Jump to content

Koji operativni sistem je najbolji?


Nisko_Se_Mazim

Recommended Posts

Zato što neki programi jednostavno još nisu urađeni u verzijama za 7-icu, kao ni drajveri za pojedine komade hardvera. Evo recimo za onaj buđavi ADSL modem koji ti obično daju u Beotelu, ne postoji još uvek drajver za 7-icu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što neki programi jednostavno još nisu urađeni u verzijama za 7-icu, kao ni drajveri za pojedine komade hardvera. Evo recimo za onaj buđavi ADSL modem koji ti obično daju u Beotelu, ne postoji još uvek drajver za 7-icu.

 

Interesantno, meni sasvim fino rade i vistini drajveri za komponente koje nemaju certified drajvere za sedmicu. Osim za jebeni fingerprint reader, jebem ti microsoft glupi da ti jebem. Znači kupim uređaj na kojem piše Vista compatible, da bi se ispostavilo da nema drajvera za 64-bit Vistu (nikad nisu ni izbačeni), i da će kompatibilnost sa sedmicom biti odsečena, dakle namerno ukinuta. Sabotiraju sopstveni proizvod na sopstvenom OS-u, iako firma koja je radila senzor ima drajvere i za 64-bit Vistu i za sedmicu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što neki programi jednostavno još nisu urađeni u verzijama za 7-icu, kao ni drajveri za pojedine komade hardvera. Evo recimo za onaj buđavi ADSL modem koji ti obično daju u Beotelu, ne postoji još uvek drajver za 7-icu.

 

Pa zajebi USB,utakni ruter u LAN i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zajebi USB,utakni ruter u LAN i cao.

Ma primer samo, ja i onako imam P3 tako da i kada bih hteo da stavim 7-icu, to bi malo teže funkcionisalo. :haha: Ali eto baš sinoć, dođe mi ortak s nekim laptopom, ima 7-icu, nema leba da ga nakačimo na net preko gorepomenutog moodema, Vistine drajvere ne prihvata, ruter odakle nam... Drugi ortak se žali, do skoro imao neki P1 valjda, sa 98-icom, tu mu je sistem bio prestar da bi instalirao najnoviji Skype, u međuvremenu mu burazer doneo iz inostranstva neku zver od mašine, sa 7-icom, sad ne može ni na 7-icu da instalira taj Skype. :haha:

 

Dakle ovo su primeri samo, poenta je da ne treba toliko žuriti sa 7-icom. Da sutra kupim nov komp, prvo bih stavio XP, eventualno Vistu, sa 7-icom bih sačekao par meseci, jer mi je najvažnije kad zbudžim taj novi komp, da odmah mogu da radim sve ono što sam radio i do sada, a ne da se ubijam tražeći drajvere koji ne postoje, ili alternative za programe koji su mi do sada radili posao.

Pa ipak je 7-ica zvanično izašla kad ono, juće/prekjuče? Neka i donosi neke prednosti (a valjda donosi? :ph34r::haha: ) u odnosu na starije OS-ove, ali za prosečnog korisnika to ne mož' da bude toliko epohalno da ne može da sačeka malo, pa da ga jebeš. :pivopije:

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lepo kažem, sve radi, ako imaš noviju mašinu svi drajveri će biti prepoznati, sav softver radi, to što tvoj drugar nije mogao da instalira Skype to je verovatno njegovo neznanje, a ne do Windowsa 7, jer znam bar 20 ljudi koji koriste Win7 i Skype sasvim normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lepo kažem, sve radi, ako imaš noviju mašinu svi drajveri će biti prepoznati, sav softver radi, to što tvoj drugar nije mogao da instalira Skype to je verovatno njegovo neznanje, a ne do Windowsa 7, jer znam bar 20 ljudi koji koriste Win7 i Skype sasvim normalno.

 

Prisajsli. Nikad bezbolniji prelazak na novi OS nije bio, bukvalno nijednu aplikaciju ili drajver nisam našao na tri potpuno različite konfiguracije da pravi probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prisajsli. Nikad bezbolniji prelazak na novi OS nije bio, bukvalno nijednu aplikaciju ili drajver nisam našao na tri potpuno različite konfiguracije da pravi probleme.

 

Ja sam bogme imao problema sa driverim za hp deskjet d1560.

Al tek sam danas instalirao sedmicu mrzi me da jurim po netu ima li drajvera.

 

Nego meni zbori da ce mi traziti aktivaciju za 3 dana. Ima neki krek, pech ili tako neka ilegala.

 

Vidim pominje se instalacija skajpa, ne samo da se instalira kako valja, vec reko bih i kvalitetnije radi audio\video protok.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bogme imao problema sa driverim za hp deskjet d1560.

