Jump to content

Serije koje ste gledali ili gledate - preporuke


Zagrivuk

Recommended Posts

Sad upravo pocinjem sa tatom da gledam Homeland, u vreme kada je serija izlazila bila je bas zestoko hypovana.

 

sherlock-holmes-tv-series-2010.jpg

 

Ima svega 6 epizoda(dve sezone po tri epizode), i svaka je fenomenalna. Veoma sam odusevljen serijom, cak ne secam se da sam bio odusevljen ovoliko nekom serijom jos od kada sam pogledao Dextera prvu sezonu. Ali za razliku od Dextera koji ima mnogo veci boroj epizoda pa samim tim dosta dosadnih filera i momenata, Serlok sa svojih tri epizode po sezoni ni u jednom trenutku ne popusta sa kvalitetom. Prica i suspenzija su na vrhunskom nivou, kroz svaku epizodu konstanto ce te biti u nedoumici sta ce se tacno dogoditi i kuda vas serija vodi i to ce te gledati na ivici svoje stolice.

 

Naprimer ovo mi je daleko bolji i prirodnije za Serloka, nego Guy Ritchieev Serlok. Okej su mi ta dva filma, ali imam osecaj ko da je Serlock neki veoma pametni akcioni heroj, nego Serlok.

 

 

 

хвала, луле, ово је сухи квалитет.

 

додао бих да епизоде трају по издашних и заситних ~90 минута. нема развлачења и сецкања.

избор глумаца је одличан, а глума на високом нивоу. сем главних јунака, нарочито мислим на villain-а из s01e03, импресивно је одигран, дуго нисам видео нешто тако добро у некој серији. и на мајкрофта, стварно упечатљиво.

 

али оно што је најбоље у вези с овом серијом јесу приче. оне саме су разлог што је серија боља од ричијевог филма, који не преноси шерлока у садашње време, него деветнаестом веку поставља неке савремене захтеве, па шта буде. писци су успели да нам прикажу шерлока који стално користи smartphone и вотсона који о авантурама њих двојице пише блог а да се не угрозе суштински елементи дојлових прича, тј. елементи који их чине тако добрим. оваква интерпретација захтева доста рада и креативности.

 

ипак, филм и серија нису сасвим различити. у старијим серијама, шерлок јесте веома снажан и активан, али је зашао у зреле године. изгледа да је у књигама шерлок почео да живи с вотсоном око своје тридесете, али у The Return of Sherlock Holmes играли су их педесетогодишњаци, ако се не варам. њихове нове верзије су подмлађене. занимљиво је питање зашто. fan service / геронтофобија?

 

серија је узбудљива. s01e03 је скоро као умри мушки, али шерлок није морао постати меклејн да би се то постигло.

 

и пријатељство шерлока и вотсона је, у поређењу с филмом, (боље) мотивисано

Edited by -con-struc-tor-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao sam prvi serijal ili nekoliko epizoda, ne secam se... I nije mi se svidelo...gledljivo je ali mi je nekako svetogrdje ubaciti Holmsa u sadasnjost. Da su napravili da je to kao njegov potomak ili neki nadrogirani likovi koji se tripuju... Jedan je Jeremy Brett

Share this post


Link to post
Share on other sites

Justified http://www.imdb.com/title/tt1489428/

 

Posle prilicno slabe prve sezone, druga i treca sezona su odlicne tako da sad jedva cekam da krene cetvrta sezona.

 

Inace na jesen ce se jos sigurno pratiti Homeland, Dexter, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Sons of Anarchy, American Horror Story i jos cu nesto uglaviti.

Edited by Fake City
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 2, 3 nedelje sam slucajno ovo videla na Fox Life-u. Prvo sam mislila da je neki trejler, ali ipak nije bio. Serija se zove "The Boot at the End". Gledao neko?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Booth_at_the_End

 

 

Evo prve sezone: http://thepiratebay.se/torrent/7571654/The_Booth_at_the_End_Season_1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 2, 3 nedelje sam slucajno ovo videla na Fox Life-u. Prvo sam mislila da je neki trejler, ali ipak nije bio. Serija se zove "The Boot at the End". Gledao neko?

 

ja uhvatio ovo nekoliko puta, ali nisam imao pojma shta je, a nijednom nisam uhvatio od pochetka. nisam video ni da se reklamira. mislim da je chak jednom krenula nakon nechega shto sam gledao, ali nije bilo nikakve uvodne shpice. jesam li je propustio ili je stvarno nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

добра серија. ни америчка верзија није била лоша док се није претворила у сапуницу.

 

али двајт је и даље бољи лик од гарета

 

rainn-wilson-dwight-schrute-the-office.jpg

Ma, dobar je americki The Office.

Dvajt najjaci lik!

A potpuni hit mi je bio kad sam u epizodi St Patrick's Day cuo ovo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uhvatio ovo nekoliko puta, ali nisam imao pojma shta je, a nijednom nisam uhvatio od pochetka. nisam video ni da se reklamira. mislim da je chak jednom krenula nakon nechega shto sam gledao, ali nije bilo nikakve uvodne shpice. jesam li je propustio ili je stvarno nema?

 

Na Fox Life-u ubace cim se neka druga serija zavrsi, onako na prepad. :) Ima samo odjavnu spicu i ne pustaju celu epizodu nego ubace po jedan lik. Prvi serijal ima 5 epizoda svi likovi se provlace kroz svaku epizodu, njihove price se nastavljaju. Malo sam "prelistala" ovo sto sam skinula, deluje zanimljivo. Ako te zanima imas link u mom predhodnom postu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: Malopre na Avali:

 

Muva Del Boj sestru kod zubara, a pre toga primio anesteziju. Prica sve normalno i fino, dobije njen broj, a onda odjednom kaze:

 

"Great, I'll shee you tonight!"

Sestra: "What?!"

Del: "Oh, my aneshtetic shtarted to work", pa odlazi do stolica i kaze: "I'll just SHIT here..."

Sestra: :wacko:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...