Jump to content

2009.04.11. *SKC, Beograd* H A M M E R F A L L


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

I napokon HAMMERFALL.

Joj da, napokon HF.

Znaci, ja sam vec bila mrtva donekle kad su oni poceli.

 

 

Iako je set lista mogla da bude mnooooogo bolja, svejedno za mene bend večeri. Ovaj novi gitarista naprosto ubija sa svojim solažama. Joacim se ugojio kao svinja, hteo sam da se proderem ''You're fat!'' dok ga je Oscar predstavljao kao kulinara u slobodno vreme. :) Crimson thunder, Renegade, Glory to the brave, Trailblazers i Any means neccesary su po meni bili najbolji momenti koncerta, ali je i instrumental pokidao kako je moćan! Naravno, ne odsviraše The Dragon lies bleeding, The Metal age, At the end of the rainbow i još par klasika, ali su zato svirali neke od novijih smaračina. Ne razumem ih, ali dobro, njihovo pravo da biraju pesme...

Dobro, pazi, promovisu novi album, tako da je normalno da sviraju vise pesama sa njega.

Setlista je, naravno, mogla biti bolje, al' meni ni ova nije uospte smetala.

Htela sam da cujem 'At The End Of The Rainbow', al' jbg, drugi put mozda.

 

Na Hammerfall-u isto ok,nove pesme izgleda bas niko ne gotivi,meni ima par dobrih stvari.Najbolji deo veceri,kada su svi pevali live by any means neccessary,live by any means neccessary...A one "sutke" , :huh: ,najisforsiranije koje sam ikada video,dobro nisu na glory to the brave pokusali da naprave...

Ja volim nove pesme, a i ostali su pevusili koliko su znali (ne bas najbolje, al' bilo je sjajnih trenutaka sa novim pesmama).

 

 

Haha, a ja nisam ni u jednu sutku upala (al' su me zato izlomili u prvom redu), a cula sam posle koncerta da ih je bas bilo, i da su bile strasne (jos sam i ovde procitala).

 

 

 

 

 

'Ajde da iznesem svoje utiske.

BloodBound i Sabaton su bili super, al' posto su njihovi nastupi bili trenuci kad nisam mogla da disem ni da se pomerim (OK, mogla sam da okrenem glavu i eventualno pomerim malo jednu ruku :) ), nisu ostavili na mene neki snazan utisak, jer stvarno nisam mogla da uzivam tokom njihovih nastupa.

 

Na HF-u mi je bilo odlicno (setlista je, naravno mogla biti bolja, al' nje ni ova tol'ko losa)!

Za mene - bend veceri, a i ljudi su najvise znali njihove pesme i pevali, tako da ne verujem bas da je Sabaton bio bolji od njih.

Mis'im, Sabaton su stvarno bili super, al' cisto zbog toga sto su im pesme uglavnom brze, i samo se skace, i blabla... A na HF-u je bilo sjajnih trenutaka na baladama (Glory To The Brave, prvenstveno; Between Two Worlds sam pevala samo ja i neko iza mene, za ostale koji su bili pozadi, ne znam).

 

 

Mada, to sto nisam preterano odusevljena predgrupama je iskljucivo zbog polozaja u u kom sam se nalazila, al' oni su rasturili! :rockdevil:

 

Grlo me boli, i taj deo kod vrata.

Sva sam pokocena.

Ovo je bio najbolniji koncert do sad za mene (na drugom Kamelotu nije bilo ni upola ovolii krkljanac u prvim redovima).

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 934
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)

Naravno, psovke.

Obicno se one prvo nauce. :)

 

On to nije ni uchio, to njegov cale stalno pricha kad se iznervira... :) Tako mi je rekao na meet&greet-u...

 

Inache, stvarno, dovodite Sabaton pod obavezno! Kakvu atmosferu prave oni ljudi i koliko su dobri uzivo... Bash su rasturili! Eto i ja da kazem - bend vecheri :D .

