Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

quote #1:

Hrishcjani nikada nikome nisu nametali svoju veru, pogotovu ne osvajachkim ratovima. tochka.

 

quote #2:

neki vladari u tradicionalno Hrishcjanskim zemljama su osvajali, i to su izuzeci (koji potvrdjuju pravilo)

 

:icon_question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рогозубе, ајде пусти ове браниоце сатанизма, Кинетика и Морбид гада, да причају о истом и да га хвале, при чему акценат бацам на личне примере. Оно, бејах на црној миси и ти фазони.

 

Шта ћеш ти овде?

 

Такође, зајебите ову блекметалску ложану, аааа, сатана, аааа, крв, аааа хришћани су фуј и држ'те се теме.

Понављам, ово дрвљење о Хришћанству је само контрапродуктивно, треба ми минут да обришем све постове осим првог, а ви видите колико сте времена изгубили пишући.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Točno je i da je hrišćanstvo sistematski ubijalo sve redom, gde god bi se proširilo kao parazit. Točno je i to.

 

O mudri, počeo si diskusiju sa mnom tvrdeći da su u paganskim religijama postojala zla božanstva, poput satane kod hrišćana i umesto da to dokažeš, vršiš verbalno onanisanje:

 

 

 

Običan stanovnik atine je išao da ratuje, zbog porodice, zemlje, krave..ne da nametne svoje bogove drugima kao što su hrišćani radili i ovo je cela mudrost. Točka.

 

 

Samo jedno me još zanima: Kako objašnjavaš da je riječ ZLO starija od hrišćanstva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Daj neki primer gde piše ''zlo'' da protumačimo. :meshuggah:

 

Mislim da si ti nešto pogrešno shvatio- ja sam govorio o konceptu zla kakav je u hrišćanstvu a koji ne postoji kod pagana. Reč zlo nema veze ni sa čim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

naravno da ima veze, u hrišćanstva je taj koncept samo usavršen, a riječ su pagani izmislili

 

BIG HEADS (Iroquois) Demon gods. Giand heads without bodies which fly about in storms. They find men very tasty.

 

IRDLIRVIRISISSONG (Inuit/Eskimo) The demon cousin of the moon. Sometimes Irdlirvirissong comes out into the sky to dance and clown and make the people laugh. But if anyone is nearby, the people must restrain themselves or the demon clown will dry them up and eat their intestines.

 

OCASTA (Cherokee) "Stonecoat." The name comes from his coat which was made of pieces of flint. Equally good and evil, Ocasta was one of the Creator's helpers. Ocasta created witches and drifted from village to village stirring up turmoil. Some women trapped Ocasta, pinning him to the ground with a stick through his heart. To je zato što ga vole…

 

RABBIT (Southeastern tribes) Like Coyote and Michabo, a trickster god. Through a sly trick, Rabbit brought fire to man. Naravno, trickster bogovi su ekvivalenti onome što Sotona radi u Bibliji….

 

RAVEN (Northwestern tribes) Another trickster god. Very greedy, forever seeking food. Raven stole the moon from a miser and placed it in the sky.

 

SELU (Cherokee) "Corn." Sometimes known as First Woman. Kanati's wife. Selu created corn in secret by rubbing her belly or by defecating. Her sons, the Twin Thunder Boys, killed her when they spied upon her and decided she was a witch.

 

SOUTH STAR (Pawnee) God of the underworld, the opposite of North Star. Magical and feared. Piše li feared? Jao, strašno….

 

 

Ovo nije Bog ali…

EVENING STAR (Pawnee) An evil star who drives the sun down out of the sky and send his daughter to hinder Morning Star from the sun back up again.

