Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

jeste, tako i hrišćani kažu sami za sebe

 

Pa ja ne govorim ''u ime Mitre'' :) Činjenica je da je tada bilo mnoštvo kultova a da je hrišćanstvo na početku bilo samo još jedno u nizu. Sve dok nije počelo da osuđuje poštovanje bilo kog drugog božanstva. A ti stvarno misliš da je hrišćanstvo šireno u miru? I da je kult Mitre isto tako širen pokoljem? U tom skučaju bi Mitraizam bio raširena religija poput hrišćanstva.

 

Misliš kao što je i Sokrat propagirao netolerantnost.... Ili Sparta... Atinjani su sproveli prvi zabilježeni genocid nad jednim drugim grčkim gradom u Peloponeskom ratu tako da....

 

Sokratovim slučajem pokušavaš izjednačiti kompletnu istoriju paganskih religija sa hrišćanskom i dokazati da su iste. Biće da preteruješ, zalaziš u detalje a samo da bi dokazao kako si ti u pravu. Hraniš ego ili šta? :) A peloponeski rat je bio sve samo ne religijski rat :) to je valjda svima poznato. A i da jeste, religioznost Atinjana je uvek bila u drugom planu, ako ih poredimo sa Spartom npr.

 

Aleksandru je to politička taktika i ništa više.... Ipak je Aleksandra učio Aristotel-monoteista.

 

Aleksandar je veoma brzo raskinuo bilo kakvu vezu sa Aristotelom ''monoteistom'' koji je smatrao grke uzvišenim narodom a sve ostale varvarima i odbacio javno njegova učenja. Iskreno se divio kulturama istoka, egipta, indije.. i sasvim je sigurno da nije bila samo politička igra njegovo poštovanje egipatskih bogova, odlazak u egipatska proročišta, primanje faraonske titule itd. On je već bio dovoljno popularan u Egiptu samim oslobađanjem zemlje od persijanaca.

 

jes' jes' samo se ti uvjeravaj.... Šta misle pagani o povratku haosa? Takvo što nije zlo?

 

Jednostavno kruženje života- Ragnarok donosi propast svetu kada? Kada prevlada nemoral, haos, rat. I šta donosi? Donosi novi bolji svet. Pagani nemaju čega da se plaše. to je jednostavno tako i treba biti pomiren time. Nema strašnog suda, večnih muka u paklu i sličnih gluposti.

 

ovo je hrišćanska teodiceja, a ti je prosto kopiraš....

 

Kapiram onako kako treba- različit koncept Boga. Da li znaš koja je osnovna razlika između monot. i polit. religija? Nije broj Bogova, odmah ću ti reći.

 

nego reci mi.... je li klanje Srba ili muslimana zlo ili šta... kako '''pagani'' gledaju na to?

 

postaješ površan. Ako dođe do rata bori se i ne filozofiraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i hrišćanstvo bilo primljeno u rimu

da, bacanjem lavovima.....

 

Због чега су Хришћане гонили у паганском свету

 

Hrišćanstvo je primljeno bacanjem hiršćana lavovima?

Rekao sam kako je počelo i zbog čega su gonjeni a vi sad postavljajte tekstove koliko hoćete. Verujem da su objektivni.

 

možemo objektivno i o tome zašto su hrišćani ubijali pagane? Palili ih žive. Zašto su raskomadali živu sveštenicu, čini mi se u Egiptu? Zašto je inkvizicija morala biti baš toliko bolesna? Zašto su rušili i palili biblioteke, hramove? Zašto je ''sveti'' Olaf morao da ubija zarobljene pagane u spaljenim hramovima i uzima decu kao taoce od drugih, da se ne bi vratili staroj veri? Objektivno, može? Zašto se ''sveta'' dinastija Nemanjića kasapila međusobno, sekla noseve, ubijala decu, očeve, davla? Isto tako i ''sveti'' vizantijski carevi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Pa ja ne govorim ''u ime Mitre'' icon_smile.gif Činjenica je da je tada bilo mnoštvo kultova a da je hrišćanstvo na početku bilo samo još jedno u nizu. Sve dok nije počelo da osuđuje poštovanje bilo kog drugog božanstva. A ti stvarno misliš da je hrišćanstvo šireno u miru? I da je kult Mitre isto tako širen pokoljem? U tom skučaju bi Mitraizam bio raširena religija poput hrišćanstva.