Bloodbound - dobra im je ona prva stvar koju su svirali sa novog albuma. I, neko reche da ga je Nosferatu smorila... Kako je bre to moguce? Pesma je super. :D

I, Hammerfall. Bilo je bolje nego shto sam ochekivala, jer sam se pripremila za smaranje, tako da mi je ipak bilo ok. Zamerka na publiku: koliko shutki, brate! Znachi, kako je bilo, ochekivala sam i shutku za Glory...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Беше паклено вече!

BloodBound доста добри,да је била дужа листа били би још бољи.Свака част.

Sabaton феноменални!Нисам их много раније слушао али од сада крећем. :rockdevil:

HAMMER Fall искусни,увежбани,листа ту и тамо,могло је и боље.Чини ми се да су били бољи пре 2 године,али далеко

од тога да нису били добри и синоћ. :da:

Хвала организаторима на незаборавној вечери. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da htedoh da kazem da je stvarno bilo do jaja kada smo vikali Oskare Srbine :rockdevil:

To je bilo strava. :) I njegov odgovor ''Hvala puno, Beograd. Ja vas voli.'' :) :) :)

 

Što se mene tiče, oduševljen sam koncertom. Složio bi se sa većinom da je set lista mogla da bude bolja :(.

Link za slike je ispod. Nije ništa posebno, jer je slikano sa MOB-a; ali je OK. Bio sam kod stuba, blizu bine. Sve sam lepo video, bez mnogo fajta :).

Link ka originalima: http://www.podmornice.com/images/hammerfall/

Slideshow :): http://www.facebook.com/p.php?i=780074025&...SU5ZM5DCFPJ53VQ

Ti si, brate, zaključio sam po slikama, stajao odmah levo od mene. Ja sam onaj dvometraš... :mrgreen:

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, Urban je tako cool lik, druzeljubiv, bas fino pricao sa nama i ostao bas dugo sve dok nisu morali da krenu. I izgledalo je da voli da se slika sa ljudima (uvek se smeje, fino te zagrli :bigblue: ).

 

Joacim je lud k'o struja, 'ladno me je zapamtio sa 'meet & greet-a'.

Ja mu dala izradjene slike od tad da potpise, i on rece da ih je video na space-u. :D

I posle se ispozdravljao sa nama kad su kretali, izgrlio nas sve...

Oscar je isto bio tamo pricao sa nekim ljudima, slikao se, ispotpisivao se na sve i svasta (i na pivo, cak; neki likovi im 'ladno davali (svim bendovima) da se potpisu na pivo :) ), i onda posle opet izasao i pricao sa ljudima.

Fredrik se slikao, potpisao sta je imao, i otisao (bar mislim tako, nisam sigurna).

Pontus je likcina nevidjena. Pricao tamo sa nama, jeo pljesku (svidela mu se, otisao po jos jednu kasnije), ovi nasi mu spominjali rakiju i objasnjavali sta je to. :) I pricali o pivu. Sve se svelo na alkohol i hranu. :)

 

 

Meni je samo zao jer nisam imala vremena da saberem utiske bas puno.

Bilo mi je super odma' posle koncerta (mada, svi iz prvih redova smo bili nevidjeno zedni), al' smo odma' izasli (pre toga sam kupila sve 3 majice :bigblue: ), cekali bendove, prodje jedan lik ovamo, drugi tamo, hvataj ih sve za potpise, slike, ovo-ono...

I onda oni otisli, bilo nam zao, Joacim nam je mahao (koji kralj :rockdevil: ), i tako...

Da, i rekla sam Joacimu d ami je super njihov novi album. :razz:

Htedoh mu reci da se nekima ne svidja (al' da je meni super), al' tad su nesto trebali da krenu, pa mu nisam rekla, a posle nisam ni htela da pominjem to.

 

 

Hvala Legacyju, i da ponovite ovako nesto (ili Terra Nostra).

Rece Jaocim kao, mozda dodju za 2 godine, al' nije bas bio siguran u to.

Sve u svemu, vece za pamcenje! :rockdevil:

 

 

P.S. Anders jedini nije izasao, valjda je covek bio mrtav od svega (tako nesto nam je Jaocim rekao), i zaspao.