 

HINO (Iroquois) Thunder god, god of the sky. The Rainbow is his consort. With his fire arrows, Hino destroys evil beings. Ovaj uništava ono što navodno u paganizmu ne postoji :)

 

Postoji gomila primjera kod paganskih plemena u Južnoj Americi koji se itekako plaše nekih bogova, stoga PRAKSA dokazuje postojanje zla kod pagana, dok razna prepisivanja i dopisivanja u Evropi pokušavaju da to izbjegnu postavljanjem jedne binarne opozicije, jednog društvenog reza koji je NEMOGUĆ – da se od nerazlikovanja dobra i zla došlo do njihovog ekstremno razlikovanja. To su gluposti.

 

I za kraj..

 

‘’Bogu je sve lepo, dobro i pravedno, dok ljudi jedno smatraju nepravednim, drugo pravednim’’ – Heraklit, koji se ovakvim rečenicama suprotstavljao većini u svom društvu…. A naši moderni pagani prikazuju Heraklitove misli kao misli antičke paganske epohe…. To nije tačno, to su najobičnije laži.

 

Over and out

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рогозубе, ајде пусти ове браниоце сатанизма, Кинетика и Морбид гада, да причају о истом и да га хвале, при чему акценат бацам на личне примере. Оно, бејах на црној миси и ти фазони.

Rece covjek koji svakog hrvata naziva ustasom.. Crna misa i satanizam koji ti poimas jeste klasicno invertovano hriscanstvo. Oni koji se pale na to jesu hriscanski otpadnici ili dokoni burzuji, tzv. vikend satanisti(avetinje). Ti fazoni. Ako oces da citas o crnoj misi, nabavi od Hysmansa knjigu "La bas".

 

Такође, зајебите ову блекметалску ложану, аааа, сатана, аааа, крв, аааа хришћани су фуј и држ'те се теме.

Понављам, ово дрвљење о Хришћанству је само контрапродуктивно, треба ми минут да обришем све постове осим првог, а ви видите колико сте времена изгубили пишући.

Ne zajebaj. Nije da nema spama, ali diskusija je dobra obzirom kako sam mislio da ce da bude. A sto se tice drvljenja o hriscanstvu - pa prvo bacas akcente kako je satanizam opozit hriscanstvu, a onda places o drvljenju protiv istog :) Isto kao sto se na pravoslavlju drvi protiv svega sto nije bogu ugodno.. ma sto ti ja objasnjavam, ionako jedva cekas bilo kakav povod da pocnes sa brisanjem i banovanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece covjek koji svakog hrvata naziva ustasom.. Crna misa i satanizam koji ti poimas jeste klasicno invertovano hriscanstvo. Oni koji se pale na to jesu hriscanski otpadnici ili dokoni burzuji, tzv. vikend satanisti(avetinje). Ti fazoni. Ako oces da citas o crnoj misi, nabavi od Hysmansa knjigu "La bas".

 

To сам и хтео да чујем. Иначе, што се тиче овог ретарда, само реци да му је потпис, аватар и надимак добар па ћеш и ти добити бан као кућа.

 

 

Ne zajebaj. Nije da nema spama, ali diskusija je dobra obzirom kako sam mislio da ce da bude. A sto se tice drvljenja o hriscanstvu - pa prvo bacas akcente kako je satanizam opozit hriscanstvu, a onda places o drvljenju protiv istog :) Isto kao sto se na pravoslavlju drvi protiv svega sto nije bogu ugodno.. ma sto ti ja objasnjavam, ionako jedva cekas bilo kakav povod da pocnes sa brisanjem i banovanjem.

 

Не, ја то нигде нисам рекао, то си сам управо рекао. Ја само поменух познаника који се убио. Што се тиче теме, да, мање је глупости него што сам очекивао. Да није тако, била би бачена одавно. Суштина целе приче је да нико нема шта да каже о овој теми. Ко нормалан ће за себе рећи да је сатаниста? Јеси ти то? Као што рекох, пусти ту блекерску ложану, пређи на конкретне ствари. Ево, ја Православац се молим, постим, идем у цркву, трудим се да помогнем ако могу, причешћујем се, дам Циганчићима неку сићу кад налетим на њих, трудим се да не лажем и тако ти досадни хришћански фазони. Шта ти радиш?

