Jump to content

2009.04.11. *SKC, Beograd* H A M M E R F A L L


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

  • Replies 934
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E da, GAYBOARD FTW! :lol:

Haha, da, to je bilo bas cool! :):)

 

A možda sam čuo i neku od poznatih priča sa foruma, ne sećam se sad. :)

Haha, ne verujem da sam to iznosila u javnost (mada, ne znam ni sta bi mogla biti fora osim Holandije... i osim cinjenice da se meni jako svidja novi album HammerFall-a, i da su ukusi razliciti; to je u poslednje vreme bilo aktuelno :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Hammerfall-u ladno likovi su zevali itd., i sa onom dugom baladaom bas je smorio zestoko.

Hahah,ja sam pred kraj konstanto zevao. :)

A što se balada tiče,izbrali su možda i dve najgore(iako sam se ranije ložio na Glory).Kada su svirali Between Two Worlds ja sam otišao do stepenica da sednem. :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima kako je to izgledala lista Hammerfalla od prethodnog koncerta, kad ovu toliko kudite??

Evo samo jedno kratko objashnjenje sta je dobra HF setlista:

 

1. Secrets

2. Riders of the Storm

3. Renegade

4. Let the Hammer Fall

5. Hammerfall

6. Fury of the Wild

7. A Legend Reborn

8. Heeding the Call

9. Blood Bound

-------------------------------

10. Templars of Steel

11. Hearts on Fire

 

Vodite racuna da su na ovoj turneji svuda svirali 14tak pesama, osim u Budimpesti gde su skratili, da bi iz nekog razloga Stratovarius imao vishe.

 

Mislim HF je poznat (bio) kao Catchy Power bend, ono sing-along pesme za skanje sa gomilom 'horskih' deonica koje publika moze da peva. Ono juce, znaci ljudi za koje znam da vole [stari] HF na pola pesama su stajali, blejali, napred ovo ono.. I onda krenu `Keep the Flame`, `Trailblazers` ili `Riders on the Storm` i odmah ludnica :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe primetio sam ga u jednom trenutku, za vreme HF-a, stajao je pored vrata... Možda je fan Bloodbounda... :) :) :)

 

 

btw. koja je fora se Geyboard?

 

i ima li još neko kakvih fotkica.... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha, ja sam ga videla :) . I posle u gradu, kod Trga. Nosio je neshto iz pekare... Bash smo se pitali kako ga ljudi gledaju u prevozu ili, josh gore, radnica u pekari koja je, jelte, morala da progovori koju sa njim :):):)

Edited by death angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha, ja sam ga videla :) . I posle u gradu, kod Trga. Nosio je neshto iz pekare... Bash smo se pitali kako ga ljudi gledaju u prevozu ili, josh gore, radnica u pekari koja je, jelte, morala da progovori koju sa njim :):):)

 

Video sam i ja tog lika na trenutak, jaka mu fora jos sam. Realno prosla su vremena KISS-a itd.

Najbolja meni stvar je bila Ghost Division, ma sve od Sabaton je bilo za nijansu bolje od najboljeg od HF, bez ljutnje ali mek mi je vec taj cist power metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene....

 

Puno ljudi, dobra svirka, dobro zezanje, druzhenje shta god... Predgrupe nisam chuo ko chovek nego samo na kashichicu i mnogo mi je zhao zbog toga, pogotovo zbog Sabatona za koji su ljudi rekli da su bend vecheri.. jedino sam HF chuo ceo i lepo i moram priznati da se apsolutno slazhem sa mojim bratom bastardom Ogijem koji je rekao da svaki put kad ih video zvuche sve gore i gore... dodushe ono pre 2 godine je bilo nekako specifichno jer je bilo prvi put kod nas.. S jedne strane kontam da se mozhda josh nisu upeglali sa Pontusom pa su onako ispadali shto ih je mozhda u velikoj meri sprechilo da se vishe posvete publici (kao proshli put).. Da se ne lazhemo, HF se nije neshto sad strashno raspao ali s opbzirom da znam kako mogu da sviraju ono je sinoc bilo na ivici da bude ispod proseka.. istina da je set lista bila pomalo dosadna mada su me sa Trailblazersom i Keep The Flame Burning qpili :)

Bitno da je bilo puno ljudi, da su se svi manje vishe dobro proveli i da organizator nije puk'o :)

 

samo me interesuje Frubi, ako je bilo vishe ljudi nego proshli put shto ih ne bi o5 doveli?

