Jump to content

Cigarete


enclave

Recommended Posts

Sto kad vec pusite ne pusite umereno tipa 1-2 cigarete dnevno i 5-6 dana u mesecu izpauzirate i detoksifikujete se pa jopet, mislim nije ni to mnogo zdravije, ali citao i slusao sam sto puta da su neki ljudi koji su poziveli do duboke starosti (>80) odrzavali naviku na tom nivou uspesno. Uostalom, tako kinta vise nije faktor, a i zadovoljstvo je vece u to sam ubedjen.

Ima ih koji su doziveli tu starost a pusili su ko Turci, u principu ako ne dobijes rak pluca/grla mozes da zivis i sto godina :bigblue: Ja pusim u proseku 1,2 cigarete dnevno i stvarno nemam potrebu da pusim vise i ne prija mi uvek cigara, dok ima ljudi koji ne mogu 10 minuta da izdrze, iskreno to ne mogu da shvatim.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kad vec pusite ne pusite umereno tipa 1-2 cigarete dnevno i 5-6 dana u mesecu izpauzirate i detoksifikujete se pa jopet, mislim nije ni to mnogo zdravije, ali citao i slusao sam sto puta da su neki ljudi koji su poziveli do duboke starosti (>80) odrzavali naviku na tom nivou uspesno. Uostalom, tako kinta vise nije faktor, a i zadovoljstvo je vece u to sam ubedjen.

 

Sta si im sad rekao, kao da ne puse zato sto su navuceni.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih koji su doziveli tu starost a pusili su ko Turci, u principu ako ne dobijes rak pluca/grla mozes da zivis i sto godina :bigblue: Ja pusim u proseku 1,2 cigarete dnevno i stvarno nemam potrebu da pusim vise i ne prija mi uvek cigara, dok ima ljudi koji ne mogu 10 minuta da izdrze, iskreno to ne mogu da shvatim.

 

to za rak uzrokovan pusenjem je velika zabluda kod vecine ljudi... ljudi se kockaju misleci da mozda hoce ili nece dobiti rak, gledaju u horoskope, drze sebi palceve i zive s tim kockarskim mentalitetom ignorisuci problem i misleci da je sve ok (dok god ih ne zapati rak, a valjda nece njih jel...), a nisu svesni da u isto vreme dobili ne dobili rak sebi razaraju pluca i da ce sigurno dobiti ili vec imaju neku hronicnu plucnu bolest koja je naravno neizleciva, koja se pogorsava (cak i ako prestanu da puse) i koju generalno nimalo nije zabavno imati.

 

treba vise podici svest ljudima o tome da dugogodisnje pusenje zapravo i ne ubija toliko koliko zagarantovano unistava kvalitet zivota u kasnijim godinama zivota.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predjite na sajber e pljuge.Jeftinije i 90 puta manje stetno. :mhihi:

 

Elem ganjam o njima po netu,dosta su ih ranijih godina napusavali.Dobile su na kraju dozvolu od ministarstva zdravlja,prodaju se u apotekama,medjutim nisu mi jasni ovi na forumima.

To je kao pomagalo za skidanje,medjutim,po tim forumima,frikovi ih uzimaju,ne da bi prekinuli vec da bi nastavili s njima,pa ih jos preradjuju za bolje performanse(truju se vise nego obicnim).Citam jedan komentar,kao do jaja su,sad pusim to,ekvivalent u analognim pljugama bilo bi 4 pakle.ffs

Pljuga radi na bazi pare,tako da nju udises sa cistim nikotinom(a ne sa jos 2132135464879 otrovnih cestica iz obicne pljuge),i izbacujes je i nema onog cigarskog smrada.Mozes da purnjas gde hoces.

 

Elem.kako sam video,jedan filter=20 cigareta,a radi po sistemu 10 do 12 cimova,i onda se pravi pauza(10 do 12 cimova simulira jednu ispusenu pljugu,koliko i iscimas kad pljugas),u toj pauzi se grejac ohladi i onda moze opet.

Filter moze da se puni nekoliko puta,tako sto se kane par kapi tecnosti za sajber pljugu.

E filteri su 50 kinte,a flasica od 5ml je 400 dinara(bira se jacina,aroma ili bez ili bez nikotina) znaci prakticno te 20sajber pljuga kosta 50 dinara.

ta tecnos' se sastoji iz 4 elementa(neki propilen kurac palac koji je na bazi vode,aroma,nikotin i biljno ulje,i arome su razne(vanile,narandze,cokolade....).cak i vrste(kamel,malisa,danhil,virdzinija)

 

E sad baterija koliko traje diskutabilno je,a i zavisi i od pusaca,a za "kvalitetnije" e-pljuge treba davati i do 100 evra,a obicna je 1700(plus dobijes 3 filtera i flasicu gratis)

 

od 17. avgusta sam na elektronskim, za ovih 6 meseci paklu nisam kupio. prestao bukvalno odjednom, a rokao 15-16-17 cigareta dnevno.

serem, kupio sam ortaku pre nedelju dana camel 100 s. juče mi kaže kako je počeo da mota makedonski duvan. i njemu se, kao i meni, ovo akcizarenje popelo na racku.

