Jump to content

The Dark Knight


Nightwing

Recommended Posts

Darko, za tebe: Batman Begins. ;)

 

Ако је веровати хришћанству неће, јер се самоубио.

Pa cekaj, zar nije accidental overdose? Nije se rokno covek, samo ze zajeb'o...

Ne znam da li ste citali, Heath nije prepravio testament u korist svoje cerke male... Nije nista dobila! A izlazi novi film staring: Johnny Depp, Jude Law i Colim Farell i daju celu svoju platu od filma njoj! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислим да ми је, у ствари, најјачи лик у филму Алфред.

Пар дијалога:

 

Harvey Dent: Rachel talks about you all the time. You've known her for her whole life.

Alfred Pennyworth: Not yet, sir.

:)

 

Bruce Wayne: Well today I found out what Batman can't do. He can't endure this. Today you get to say "I told you so."

Alfred Pennyworth: Today, I don't want to.

[пауза]

Alfred Pennyworth: But I did bloody tell you.

:)

 

Alfred Pennyworth:When you stitch yourself up you make a bloody mess.

Bruce Wayne: But I learn about my mistakes.

Alfred Pennyworth: You ought to be pretty knowledgeable by now, then.

:)

 

Alfred Pennyworth: A little liquid courage, Mr. Dent?

:)

Какав шмекер!

 

Мајкл Кејн је Геније.

Тачка.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,i ja sam pogledao ovo.Film je sranje!Prvih sat vremena filma sam mislio da cu se obesiti!Ono nema veze sa dinamikom,razvlaci se i dosadno je u tri lepe.Pokusali su razbiti to nekim haoticnim momentima,ali je samo ispalo losije.Jako lose.Dobro,kasnije film dobija na nekom smeku,ali sve u svemu,lose.Pogotovo ako se poredi sa proslim delom koji je bio sjajan.Ono sto mi je strasno zasmetalo je haoticnost radnje u tom prvom delu filma.Primer:Brus Vejn u nekom hangaru prica sa Alfredom,kadar traje nekih 30 sekundi,sledeci kadar:noc,Betmen,neki kurac prica sam sa sobom,kadar traje 30 sekundi,sledeci kadar:ponovo sa Alfredom u nekoj sobi,kadar 30 sekundi.Ako je to dinamika,onda mrsh u kurac!

Taj,nazovimo ga,drugi deo filma je ok,ali nista posebno,i da nije vidjeno u svakom jebenom filmu o herojima.

Glumacka ekipa je zaista fantasticna,i stvarno mi nije jasno kako su sa takvim ljudima mogli napraviti takav kurton od filma.

Primetio sam da je nekoliko ljudi na prethodnim stranama iznelo neke primedbe,koje su i meni zasmetale.Pod jedan,Betmenov glas.Meni inace ne smetaju mnogo takve sitnice,nisam picajzla,ali ovo je katastrofa!Lik zvuci ko neki gnom sa zapaljenjem grla.Sa takvim glasom ladno je mogao pevati na prva dva albuma Dimmu Borgir-a.Retardirano.Pod dva,ona riba koja je kao trebala zameniti Kejti Holms.Sunce ti jebem,gde su nju nasli?!?Ruzna je ko djavo,nema nikakav smek niti harizmu,i lose glumi.

Sto se tice Jokera i ovog suicidalnog lika koji ga je glumio...ok je,dobro je odradio,ali to stvarno ne zasluzuje toliku fasciniranost izvedbom.Dobro je,ali nista vredno tolike paznje.Pogotovo poredjenja sa Dzek Nikolsonom...Dzek Nikolson je za njega doktor nauka.

Kraj filma je patetican do bola.

Majkl Kejn i Morgan Frimen su standardno sjajni,i njihove uloge su jedino sto u ovom filmu vredi,pogotovo Kejnova uloga.I Geri Oldmen je dobar,iako imao je on i boljih uloga.Mnogo boljih.

 

Sve u svemu,kurac na biciklu.Poslednji deo je vratio nadu u Betmena,pogotovo nakon onog sranja sa Klunijem,ali ovo...ovo je u principu dokazalo jedno:Majkl Kiton je jedini pravi Betmen,Dzek Nikolson je jedini pravi Dzoker,ziveli Deni De Vito,Misel Fajfer,Kim Bejsindzer i Kristofer Voken,prvi i drugi deo su zakon,tacka.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jack Nicholson je bio smešan Joker, a to nije fazon... Joker treba da bude poremećen i to je Ledger izveo perfektno...

Ne slažem se s tobom u još nekim stvarima, al' sam umoran i mrzi me da pišem. Sutra ću ako me ne bude mrzelo. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm pa dobro

zvučiš mi ko ja kad tvrdim da je and justice for all najjači album metallice ikada.

i pored toga gomila ljudi ih danas sluša, a ja i dalje ne volim to što sada rade...