 

govoriš u ime ''paganizma'', stoga nemoj da izvrćeš. Ivo Andrić je zabilježio u Travničkoj hronici da su sve crkve i džamije na ovim prostorima sagrađene na temeljima hramova boga Mitre. A svi znamo da je hrišćanstvo postalo državna religija PAGANSKIM DEKRETOM. Ali kao Mitra je primljen dobrovoljno, to tako iza dragstora drugarima da pričaš kad cevčite pivo.... Pagani donijeli, pagani nametnuli. PAvle je paganin. Nije on postao netolerantan kad je postao hrišćanin, on je BIO NETOLERANTAN.

 

Sokratovim slučajem pokušavaš izjednačiti kompletnu istoriju paganskih religija sa hrišćanskom i dokazati da su iste. Biće da preteruješ, zalaziš u detalje a samo da bi dokazao kako si ti u pravu. Hraniš ego ili šta?

 

pa to je samo jedan od dokaza da pagani nisu tolerantni.

 

A peloponeski rat je bio sve samo ne religijski rat

 

i ovo je takođe dokaz da pagani nisu tolerantni

 

Aleksandar je veoma brzo raskinuo bilo kakvu vezu sa Aristotelom ''monoteistom'' koji je smatrao grke uzvišenim narodom a sve ostale varvarima i odbacio javno njegova učenja. Iskreno se divio kulturama istoka, egipta, indije.. i sasvim je sigurno da nije bila samo politička igra njegovo poštovanje egipatskih bogova, odlazak u egipatska proročišta, primanje faraonske titule itd. On je već bio dovoljno popularan u Egiptu samim oslobađanjem zemlje od persijanaca.

 

Važi brate, dobro si se nagledao Anđeline Džoli, vidim, ali o politici ništa ne znaš. Sve do jedno 500 godina POLITIČKI PRINCIP svake imperije je bio raznovrsnost religija, smatralo se da je takva država stabilnija. Tek poslije toga ide ono ''čija država, toga i religija'', poslije vjerskih ratova u Evropi....

 

Inače, Jung bilježi hrišćansku toleranciju tokom srednjeg vijeka, kada su pagani pokušali da se sprdaju sa Isusom uvodeći u crkvu magarca sa krunom od trnja na glavi. Niko nije a rekao, niti su išli na lomaču. na lomaču su išli jeretici, a ne pagani. Ali kome ja pričam....

 

Jednostavno kruženje života- Ragnarok donosi propast svetu kada? Kada prevlada nemoral, haos, rat. I šta donosi? Donosi novi bolji svet. Pagani nemaju čega da se plaše. to je jednostavno tako i treba biti pomiren time. Nema strašnog suda, večnih muka u paklu i sličnih gluposti.

 

nemaju neki apstraktni pakao, što ne znači da nemaju čega da se plaše. Najbolji primjer je SParta, ako usereš u ratu, ako ispadneš pizda, bolje da si mrtav, jer ćeš imati takav socijalni pritisak da je lakše da nisi živ. Ali ti odbijaš da takav kodeks nazivaš zlim, a hrišćanstvu vrlo lako lijepiš tu etiketu, što je neozbiljno. Dobro i zlo su dio kodeksa, nije valjda da se raspravljamo o tome da li pakao zaista postoji? Mislim, stvarno bi bilo glupo....

 

Kapiram onako kako treba- različit koncept Boga

 

Ja rekoh da koristiš hrišćansku teodiceju, a ti mi ovo odgovaraš... ajde idi popij vode, dehidrirao si....

 

Da li znaš koja je osnovna razlika između monot. i polit. religija? Nije broj Bogova, odmah ću ti reći.

 

ja nisam ni rekao da je broj bogova osnovna razlika... ali da čujemo šta ćeš reći....

 

postaješ površan. Ako dođe do rata bori se i ne filozofiraj.

