Jump to content

2009.04.11. *SKC, Beograd* H A M M E R F A L L


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

  • Replies 934
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

110420091.th.jpg

 

Moja devojka ih uslikala danas u Knezu. Prisla im i trazila autograme za mene i likovi se raspricali sa njom i stavili je na guest listu. Najjace sto ona ne slusa metal :)

Ekstra!

 

Ja polazim za 5 minuta, tako da, drugovi - vidimo se! :pivopije: :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno Sabaton i jeste odvalio, svaka im chast dok Hammerfall ... so so.

+1

bilo do jaja i Bloodbound isto do jaja bio ono Nosferatu i Metal Monster :rockdevil:

Sabaton je odvalio :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Hammerfall bio onako mada bili su iznad mojih ocekivanja moram priznati

 

a najace kada smo zvali na bis Hammerfall i bilo

we want more i samo cujes posle

SA BA TON :) :) :) :)

 

i pevac Bloodbounda sto nas slikao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabaton bend veceri :rockdevil: Bloodbound odlican, pevac rastura, steta sto su tako kratko svirali :rockdevil: HammerFall me je iskreno (nemojte sada da me napadnete) smorio... Setlista je takvo nezapamceno sranje da ne mogu da verujem sta su mislili kad su je sklapali. Jebala ih da ih jebe jebena Hearts On Fire i jeb'o ih novi album. Jesu dobro svirali, nije bilo gresaka, ali mi prokleta setlista upropastila dozivljaj stvarno...

Setliste Bloodbounda i Sabatona totalno iste k'o u Mariboru, a HammerFalla se bas i ne secam, mislim da su u odnosu na Maribor samo zamenili The Way Of The Warrior sa Keep The Flame Burning.

I za kraj, hocemo Sabaton solo koncert, doci ce isto ljudi k'o i nocas 100% :pivopije:

 

EDIT: Zaboravih da pomenem da sam nasao bas dobro mesto na stepenicama kod stuba blizu bine pa sam sve video k'o na tacni...

Edited by Night Prowler...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam utisak da su ljudi popadali od vrucine pa atmosfera nije bila bas skroz na nivou, mada je svirka sva tri benda bila vrh. Ja sam posle bio u bekstejdzu, islikao se sa ljudima, pokupio trzalice. Kans mi se isto zalio u fazonu: Ja ne znam kako je vama bilo al smo mi pocrkali od vrucine. Oskar jedino zna na srpskom da kaze: M'rs u picku materinu i jebem ti mater u picku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazhem se potpuno, mada nisam hteo nishta negativno da komentarishem poshto nisam bash raspolozhen da me stavljaju na lomachu NatashaNS i kompanija. :D Uglavnom ochekivao sam dosta vishe, nekako mi je utisak ostao mlak, nedorechen.

Za razliku od In Flames-a koji su bukvalno objasnili, ovo vecheras je prosek. Setlista losha, bar meni koji od Hammerfall-a slusham samo prva 2 albuma ( ima tu josh poneka pesma ali to je to ). Kad pomislim da sada najverovatnije necu imati para da vidim Moonspell, dosta vishe sam ochekivao. ^^

Ipak Sabaton su bash objasnili tako da je ipak vredelo biti vecheras na koncertu, slazhem se za njihov solo nastup, mnogi bi doshli posle ovoga vecheras. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, krivo mi sto ne odgledah Sabaton, ne znam ni sam sta sam radio.

 

Da se zahvalim svima koji su bili na koncertu, bilo je fino popunjeno, mislim da je ovo prvi koncert gde je na 2.nastupu benda u nasoj zemlji bilo vise ljudi nego prvi put ... takodje da konstatujem da je ovo najbolja reklama za nase koncerte odradjena do sada definitivno.

 

S'tim da opet nije oboren Blind Guardian i Tarja po poseti , ali opet mi zadovoljni , bend zadovoljan i tako...