 

na forumima ima hiljadu utisaka, 100 različitih modela, vidim da se ujkice baš kurče s nekim skupljim spravicama.

 

do nove godine sam rokao starter 100s sa baterijom litijum-jonskom od 1700 mA. u početku su nešto duže trajale, praktično do pre mesec dana. onda su počele da mi se baterije ekspresno troše, dotrajalo jebem li ga. hoće raspršivač vremenom da oslabi, pa moraš više da vučeš, i to sve naravno utiče na autonomiju. no, dobro, poslužile su. imao sam samo 2 komada. nabavlo ih kod onog tipa što ima registrovan lokal, ostavio sam link par stranica unazad.

dobar dečko, ali k'o i svaki trgovac, gleda da zaradi. 700 dinara ulje u bočici od 10mL. meni su to bile zalihe dovoljne za mesec dana eksploatacije.

 

onda mi od buraza uskočila kombinacija. 500 din po komadu (sa opremom), a svega 200 din za 20 ml ulja.

inače, nema nekih posebnih tehnika i smicalica, sve zavisi od režima pušenja. odnosno, da li si pasionirani duvandžija, da li pućkaš (kao ja), ili kombinuješ sa pravim cigaretama (znam jednog takvog).

 

kartomajzer sam koristio svih ovih meseci, on baš pravi dosta dima. sada sam, preko novog modela, sa klasičnim filterima s tim što direktno nakapavam na njegov mini raspršivač. zbog dodatne uštede. koliko vidim sve šljaka regularno. još uvek.

 

2-3 obične baterije u startu su sasvim dovoljne i za strastvenog pušača. puniš jednu, siluješ drugu i tako ciklično. logično, što više baterija imaš, manje razmišljaš o ritualu punjenja...

Edited by vudurinator

Share this post


Link to post
Share on other sites

odličnno. sad si, sine, frajer na baterije.

 

traje meni pola dana. mislim da će ti trebati još jedna ljubimica. u principu sve zavisi koliko se s njom zanimaš.

ako budeš nakapavao direkt na raspršivač, onda će ti nabavka filtera biti suvišna. uzmi jedno filerče i slobodno mu izvadi utrobu, mislim, tanker. dovoljno je ovlaš preći preko grejne piramide. češće ćeš se cimati, ali se isplati.

 

bre, prava stvar. tvorcu ove spravice dodeliti nobelovu nagradu po ubrzanoj proceduri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu probam to.

Razmisljam o bekap bateriji.Gledao sam po forumima,al ono je preterivanje,svi kace one banere kako su ustedeli hiljade evra i dolara,ne kupujuci obicne pljuge,a vamo po 100-150 evra daju na ove fensi elektricne+neke silne arome,kao veci kanisteri,vise dima,al zato i 10x veca potrosnja,flasica koja bi trebala do mesec dana da traje,njima traje jedan dan.Ti su se gore navukli na elektricne nego na obicne.

Ne koristim cesto,uglavnom zveknem cim-dva kad mi se purnja.Ne smrde,malo je drugaciji trip,kao kad sam posle obicnih pljuga uzmes cigarilose,al brzo se naviknes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mene je paket ispao 1700.sajber pljuga,punjac,3 filtera i flasica tecnosti(u zavisnosti koliko purnjas barem mesec dana treba da traje,ili ako ne zelis tecnost,samo uzimas filtere)

1 filter=20 cigareta.Filter moze da se refiluje ili ova vuduova opcija.A nov je 50 dinara(samo izaberes vrstu),flasica tecnosti u zavisnosti od velicine 5ml 400,10ml 700, 20ml 1200.

A taj prvi filter mi traje jos od cetvrtka(u prevodu sve bez ikakve nove kupovine tecnosti ili filtera,miran sam bar mesec i po dva).Nedelju dana nisam uzimao nikakce pljuge,cigarilose ili lulu.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Коначно сам урадио оно што већ дуже време планирам - узео сам дуван. Нисам хтео да купујем ону моталицу, јер хоћу ручно да усавршим.

 

Само да ме то мотање не доведе на ивицу живаца, па почнем обичне цигаре једну за другом да палим. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

И управо сам смотао своју прву цигару. Мислим, радио сам пар пута раније, али сам углавном био пијан, па није ни на шта личило. :haha:

 

Морам признати да ми је веома добро испало. Заправо, одлично. Поносим се собом. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пишкио више пута данас, обријао се нисам, доручковао пљескавицу (:haha:).

 

А јесте супер моталица, али ћу на њу да пређем тек када руком доведем на неки виши ниво. Мислим, није фора да пушиш мотани дуван, а не знаш да смоташ. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...