Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

kroli je bio narkoman a levi je bio dosta inteligentan lik koji je smislio ideju koja ima smisla ali koja je u osnovi pogresna.malo sam pregledao link za onaj sajt koji je gojko dao i umruo sam od smeha.oni likovi se stvarno tripuju na satanu.sto se mene tice satanizam je pogresna stvar i mnogo gora religija od hriscanstva jer satanizam ne nudi nista sem pukog individualizma.tu bi se i krovli i levi i svi ostali slozili da je individualizam osnova

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta fali individualizmu?

 

pa kao sto je rekao varg dole zavisi sta se podrazumeva pod tim terminom.po nekom mom shvatanju postje dve vrste individualizma pozitivan i negativan.razlog zasto je negativni individualizam los jeste zato sto odseca coveka od sveta i stvara mu sliku da je on jedina jedinka koja postoji i da su njegove sebicne potrebe najbitnija stvar na svetu.to je ono sto vodi u propast danasnji svet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo. Savrsen sistem, po nekom nekom mom shvatanju a koje se zasniva na modelu ''tradicionalnog sela'' podrazumeva da je svaka osoba samo deo jednog sloznog mehanizma. I da je svako podjednako vazan- svi doprinose zajednici svojim delom posla.

Danas svako gleda svoju guzicu, i to je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, da, ali da li je stvarno svako jednako vazan i vrijedan?

 

Da li su jednako vrijedni (u kom hoces pogledu) npr. Nikola Tesla i npr. Karamela?

 

Koliko on stvarno doprinosi svojoj zajednici i koliko bi onda (hipoteticki) Nikola Tesla trebalo da se trudi da sa njim funkcionise u skladnom mehanizmu, da li da obraca paznju na Karameline potrebe i nastojanja i(li) shvatanja?

 

Da li bi on trebao da odustane od necega jer bi taj poduhvat mozda narusio taj skladni mehanizam u kom funkcionisu on i Karamela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je definicija satanizma po LaVey-u, koji je omrznut od strane pravih satanista*. Inače, hrišćanstvo ne propagira ljubav kao glavnu ideologiju, već pokornost Bogu; da je samo ljubav u pitanju, ne bih imao problem sa njim. Hrišćanstvo itekako i u svakom smislu MOŽE biti loše. Okreni i drugi obraz? Ne seksaj se pre braka? Idi nedeljom u crkvu? No thanx.

 

*pošto znam da sledi pitanje "a koji su to pravi satanisti?", evo i odgovora:

 

Хришћанство не пропагира покорност Богу већ љубав у сваком свом аспекту.

Људи су ти који пропагирају покорност Богу и то је нешто што се укоренило још од средњег века итд када је црква (не хришћанство или хришћани) представљала машину за сакупљање кованог новца... итд... Као што сам рекао, само хришћанство је идологија о љубави и постојању- не и оно како га неразумни и ''мали'' људи разумеју својим мозговима. Убити за крст да би се ''дошло до раја'', ма дајте молим вас...Ја сам раније писао у теми о хришћанству, односно Православљу - због тога у мом потпису стоји оно што већ стоји. Ко жели да пронађе, нека изволи.

 

Сатанизам је изам, стога је глупост.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karamela ne bi ni postojao u takvom idealnom drustvu, pre svega.

 

da nikako nebi postojao

 

Hm, da, ali da li je stvarno svako jednako vazan i vrijedan?

 

Da li su jednako vrijedni (u kom hoces pogledu) npr. Nikola Tesla i npr. Karamela?

 

Koliko on stvarno doprinosi svojoj zajednici i koliko bi onda (hipoteticki) Nikola Tesla trebalo da se trudi da sa njim funkcionise u skladnom mehanizmu, da li da obraca paznju na Karameline potrebe i nastojanja i(li) shvatanja?

 

Da li bi on trebao da odustane od necega jer bi taj poduhvat mozda narusio taj skladni mehanizam u kom funkcionisu on i Karamela?

