Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

Volim old school ( Vincent Price ( jedan jedini nepobedivi ) , Bela Lugosi , Peter Cushing ... )

Ne volim slashere , ali obozavam zombi filmove ( od novijih najbolji 28 days later ( bolji je od 28 weeks later )

 

preporucujem www.ovguide.com . nemam pojma kakva je situacija sa ostalim zanrovima , ali ima mnogo horora ( ima search )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim old school ( Vincent Price ( jedan jedini nepobedivi ) , Bela Lugosi , Peter Cushing ... )

Ne volim slashere , ali obozavam zombi filmove ( od novijih najbolji 28 days later ( bolji je od 28 weeks later )

 

preporucujem www.ovguide.com . nemam pojma kakva je situacija sa ostalim zanrovima , ali ima mnogo horora ( ima search )

Фино, фино, дај онда да урадимо једну размену ако си кући, имам ја штошта што би те могло интересовати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim old school ( Vincent Price ( jedan jedini nepobedivi ) , Bela Lugosi , Peter Cushing ... )

 

Hail to the king! :da: : )

 

Axeanosilas@ Ako si zainteresovan za neku filmsku razmenu, stojim na usluzi. Nije to vleiki broj, blizu 300 filmova, ali uglavnom nabavljam tako b-filmove i sl. stvari..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To snimanje iz prvog lica je neshto najruznije shto sam u zivotu video.

Cloverfield predstavlja poraz dobrog ukusa. Diary of the Dead poraz Georgea Romera.

Priznajem jedino REC, to je jedini ozbiljan gonzo horror.

Generalno, ta varijanta snimanja najchesce proizvede go idiotizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto film valja, ili zato sto je shit? :bigblue:

 

Ако ти је познат онај страх од мрака који имаш у детињству, ако имаш осећај да те ''нешто посматра'' кроз огледало, када мислиш да те било каква светлост спашава и када не можеш да распознаш да ли је сан или је јава...када отвориш најобичнија врата ормана и уђеш у неки другачији свет где вребају изузетно брзи, хитри и готово невидљиви грабљивци...или када сањаш да се шеташ празним ходником и ''нешто те одједном зграби''...

 

Е, такав је осећај...дог сам гледао тај хорор, ја сам се осећао готово као да поново имам пет година.

 

http://www.imdb.com/media/rm630759168/tt0283632

 

http://movies.yahoo.com/movie/1808396041/trailer (2:32)

 

http://movies.yahoo.com/movie/1808396041/info

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако ћемо о старим хорорима, најбољи је у том случају Лептирица.

 

Након тога ко приђе брашну је доиста мудоња...хех

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolji horor je dracula iz 1931 sa belom lugosijem

 

 

To je svakako jedna od najcool verzija dracule...

A Tod Browning je bio luđak od redatelja...meni se baš sviđa njegov "Freaks" ("Nakaze") iz 1932. g. Mislim da se po tadašnjim standardima to isto računa kao horror. U svakom slučaju jako cool film hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rogue, jos jedan u beskrajnom nizu filmova o gigantskim zivotinjama ubicama, ovog puta (i ponovo) o jednom krokodilu. iako zaista ne donosi nista novo, film uopste nije los. zivotinja je odlicno modelirana; okruzenja, premda bi njihov izbor, grubo govoreci, mogao da se svede na dve kljucne lokacije, ostavljaju klaustrofobican utisak i tako doprinose napetosti koja je mozda i najveci adut filma. sto se samih likova tice, njihovi karakteri nisu narocito razvijeni pa gledaocu i ne ostaje mnogo prostora za sapatnju sa njima ili osecajnu povezanost druge vrste, sto, medjutim, za horor zanr ne mora biti nesto nuzno lose. zanimljivo je da pojedini delovi filma imaju dokumentarni smek, prevashodno zbog divljih predela severne Australije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledah rimejk/prolog Halloweena.

Film je onako,nije ni losh a ni dobar koliko sam mislio da ce biti.

Svidja mi se kako je pochetak isprichan i sve do dela kada se vraca u Hedonfild,posle toga,onaj deo koji je rimejk,je previshe zbrzan i jedva se mozhe povezati o chemu se tu radi.

 

I nije mi jasno zashto je Lori u prvoj sceni u kojoj se pojavljuje onakva kurvica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledah rimejk/prolog Halloweena.

Film je onako,nije ni losh a ni dobar koliko sam mislio da ce biti.

Svidja mi se kako je pochetak isprichan i sve do dela kada se vraca u Hedonfild,posle toga,onaj deo koji je rimejk,je previshe zbrzan i jedva se mozhe povezati o chemu se tu radi.

 

I nije mi jasno zashto je Lori u prvoj sceni u kojoj se pojavljuje onakva kurvica.

 

Чекај, јел' то када је Мајкл Мајерс заправо клинац који касније одраста након што је убио свог оца...?

 

michaelmyers07b.jpg

 

Мајерс је волео да слуша Kiss :twisted::twisted:

 

 

 

Поводом филма Queen of the Damned - па, то је мени један од бољих који су везани за вампире!!! queen_int2.JPG

 

Позната ми је прича да је нека особа, да ли у Шведској или норвешкој...можда и Шкотској заправо сматрала како му краљица уклетих заправо прича да убија људе како би му обећала иморталност. То ми је било језивије од самог филма обзиром да је убио свог најбољег друга и ваљда је требало још пар њих...на крају је човек завршио тако што се обесо у затвору, а градић остао у мртвој тишини...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...