 

I, neko reche da ga je Nosferatu smorila... Kako je bre to moguce? Pesma je super. :D

Da, pesma definitvno nije smorila, odlicna je! :rockdevil::rockdevil:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva pesma Bloodbound-a je potvrdila da su na novom albumu bitno promenili stil, tako da uopšte nisam zažalio što ga nisam kupio na originalu, a njihova je greška što nisu poneli i prva dva albuma. Uglavnom, odlično sam se proveo na Metal Monster i Nosferatu. Sabaton je digao atmosferu, kako sam i očekivao i nadam se da će uskoro imati i solo koncert ovde, pa će moći da sviraju više starih pesama. HammerFall je imao jači nastup nego pre dve godine, iako sam ja tada bio pod jačim utiskom zbog toga što sam ih video po prvi put. Sve u svemu, nisam pogrešio što sam došao na koncert, verujem ni većina ljudi koji su bili prisutni i još jednom pokazali šta je beogradska publika. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bilo strava. :) I njegov odgovor ''Hvala puno, Beograd. Ja vas voli.'' :):):)

Ja sam se jos trudila da cujem hoce li reci nesto na srpskom, al' nisam cula (bas mi je zao).

Jao, bas lepo od njega sto je odgovorio tako (ne skroz pravilno, jos je simpaticnije :wub: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nažrvljam i ja malo svoje impresije :mrgreen: :

 

Bloodbound - Obzirom da sam zbog njih došao, krivo mi je samo što nisam čuo još koju pesmu sa Nosferatu... barem Behind the moon. Inače su odlični bili, malo se jedna gitara "gubila" na momente, ali sve u svemu-drago mi je da sam ih video i nadam se da će doći još koji put, ako ne samostalno onda opet kao predgrupa ali sa malo više prostora tj. vremena! Ovih 5-6 pesama je bilo... prosto nedovoljno!

 

Sabaton - Ja ih do sad nisam slušao ali... Momci su razvalili sinoć! Onakva energija, onakva atmosfera... i pevačeva harizmatičnost hehehe... stvarno svaka čast! Kako sam ja ljubitelj višeglasnog pevanja i tu su me oduševili u par navrata na pesmama gde pevaju svi onako horski... sve u svemu, vidim da će ovde biti isto što i sa Firewind-om posle Kamelotovog certa prošle godine... pre toga nisam znao ni jednu pesmu, sad celu diskografiju redovno vrtim po winamp-u i mp3 plejeru :zuba: ! Biće i ovde neki downolad :da:

 

HammerFall - Ovde zaista ne treba trošiti reči! Odličan nastup, zvuk bolji nego kod predgrupa, a posebno sam bio oduševljen sa Renegade i Keep the flame burning! Ne da nisam očekivao da će to svirati, nego... mora da su znali da ja dolazim, čim su to svirali :):P! Oskar je ispao totalni car ali najbolje je bilo na "Beograd, ja te puno volim, laku noć!" Haaahaha kralj! I svaka mu čast za SERBIA majicu! Nego... šta bi sa zamkom :)? Najavljen je a ono što je bilo je... delovalo malo drugačije... :P

 

Sad ružniji deo svega... meni je, izgleda, u tradiciju preraslo da neko/nešto mora da mi pokvari ugođaj na koncertu! Ovog puta tu ulogu na sebe je preuzeo jedan matori od nekih 50ak leta koji bio pijan ko letva još pre početka certa... uglavnom, lik je prvo ispustio punu čašu piva na moje noge, a kako sam bio u starkama-veselo je bilo! Iskuliram tu nekako, aj dešava se, jbg... al onda baja počne da skače uz neku od pesama Sabatona pa me sve nešto kači pa se naslanja na mene pa sam onda dobio lakat, prvo u rame, a ubrzo i u glavu! Ne znam na koju sam prevaru tu uspeo da se iskuliram, jedan od ortaka je shvatio šta sledi pa me pomerio malo odatle, uglavnom, da me kreten dokačio još jednom skupljao bi zube i kosti po SKC-u, pa nek po godištu može ćale da mi bude, počistio bih njime ono pivo koje je prosuo tamo!!!

