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haute Tension,madjarski film ili tako nesto...Gledao sam ga pre par godina i nije me bas odusevio...Vijaju se po sumi i onim plastenicima celu noc i dan i na kraju se ne zna ko je onde lud.Mada je dobra fora sa kombijem,priznajem.

 

Nije madjarski, vec francuski. Sam kraj je odlicno uradjen kao i ceo film, i to sto si rekao sa kombijem, pa onda i ono u kuci je isto uradjeno bas full, sve sto po meni treba da ima jedan dobar horor.

Inace protekla 2007. godina je bas podbacila sto se tice horora, mozda ima par komada da nesto vrede, koliko vidim ni ova 2008. nece biti nista bolja bar sto se tice Americkih filmova, dok se japanci, spanci i francuzi dobro drze, mada sam skoro batalio japance, smorili su me vise sa mrtvom decom i kletvama, svi filmovi na isti kalup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Muzeju Jugoslovenske kinoteke od danas do 21. septembra na programu je izbor horor filmova iz druge polovine 20. veka: od Tihog besa Michael Millera, do Otrova crne mambe Piersa Haggarda.

 

Tu su još i Chuck Norris, Clint Eastwood, Dorothy McGuire, Robert Hossein, Armand Mastroianni…

 

 

* Ponedeljak, 15. septembar:

 

17:00: TIHI BES (SAD, 1982), Silent Rage

 

ul: Chuck Norris, Ron Silver

 

r: Michael Miller

 

19:00: JEZA U NOĆI (SAD, 1971), Play Misty For Me

 

ul: Clint Eastwood, Jessica Walter

 

r: Clint Eastwood

 

21:00: SPIRALNE STEPENICE (SAD, 1945), The Spiral Staircase

 

ul: Dorothy McGuire, George Brent

 

r: Robert Siodmak

 

 

* Utorak, 16. septembar:

 

17:00: KRVAVA PLAŽA (SAD, 1980), Blood Beach

 

ul: David Huffman, Mariana Hill

 

r: Jeffrey Bloom

 

19:00: KAD STRANAC POZOVE (SAD, 1979), When a Stranger Calls

 

ul: Charles Durning, Carol Kane

 

r: Fred Walton

 

21:00: VAMPIR IZ DIZELDORFA (FRA/ŠPA/ITA 1966), Le Vampire de Dusseldorf

 

ul: Robert Hossein, Marie-France Pisier

 

r: Robert Hossein

 

 

* Sreda, 17. septembar:

 

17:00: MISTERIJA STAROG MLINA (VB 1966), The Shuttered Room

 

ul: Carol Lynley, Gig Young

 

r: (David Greene

 

19:00: ON ZNA DA SI SAMA (SAD, 1980), He Knows You’re Alone

 

ul: Don Scardino, Caitlin O’Heaney

 

r: Armand Mastroianni

 

21:00: U VRTLOGU SVESTI (VB, 1976), Schizo

 

ul: Lynne Frederick, John Leyton

 

r: Pete Walker

 

 

* Četvrtak, 18. septembar:

 

17:00: MANIJAK (SAD, 1967), Aroused

 

ul: Djanine Lenon, Steve Hollister

 

r: Anton Holden

 

19:00: KRILATA ZMIJA (SAD, 1982) Q – The Winged Serpent

 

ul: Michael Moriarty, Candy Clark

 

r: Larry Cohen

 

21:00: ZAVOLEĆEŠ MOJU MAJKU (SAD, 1972), You’ll Like My Mother

 

ul: Patty Duke, Rosemary Murphy

 

r: Lamont Johnson

 

 

* Petak, 19. septembar:

 

17:00: OČI BEZ LICA (FRA/ITA, 1960), Les Yeux Sans Visage

 

ul: Pierre Brasseur, Alida Valli

 

r: Georges Franju

 

19:00: CRNA MORA (VB, 1964), The Black Torment

 

ul: Heather Sears, John Turner

 

r: Robert Hartford – Davis

 

21:00: SOKOLOVA SENKA (KAN, 1976), Shadow of the Hawk

 

ul: Jan-Michael Vincent, Marilyn Hassett

 

r: George McCowan

 

 

* Subota, 20. septembar:

 

17:00: VUKOVI (SAD, 1981) Wolfen

 

ul: Albert Finney, Diane Venora

 

r: Michael Wadleigh

 

19:00: KAD TELEFON ZAZVONI (KAN, 1981), Bells

 

ul: Richard Chamberlain, John Houseman

 

r: Michael Anderson

 

21:00: KUĆA STRAVE (SAD, 1981), The Funhouse

 

ul: Cooper Huckabee, Miles Chapin

 

r: Tobe Hooper

 

 

* Nedelja, 21. septembar:

 

17:00: ZLOKOBNA SILA (SAD, 1978), The Evil

 

ul: Richard Crenna, Joanna Pettet

 

r: Gus Trikonis

 

19:00: OTROV CRNE MAMBE (VB, 1981), Venom

 

ul: Klaus Kinski, Nicol Williamson

 

r: Piers Haggard

 

21:00: BARAKUDA (SAD, 1977), Barracuda

 

ul: Wayne Crawford, Jason Evers

 

r: Harry E. Kerwin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas dugo trazim jedan stariji film koji je najverovatnije sniman krajem 70ih, pocetkom 80ih...Ne secam se naziva uopste...radnja pocinje tako sto je neki mladi bracni par pristao da se nad njima radi eksperiment, navodno nasli su vakcinu koja je kao lek protiv radijacije i tako covek postane imun na atomske bombe.Nesto kasnije zena radja bebu i desi se nesto zbog cega se bracni par zapali (spontano unutrasnje sagorevanje).Naucnici prate detetovo odrastanje i mislim da ono ima neke telekineticke sposobnosti...Ima i neki oziljak na ruci...Stvarno se izvinjavam za moj opis na nivou deteta iz vrtica ali to je sve cega se secam i bas dosta dugo jurim ovaj film.Valjda ce se setiti starije generacije :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema na cemu. :) inace, ovde imas rapidshare linkove.

 

kad sam vec na ovoj temi, da preporucim film koji sinoc pogledah - Kansen, japanski horor koji se u celini odvija u jednoj bolnici i prati neobicnu infekciju koja se tu rasirila. pravo osvezenje na polju azijskog horor zanra.

Edited by forever*autumn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...