 

to nije uopšte neozbiljno. Sjedneš, neko te napadne, za tebe je napadač zao. Tačka. Sigurno ne misliš jao neću da ga povrijedim, nego mu jebeš mater. Čitava praksa paganizma tako tretira neprijatelje a to jeste definicija zla kao ''drugih''.

 

I najvažnije: sama riječ ZLO je starija od hrišćanstva.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

варг, прво научи шта је Хришчанство, па онда постави питање. мешаш оно што се несме мешати и спајаш неспојиво. инквизиција, нпр, нема никакве везе са византијом или Хришћанством.

Share this post


Link to post
Share on other sites

govoriš u ime ''paganizma'', stoga nemoj da izvrćeš. Ivo Andrić je zabilježio u Travničkoj hronici da su sve crkve i džamije na ovim prostorima sagrađene na temeljima hramova boga Mitre. A svi znamo da je hrišćanstvo postalo državna religija PAGANSKIM DEKRETOM. Ali kao Mitra je primljen dobrovoljno, to tako iza dragstora drugarima da pričaš kad cevčite pivo.... Pagani donijeli, pagani nametnuli. PAvle je paganin. Nije on postao netolerantan kad je postao hrišćanin, on je BIO NETOLERANTAN.

 

Kult Mitre, kao i Sol Invictus, bio je rasprostranjen u Rimu tokom poznog doba jer je to bio ratnički kult. Mitra je bio ratnik i odgovarao je legionarima, borbenom narodu. Dokaz da kult Mitre nije nasilno unošen jeste da rimljani nisu prestali da obožavaju Jupitera i ostale stare Bogove? Da li ti je to jasno ili treba još da objašnjavam? A lepo si sam rekao, džamije i crkve su građene NA TEMELJIMA starih hramova. Dakle?

 

pa to je samo jedan od dokaza da pagani nisu tolerantni.

 

To je jedan slučaj u kojem je ludi filozof ostao dosledan idejama, a sud ga proglasio krivim jer ''truje omladinu''. Ti ozbiljno misliš da predstaviš celokupan paganizam na ovom primeru? Ovo čak ni nema veze sa religijom.

 

i ovo je takođe dokaz da pagani nisu tolerantni

 

Ovo je dokaz da su ratovali, kao i svi drugi, nezavisno od rase, religije, planete :) i to zbog obične prevlasti u grčkoj između dva najjača polisa. Čoveče, smešno :)

 

Važi brate, dobro si se nagledao Anđeline Džoli, vidim, ali o politici ništa ne znaš. Sve do jedno 500 godina POLITIČKI PRINCIP svake imperije je bio raznovrsnost religija, smatralo se da je takva država stabilnija. Tek poslije toga ide ono ''čija država, toga i religija'', poslije vjerskih ratova u Evropi....

 

Inače, Jung bilježi hrišćansku toleranciju tokom srednjeg vijeka, kada su pagani pokušali da se sprdaju sa Isusom uvodeći u crkvu magarca sa krunom od trnja na glavi. Niko nije a rekao, niti su išli na lomaču. na lomaču su išli jeretici, a ne pagani. Ali kome ja pričam....

 

Proučavam Aleksandra Velikog više godina, kao i celokupan taj period i čitao sam sve o njemu što postoji, mnogo pre filma. I odgovorno stojim iza svega što sam napisao.

 

Nego zanimljivo mi je, počeo si kao filozof naučnik kritikujući paganizam da nije ništa bolji od hrišćanstva. Sada su tvoji postovi kao u pravog pravoslavca a tvrdnju sa početka diskusije (zbog čega je i krenula diskusija) nisi još dokazao. A da su hrišćani tog doba imali prilike da čitaju Junga, verujem da bi ga spalili, kao pravog ''jeretika''. :)

Jeretici su išli na lomaču :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Kult Mitre, kao i Sol Invictus, bio je rasprostranjen u Rimu tokom poznog doba jer je to bio ratnički kult. Mitra je bio ratnik i odgovarao je legionarima, borbenom narodu. Dokaz da kult Mitre nije nasilno unošen jeste da rimljani nisu prestali da obožavaju Jupitera i ostale stare Bogove? Da li ti je to jasno ili treba još da objašnjavam? A lepo si sam rekao, džamije i crkve su građene NA TEMELJIMA starih hramova. Dakle?