 

 

 

@Вајар и Нимрод

 

Како сте ви дивни, као да слушам ону дечицу из Кефалице. :)

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da ima veze, u hrišćanstva je taj koncept samo usavršen, a riječ su pagani izmislili

 

Niko nije izmislio ''zlo''. Ono postoji i postojaće dok je ljudi jer su naprosto nesavršeni.

 

A ovi tvoji primeri pokazuju sve osim razumevanja mitova. Mogao si odmah da spomeneš i Lokija ''trickstera''.

Mogu za svakog posebno da ti objasnim u čemu si se zeznuo i šta ih razlikuje od satane. Poimanje ovih stvari ti je, jednostavno, ravno detetu.

 

Prvo si hteo da pokažeš kako su pagani bili netolerantni na primeru peleponeskog rata. Wow, ratovali su? Sram ih bilo. Samo, ne da bi nametnuli svoje Bogove...svojima.

 

Pa si spomenuo Mitrin kult. Eno, sve što sam ti rekao piše u tekstu koji je naveo rogozub, u tekstu ''zašto su proganjali hrišćane'' čiji je autor, naravno, hrišćanin i gde na početku lepo piše o kultovima u rimu. Gde će ti veći dokaz?

 

Pa si spominjao grčke filozofe, pojedince, poput Platona, Sokrata (valjda) itd. Oni su filozofi i nikako ne možeš na njihovom slučaju da predstaviš pojamm paganizma.

 

Spomenuo si i aleksandar koji je pod tutorstvom ''monoteiste'' Aristotela išao da pokori ceo svet i nametne svoju kulturu..ili tako nešto slično. Samo, zaboravio si da je Aleksandar odbacio sva učenja Aristotela kada se upoznao sa kulturama Persije, Egipta, Indije itd. Stvarao je homogenizovani svet spajanjem kulture, nauke i umetnosti istoka i zapada, a ne nametanjem univerzalne religije. spomenuo sam i primere njegovog poštovanja egipatske religije konkretno.

 

Razlika između monoteizma i politeizma nije u broju Bogova u koje se veruje, već u njihovom shvatanju. Monoteistički bogovi su KREATORI; oni su stvaraoci sveta i nisu podložni promenama u kosmosu. Sa druge strane, kod pagana imaš haos, prazninu, prvobitni okean, primordijalnu tamu i kakve sve ne nazive stanja koji su prethodili stvaranju sveta..i stvaranju Bogova. Obično bude više generacija Bogova- i svi su oni otelovljene sile prirode il personifikacije različitih aspekata života tadašnjih ljudi. A priroda je misteriozna :) daje život ali ga i uzima. Sto ćudi, što se kaže. I među tim brojnim aspektima postoje logično i mračna, strašna božanstva kojih su se ljudi plašili. Među njima je recimo i Dionis. Njega su se veoma plašili, ali istovremeno i veoma poštovali (mogu pisati o tome ali biće predugo). to je i Loki- pravio je razne probleme Bogovima i ljudima ali ih je nebrojano puta i spasao, pomagao itd. I da su ga se lašili ljudi, ne bi bio najčešće spominjano božanstvo u edama.

Svi ti demoni-mračni bogovi koje si spomenuo su personifikacije prirodnih sila, i daleko su od pojma satane- univerzalnog neprijatelja ljudi i Boga, vladara nad svim nemoralnim i grešnim i koji vlada podzemljem-paklom u kojem dočekuje sve grešnike ne bi li ih mučio u večnosti.

A i primetićeš da su to sve niža božanstva prirode kod indijanaca i dalekih naroda. Nebitno, ali samo spominjem. mogao si spomenuti slovenskog Lesovika- STRAŠNOG zaštitnika šume koji plaši ljude koji zalutaju. Ako ti je to istovetno satani onda stvarno..

