Jump to content

Progressive Rock - opšta diskusija


Kamaitachi

Recommended Posts

  • 1 month later...

Da li je ovde bilo price o bendu Presto Ballet? U posljednje vrijeme slusam njihov prvi album "Peace Among the Ruins" iz 2005. Bas onako dobar klasican prog rock, sa zaokruzenim i hiticnim pjesmama. Bez nekih velikih improvizacija, dzeziranja, smaranja i slicne avangarde. :) Govorim o tom prvom albumu, naravno. Inace imaju 5 albuma iza sebe, a osnivac benda je Kurt Vanderhoof iz Metal Church-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

E da, malo je offtopic, ali ne mnogo - i ovo su te opcene 70-te, mada je ovo malo drugaciji zon. Elem, sa suprugom sam celo jedno leto proveo slusajuci ovaj album (sa akceentom na ovoj pesmi):

 

http://www.youtube.com/watch?v=hVORe36mYi8

 

Zna neko za ove Kanađane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesam slusala, sutra cu, 'naci laku noc ljudi

 

Btw, nisam se zezao za Catapillu u onom prvom postu, ako niste, poslusajte i njih obavezno. Kazu neki prog rock kolekcionari da su njihova dva albuma medju najskupljim prog rock izdanjima na berzama vinila, ako su mint idu i do 5000 evra, retki su ko djavo. To je taj neki crossover izmedju konvencionalnog proga, dzeza i ove neke Zeuhl avangarde a la Magma + su ovi jeli drogu kasikom. Moje dve omiljene stvari:

 

 

i potpuna ludnica (poslusati do kraja da cujete kad snajku uhvati histerija):

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, malo je offtopic, ali ne mnogo - i ovo su te opcene 70-te, mada je ovo malo drugaciji zon. Elem, sa suprugom sam celo jedno leto proveo slusajuci ovaj album (sa akceentom na ovoj pesmi):

 

Zna neko za ove Kanađane?

 

Nije lose, nisam cula za ove Kanadjane iako imam poprilicno dobru snabdevenu prog rock kolekciju :da:

Ovo cu pokusati da pronadjem i skinem.

 

 

Btw, nisam se zezao za Catapillu u onom prvom postu, ako niste, poslusajte i njih obavezno. Kazu neki prog rock kolekcionari da su njihova dva albuma medju najskupljim prog rock izdanjima na berzama vinila, ako su mint idu i do 5000 evra, retki su ko djavo. To je taj neki crossover izmedju konvencionalnog proga, dzeza i ove neke Zeuhl avangarde a la Magma + su ovi jeli drogu kasikom. Moje dve omiljene stvari:

 

 

I ovo nemam, sto me cudi jer stvarno imam dosta ove mjuze :haha:

Anyway preslusala lepo, ali pre bih recimo uzela da slusam Curved Air, koliko god mjuza bila dobra ne udara me u emociju kao sto radi Sonja Kristina iz Curved Air-a :da:

 

Klikni link, zavali se i uzivaj...

http://www.youtube.com/watch?v=nFwFJ-dg0Fs

 

P.S. pu pu daleko bilo da si excelcore :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D Taj fazon!

 

Mada, kod excelfanisanja je bitno da se poseduje taj primerak u ličnoj kolekciji, tu je bitan taj "my dick is bigger than yours" momenat. A ja mu ovde dođem više kao radio mileva, čisto kao ukazujem na činjenicu (valjda sam se oprao malo :haha:)

 

Samo malo :D

 

Na ovakvoj temi, sa tom tematikom cena, samo je korak daleko pominjanje nekog Fuzzy Duck-a ili sl i onda sve ode u majčinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, nisam se zezao za Catapillu u onom prvom postu, ako niste, poslusajte i njih obavezno. Kazu neki prog rock kolekcionari da su njihova dva albuma medju najskupljim prog rock izdanjima na berzama vinila, ako su mint idu i do 5000 evra, retki su ko djavo. To je taj neki crossover izmedju konvencionalnog proga, dzeza i ove neke Zeuhl avangarde a la Magma + su ovi jeli drogu kasikom. Moje dve omiljene stvari:

 

http://www.youtube.com/watch?v=PcvK6qd7OSI

 

i potpuna ludnica (poslusati do kraja da cujete kad snajku uhvati histerija):

 

http://www.youtube.com/watch?v=ezo1hvHRk4U

E a to samo taj prvi press jer je redak u picku materinu ,znam ljude koji ga imaju al nije first press :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...