Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Ako je tako rekao to je onda super. Ozbiljno.

Matej 3, 10; Luka 3, 9.

 

Ne izvrci Hristove reci,inkvizitore,On sigurno nije mislio da dohvatimo sekiru i krenemo sve po spisku.

jel vidish smajli na kraju? e bre, al ste zadrti.. a onda posle Hrishcjani neznaju da se nashale... :)

 

ominjes neki dolazak na vlast,mora da si neki zesci radikal.

nivo republike i grada- glasam za paroshkog (Narodna Stranka), a na opshtini za radikale jer nema Paroshkog... glasao bih za Konzervativnu stranku Mirka Jovicja, da je ima na ijednoj listi :rolleyes: a kad pricham o vlasti, to su neke priche o osnivanju jedne ultra- konzervativne stranke, od par nekih Pravoslavnih udruzhenja... a dobrodoshli su i ultrakonzervatici drugih veroispovesti :pivopije:

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

I učiniću na njima veliku osvetu karanjem gnjevnijem, i poznaće da sam ja Gospod kad izvršim osvetu svoju na njima.

Jezekilj 25,17

 

Inače izgovorio i Samuel L Jackson u Pulp FIction :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma satanizam je za decu koja nemaju prijatelje pa hoce da privuku paznju . ovamo kao opasne face , a ustvari su picke . oni koji kao hoce da dokazu da su pametni pricaju kako su oni ustvari buntovnici , nisu konformisti ... ma ne glupirajte se ljudi . to sto pricate da ste satanisti ne znaci da ste pametni ili slicno , vec da ste retardi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravkovicu,ko prica da smo satanisti? Ovde se kenja sve u 16.

 

Ma procitah 1-2 strane pa sam se smorio , provalio sam da se vecinom prica o ovim nasim sektama i slicnom , ali vidjao sam nekoliko likova na ovom forumu ( na ostalim temama ) koji se deklarisu kao satanisti , citaju Kroulija , LaVeja ...

 

kad dodjem na vlas' ima sve to da bude poklano... (ozbiljno, ima da uvedemo smrtnu kaznu sekirom)

 

Rispekt !

Edited by Butna Sila

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, dobro, citao sam laveja, pa sta. tvoj komentar sigurno ne odgovara tvom potpisu, ustvari dokazujes samo plitkost.

 

Ma boli mene kurac da se sa nekim raspravljam ovde , dosao sam , izneo svoje misljenje , i zavrsio sa ovom temom ... Ja u ozbiljne rasprave nikada ne ulazim ( preko interneta )

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam samo gde si video te sataniste jer ih ja bas i nisam zapazio, ako neko voli da racuna u svojoj glavi i igra se sa recima za svoju dusu a satanizam mu je pored svih religija nekako najbolji ja nemam nista protiv toga. ustvari, mozda je meni ateizam nekako najprihvatljiviji ali to uopste ne mora da znaci da sam buntovnik ili tako nesto. sekte su realnost i znam za neke price tipa satanista nadje nekog svog svetskog izabranika i natera ga da uradi nesto. prica o tome sta sve popovi rade sam se isto naslusao.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me kako hriscani objasnjavaju pojam tame i zla - kao odsustvo svijetla i dobra.

 

1. tama - sto cemo sa crnim rupama, koje bukvalno gutaju sve zivo. dzaba ne znam kolika svijetlost.. ja mislim da je te crne rupe najbolji porediti sa primordijalnim nistavilom, iz kojeg je nastao univerzum, i u koji ce da se vrati na kraju. Mozda to i jeste bog, dok ga neki smatraju satanom.

 

2. dobro - zasto bi odsustvo dobra predstavljalo zlo? po tome je indiferentnost isto zlo, sto mi je u vecini slucajeva potpuna glupost. Ne kazem da uvjek treba ostati po strani, ali u velikom broju slucajeva treba gledati sopstvena posla. Osim toga, imamo i primjere tzv. viseg dobra, koje se dostize nekim (uslovno receno) zlim aktom. Kao kad npr. stitite porodicu od nekog ludaka/ubice, i u tom cinu odbrane ga ubijete. Spominjao sam to prije na temi, samo sto je meduzza pogresno ukapirala(nisam pricao o smrtnoj kazni ili zatvoru, vec o situaciji koja se desava u momentu).