 

Konkretno po Ivu Andriću

1. ilirski hramovi

2. sloj Mitra

3. sloj rimski paganski hramovi

4. sloj hrišćanski

5. eventualno muslimanski

 

To je jedan slučaj u kojem je ludi filozof ostao dosledan idejama, a sud ga proglasio krivim jer ''truje omladinu''. Ti ozbiljno misliš da predstaviš celokupan paganizam na ovom primeru? Ovo čak ni nema veze sa religijom.

 

Platon - Apologija za čitanje.

A čime to ''truje omladinu''?

 

Ovo je dokaz da su ratovali, kao i svi drugi, nezavisno od rase, religije, planete icon_smile.gif i to zbog obične prevlasti u grčkoj između dva najjača polisa. Čoveče, smešno

 

pa nije baš tako, svi su oni imali i svoje lokalne bogove koji su često bili važniji od ovih zajedničkih.... A svaki napadač bi nametao svoje bogove...

 

Proučavam Aleksandra Velikog više godina, kao i celokupan taj period i čitao sam sve o njemu što postoji, mnogo pre filma. I odgovorno stojim iza svega što sam napisao.

 

A neko će da ti napiše ''e, Sale je znao šta je geopolitika jer ga je to ćale naučio''. Neke stvari se ne pišu već podrazumijevaju. Ako se tebi ne podrazumijevaju, čitaj geopolitiku....

 

Nego zanimljivo mi je, počeo si kao filozof naučnik kritikujući paganizam da nije ništa bolji od hrišćanstva. Sada su tvoji postovi kao u pravog pravoslavca a tvrdnju sa početka diskusije (zbog čega je i krenula diskusija) nisi još dokazao. A da su hrišćani tog doba imali prilike da čitaju Junga, verujem da bi ga spalili, kao pravog ''jeretika''. icon_smile.gif

Jeretici su išli na lomaču icon_smile.gif icon_smile.gif

 

vrlo moguće... kao i pagani Sokrata....

 

a ko ti to reče da sam ja pravoslavac? Ja sam, kao što vidiš, netolerantni paganin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno po Ivu Andriću

1. ilirski hramovi

2. sloj Mitra

3. sloj rimski paganski hramovi

4. sloj hrišćanski

5. eventualno muslimanski

 

Da si pažljivo čitao prethodni moj post, a ne samo seckao, shvatio bi da nema ničeg sa čim se ne bih složio u vezi ovog. Objasnio sam kako je došao kult Mitre, zbog čega i čije crkve poslednje stoje danas.

 

Platon - Apologija za čitanje.

A čime to ''truje omladinu''?

 

Haha, tako su ga osudili.

A ako je ovo tvoj argument da su pagani netolerantni prema drugim religijama svaka ti čast. Grci u principu jesu bili protiv varvara i njihovih kultura, ali zbog filozofije Platona, npr. koja je i spremila temelj hrišćanstvu. U svakom slučaju upotrebi ovo na primeru Slovena, Nordijaca, Kelta..pa i samih Grka, Helena globalno gledajući i videćeš da nema smisla.

 

pa nije baš tako, svi su oni imali i svoje lokalne bogove koji su često bili važniji od ovih zajedničkih.... A svaki napadač bi nametao svoje bogove...

 

Ovo nije tačno, posebno što se tiče Grka. Imali su zajedničke Bogove Olimpa. svi gradovi; drugo je sa kultovima ali oni nisu uticali na rat. Npr. kult Dionisa itd. Kakve to veze ima? Ratovali su zbog moći, kinte, ljudstva i robova a ne zbog nametanja religije. Kako može jedan grk grku da nametne religiju? Religioznu tolerantnost pagana rušiš peloponeskim ratom? I dalje..?

