Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

A za laveja bih pitao koliko je ljudi zapravo citalo njega. Ne branim ga, ali ne vidim komentare tipa "sranje je zbog toga i toga". Samo neke povrsne konstatacije, dajte nesto konstruktivno :)

 

 

pa ovako lavej dobro shvata da je alturisam laz i da je covek po prirodi zivotinja.ali onda dalje lavej ne pokusava nekim idealismom da da smisao ljudskom postojanju vec zasutpa stvar da covek treba da prigrli hedonisam i materijalisam.u osnovi levejova ideologija je samo ekstremni oblik kapitalisma u kome nema mislosti za nikoga.nemam nista protiv prirodne selekcije ali nacin na koji lavej zeli da se ona obavi ne ostavlja najbolju genetiku u zivotu vec samo omogucava najvecem shljamu da prezivi

 

Ja мислим да је најбоље да престанеш да смараш са причама о новим темама. Отворио си их 10 у последњих месец дана и све су подједнако досадне. Тозовац, Тамбураши, Гусле, Јервејски скинхед бенд, ово, оно...

 

pa jer sam ja kriv sto ovde su sve neki smorovi sto samo slusaju kojekave metalike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sebe definišem kao antihrišćanskog/antiislamskog humanistu, jer me obično pogrešno shvataju kad pomenem satanizam. Uključujući i ove ''sataniste'' ovde, kojima LaVey nije satanista, samo zato što ne poziva na silovanje devica i klanje životinja.

 

Jednom zasvagda - pomenuti primeri sociopatskog nasilja nisu nikakav satanizam, već bolest. Bolest treba lečiti, a ako je neizlečiva, one koji je imaju treba izolovati u karantin da ne zaraze ostale.

 

Za mene je Satana simbol određenih osobina, kao i bilo koji lik iz književnog dela, Ivan Karamazov, Grigorij Melehov, Robert Džordan... Niko od njih ne postoji u stvarnosti, ali se o njima diskutuje, jer oličavaju određene ljudske (ili nadljudske, pa i podljudske) osobine.

 

Što se tiče LaVey-a, meni smeta njegov individualizam i egoizam. Rekoh već, moj pristup je humanistički, samim tim i altruistički. Ja želim da se svet promenio da bi bio bolje mesto za sve ljude, a ne samo da idem za svojim interesom, a da me za druge i poredak u svetu baš briga. Ipak, kod LaVey-a ima vrlo pozitivnih stvari. Zabrana ubijanja životinja osim u samoodbrani i za hranu, kao i zabrana povređivanja dece su najbolji primeri. Takođe, i njegov spisak grehova mi se čini korektnim i pravim antipodom hrišćanskih ''7 smrtnih grehova''. Vrhovni greh kod LaVey-a je glupost i s tim se potpuno slažem.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ко на овој теми помене Хришћане или Хришћанство, било у негативном, било у позитивном контексту, добиће бан одмах. Ако су неки од вас глупи, сигуран сам да умеју да читају (ствари поновљене десетак пута у последњих 15 дана).

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zato si editovao moj post (obogaljio ga i izmenio mu smisao, bolje da si ga obrisao) i obrisao celu raspravu koja je nakon toga usledila. Pitam se da li je na temama o hrišćanstvu zabranjeno pominjanje satanizma. Čak ti ni moje pominjanje nacizma nije po volji. Očigledno si se prepoznao tu negde.

 

 

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zato si editovao moj post (obogaljio ga i izmenio mu smisao, bolje da si ga obrisao) i obrisao celu raspravu koja je nakon toga usledila. Pitam se da li je na temama o hrišćanstvu zabranjeno pominjanje satanizma. Čak ti ni moje pominjanje nacizma nije po volji. Očigledno si se prepoznao tu negde.

 

Поновићу још једном - афирмативни постови, питања, одговори. Ако је сатанизам заиста вера, а не само негирање Хришћанства (што људи који се декларишу као сатанисти одбијају) истог се и држите.

Забрањено је, не помињање, али дрвљење о истом свакако јесте. Нема сврхе.

Наравно да није, ако ти је до нацизма, имаш друге форуме.

Што се овог последњег тиче, уздржи се. Нема сврхе, а и боље је.

 

Одговорих ти овде јер цИЈеним да ниси читао дискусије претходних месец дана, па ти ово, можда, и није било познато. Овим завршавамо причу.

Свако добро

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nezapamćen zločin u ruskom gradu Jaroslavu

Mladi satanisti izmasakrirali vršnjake

Autor: T. T. | 11.09.2008. - 07:19

 

Priča o grupi obesnih tinejdžera iz grada Jaroslava, par stotina kilometara udaljenog od Moskve, koji su odeveni u crno s čudnim keltskim krstovima organizovali sedeljke na groblju, završila se jezivim zločinom, koji je šokirao rusku javnost. Policija je otkrila da su ti adolescenti, poklonici satanizma, letos zverski ubili i delimično pojeli četvoro svojih vršnjaka.