 

 

 

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Вајар и Нимрод

 

Како сте ви дивни, као да слушам ону дечицу из Кефалице. :)

:lol: pa to mu je to,u sustini ne treba mnogo da se drvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ti ne shvataš da je binarna opozicija hrišćanska stvar i da takvo što pagani ne koriste, ali to je već problem pagana wannabe-ja.... ja ne mogu tu da ti pomognem, nisam stručnjak za dubinsku psihologiju, i pri tom ne kažem da si lud, da me poslije ne napadaš zbog toga, više govorim o tvom logičkom sistemu koji je i dalje hrišćanski....

 

a lingvistika je ipak najkompetentnija nauka što se tiče toga šta je zlo a šta ne... LJudi izmišljaju riječi kad imaju objekat na kojem će tu riječ upotrijebiti... riječ zlo je nastala u doba politeističkih religija.... Tačka.

 

taj isti rogozub je postovao i tekst o Luciferu, kojeg su katolici falsifikovali.... A ti prikazuješ falsofikovanog katoličkog Lucifera kao hrišćansku predstavu o njemu, i to u sred Srbije koja ima sv. Vasilija, jedino biće na planeti čije se tijelo ne raspada, i u legendi to jedino još mogu vampiri. Kao što može vidjeti svako ko iskreno gleda, pravoslavlje itekako šuruje sa đavolom i to mu uopšte ne smeta.

U grčkom svijetu loše i dobre stvari navodno cirkulišu, a u hrišćanstvu navodno ne.... još jedna ''hrišćanska''(u Ničeovom smislu) podvala...

 

Monoteistički bogovi su KREATORI; oni su stvaraoci sveta i nisu podložni promenama u kosmosu.

 

Isus Hrist

 

Sa druge strane, kod pagana imaš haos, prazninu, prvobitni okean, primordijalnu tamu i kakve sve ne nazive stanja koji su prethodili stvaranju sveta..i stvaranju Bogova.

 

ali ''primordijalna tama'' nije ''zlo''.... nego samo tama.... super igra riječi.... ajmo sve da tako nazovemo, ali to nije zlo.... jest ... evo tramvaj proletio pored moje zgrade, pogledaj kroz prozor, možda ga i ti budeš vidio

 

Svi ti demoni-mračni bogovi koje si spomenuo su personifikacije prirodnih sila, i daleko su od pojma satane- univerzalnog neprijatelja ljudi i Boga, vladara nad svim nemoralnim i grešnim i koji vlada podzemljem-paklom u kojem dočekuje sve grešnike ne bi li ih mučio u večnosti.

 

katolicizam, a ne hrišćanstvo. Dakle, to što lupetaš je nastalo u skolastičkim knjigama....

 

Pa si spominjao grčke filozofe, pojedince, poput Platona, Sokrata (valjda) itd. Oni su filozofi i nikako ne možeš na njihovom slučaju da predstaviš pojamm paganizma.

 

ne mogu da predstavim pojam paganizma na najpoznatijim paganima? Izvini molim te....

 

Pa si spomenuo Mitrin kult. Eno, sve što sam ti rekao piše u tekstu koji je naveo rogozub, u tekstu ''zašto su proganjali hrišćane'' čiji je autor, naravno, hrišćanin i gde na početku lepo piše o kultovima u rimu. Gde će ti veći dokaz?

 

u doba kad je klanje bilo kao dobar dan neko mi priča o dobrovoljnom primanju božanstava.... super

 

Prvo si hteo da pokažeš kako su pagani bili netolerantni na primeru peleponeskog rata. Wow, ratovali su? Sram ih bilo. Samo, ne da bi nametnuli svoje Bogove...svojima.

 

ja sam pričao o toleranciji uopšte. A Periklov govor jasno pokazuje da su se ATinjani ne samo distancirali od ostalih Grka već i htjeli da im nametnu svoja uvjerenja. Ta uvjerenja možda nisu striktno religijska, ali tad se baš i nije moglo odvojiti religijsko od filozofskog ili znanja u grčkoj drami, sve se tu prožimalo, ali i ovdje koristiš hrišćanske kategorije....

