Jump to content

Genesis


Angelystor

Recommended Posts

Jedna od najboljih pesama svih vremena uopste. :da:

 

Ta i Dancing With The Moonlit Knight, ne znam koja mi je omiljenija :bigblue:

 

 

 

A jedino moze biti precenjen rad sa Kolinsom, sa Gabrijelom nikako.

 

Lamb je odlican ali pati od istih boljki kao i svi dupli albumi (filleri, 2ga ploca gubi fokus i dobre melodije) ali prog je pretenciozan, take it or leave it.

 

Njihovi solo radovi me nikad nisu zanimali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od konceptualnih duplih albuma, najbolji je Snow, nema sekunde viska po meni. Jedan od najboljih prog albuma uopste.

Ovaj album je odličan, ali ipak ima nekoliko pesama koje ne gotivim. Ne bi mu pripala titula najboljeg duplog konceptualnog albuma u mojoj knjizi, a sigurno ne bih ni The Lamb proglasio za najbolji. Mislim da bi to mogao da bude The Wall, koji mi je iz nepoznatog razloga legao tek pre par meseci - prog stvarno ume da zahteva vremena. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imadem sve od nji',sto se tice studija,od lajvova Live iz '73 i Seconds out.

 

Jel iko voli onaj period Djenezisa iz sredine osamdesetih i pocetka devedesetih?

 

Meni su tad ko klincu bili genijalni

http://www.youtube.com/watch?v=EprQGmZ3Imw

ili

http://www.youtube.com/watch?v=qOyF4hR5GoE&feature=related

 

Ili onaj otkaceni spot sa lutkama-Land of confusion.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ili onaj otkaceni spot sa lutkama-Land of confusion.

 

ta pesma je dobra u pičku materinu!!! dušu dala za metal obradu (ako već nije)

 

što se tiče flojda, oni su mi uvek bili liga za sebe - atom heart, animals, dark side, wish, wall, the final cut i watersova 3 albuma (amused to death pogotovo), to jednostavno jebe mame! i piper at the gates of dawn!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato nam treba prog podforum na yum-u, u inat svemu tome. :)

Da se otvore teme, razviju diskusije o svim tim manje poznatim bendovima - znam, bice nas 5-6 na pocetku, nece biti toliko aktivno ali vremenom ce doprinetu sirenju proga medju omladinom jer dovoljno je samo da vide teme, zainteresuju se, procitaju o njima itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Novalis Ja idem filozofijom ko trazi taj i nadje... eto ja npr. nisam lik koji se ubija od komentarisanja na ovom forumu, ali pratim postove odredjenih ljudi kada je muzika u pitanju. bitno je da nadjes kvalitetnu muziku, kad god, ovde ima dosta naprzenih klinaca, koji su u fazonu sto brze, jace, glasnije sta god... neke stvari ipak dolaze sa godinama ;) Samo se nadam da prog podforum, nece cekati da se otvori isto toliko dugo :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato nam treba prog podforum na yum-u, u inat svemu tome. :)

Da se otvore teme, razviju diskusije o svim tim manje poznatim bendovima - znam, bice nas 5-6 na pocetku, nece biti toliko aktivno ali vremenom ce doprinetu sirenju proga medju omladinom jer dovoljno je samo da vide teme, zainteresuju se, procitaju o njima itd.

 

Znam ja to sve, ali džaba pričaš, meni je lično jedan od moderatora stavio do znanja da neće moći da se otvori prog rock podforum :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...