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Da si pažljivo čitao prethodni moj post, a ne samo seckao, shvatio bi da nema ničeg sa čim se ne bih složio u vezi ovog. Objasnio sam kako je došao kult Mitre, zbog čega i čije crkve poslednje stoje danas.

 

osim što tvrdiš da je to miroljubivo odrađivano sve do hrišćanstva, što je konstrukcija, a ne istina...

 

Haha, tako su ga osudili.

A ako je ovo tvoj argument da su pagani netolerantni prema drugim religijama svaka ti čast. Grci u principu jesu bili protiv varvara i njihovih kultura, ali zbog filozofije Platona, npr. koja je i spremila temelj hrišćanstvu. U svakom slučaju upotrebi ovo na primeru Slovena, Nordijaca, Kelta..pa i samih Grka, Helena globalno gledajući i videćeš da nema smisla.

 

 

Varvari su valjda obuhvaćeni pojmom Drugog, tako da ne znam šta tu ima da se priča.

Platon je paganin, Sokrat je paganin, čovjek je prvo zamolio prijatelje da prinesu žrtvu Asklepiju a onda se ubio... pokvareno je sad ubacivati ga u hrišćanstvo, jer ipak je Platon bio pod uticajem egipatske kulture, koju navodno poštovaše ''zbog ljubavi, a ne geopolitike'' naš Sale makedonski,a kasnije možemo reći i da je samo hrišćanstvo mnogo preuzelo od Egipta

 

Ovo nije tačno, posebno što se tiče Grka. Imali su zajedničke Bogove Olimpa. svi gradovi; drugo je sa kultovima ali oni nisu uticali na rat. Npr. kult Dionisa itd. Kakve to veze ima? Ratovali su zbog moći, kinte, ljudstva i robova a ne zbog nametanja religije. Kako može jedan grk grku da nametne religiju? Religioznu tolerantnost pagana rušiš peloponeskim ratom? I dalje..?

 

majstore, ovakvo licemjerje neće ići.... dakle koristiš geopolitička objašnjenja u slučaju Peloponeskog rata, ali ih apsolutno odbijaš u slučaju Makedonije. To neće moći.... Odluči se šta ćeš da zastupaš ali u ovakvom licemjerju ja neću da učestvujem.

Nisu obični ljudi razmišljali u kategorijama moći nikad otkad je svijeta i vijeka, ili jesu... Ali da u prvom jesu a u drugom nisu, to je no-no

 

 

i vidim da pokušavaš da zaobiđeš činjenicu da je hrišćanstvo postala državna religija PAGANSKIM DEKRETOM

Share this post


Link to post
Share on other sites

osim što tvrdiš da je to miroljubivo odrađivano sve do hrišćanstva, što je konstrukcija, a ne istina...

 

Pa zna se da je kult Mitre bio najveći rival hrišćanstvu, i nasilno je ugušen proglašenje hrišćanstva kao zvanične religije. Pa to je opšte poznato.

 

Varvari su valjda obuhvaćeni pojmom Drugog, tako da ne znam šta tu ima da se priča.

Platon je paganin, Sokrat je paganin, čovjek je prvo zamolio prijatelje da prinesu žrtvu Asklepiju a onda se ubio... pokvareno je sad ubacivati ga u hrišćanstvo, jer ipak je Platon bio pod uticajem egipatske kulture, koju navodno poštovaše ''zbog ljubavi, a ne geopolitike'' naš Sale makedonski,a kasnije možemo reći i da je samo hrišćanstvo mnogo preuzelo od Egipta

 

Platon je izvršio izmene u tadašnjem paganizmu svojim idejama, postavio je temelj za njega, nije izmislio hrišćanstvo.

I da, svi su bili pod uticajem egipta, priznavali njihove Bogove osim hrišćana :)

 

majstore, ovakvo licemjerje neće ići.... dakle koristiš geopolitička objašnjenja u slučaju Peloponeskog rata, ali ih apsolutno odbijaš u slučaju Makedonije. To neće moći.... Odluči se šta ćeš da zastupaš ali u ovakvom licemjerju ja neću da učestvujem.