 

Koji su razlozi zbog čega pagani neke ljude mogu osuditi na smrt? Nema veze sa zlom, smislićeš ti već neki magloviti termin da se utješiš kako to u stvari ne postoji....

 

 

Ja ne vidim više poentu ovoga, ukažem ti najdirektnije moguće na metodološke podvale kojima se služiš, ti jednostavno preskočiš i ne citiraš, i nastaviš po svome...

dakle, ja završih, više ne odgovaram

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

To сам и хтео да чујем. Иначе, што се тиче овог ретарда, само реци да му је потпис, аватар и надимак добар па ћеш и ти добити бан као кућа.

Samo sam mu vidio nadimak, sranje. Ali ako kazes da je hvaljenje njegovog avatara i potpisa za 'ban kao kuca', onda stvarno mora da su dobri :)

 

Не, ја то нигде нисам рекао, то си сам управо рекао. Ја само поменух познаника који се убио. Што се тиче теме, да, мање је глупости него што сам очекивао. Да није тако, била би бачена одавно. Суштина целе приче је да нико нема шта да каже о овој теми. Ко нормалан ће за себе рећи да је сатаниста? Јеси ти то? Као што рекох, пусти ту блекерску ложану, пређи на конкретне ствари. Ево, ја Православац се молим, постим, идем у цркву, трудим се да помогнем ако могу, причешћујем се, дам Циганчићима неку сићу кад налетим на њих, трудим се да не лажем и тако ти досадни хришћански фазони. Шта ти радиш?

Od kad je "ne lazem", "dajem sitninu sirotinji" i sl. iskljuciuvo odraz hriscana? Eto vidis, i ja ne lazem, pomognem kome mogu, ali od toga ne dizem neku dreku. Da li sam satanista? Pa, iz tvog ugla mozda i ne, obzirom da se ne bavim obozavanjem djavola i slicnih stvari. Ili mozda jesam, obzirom da mi je muka od hriscanstva i crkvenjaka. Muka mi je i od hordi laznih vjernika, koje svakodnevno gledam kako zive zivotom svinja, a kunu se Ostrogom, nose krstove, milione brojanica oko ruke, a idu u crkvu eventualno da naloze badnjak. Iskreno, upoznao sam vrlo malo iskrenih vjernika, i postujem ih, najprije zbog toga sto su dosledni i nisu licemjeri koji osudjuju jedno, a ovamo rade drugo.

Satanizam je filozofija, vec sam iskucao sto predstavlja za mene. Naziv nije bitan(rekoh, moze se mjesto satanizam zvati i drugacije), ali je bitna sustina. Isto kao sto ti postis, ides u crkvu i slicno, tako ja citam, ucim, meditiram, bavim se nekim prakticnim stvarima, radim, gledam filmove, slusam muziku, provodim vrijeme sa porodicom, druzim se, izlazim, bavim sportom itd. Vjerovatno i ti isto radis, samo se razlikujemo po tome sto ja ne idem u crkvu i religiju smatram zlom ovoga svijeta(isto kao i 'vaseg boga', lazne vjernike, masne popove..) Ako je to satanizam, onda sam satanista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a lingvistika je ipak najkompetentnija nauka što se tiče toga šta je zlo a šta ne... LJudi izmišljaju riječi kad imaju objekat na kojem će tu riječ upotrijebiti... riječ zlo je nastala u doba politeističkih religija.... Tačka.