 

"Oscare Srbine!!!!" hahahahaha carski :) i on koji nam je pozheleo lq noc na pola koncerta :) :) :)

 

 

evo i koja fotka od mene ;)

 

IMG_4594.jpg

 

IMG_4596.jpg

 

IMG_4608.jpg

 

IMG_4601.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u crnoj košulji. Ja sam onda bio odmah levo od tebe. Sećam se da si dizao jednog niskog lika, koji je pizdeo za vreme prvih par pesama što se čupavi lik ispred nas gubio kao nenormalan i mlatarao rukama. :)

 

E, to sam ja definitivno :)

Da, jes moj drugar pizdeo, ali šta da se radi. Svi imaju pravo da đuskaju i uživaju, ali neki totalno ne gledaju oko sebe u tim trenucima. Jednostavno svakakvih nas ima, na to se moramo navići :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Threshold

Templars Of Steel

Riders Of The Storm

Legacy Of Kings

Rebel Inside

Blood Bound

Raise The Hammer

A Legend Reborn

Renegade

Let The Hammer Fall

Oscar's playing with fire

Reign Of The Hammer

HammerFall

 

 

Natural HIgh

Glory To The Brave

Heeding The Call

 

Hearts On Fire

Ovo se zove setlista :rockdevil: Steta sto tada nisam bio :(

 

Eto vam, nisam jedina kojoj se jako svidja album. :razz:

Ima jos normalnih osoba. :bigblue:

Hm, da, onda smo mi koji ne volimo novi album svi nenormalni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i koja fotka od mene ;)

Uuuu, pa dobre su ti fotke.

Bitno da je tu CD NightFall-a u par primeraka. :)

 

 

Ja na Sabatonu i BloodBound-u nisam uopste mogla da izvadim telefon. Znaci, nije bilo teoretske sanse.

Ti si fino imao dobar pogled, a kol'ko vidim sa slika, masa je bila u elementu. :rockdevil:

 

Hm, da, onda smo mi koji ne volimo novi album svi nenormalni?

Pa otprilike. :)

 

Salim se. Ne, uopste nisam to htela reci.

Samo je napisano tako da ispadne onako kako si ti napisao/razumeo.

No, nvm. :)

 

Koliko ljudi danas poznajete koji nisu isli ni na prvi ni na drugi b.guardian ?! Ja ih licno znam mnogo , a oni bi rado otisli na koncert.

Ja nisam bila ni na jednom, nazalost, i da, volela bih da odem.

Ako dodju, eto me (ako ne budem negde van zemlje k'o prosli put).

 

 

 

@ oni koji su rekli da su ih smarale balade - Sta vi ocekujete od takve pesme?

Da skacete? Ne sigurno. (mis'im, da neko ne shvati pogresno, ja ne bih sad nesto da se svadjamo/raspravljamo, nego me samo zanima sta ocekujete od balade?)

Za Glory je atmosfera bila i vise nego dobra. To je kult od pesme.

Njihova najbolja balada (mada, po mom misljenju, Bewtween Two Worlds moze da ide u rang sa njom), a i jedna od najboljih pesama.

E sad, Between Two Worlds skoro niko nije znao (ja znam samo da sam ja pevala i neko iza mene :) , a ne znam za masu koja je bila dalje od treceg-cetvrtog reda), pa atmosfera nije bila bas nesto, al' meni je bilo lepo i tokom te pesme jer je prelepa. :wub:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije losh novi album.. nije nishta posebno ali mozhe da se slusha :da: a Joacim je super otpevao Between Two Wolrds na certu :da: ali da se ne lazhemo Natasha, ne mozhe da prismrdi Glory-u.. kao ni jedna druga pesma sa poslednja 2 albuma bilo kojoj sa prva dva :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je Joacim rekao...balade su samo za zene, pa moraju makar dve da sviraju (jbg-a...da lepo svrse) !! :) :) Ova Bewtween Two Worlds nije ni blizu Glory To The Brave...

 

Kacite ljudi jos slikaaaaa.....

 

EDIT:

Evo Max je bio brzi...nek si joj rekao, bre :) :)

Edited by RaVeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

a Joacim je super otpevao Between Two Wolrds na certu :da:

Jeste, slazem se. :da:

 

 

ali da se ne lazhemo Natasha, ne mozhe da prismrdi Glory-u.. kao ni jedna druga pesma sa poslednja 2 albuma bilo kojoj sa prva dva :da:

Slazem se, naravno da ne moze, kad je Glory kult :rockdevil: , al' da je lepa pesma, jeste. :da:

Pogotovo onaj mocan pocetak na orguljama, koje je, btw, Mr. Johansson odsvirao za album HF-a. :bigblue:

 

EDIT:

Evo Max je bio brzi...nek si joj rekao, bre :):)

:razz::razz:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...