 

No, ako to ostavimo po strani, odličan provod, atmosfera je stvarno bila sjajna, drago mi je što sam posle sto godina sreo neke ljude tamo! Svaka čast i na savršenom tajmingu, prvi put da sam bio na nekom koncertu i da je kašnjenje bilo... pa oko 5 minuta! Stvarno svaka čast za to!

 

Nego, videh negde, čini mi se da je Frubi napisao, nešto u fazonu da im je to bio verovatno poslednji nastup u našoj zemlji i da je i HF a i ceo taj power pravac u padu na našim prostorima... da li to znači da možemo polako da se opraštamo od nekih budućih power i power/prog koncerata ili...??? :confused: :confused: :confused:Nadam se da nije to u pitanju...

 

Veliki pozdrav svima koji su bili na certu, a posebno ćaletu koji je tamo bio sa klinjom od jedno 4 godine! Mali je od glave do pete bio obučen u tr00 metal outfit i sve vreme je bio u fazonu :rockdevil: !

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego... šta bi sa zamkom :) ? Najavljen je a ono što je bilo je... delovalo malo drugačije... :P

E da, to sam zaboravila da pomenem.

Hrvati su spominjali vodopade i lasere, i kad je Joacim to spomenuo (dok smo pricali), setila sam se, pa sam ga pitala sta je bilo sa tim svim (posto znam da su Hrvati to imali), i kaze da valjda nije moglo da stane, tako nesto.

A ja sve ocekivala da cemo to videti.

I da, mislim da ne znam da je trebao da bude neki zamak (al' moguce da to pise u onoj najavi koncerta, gde pise sta ce sve doneti od opreme).

 

 

Izgleda da svaki put kad oni dolaze, mora nesto da fali od opreme. :no:

 

 

Al' svejedno, i bez toga je bilo fenomenalno!

Svaka cast svim bendovima, a pogotovo HF-u koji je za mene, ipak ostavio najveci i najbolji utisak! :rockdevil:

Pokazali su ko su i sta su, a ako se to nekom ne svidja, nejgova stvar, ljudi su rasturili sinoc! :rockdevil:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam shvatila da ne mogu cestito ni da se smejem.

Definitvno najbolniji koncert do sad!

 

Sta su ljudi radili sve bi uzeli Andersovu palicu (mis'im, kol'ko su se otimali, znaci strasno, i to sve preko mene). Znaci, ubise me tamo.

Jedva sam tad uspela/stigla da ih slikam kad su se poklanjali sa zastavom, koja je, btw, bila iscepana (ja mislim), kad je se publika dohvatila.

 

 

 

Da napomenem jos nesto, ljudi su 'ladno mislili da se Urban zapravo zove Joakim (pomesali su BloodBound i Sabaton :) ), i, posle, kad je lik spominjao svoj forum, ovi svi gledaju, ko zna da l' su i skontali kako se on zapravo zove (i ovi moji, sto su bili sa mnom, a i ostali).

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prezadovoljan. Doshao sam prvenstveno zbog Bloodbounda i Sabatona, i za ta dva benda sam bio u prvom redu. Mozda tu zvuk nije bio najbolji, ali atmosfera fenomenalna. Ne znam koji od ta dva benda me je vishe odusevio. Ocekivao sam da manje ljudi zna pesme i jednih i drugih. Sve u svemu, novi album Bladbaunda = :rockdevil: `Take one` mi je bolja od bilo koje pesme koju je HF napravio u zadnjih 5 godina :mrgreen: Jedina zamerka, to smo bash smarali Urbana posle, sledeci put da trze vise vremena, mnogo su kratko svirali. E i da Sabaton je objasnio neke stvari gomili ostalih bendova, i sinoc i inace.

