Jump to content

Genesis


Angelystor

Recommended Posts

Mene najvise ubi vokal na steve hackett - genesis revisited live in hammersmith. Neki bas gadan lik koji pokusava da peva nesto izmedju Gabriella i Collinsa, a vise zvuci kao parodija na obojicu. Intresantniji su mi gostujuci pevaci koji pevaju na svoj nacin, to cenim. Aranzmani gotovo identicni originalu sto takodje nije zanimljivo. Pesme cak i po zvuku deluju kao da su uzivo snimljne sredinom sedamdesetih sto je po meni bas glupo. Ipak 2014 godina (tada je izasao live valjda) .Vise to deluje kao tribute band. Second's out je definitivno njihov najbolji live album. Nije ovaj sa Gabrielom bas toliko bajan samo zato sto je eto sa njim. Mislim da su realno trebali da ga objave nakon Selling England...fale i te pesme. Inicijalna nit...pa ne znam, verovatno da , kada ne bih zeleo da ih slusam hronoloski, verovatno bi ih slusao po ovom redosledu. Ja se samo borim za tezu da je sve sto su uradili odlicno. Jednostavno u svakom periodu svoje karijere, drzali su najvisi nivo kvaliteta. A o tome , kakve su se solo karijere razvile iz ovog benda...nepotrebno je diskutovati. A sto se tice poredjenja Collins - Gabriel. Kao sto rekoh, vise cenim Petera samo zbog vece kolicine umetnickog. Uostalom svi koji su gledali Beogradske koncerte i jednog i drugog (Phill 2005, Peter 2013) , su se slozili sa tom konstatacijom. Peterov je meni licno bio najbolji koncert koji sam gledao u zivotu. Secam se mu je na pauzi izmedju pesama, neko dopacio "MUSICAL BOOOX"...na sta se on osmehnuo u fazonu "jednog dana mozda"...:)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Interesantan razvoj događaja.

 

http://www.youtube.com/watch?v=m-3kZU7kSHo

 

Koji trip, danima mi se vrti u plejeru disk na kome su Sting i Genesis xD

 

Ja se taman naložio kad ono mućak, uđe Message in a Bottle umesto rifa, dosta loš razvoj događaja -.-

 

Klasičan mamac od klipa.

 

Jebiga, prošla je pre 10ak godina šansa za reunion i to je to. :no:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako ga nema, eno ga levo (naše levo :haha:) za klavijaturama, peva prateće vokale na Message in a Bottle. Nego verovatno Stingić hteo malo da baci rispekat pa otpevao... I bolje je tako, teže bi bilo za podneti da otpeva Peter pa da onda uđe Message :D

 

Verovatno da je bila Stingova ideja, nisam video poslednjih godina da Gabriel igde daje bilo kakve Genesis hintove...

 

Btw, čestitam na 20k postu, lepu si temu odabrao :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, čestitam na 20k postu, lepu si temu odabrao :D

 

Opa. pazi stvarno, lepo primećivanje, ja nikad ne gledam te cifre :D

 

Ja Gabriela uopšte nisam izvalio na klipu, doduše gledao sam klip samo start sa Knight-om, posle samo slušao.

 

Ali stvarno bi bilo lepo ovaj kombo i do Evrope da navrati, overilo bi se obavezno.

 

 

edit: Fak, sad sam zasrao cifru.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

upale su mi četiri nule u oko 0 0 0 0 :D

 

Cela turneja je po tom principu. Malo Sting peva Gabriela, malo Gabriel njega, malo zajedno, ali mislim da kad se desi neki mega hit kao Message onda svako peva svoje.

 

Kapiram, super je to fora i do jaja su njima glasovi za takve kombinacije, al' moj post se više odnosio na to otkud Dancing with the Moonlit Knight na listi nego na to što Sting peva Gabriela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...