 

osim toga glumci koje si naveo jesu vrh, ali godine su prošle i sada je red na neke druge glumce da se oprobaju.

 

inače za glas si pogodio, ali meni nekako nije smetalo jer me baš betmenov glas podsećao na to da u stvari gledam strip :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jack Nicholson je bio smešan Joker, a to nije fazon... Joker treba da bude poremećen i to je Ledger izveo perfektno...

Ne slažem se s tobom u još nekim stvarima, al' sam umoran i mrzi me da pišem. Sutra ću ako me ne bude mrzelo. :pivopije:

 

Nikolsonov Dzoker nije poremecen?Ne znam da li smo mi gledali isti film...a koliko se ja u branje sljiva razumem,joker na karti je dvorska luda,koja sluzi za razveseljavanje i smeh.Nije neki pateticni ludak koji zeli slati svoje bolesne poruke.I bas zbog toga je Nikolsonov mnogo adekvatniji.

Nemoras se prepirati,posto ce moje misljenje ostati nepromenjivo...film je sranje.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prepirem se, meni je opušteno... Ali, održavamo temu živom. :D

Uostalom, stariji Batman filmovi su oni pravi američki akcioni filmovi, a takvi filmovi su uglavnom shit... Kod ovog Batmana mi se sviđa to što su ulazili u psihu likova. Npr, kroz ceo film ti pokušavaš da saznaš šta pokreće Džokera... I posle kad skontaš, kažeš: Jbt, koji sick fuck!

Mislim, tako sam ja doživeo... Radije bih gledao to nego Batmana i Robina kako se voze na motoru i tuku neke pankere ceo film...

Share this post


Link to post
Share on other sites

osim toga glumci koje si naveo jesu vrh, ali godine su prošle i sada je red na neke druge glumce da se oprobaju.

 

Koji?Mladjani Kejn,Frimen i Oldmen? :)

Nije poenta u tome,vec u kvalitetu filma.Glumci nisu losi (sem one ribe,ona je katastrofa),vec su se utopili u sivilo filma.Gluma uopste nije losa,lose su radnja i realizacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prepirem se, meni je opušteno... Ali, održavamo temu živom. :D

Uostalom, stariji Batman filmovi su oni pravi američki akcioni filmovi, a takvi filmovi su uglavnom shit... Kod ovog Batmana mi se sviđa to što su ulazili u psihu likova. Npr, kroz ceo film ti pokušavaš da saznaš šta pokreće Džokera... I posle kad skontaš, kažeš: Jbt, koji sick fuck!

 

Nikolsonovom Dzokeru je nepotrebno ulaziti u psihu...vec u prvom kadru u kom se pojavi,vidis da je lik bolesnik.I tako je do kraja filma.

Svi Betmeni su nabudzeni holivudski akcioni filmovi,ukljucujuci i ovaj.Nema tu nikakve preterane psihe,vec samo Dzokera koji je malo drugacije odradjen (po meni neadekvatno),i glumca koji se ubio i samim tim jos vise uticao na samu opcinjenost njegovim likom kod pojedinaca.

I jos jedna stvar mi je zasmetala...izgled Gotam Sitija...nema onaj gotski smek,gotske zgrade,ogromne statue...izgleda kao samo jedna obicna americka metropola.

 

Radije bih gledao to nego Batmana i Robina kako se voze na motoru i tuku neke pankere ceo film...

 

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислим да је најјачи Леџеров детаљ у филму онај у болници, при Дентовом кревету:

Скида маску, седа, дуго издише и изговара оно отегнуто, тотално болесно - "Hiiii ...".

Онај кез ...

Ух!

 

Иначе, они који мисле да Меги Гиленхал није добра риба ...

Меги је 5 пута боља и сексипилнија ако не и лепша риба од Кејти Холмс.

Оне очи, образи ...

Глас!

Ноге ...

:wub:

Ах ...

Риба и по!

Одгледајте Secretary ...

 

Мислим да сам се заљубио.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji film Batman serijala ‘Mračni vitez’ (The Dark Knight) ponovo će se naći u američkim bioskopima u januaru. Na ovaj način film će dobiti još jednu šansu da od prodaje ulaznica ostvari zaradu od milijardu dolara. Film je za sada na blagajnama širom sveta zaradio 996 miliona dolara.

Film će se u bioskopima naći 23. januara samo dan pošto američka Akademija za film bude objavila imena nominovanih za prestižnu nagradu Oscar. DVD izdanje filma u prodaji u Americi i Britaniji će se naći sledeće nedelje. U istoriji kinematogafije samo su tri filma ostvarili zaradu od milijardu dolara: ‘Titanic’, ‘Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest’ i ‘Lord of the Rings: The Return of the King’. ,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...