 

upravo ovde stupa na scenu onaj pozitivni individualizam gde svaka kreativna osoba ima pravo da iskoristi svoj talenat.u osnovi protiv sam negativnog individualizma jer daje pravo ljudima kao karamela da rade sta hoce ali sam za prava onih koji zele da urade nesto sto je korisno i ispravno.u osnovi imas prava da radis sta god hoces sve dok se tvoji postupci se ne kose sa vrednostima sopstvene nacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

kroli je bio narkoman a levi je bio dosta inteligentan lik koji je smislio ideju koja ima smisla ali koja je u osnovi pogresna.malo sam pregledao link za onaj sajt koji je gojko dao i umruo sam od smeha.oni likovi se stvarno tripuju na satanu.sto se mene tice satanizam je pogresna stvar i mnogo gora religija od hriscanstva jer satanizam ne nudi nista sem pukog individualizma.tu bi se i krovli i levi i svi ostali slozili da je individualizam osnova

 

Moja verzija satanizma nije individualistička. S tim što ja kolektivizam ne posmatram kao identifikovanje sa nacijom, rasom ili šta ti ja znam, već kao razvijanje klasne svesti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja verzija satanizma nije individualistička. S tim što ja kolektivizam ne posmatram kao identifikovanje sa nacijom, rasom ili šta ti ja znam, već kao razvijanje klasne svesti.

 

crveni satanista??hehe pa dobro barem si orginalan.uvek sam i mislio da satana i marks idu zajedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja verzija satanizma nije individualistička. S tim što ja kolektivizam ne posmatram kao identifikovanje sa nacijom, rasom ili šta ti ja znam, već kao razvijanje klasne svesti.

 

Sviđa mi se ovakvo posmatranje donekle. Svakako ima više smisla nego identifikovanje sa nacijom, obzirom da je nacija u potpunosti prevaziđen pojam po mom mišljenju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, ni oni sami nisu. Mislim, satanizama ima ko zna koliko vrsta, kao i hrišćanstava, ako me kapiraš

 

Да али се хришћани не споре има ли Бога или не.

 

Inače, hrišćanstvo ne propagira ljubav kao glavnu ideologiju, već pokornost Bogu

Па пази сад,без љубави према ближњем никада нећеш моћи да заволиш Бога.То пропагира хришћанство.

Дакле и љубав према Богу и према ближњем.

 

stvar je u tome sto je stari zavet dogma a novi nije... a ocigledno je da se lavej i krouli nisu slagali.

Не разумем шта ти ово значи,NHF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да али се хришћани не споре има ли Бога или не.

 

Banalizovano, to je tako, da, ali ne možeš mi reći da veruješ u istog Boga kao i neki protestant čija crkva priznaje samo dve svete tajne. Prosto, on ti je sabrat u veri koliko i Jehovin svedok. No dobro, udaljavamo se od teme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banalizovano, to je tako, da, ali ne možeš mi reći da veruješ u istog Boga kao i neki protestant čija crkva priznaje samo dve svete tajne. Prosto, on ti je sabrat u veri koliko i Jehovin svedok. No dobro, udaljavamo se od teme ;)

 

priznavanje svetih tajni je jedna sitnica u religiji,u osnovi manje vishe ono u sta veruju pravoslavci,katolici i protestanti je isto.veruju u sveto trojstvo i novi zavet

Share this post


Link to post
Share on other sites

priznavanje svetih tajni je jedna sitnica u religiji,u osnovi manje vishe ono u sta veruju pravoslavci,katolici i protestanti je isto.veruju u sveto trojstvo i novi zavet

 

Не, Свете Тајне су суштина, исто као и Заповести.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jevreji, muslimani i hrišćani veruju u istog boga, samo ga zovu različitim imenima. To je suština, a svete tajne i ostale gluposti su smišljali oni kojima je bilo stalo do vlasti u okviru verske organizacije i nad vernicima. To vam je isto kao u politici, hoćeš da budeš vođa, napustiš partiju i napraviš svoju, i onda joj napišeš nekakav novi program, kako bi se kao šatro razlikovala od prethodne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...