 

 

 

HF je bio poprilicno dobar, vidi se da je Joakim malo omatorio, imao dve operacije grla, ne moze da izvuce ono sto je nekad mogao, ali osim toga bili su stvarno dobri. Dosta energicniji nego prethodna dva puta, i veoma dobar zvuk. Anders je pokidao, lik je lud. Jos da nisu smorili sa pesmama sa zadnja dva albuma, bilo bi dobro. Najbolji mi je bio kraj HFa kad su zaredjali one stare hitove od 'Keep the Flame' ...

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si, brate, zaključio sam po slikama, stajao odmah levo od mene. Ja sam onaj dvometraš... :mrgreen:

Moguće samo da sam bio desno od tebe, jer sam bio skroz uz stub :)

Ako si ti onaj u beloj majci onda znam ko je. Povremeno sam dizao onog malog ispred mene, da bi bacio pravi pogled na binu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frubi, na osnovu čega zaključuješ da je power metal u padu ovde? Mojne nas zabrinjavaš!! :) :)

 

 

Sve u svemu, hvala Legacy productionu što nam je omogućio ovo iskustvo. :pivopije:

 

Uzgred, mislim da se pokazalo da bi Sabaton sledeći put sam mogao da napuni veliku salu... :da:

 

Heh, zakljucujem po mnogo stvari, mi imamo par pokazatelja koji nam govore/ukazuju na to ... evo ja cu vam dati samo jedan primer. A taj primer je fenomen zvani Blind Guardian, oni da sviraju svaki dan u SKC-u svaki put ne bi bilo ispod 800 + ljudi(a t o ne moze ni jedan power bend na svetu da uradi,a sudeci po ona dva koncerta najvise je i slusan bend, jer od pocetka do kraja publika je pevala sve pesme i znala svaku strofu napamet, sto ja nisam zablezio ni na maidenima .... setimo se da 70% publike na maidenima nije znalo rime of the ancient mariner ... bruka.). A zasto to kazem, meni je najbolji pokazatelj koji i koliko se bend slusa prodaja majci u Felix Shopu . U poslednjih 3.god prodaju se majce samo i iskljucivo samo sl. bendova: Metallica, Maideni, Blind Guardian, i jos par bendova i i to je to( na ovoj listi u poslednje 3god. nema ni hammerfall-a ni sonate , cak i bodomi su pali itd.itd.) . Promuva se neki Marduk , Death, Sepultura(stara), Borgir, Opeth i tako to ... ali to se uglavnom najvise trazi ... to je prvi pokazatelj, a imam jos 3-4 pokazatelja koje ovom prilikom ne bih da iznosim , jer nema potrebe ....

 

Hocu da kazem da se ovde power metal publika zasitila kolko tolko, Sonata i ostali bendovi bi bili pun pogodak da su svirali pre 3-5god. tada nije bilo toliko power koncerata i tada je to bilo atraktivno i slusali su ljudi, danas je stanje potpuno drugacije .

 

Mozete da se smejete koliko hocete , ali iz Felixa je izaslo preko par hiljada majci i pratimo non stop sta masa trazi / kupuje. Tako da je felix odlican pokazatelj za sve . Kada bukiramo koncert ja odem u felix i pitam koliko je majci prodao taj i taj bend ;) .

 

Fenomen Blind Guardiana je u tome sto je to jedini power metal bend u nasoj zemlji koji svake godine dobija nove fanove i neki novi klinci slusaju taj blind guardian i ostaju njemu verni do daljnjeg. Plus sto gomila stare garde slusa Guardiane , a retko ko od te matore ekipe slusa bilo koji drugi power metal bend. To mogu i oni sami da vam potvrde...

 

Koliko ljudi danas poznajete koji nisu isli ni na prvi ni na drugi b.guardian ?! Ja ih licno znam mnogo , a oni bi rado otisli na koncert.

 

Kada sam rekao da je u padu popularnost power metala na to sam mislio , a cene ostalih power bendova su jako skupe i neisplative tako da ... eno onomad i Helloween/Gamma Ray koji su osnivaci power metala skupise manje ljudi nego B.Guardian .

