Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Za neke od ovihstvari sam cuo i ranije, npr. za Emperor, mene intersuje ko je sastavio taj tekst? Neki Obrazovac?

 

to je,kao sto vidis sa njihovog foruma...lik koji je postovao ima nick Obraz,pa je verovatno i clan,nemam pojma...

 

ali svejedno,zavukao nam je...kralj

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha

 

Sto se tice tih sekti, bilo je diskusija ranije na yum-u o tome..

Neki su tvrdili da pravih satanistickih sekti nije nikad bilo. Ja mogu reci da me to ne interesuje ni 5%, ali da bih rado isamarao te likove, posebno one sto unistavaju groblja. Jednom sam sa devojkom setao kroz neko staro austrougarsko groblje u NS-u, posmatrali zanimljive skulpture i sl. Kada smo odlazili, primetio sam grupu klinaca obucenih u crno, sa majicama black metal grupa, a jedan od njih je nosio i majicu grupe Burzum, sto ce reci da su to losi momci. I cinilo se kao da cekaju da padne mrak pa da udju na groblje, jer su sedeli na zidu pored groblja i pili pivo. :no:

mozda se i varam, mozda su samo kulirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom sam sa devojkom setao kroz neko staro austrougarsko groblje u NS-u, posmatrali zanimljive skulpture i sl.

 

a sta si ti ustvari trazio na groblju? :mrgreen:

 

btw,uvek su mi bili interesantna katolicka groblja bas zbog tih motiva...

 

 

Kada smo odlazili, primetio sam grupu klinaca obucenih u crno, sa majicama black metal grupa, a jedan od njih je nosio i majicu grupe Burzum, sto ce reci da su to losi momci.

 

:mhihi:

 

ko su losi momci?Burzum ili ovi klinci? :mrgreen:

 

----------------------------------------------------------------------

 

jebiga,klinci su danas besni i zajebani...kroz svasta su prosli ovih godina...

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta si ti ustvari trazio na groblju? :mrgreen:

 

 

 

 

:mhihi:

 

ko su losi momci?Burzum ili ovi klinci? :mrgreen:

 

----------------------------------------------------------------------

 

jebiga,klinci su danas besni i zajebani...kroz svasta su prosli ovih godina...

 

 

Pa setali, hteli malo da se slikamo, kao pravi pozeri :D To je zanimljivo groblje, kao sto rekoh, austrougarsko, za goticare dusu dalo :)

 

Losi su momci iz grupe Burzum, ali i ovi klinci jer prihvataju te simbole koje nose na majicama. Slazem se da su teska vremena ali jbg, ja to ne radim, i svi vi takodje..

Mi smo se kao klinci okupljali na nekim normalnijim mestima i pili pivo, ne po grobljima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i svoj 666-ti post ostavljam na ovoj temi... :twisted::rockdevil::mrgreen:

 

INNO A SATANA

 

O' mighty Lord of the Night

Master of beasts

Bringer of awe and derision

Thou whose spirit lieth upon every act of oppression, hatred and strife

Thou whose presence dweleth in every shadow Thou who strengthen the power of every quietus Thou who sway every plague and storm

Harkee. Thou art the Emperor of Darkness

Thou art the king of howling wolves

Thou hath the power to force any light in wane

Sans mercy. Sans compassion nor will to answer whosoever asketh the why

Thy path is capricious but yet so wide

With no such thing as an impediment too strong Every time thou consecrate me to another secret of Thine

I take another step towards Thy Pantheon

Forever wilt I bleed for Thee

Forever wilt I praise Thy dreaded name

Forever wilt I serve Thee

Thou shalt shalt forever prevail.

Share this post


Link to post
Share on other sites

satanista sam majko...

 

kad god naidjem na krst,okrenem ga naopako...

 

И радиш у корист хришћана... Као што су неки хришћани били распети на обрнутом крсту,тачније неко од апостола.Па сад џабе тај окренути крст,заиста.