Zlo definitivno postoji, i pronalazimo ga u covjekovoj namjeri. Kazu da je put do pakla poplocanim dobrim namjerama, ali su lose namjere ono sto cini sustinsko zlo. Ne kazem da se zlo ne moze pociniti iz dobre namjere ili nehata, sto se takodje desava. Zlo je zlo, ali treba razlikovati finese.. jer ja mogu preci preko zlog dijela, ali ne i preko zle namjere.

 

Eto, cisto malo da se vratimo na temu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well... postavljaš potpuno nedefinisana pitanja koja samo otvaraju vrata daljem spamovanju, t.j. sofističkim i besmislenim raspravama, zato što ti svako pitanje sadrži po neku konstataciju koje su jako diskutabilne. 

 

Na primer:

Otkud ti ideja da odsustvo dobra predstvavlja zlo (i gde si to čuo)? 

Uopšte, pitanje kao pitanje je u najmanju ruku čudno (da se ne izrazim gore).

 

moraš reći u kojem je kontekstu to pitanje postavljeno, inače ovako potpada pod sofizam.

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako neka osoba polaze informatiku verovatno nece prizvati u secanje nekog evandjelistu nego ce se uziveti u ulogu spoka i ponavljace u sebi 'nikad necu razumeti ljude'. kad smo vec kod toga, prizivanje grckih sumskih bogova je u trenutku neizvesnosti verovatno bolje od prizivanja drvodelje ili mozda odslusas pesmu welcome to the jungle. navodim samo neke od mogucih primera.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

О чему овде беше тема? Ја сам се изгубио...

 

Елем, и тама има своју лепоту. Оно што је а некога бол, за другог представља усхићење...а о што то није у складу с етиком је друга прича.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja bi sve te satanisticke sektase lepo kao u srednjem veku na lomacu.kakva crna ruza,kakve crne mise i takve stvarI??pa neka idu u ameriku pa neka tamo rade te stvari ako im se to svidja,ovo je srbija.jedino leavey respektujem zato sto sam mu citao satanisticku bibliju i covek stvarno to odrecene tacke im ok filozofiju.ali on je nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well... postavljaš potpuno nedefinisana pitanja koja samo otvaraju vrata daljem spamovanju, t.j. sofističkim i besmislenim raspravama, zato što ti svako pitanje sadrži po neku konstataciju koje su jako diskutabilne. 

 

Na primer:

Otkud ti ideja da odsustvo dobra predstvavlja zlo (i gde si to čuo)? 

Uopšte, pitanje kao pitanje je u najmanju ruku čudno (da se ne izrazim gore).

 

moraš reći u kojem je kontekstu to pitanje postavljeno, inače ovako potpada pod sofizam.

Da ja tebe pitam - umijes da citas? Procitaj prvu recenicu - pitanje se odnosi na hriscane i njihova tumacenja zla i tame kao odsustva dobra i svijetla.

I kakvo sad otvaranje vrata spamovanju :)

Volio bih da cujem tvoju definiciju zla i tame, ako smatras da to nece biti spam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ja tebe pitam - umijes da citas? Procitaj prvu recenicu

Ne umem da čitam - blejim u crne linije i čujem neko tiho šaptanje na uho. :)

Pročitaj ti drugu tvoju rečenicu i biće ti jasno što mi nije jasno. ;)

 

btw. Što s tiče definicije zla i tame... verovatno se služimo različitim terminima, ali za mene zlo i tama nisu isto, naprotiv... nešto svetlosti može da izađe iz tame, a puno zla može biti obasjano sjajem.

Uglavnom, mislim da ja nikako nisam kadar da dam definiciju opšteg zla (čak i po mom mišljenju) jer bi ista obuhvatala mnogo više nego što moj ubogi um može da poima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da kažem nešto o principu zla kod pagana, konkretno u nordijskoj mitologiji- kada se bolje pogleda, zlo ne postoji. Loki, vođa divova za vreme Ragnaroka, učinio je najviše korisnih stvari za Bogove; vuk Fenriz koji će progutati Odina je vezan na prevaru, samo zbog svoje veličine; zmija je bačena u more i tamo narasla i mirovala sve do Ragnaroka; na kraju, vukovi koji jure Mesec i Sunce su potrebni da bi stvorili novu primordijalnu tamu iz koje će nastati novi svet sa novim Suncem i Mesecom.

 

Veoma sam uprostio jer nije tema, ali htedoh pokazati kako je taj ''princip zla'' bio određen nekad. kao nešto nužno, normalno, povezano sa dobrim. Jedno ne može bez drugog, s toga, dobro i zlo ne postoji, postoji balans sila u kosmosu predodređen univerzalnim zakonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...