Jump to content

Progressive Rock - opšta diskusija


Kamaitachi

Recommended Posts

Anyway toliko moze da se nauci o muzici iz te ere da je to neverovatno i uvek bih rado menjala sva ova tehnicka sranja koja vrte danas za muziku iz tog perioda...

 

Marry me.

 

Uspeo sam da previdim ovaj treci, a mozda sam ga i namerno, s obzirom da su imali vece promene, a i vec su godine kada je vecina kvalitetnih bendova krenulo da zastranjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marry me.

 

Uspeo sam da previdim ovaj treci, a mozda sam ga i namerno, s obzirom da su imali vece promene, a i vec su godine kada je vecina kvalitetnih bendova krenulo da zastranjuje.

 

Aham, pretpostavljam da su nus-efekti LSD, pejotla i meskalina poceli da se pojavljuju :haha:

ali zaista je primetan pad kasnih 70-tih i pocetkom 80-ih, sa povremenom ekstrasistolom u sredini 80-ih ako bend prezivi pa se okupe da uzmu kintu, ili potpuno promene pravac.

Mozda je najbolji primer Genesis koji u eri dok je Peter Gabriel bio u bendu do neke '75 bend imao impresivne stvari, album s Kolinsom ToT moze da prodje, ali vec se naziru ti pop elementi, koji kasnije dobijaju primat, i meni licno neslusljivi...

Isti primer i sa Camel-om, prva cetiri albuma na repeat, onda ostatak manje-vise, kvalitet je tu ali cini mi se da su poceli da se prilagodjavaju i da prave muziku, a tebalo bi da prave muziku a da se ne prilagodjavaju ukusu auditorijuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da bilo pola12, to su bili efekti Earl Grey-a najverovatnije.

 

Ma koliko ne podnosim Collins-fronted Genesis, meni je AToTT medju omiljenim albumima, jeste ima tu vec poppy aranzmancica, ali taman toliko preisplepletanima sa starim dobrima i melem-zvukom da to bude jedan dobar nastavak na prethodne dobrote. Wind nisam odavno slusao, ali mi je okayish generalno, dalje me ne interesuju.

 

Evo i Caravan, stigoh do '75e, vec ovde mi neki ocigledan pad, a ima jos dugo diskografijom da se vozim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

#captain beyond

rod evans je prebrutalan pevac i zato su mi albumi ovog benda interesantni bili za obrtanje 2-3 puta ali pesme su sve bile prosecne-do-slabe po mom sudu

 

dajte pls neke preporuke za novitete ili uopste iz ove godine, posto nisam nista slusao

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Steven Wilson i Spock's beard vode za sada što se tiče ovogodišnjeg prog rocka. :da:

 

Što se tiče Collinsovog Genesisa, One for the vine je jedna od najboljih Genesis stvari uopšte, mislim da su imali i te kako šta da ponude i bez Gabriela, ali nisam slušao kasnije pop stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

#captain beyond

rod evans je prebrutalan pevac i zato su mi albumi ovog benda interesantni bili za obrtanje 2-3 puta ali pesme su sve bile prosecne-do-slabe po mom sudu

 

dajte pls neke preporuke za novitete ili uopste iz ove godine, posto nisam nista slusao

 

sasvim solidan prog-rok bend, preslusala sam njihov album Overcoming the monster, izdat ove ili prosle godine, koji je fenomenalan, u svakom slucaju novi bend sa dobrim zvukom koji treba podrzati ;)

1011462_706687906014877_745473456_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

eh da imas jos

Steve Hogarth & Richard Barbieri - Not the weapon but the hand (2012) jako interesantan, poetican i smirujuci album :)

 

Ja samo da pruzim podrsku za Hogarta i Barbieria. Divan album...

 

I jedno pitanje, zna li iko koja je ovo pesma koja je pustena prilikom izlaska Pitera Hemila?

 

http://www.youtube.com/watch?v=KoH0rHBbyiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...