 

Mozda je iscitam jednog dana, ako dodje na red, mada sumnjam

Имам утисак да има штошта боље да се прочита од тога ;)

Edited by -Diamond-

Share this post


Link to post
Share on other sites

И радиш у корист хришћана... Као што су неки хришћани били распети на обрнутом крсту,тачније неко од апостола.Па сад џабе тај окренути крст,заиста.

 

Nije bitno kako je nastao, već šta simbolizuje :da: Kao što ni Hrist nije bio prvi čovek razapet na krstu, a ipak krst simboliše njega. Mislim, pokaži obrnuti krst bilo kome, sumnjam da će mu prva asocijacija biti "e vidi Petrov krst, ovako je on mučenik bio razapet".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам утисак да има штошта боље да се прочита од тога ;)

 

I ja mislim :da:

 

Btw, to oko pogresnih tumacenja simbola..i mene to jako nervira, na my space-u recimo, admini brisu profile zbog Runa. Mnogim mojim prijatlejima su brisani profili, jer su navodno ''nekorektni'' zbog stavljanja Runskih simbola. Ej, zbog starog germanskog pisma?!!

A svastiku necu ni da spominjem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Admini sa majspejsa su gledali dokumentarac sa RTV2 ili stagod, i uvideli da to pismo koriste clanovi Emperora, koji su inace poznati kao losi momci... znaci da im je i to 'sJektasko' pismo jos losije... :ph34r: Ono simbolizuje smr', kosti i groblje... :ph34r: (kao stihovi Bjethorovi' pJesama)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitno kako je nastao, već šta simbolizuje :da: Kao što ni Hrist nije bio prvi čovek razapet na krstu, a ipak krst simboliše njega. Mislim, pokaži obrnuti krst bilo kome, sumnjam da će mu prva asocijacija biti "e vidi Petrov krst, ovako je on mučenik bio razapet".

 

Пази,донекле си управу.Али аналогија није баш добра.Крст симболизује Христа из много разлога и то је чини ми се мало комплекснија прича.Сатанисти мисле да су troo ако обрну крст,и да су заиста против Бога,што је у суштини смешно.Управо због тог смисла крста који је увек везан за Христа.И сатанисти тиме не чине ништа лоше хришћанима и нису више troo него без крста.

Чек,како то око руна,нисам разумео ? Зашто је то лоше протумачено ? Није ваљда због једног бенда ....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чек,како то око руна,нисам разумео ? Зашто је то лоше протумачено ? Није ваљда због једног бенда ....

 

Najvise zbog nacista, koji su koristili i Rune. Npr. suncevu Runu Sowilo ''S'' (SS) ili Otilu..a tome doprinose i brojni ns bendovi, sto u black metalu, sto u neofolk pokretu sirom Evrope.

 

I onda npr. stavis Rune u myspace profil i mozes da ocekujes da ti ga obrisu, sto se desilo mnogim mojim prijateljima koji nemaju veze sa nacistima. ali zato pedera ima na sve strane. I to je ok.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je gledao dokumentarac Digitalni andjeo moze da zakljuci da hriscanstvo sve sto nije krst i oboren pogled i sapat pri govoru smatra satanizmom. Zato to za Rune nemoj ni da te cudi!

 

Znak mira je obrnuti slomljeni krst, dva prsta satanski pozdrav, itd itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Документарац ''Дигитални Анђео'' је рађен уз ерономну дозу неинтелигентних тумачења.

 

А крст као ''крст'' може да симболизује, у основи, две ствари - Крст као направа од дрвета коју су Римљани користили ради распећа робова и сл, а с друге стране као праисторијски симбол за Теру (Земљу)

 

120px-Earth_symbol.svg.png

 

Тај симбол, заправо, означава четири стране света и четири елемента који су потребни за живот. Круг означава ''вечну путању душе'' и сл стварчице.

 

У свему томе, сатанизам је нешто минорно, баш као и атеизам :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...