 

Ti uopšte ne čitaš moje postove, je li?! Samo ih seckaš. Šta sam napisao u prethodnom postu povodom toga, pobogu :)

 

Isus Hrist

 

Isus Hrist nije kreator već njegov otac koji bi trebao biti ''glavni'' u hrišćanstvu koliko znam. Ko je stvorio svet? Kreator :rockdevil::)

 

ali ''primordijalna tama'' nije ''zlo''.... nego samo tama.... super igra riječi.... ajmo sve da tako nazovemo, ali to nije zlo.... jest ... evo tramvaj proletio pored moje zgrade, pogledaj kroz prozor, možda ga i ti budeš vidio

 

Što ne kažeš odmah da se samo zajebavaš sa mnom? Ovo je čista smejurija. Šta, sve što je tamno je zlo? bojiš se mraka? Spavaš sa uključenim svetlom? Po tebi, pagani smatraju da je svet nastao iz... zla :)

 

katolicizam, a ne hrišćanstvo. Dakle, to što lupetaš je nastalo u skolastičkim knjigama....

 

A pravoslavni satana je deda mraz, a? Sve što je loše, to je katoličko :)

 

ne mogu da predstavim pojam paganizma na najpoznatijim paganima? Izvini molim te....

 

Oni nisu najpoznatiji pagani. To su filozofi :) Pravi paganin je bio, recimo, Jarnskegge, ili Torvald Veile i skald Veterlide. To su bili pravi pagani. Ko si ti uopšte da kažeš ko je pravi pagan kad ne znaš ni šta je paganizam?

 

u doba kad je klanje bilo kao dobar dan neko mi priča o dobrovoljnom primanju božanstava.... super

 

I tako se ti vrtiš u krug :) ratova je bilo ali ne religijskih. Nismo pričali kako nije bilo ratova u to doba. Bilo ih je, ali ne religijskih. Sam hrišćanin je napisao o mitrinom kultu potvrđujući moje reči. Spusti nos i pročitaj nekad šta napišem.

 

Koji su razlozi zbog čega pagani neke ljude mogu osuditi na smrt? Nema veze sa zlom, smislićeš ti već neki magloviti termin da se utješiš kako to u stvari ne postoji....

 

Ovo je debilno. koji su razlozi danas za osuđivanje na smrt?

koje su razloge imali hrišćani, muslimani, jevreji? Mnogo gore. Jevreji bi ubijali za samo izgovaranje imena boga.

Hrišćanima je bilo dovoljno da budeš pagan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam mu vidio nadimak, sranje. Ali ako kazes da je hvaljenje njegovog avatara i potpisa za 'ban kao kuca', onda stvarno mora da su dobri :)

 

Остао му је пост на Веном теми, овде сам побрисао. Иди, провери па ми реци.

 

 

Od kad je "ne lazem", "dajem sitninu sirotinji" i sl. iskljuciuvo odraz hriscana? Eto vidis, i ja ne lazem, pomognem kome mogu, ali od toga ne dizem neku dreku. Da li sam satanista? Pa, iz tvog ugla mozda i ne, obzirom da se ne bavim obozavanjem djavola i slicnih stvari. Ili mozda jesam, obzirom da mi je muka od hriscanstva i crkvenjaka. Muka mi je i od hordi laznih vjernika, koje svakodnevno gledam kako zive zivotom svinja, a kunu se Ostrogom, nose krstove, milione brojanica oko ruke, a idu u crkvu eventualno da naloze badnjak. Iskreno, upoznao sam vrlo malo iskrenih vjernika, i postujem ih, najprije zbog toga sto su dosledni i nisu licemjeri koji osudjuju jedno, a ovamo rade drugo.

Satanizam je filozofija, vec sam iskucao sto predstavlja za mene. Naziv nije bitan(rekoh, moze se mjesto satanizam zvati i drugacije), ali je bitna sustina. Isto kao sto ti postis, ides u crkvu i slicno, tako ja citam, ucim, meditiram, bavim se nekim prakticnim stvarima, radim, gledam filmove, slusam muziku, provodim vrijeme sa porodicom, druzim se, izlazim, bavim sportom itd. Vjerovatno i ti isto radis, samo se razlikujemo po tome sto ja ne idem u crkvu i religiju smatram zlom ovoga svijeta(isto kao i 'vaseg boga', lazne vjernike, masne popove..) Ako je to satanizam, onda sam satanista :)

Не дижем дреку, то је у складу са мојом религијом, па поменух. То му дођу као неки обреди + дела. Које обреде ти упражњаваш. То о оваквим или онаквим верницима нема везе, причамо о мојим веровањима и твојим веровањима.

