Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Jel ima nesto protiv noktiju koji se listaju kao blesavi cim predju par mm?? :( Plus su tanki.

Mada s obzirom sta i kako jedem dobro je da ne sejem udove okolo :)

Ono, neki dodatak ishrani koji ste provalili da bas utice na nokte?

 

Поменути пивски квасац. Ја сам га пио због псоријазе првенствено (није драстично, али појави се нагло с времена на време, прође неко врем и спадне само од себе) и приметио сам да су ми нокти супер, не дешава се да се понекад појаве неке беле тачкице. Међутим квасац је зајебан јербо невероватно појачава апетит, из тог разлога сам и престао да га пијем (квасац + плус што сам престао да пушим се прилично одразило на габарит). Стога, буди опрезна.

 

Иначе, и коса и нокти знатно брже расту кад пијеш квасац, макар је то био случај са мном.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je jako dobro nekad, kad je prodata pivara nije više imalo onaj ukus, ne znam zašto, možda zato što su ga prestali puniti u trebjesi, jedno vreme smo čak pili nikšičko koje se toči u mađarskoj, ali činjenica da danas ni ono u crnoj gori nije ni nalik na ono nekadašnje

 

 

 

to jeste istina ,nije vise kao prije ali ja ga pijem kao da je voda

 

Ово је сасвим природна и корисна ствар за јачање косе :

 

http://www.elephant.co.yu/html/preparati/pivski-kvasac.html

 

:wink:

 

 

 

ja sam to pio jedno mjesec dana i zaista je imalo efekta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravilna ishrana (vitamini, minerali, ovo ono) i ne agresivni samponi...

I da - boravak u zadimljenim i zagusljivim prostorijama je narocito los za kosu (KST i Demija :):):) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

cula sam da je dobar fazon za nokte, namazati ih bademovim uljem i potopiti u toplu vodu (ili obratnim redom, mislim da nije vazno)...

kako bre nije vazno??

kad se nokti/koza raskrave upijaju ko blesavi i zato je kul namazati posle necim hranljivim.

ne znam sta dobijas obratno?? oprane ruke iz kojih nije izasla mast pa se nece smezurati? :):udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kosu, nista drugo sem redovnog pranja i regeneratora. Mada, zavisi i sam kvalitet kose kod nekoga pa nema univerzalnog recepta...

Ako je tvoja slika na avataru onda tebi odlicno ide sa pranjem i regeneratorom, super ti je kosa :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Novom Sadu ima u skoro svim apotekama i drzavnim i privatnim. U BG verujem da ima u bolje snabdevenim, izgleda da je to sada hit, poceli su da uvoze iz Rusije celu kozmeticku liniju.

 

 

hit iz rusije.. do jaja.

 

jos samo da ljudima podijelimo po 10 dolara da kupe taj hit :)

 

 

 

 

 

 

smarate vise s preparatima. otkako sam se rodila na kosu nisam stavljala nista do obicnog jeftinog sampona i ponekad balzam. jos je i farbam (par puta godisnje) i na suncu sam pa skoro 300 dana godisnje, pa niti je ostecena, niti se jebem s trista gelova, preparata, maski, kuraca.

 

genetika, plus dobra hrana - nema sanse da ti fali sto kosi. mosh komotno da se slikas za majspejs bez straha da ce ti neki od 29837482 prijatelja reci da si ruzan.

 

ako te ne rode s dobrom kosom i ostalim kvalitetnim fich`rs - jebi ga, trazi pare za ostetu od mame i tate.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, mi kojima genetika nije bila tako naklonjena kao tebi moramo da se trudimo da to nadoknadimo...

A i volim kad vidim da se neko kome je priroda podarila odlicne gene, neguje kosu i ostatak tela, a ne batali totalno negu... Jbg dzaba sto ima odlicnu osnovu kad ne izvlaci maximum od toga... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta je da se ne opterecujes hemijom.

 

manje laka za kosu, manje gela, manje tih agresivnih preparata (rece Smorock), super mirisnih govana koja kostaju da te Bog dragi sacuva.. i bice okej.

 

gledaj sta jedes, ne samo zbog kose, nego koze i noktiju i zdravlja generalno.

sto se tice njege za kosu - ne moras biti super pametan pa davati basnoslovne cifre u preparate koji funkcionisu samo koliko ih koristis, svako kuci manje vise ima malo maslinovog ulja.

jednom mjesecno utrljaj u korijen malo, pa skroz rascesljaj do vrhova, drzi pola sata, malo se teze pere, ali kad operes - sjaj ce ti drzati sigurno par nedjelja ako ne i vise. dace kosi cvrstinu i neces imati rascvjetale vrhove, jer kosa tako nahranjena, lako se ceslja. dakle, zajebi silky serum.

 

 

ja licno nisam to dugo radila, ali to ti je recept nasih baba - ako je iko imao kosu, one su. zato sto nisu bile izlozene ovolikoj hemiji, preskupim samponima, i govnima (sareno je i budali lijepo).

 

zakljucak: ishrana, manje hemije, i bas ako moras maslinovo ulje. rezultat ce biti mnogo bolji i dugotrajniji i jeftiniji od kojekavih seruma, kapi, gelova, sprejova i sl.

 

 

cuj bogati, VITAMINI ZA KOSU. VITAMINI dolaze kroz usta, procesuju se, slazu tamo gdje im mozak kaze da se sloze - sto ne valja, poseremo, zar ne? to sto ces kupiti nesto sto kaze da je vitamin za kosu i da treba samo da ga utrljas i medzik vil hepen - kurac.

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih bila ovoliko ekstremna kao dobra prijateljica Blondie, ali slažem se :razz: Probala sam sve i svašta za kosu i na kraju se stvarno ispostavi da su najmanje agresivni preparati najbolji, iliti oni jeftini :D Koristim domaći šampon, poznat po "protiv opadanje kose, seboreje i peruti" :D

biosamponostecenajf2.jpg Košta 2 eur i super je. Dok sam živjela u Baru, ljeti sam kosu prala samo onim ultra običnim šamponima, a la Kamilca, Kopriva i tome sl. Meni je jedino bitno da imam dobar balzam. Ne znači da mora bit' skup, već da odgovara.

 

I da, najveći dio stvari u životu nam se dešava zbog nepravilne ishrane, ali se isto tako mnoge liječe istom... Nema tu ničeg egzotičnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nema, kad je iz Rusije? :) Neka, hvala, oni meni vizu nisu dali.

 

Probala sam inace onu mesavinu kapi koprive i pantenola sa zumancem, nisam odusevljena, mnogo mi se kosa rastrcala od koprive. A i mirisala sam na mucak :)

Zumanca su, naravno, zakon, to i ricinusovo ulje, ko se ne farba, ali to sam vec pisala.

 

Inace, ne znam da li sam ovo pisala, moja tetka svoje chow-chow-ove kupa zumancima, znate kakvu dlaku imaju... zlo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...