Al tek sam danas instalirao sedmicu mrzi me da jurim po netu ima li drajvera.

 

Nego meni zbori da ce mi traziti aktivaciju za 3 dana. Ima neki krek, pech ili tako neka ilegala.

 

Vidim pominje se instalacija skajpa, ne samo da se instalira kako valja, vec reko bih i kvalitetnije radi audio\video protok.

 

Edit: Sredio sam sve drajvere naso krek, shiba se ilegala.

Inache instalirati drajvere sa sajtova proizvodjaca ( toplo preporucujem ) jer meni jede 200 k memorije manje.

 

Inache sa krekom oce malo skype da zeza ali sam resio to restartom. Za sada radi kako valja i trebuje.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jel ovo vec bilo ali je google u julu najavio da ce da naprave Operativni Sistem, tj vec je u izradi i bice dostupan u drugoj polovini sledece godine.

 

Bice zanimljivo gledati kako Microsoft gubi bitku protiv Googlea and i will enjoy it

 

http://www.businessweek.com/the_thread/techbeat/archives/2009/07/google_announce.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jel ovo vec bilo ali je google u julu najavio da ce da naprave Operativni Sistem, tj vec je u izradi i bice dostupan u drugoj polovini sledece godine.

 

Bice zanimljivo gledati kako Microsoft gubi bitku protiv Googlea and i will enjoy it

 

http://www.businessweek.com/the_thread/techbeat/archives/2009/07/google_announce.html

 

Jak zalogaj za google. Jesu razbili sa googlechrome, ali os je os, trazi iskustva dosta.

mozda ce da poraze mikrosoft kroz koju godinu, al isa prvom verzijom lichno sumnjam.

Jednostavno microsoft je em bogatiji em iskusniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe,iskusniji jeste , pa je chrome unistio IE. Ne znam , necu da sudim dok ne vidim licno , mislim da momci znaju sta rade

 

Vaistinu po meni je chrome razbio sve ostale pretrazivace. Prost, lepo, izdijzajniran maksimalno praktican!

A ie razbija vise-manje svaki ozbiljniji pretrazivac koji je izasao.

 

No, za vecinu obicnih korisnika windows je za sada bez konkurenata. Naglasavam obichnih.

 

Idalje mislim da je operativni sistem jak zalogaj za google, tek vremenom kroz par godina moze da dostigne ono sto windows pruza.

 

 

p.s.

 

ZEZA ME DECK ZA SD KARTICE NA SEDMICI!

Ne koristim ga cesto al ne volim sto me zeza.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chrome nije mogao nikako da uništi IE, niti je uništio. Nemoj da barataš tim terminima, jer i dalje mnogo ljudi mora da koristi IE zbog kompatibilnosti sa bankama, itd. A i IE7 i IE8 su totalno drugačije priča od Sotone zvane IE6, mislim da sam najviše vremena u životu izgubio optimizovanjem sajtova za IE6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jer i dalje mnogo ljudi mora da koristi IE zbog kompatibilnosti sa bankama.

 

To je stvar kapitalizma i birokratije.

Chrome je realno razbio Ie na mnogo polja.

 

http://www.pcworld.com/article/150828/browser_battle_firefox_31_vs_chrome_vs_ie_8.html

 

http://www.evilscience.org/internet-explorer-vs-firefox-vs-opera-vs-chrome-vs-safari/

Final score

final.png

 

 

a to sto microsoft ima veca muda u svetu biznisa i bolje saradjuje sa bankama, to je kao sto rekoh stvar kapitalizma i birokratije ne kvaliteta pretrazivaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pričam o kvalitetu browsera, svi razbijaju IE u brzini rendera, itd, već pričam o tome da ne može da se kaže da je "hrom razbio IE" na tržištu, pošto ti nije i niti će ikada uraditi. Gde je sad Dersu da napiše jedan esej ovome. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

već pričam o tome da ne može da se kaže da je "hrom razbio IE" na tržištu, pošto ti nije i niti će ikada uraditi.

To je vec ok. Ako si mislio u tom kontekstu onda problema nemamo. Jabiga kapitalizam.

 

 

Gde je sad Dersu da napiše jedan esej ovome. :)

 

Dersu vrati see! Nedostaje nam dersu i meni na nauci bogami. Dersu vrati seee

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jer i dalje mnogo ljudi mora da koristi IE zbog kompatibilnosti sa bankama,

ja imam utisak da samo ove nase glupave banke zahtevaju IE. intesa i raiffeisen valjda...

 

pitam se da li americke banke rade samo sa IE? dersu? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...