 

То чему ти причаш је атеизам, то јест, деизам (ако не грешим, давно сам се тим ишчитавањима бавио). Осећаш потребу да верујеш у "нешто", али ти се баш не свиђа мејнстрим. Ниси ти сатаниста, ти си брука за све трве блекере. Ђе је раздјевичење млађанијех дјева, ђе су заклане кокошке? :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

religiju smatram zlom ovoga svijeta

Без увреде али ово је тако наивно и детињасто.

Као да је написао неки скојевац и острашћени млади партизан.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa on ti je crnogorac, to ti je to :)

 

 

------------------------

 

Varg, ja sam odgovorio na tvoju poruku u kojoj si tvrdio da kod pagana zlo ne postoji. Lingvistika dokazuje suprotno. I tu više nema šta da priča.

 

Isus Hrist nije kreator već njegov otac koji bi trebao biti ''glavni'' u hrišćanstvu koliko znam. Ko je stvorio svet? Kreator

 

ti si tražio promjenu u kosmosu, jer si tvrdio da monoteistički svijet nije podložan promjenama, vidiš kako dobro čitam ali ti izgleda ne znaš šta si sam napisao. Isus Hrist je dokaz da je Bog u monoteizmu podložan promjenama.... I tu nema više šta da se priča...

 

Što ne kažeš odmah da se samo zajebavaš sa mnom? Ovo je čista smejurija. Šta, sve što je tamno je zlo? bojiš se mraka? Spavaš sa uključenim svetlom? Po tebi, pagani smatraju da je svet nastao iz... zla

 

osim ako ne tvrdiš da su hrišćani... svijet(poredak) je nastao boreći se protiv haosa(nereda).... kao što rekoh, ako ti misliš da termin haos ne konotira termin zlo, onda o čemu mi ovdje pričamo? Jer ti onda očigledno pojma nemaš.

 

Ja nađoh boga koji jede ljude, ti kažeš nije zao pošto nigdje ne piše da je zao.... e super, a ko je to napisao? Hrišćani ili bivši hrišćani. To su očigledne podvale.

 

A pravoslavni satana je deda mraz, a? Sve što je loše, to je katoličko

 

nemoguće da odgovoriš ovako i da POTPUNO preskočiš dio o pravoslavlju.... stvarno ogavno...

 

Oni nisu najpoznatiji pagani. To su filozofi Pravi paganin je bio, recimo, Jarnskegge, ili Torvald Veile i skald Veterlide. To su bili pravi pagani. Ko si ti uopšte da kažeš ko je pravi pagan kad ne znaš ni šta je paganizam?

 

Znaš li ti šta je kognitivno polje, da te ne mučim više ako ne znaš?

 

I tako se ti vrtiš u krug ratova je bilo ali ne religijskih. Nismo pričali kako nije bilo ratova u to doba. Bilo ih je, ali ne religijskih. Sam hrišćanin je napisao o mitrinom kultu potvrđujući moje reči. Spusti nos i pročitaj nekad šta napišem.

 

šta mene briga šta je hrišćanin pisao, vrlo je jasno da mirna promjena vjere nije bila moguća nikada. Nisi mogao u Polisu da budeš ništa drugo nego što i svi ostali....

 

Ovo je debilno. koji su razlozi danas za osuđivanje na smrt?

koje su razloge imali hrišćani, muslimani, jevreji? Mnogo gore. Jevreji bi ubijali za samo izgovaranje imena boga.

 

Ovo nije tačno.... uopšte se ne zna koje je ime boga kod Jevreja....

 

Hrišćanima je bilo dovoljno da budeš pagan.

 

a ni ovo nije tačno... ti baš imaš kratko pamćenje, već zaboravi Junga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...