 

Time je rešena i misterija o nestanku Ane Gorohove, Olje Puhove, Varje Kuzmine i Andreja Sorokina, starih od 16 do 17 godina, koji su i sami umeli da se provode s lokalnim darkerima.

Njihova tela istražitelji su vadili u komadima. Ustanovljeno je da su žrtve poslednje veče provele kod izvesnog Grafa, čiji je stan samo 250 metara udaljen od mesta zločina. Krenula su hapšenja, prvo pet osoba, a zatim još troje. Poslednji od njih Anton Makovkin, izvučen je iz psihijatrijske bolnice.

„Satana će mi pomoći da izbegnem odgovornost. Prineo sam mu mnogo žrtava“, rekao je on na saslušanju.

Vinovnici su priznali da su žrtve izabrali iz redova simpatizera, da su ih odveli u stan jednog od njih i tamo uboli 666 puta u skladu sa satanističkim ritualom. Dok su ih ubijali, čitali su satanističke molitve, a zatim krvlju izmazali novog člana grupe u okviru obreda inicijacije. Zatim su delove žrtava isekli i neke pojeli.

 

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=56359

 

satanisti_v.jpg

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nezapamćen zločin u ruskom gradu Jaroslavu

Mladi satanisti izmasakrirali vršnjake

Autor: T. T. | 11.09.2008. - 07:19

 

Priča o grupi obesnih tinejdžera iz grada Jaroslava, par stotina kilometara udaljenog od Moskve, koji su odeveni u crno s čudnim keltskim krstovima organizovali sedeljke na groblju, završila se jezivim zločinom, koji je šokirao rusku javnost. Policija je otkrila da su ti adolescenti, poklonici satanizma, letos zverski ubili i delimično pojeli četvoro svojih vršnjaka.

 

Time je rešena i misterija o nestanku Ane Gorohove, Olje Puhove, Varje Kuzmine i Andreja Sorokina, starih od 16 do 17 godina, koji su i sami umeli da se provode s lokalnim darkerima.

Njihova tela istražitelji su vadili u komadima. Ustanovljeno je da su žrtve poslednje veče provele kod izvesnog Grafa, čiji je stan samo 250 metara udaljen od mesta zločina. Krenula su hapšenja, prvo pet osoba, a zatim još troje. Poslednji od njih Anton Makovkin, izvučen je iz psihijatrijske bolnice.

„Satana će mi pomoći da izbegnem odgovornost. Prineo sam mu mnogo žrtava“, rekao je on na saslušanju.

Vinovnici su priznali da su žrtve izabrali iz redova simpatizera, da su ih odveli u stan jednog od njih i tamo uboli 666 puta u skladu sa satanističkim ritualom. Dok su ih ubijali, čitali su satanističke molitve, a zatim krvlju izmazali novog člana grupe u okviru obreda inicijacije. Zatim su delove žrtava isekli i neke pojeli.

 

http://www.blic.co.yu/svet.php?id=56359

 

satanisti_v.jpg

 

ta djeca nisu satanisti, nego su samo poremeceni. sranja se desavaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha ''kruac''

 

ahaha

 

Edit: jel bi ih nabio sa emocijama?

 

aa opet onaj ludjak krenuo da pise sve i svasta u moje ime.ma kod mene nema nista bez emocija ma moze i nista pre braka

 

sumadinac | Četvrtak, 11 Septembar 2008. 08:10h

 

"Time je rešena i misterija o nestanku Ane Gorohove, Olje Puhove, Varje Kuzmine i Andreja Sorokina, starih od 16 do 17 godina, koji su i sami umeli da se provode s lokalnim darkerima." Sta to znaci darkerima za nas koji ne znamo engleski

 

 

hahahaha koj seljak,seljacina jedna hahaha

pa naravno da bi sa emocijama

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa novine jebene, kako to oni fino upakuju, srede, da to lici na nesto strasno, satanski bljutavo, opiceno

a djeca idioti poremeceni koji su gle cuda, kao i hiljade ostalih tinejdzera bili obuceni u crno, kakav metal jeee, kakav dark, sve za satanu!

 

nista se nije promijenilo. samo mislimo da jeste

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Time je rešena i misterija o nestanku Ane Gorohove, Olje Puhove, Varje Kuzmine i Andreja Sorokina, starih od 16 do 17 godina, koji su i sami umeli da se provode s lokalnim darkerima." Sta to znaci darkerima za nas koji ne znamo engleski

 

Tako mene ćale zove kad me zajebava za muziku koju slušam, valjda je to bio njihov termin da označe ljude koji su slušali Black Sabbath & co. tamo sedamdesetih. Jbg, mi to zovemo gotičari.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...