Nisu obični ljudi razmišljali u kategorijama moći nikad otkad je svijeta i vijeka, ili jesu... Ali da u prvom jesu a u drugom nisu, to je no-no

 

Čoveče, grci su ratovali zbog moći. Čitaj Tukidida i ostale. Aleksandar takođe- prvo da oslobodi grke u maloj aziji potom i da zavlada azijom, niko ne poriče to. Zajedničko je samo da nije bilo nametanja religije. To je bila tema diskusije zar ne? Vrlo jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je opšte poznato.

kao shto su opshte poznata gonjenja Hrishcjana od strane pagana.

 

možemo objektivno i o tome zašto su hrišćani ubijali pagane? Palili ih žive. Zašto su raskomadali živu sveštenicu, čini mi se u Egiptu? Zašto je inkvizicija morala biti baš toliko bolesna? Zašto su rušili i palili biblioteke, hramove? Zašto je ''sveti'' Olaf morao da ubija zarobljene pagane u spaljenim hramovima i uzima decu kao taoce od drugih, da se ne bi vratili staroj veri? Objektivno, može? Zašto se ''sveta'' dinastija Nemanjića kasapila međusobno, sekla noseve, ubijala decu, očeve, davla? Isto tako i ''sveti'' vizantijski carevi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

možemo objektivno i o tome zašto su hrišćani ubijali pagane? Palili ih žive. Zašto su raskomadali živu sveštenicu, čini mi se u Egiptu? Zašto je inkvizicija morala biti baš toliko bolesna? Zašto su rušili i palili biblioteke, hramove? Zašto je ''sveti'' Olaf morao da ubija zarobljene pagane u spaljenim hramovima i uzima decu kao taoce od drugih, da se ne bi vratili staroj veri? Objektivno, može? Zašto se ''sveta'' dinastija Nemanjića kasapila međusobno, sekla noseve, ubijala decu, očeve, davla? Isto tako i ''sveti'' vizantijski carevi?

 

Зашто су гонили Хришћане?

 

ps. прво научи шта је Хришчанство, па онда постави питање. мешаш оно што се несме мешати и спајаш неспојиво. инквизиција, нпр, нема никакве везе са византијом или Хришћанством.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nije uopšte neozbiljno. Sjedneš, neko te napadne, za tebe je napadač zao. Tačka. Sigurno ne misliš jao neću da ga povrijedim, nego mu jebeš mater. Čitava praksa paganizma tako tretira neprijatelje a to jeste definicija zla kao ''drugih''.

 

I najvažnije: sama riječ ZLO je starija od hrišćanstva.

 

A o čemu mi govorimo? O nepostojanju ZLOG BOŽANSTVA u religiji koje muči ljude kao Satana kod hrišćana. Suviše bežiš od teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Pa zna se da je kult Mitre bio najveći rival hrišćanstvu, i nasilno je ugušen proglašenje hrišćanstva kao zvanične religije. Pa to je opšte poznato.

 

Hrišćanstvo je uspostavljeno PAGANSKIM DEKRETOM. POnavljam treći put....

 

Platon je izvršio izmene u tadašnjem paganizmu svojim idejama, postavio je temelj za njega, nije izmislio hrišćanstvo.

 

Nisu hrišćani napisali taj sistem, jer nisu ni postojali...nego PAGANIN Platon. Stoga taj temelj može biti samo paganski li paganoliki temelj, ali on nije hrišćanski nego paganski. A i to tri puta ponavljam...

 

Čoveče, grci su ratovali zbog moći. Čitaj Tukidida i ostale.

 

Čovječe, to isto pričaju za Hitlera. Drugi svjetski rat je počeo zbog moći. To ne znači da je moj djed zbog toga ratovao. ALi ti ne razumiješ da je jedan nivo događaja ono što naučnik ili politička elita prepozna kao politički put zemlje, a sasvim su drugi RAZLOZI zbog kojih OBIČAN čovjek ulazi u rat, a ti razlozi nisu zbog moći....

Običan stanovnik Atine nije razmišljao u tim terminima, to što ti sada radiš je prikazivanje antičke Atine kao skupa ljudi koji su tako mnogo obarzovani da mogu da razmišljaju u kategorijama moći, resursa.... a onda se navodno pojaviše hrišćani koji su promijenili čovjeka iz korijena. To je konstrukcija. Ljudi su uvijek bili isti.