 

Koncert Tarje ne bih komentarisao, jer je to koncert koji je uradjen u najboljem mogucem trenutku , da smo je doveli godinu dana kasnije ne bi prodali onoliko karata i ne bi imali sold out show sigurno ! I potpisujem da sledeci put Tarja nema teoretske sanse da rasproda koncert ili proda ni blizu onoliko karata koliko je bilo prvi put ...

 

Sabaton 2010 , druga polovina godine , eto ih u maloj sali skc-a ;).

 

 

 

 

Gardijani su kod nas jako popularni i dobar su oni bend, naprave cool atmosferu (nazalost, nisam bila ni na jednom njihovom koncertu kod nas, al' sam cula price), al' da su najbolji, i nisu (kako kome).

 

Heh, to je tvoje misljenje, tj. stvar ukusa. Ja mogu da kazem da nema boljeg power metal benda od njih . Mozda Iced Earth , ali i Iced Earth nije ni blizu guardiana .

 

 

Prva pesma Bloodbound-a je potvrdila da su na novom albumu bitno promenili stil, tako da uopšte nisam zažalio što ga nisam kupio na originalu, a njihova je greška što nisu poneli i prva dva albuma. Uglavnom, odlično sam se proveo na Metal Monster i Nosferatu. Sabaton je digao atmosferu, kako sam i očekivao i nadam se da će uskoro imati i solo koncert ovde, pa će moći da sviraju više starih pesama. HammerFall je imao jači nastup nego pre dve godine, iako sam ja tada bio pod jačim utiskom zbog toga što sam ih video po prvi put. Sve u svemu, nisam pogrešio što sam došao na koncert, verujem ni većina ljudi koji su bili prisutni i još jednom pokazali šta je beogradska publika. :rockdevil:

 

Srpska publika tj. , bilo opet vise ljudi sa strane nego iz bg-a. 200+ ljudi iz Novog Sada samo doslo.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjih 3.god prodaju se majce samo i iskljucivo samo sl. bendova: Metallica, Maideni, Blind Guardian, i jos par bendova i i to je to( na ovoj listi u poslednje 3god. nema ni hammerfall-a ni sonate , cak i bodomi su pali itd.itd.) .

 

Čudno, a ja pre godinu i po dana dobio na poklon majicu HammerFall-a, kupljenu u Felixu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skupljao bi zube i kosti po SKC-u

...ili bi ih tražio po Halo oglasima. :)

 

Moguće samo da sam bio desno od tebe, jer sam bio skroz uz stub :)

Ako si ti onaj u beloj majci onda znam ko je. Povremeno sam dizao onog malog ispred mene, da bi bacio pravi pogled na binu :)

Bio sam u crnoj košulji. Ja sam onda bio odmah levo od tebe. Sećam se da si dizao jednog niskog lika, koji je pizdeo za vreme prvih par pesama što se čupavi lik ispred nas gubio kao nenormalan i mlatarao rukama. :)

 

A Frubi, što se tiče Power metal koncerata... Ja se nešto i ne sećam da ih je mnogo bilo u poslednje dve godine. Helloween, Gamma ray, sada evo Hammerfall i Sabaton, i Tarja. Pa od čega bi se zasitili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudno, a ja pre godinu i po dana dobio na poklon majicu HammerFall-a, kupljenu u Felixu.

al si ti bukvalista bem ti leba :)jhahahha.... pa nisam ja ni rekao da se ne prodaju, vec da je opala potraznja za majcama hammerfall u odnosu na pre recimo 5.god kada se samo to kupovalo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo me iznenadilo ovo da se to koje bendove treba dovoditi gleda po tome koje se majice prodaju u Felixu... znam dosta ljudi koji se majicama snabdevaju isključivo na certovima ili pak naruče sa sajta nešto, kad i gde to može tako, jel... uostalom, juče je na koncertu bilo brdo ljudi koji su bili u majicama bendova koji nisu sinoć svirali, ako neko kupi majicu Maiden-a, ne znači da neće doći na kocert nekog drugog benda koji sluša, jel... možda grešim, ali mislim da ta prodaja nije relevantan parametar baš...

Edited by Zoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...