 

 

 

Na ovo gore više ne odgovaram, ja sam bio jasan, ako ti ne kapiraš, nije moj problem.

 

Samo jedno me još zanima: Kako objašnjavaš da je riječ ZLO starija od hrišćanstva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Točno! Nitko ne smije zaobići tu činjenicu.

 

Točno je i da je hrišćanstvo sistematski ubijalo sve redom, gde god bi se proširilo kao parazit. Točno je i to.

 

O mudri, počeo si diskusiju sa mnom tvrdeći da su u paganskim religijama postojala zla božanstva, poput satane kod hrišćana i umesto da to dokažeš, vršiš verbalno onanisanje:

 

Čovječe, to isto pričaju za Hitlera. Drugi svjetski rat je počeo zbog moći. To ne znači da je moj djed zbog toga ratovao. ALi ti ne razumiješ da je jedan nivo događaja ono što naučnik ili politička elita prepozna kao politički put zemlje, a sasvim su drugi RAZLOZI zbog kojih OBIČAN čovjek ulazi u rat, a ti razlozi nisu zbog moći....

Običan stanovnik Atine nije razmišljao u tim terminima, to što ti sada radiš je prikazivanje antičke Atine kao skupa ljudi koji su tako mnogo obarzovani da mogu da razmišljaju u kategorijama moći, resursa.... a onda se navodno pojaviše hrišćani koji su promijenili čovjeka iz korijena. To je konstrukcija. Ljudi su uvijek bili isti.

 

Običan stanovnik atine je išao da ratuje, zbog porodice, zemlje, krave..ne da nametne svoje bogove drugima kao što su hrišćani radili i ovo je cela mudrost. Točka.

 

 

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта одговарате овом дебилу, ког курца? Што не пријављујете одмах?

 

Мислим на говно усташко, наравно.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

u religiji koje muči ljude kao Satana kod hrišćana.

satana ne muchi ljude, nego ih lazhe da ne prihvate Hrishcjanstvo i na kraju zavrshe u paklu.

 

ne da nametne svoje bogove drugima kao što su hrišćani radili i ovo je cela mudrost

Hrishcjani nikada nikome nisu nametali svoju veru, pogotovu ne osvajachkim ratovima. tochka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u religiji koje muči ljude kao Satana kod hrišćana.

satana ne muchi ljude, nego ih lazhe da ne prihvate Hrishcjanstvo i na kraju zavrshe u paklu.

 

ne da nametne svoje bogove drugima kao što su hrišćani radili i ovo je cela mudrost

Hrishcjani nikada nikome nisu nametali svoju veru, pogotovu ne osvajachkim ratovima. tochka.

 

fora je da je satana čisto zlo, predstavlja hrišćanima sve što je loše, nemoralno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne da nametne svoje bogove drugima kao što su hrišćani radili i ovo je cela mudrost

Hrishcjani nikada nikome nisu nametali svoju veru, pogotovu ne osvajachkim ratovima. tochka.

 

lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

u religiji koje muči ljude kao Satana kod hrišćana.

satana ne muchi ljude, nego ih lazhe da ne prihvate Hrishcjanstvo i na kraju zavrshe u paklu.

 

ne da nametne svoje bogove drugima kao što su hrišćani radili i ovo je cela mudrost

Hrishcjani nikada nikome nisu nametali svoju veru, pogotovu ne osvajachkim ratovima. tochka.

 

Jbt, postoje čitave sage i priče o osvajačkim ratovima u Evropi.

Mogu i da postujem neke ali ne bi to ništa promenilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, postoje čitave sage i priče o osvajačkim ratovima u Evropi.

papizam i rimokatolichka sinagoga nema nikakve veze sa Hrishcjanstvom. Hrishcjastvo nikada nije bilo za osvajachke ratove. neki vladari u tradicionalno Hrishcjanskim zemljama su osvajali, i to su izuzeci (koji potvrdjuju pravilo)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...