 

Idemo dalje :

Destruction pa onda sve ostalo ...

 

Ja ne znam odgledao sam hammerfall neku pesmu ne znam kako se zove izgledala mi blaga atmosfera . Hajlajt veceri 2x zene i 2x coveka 50+ godina na balkonu sede gledaju koncert i znaju sve pesme napamet. Videlo se na licima ljudi da bas uzivaju, iz inostranstva dosli od nekud ...

 

Hvala svima na koncertu , nadam se da ste uzivali, verujem da je Hammerfall mogao da svira bolju listu ali svirali su svoj album novi , sta cu im ja ... mi napisali wishlistu na vratima ( a oni majstori dodali samo u produzetku :"more coffee" :) ) , a mogu i da konstatujem da je ovo verovatno njihov poslednji nastup u nasoj zemlji, jer je taj bend a takodje i taj pravac muzike u ogromnom padu na nasim prostorima ( naravno Blind Guardian je bio, ostao i bice najveci power bend na svetu, a i kod nas , pa ko sta pricao i mislio ) .

 

PS> Prince sta tvoja malenkost ima da kaze na onaj tacan " nemacki " tajming ?

 

Kazem ti ja mlogo smo profi hahhahahahhaha ;).

 

Ziveli svi , pozdrav svima ;) .

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

...bilo fino!

Bloodbound....taman koliko treba. Neznam nista od njima al meni se svidelo ono njihobo kraatko izvodjenje. Neke fanovu chujem da su razocarali jer nisu odsvirali neke must have pesme al sta je tu je....

Sabaton.....kako bi Pinki reko' : "Auuuuu ROdjaci"!!! Sve je biiilo na nivou, zvuk, scena i miiii smo dali sve od sebe. Ja sam bio skroz pozadi takooo da sam i video i cuo sve i mogu reci da me skorooo neki bend nije ovako Live odusevio. Svaaakako ih treba podrzati i ako postoji iiikaaakva sansa i dovesti ih ponovo. Zvucalo bi glupo al moram da kazem - BEND VECHERI!!!

Hammerfall - hm. dal sam ja ooomatorio li vise nije tooo ono stooo me je kao klinca lozilo. Svirka je odradjena na nivou. I viidi se da se vezba kuci i scenski nastup, izabir pesama ne bih dakomentarisem jer ispalo bi svasta, al OK! Izasao album skoro pa mozda su hteli da nam ga leeeepo predstave. Uspelo jeste al ja sam licno ocekivao vise starijih svari. Al opet kazem, SKC skoooro pa pun, fina atmosferica i sigurno vece za pamcenje.

 

P.S. Ispred se uzeli autogrami od meni omiljenih clanova HF-a + castio sam Pontusa PLJEKOM hehehhe...lik nije mogao da veruje da sam uradio to. Sreca pa je UNO bio jako blizu, ispricao se sa likom o svemu i svacemu i nadam se da smo svi mi ostavili super utisak i da ce doooci opet ponovo. Sve u svemu - FINO VECHE!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mogu i da konstatujem da je ovo verovatno njihov poslednji nastup u nasoj zemlji, jer je taj bend a takodje i taj pravac muzike u ogromnom padu na nasim prostorima ( naravno Blind Guardian je bio, ostao i bice najveci power bend na svetu, a i kod nas , pa ko sta pricao i mislio ) .

Samo bih voleo da znam po cemu si zakljucio da je taj pravac muzike u ogromnom padu na nasim prostorima? Kojim parametrima si se vodio? Koliko ja vidim uvek je od 800-1000 ljudi prisutno. Nadam se da im ovo nije zadnji dolazak u nasu zemlju.

 

 

Meni je bilo fino na koncertu, jaci mi je bio onaj koncert iz 2007 godine, ali dobro je i sada bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frubi, na osnovu čega zaključuješ da je power metal u padu ovde? Mojne nas zabrinjavaš!! :) :)

 

Elem... BLOODBOUND je bio odličan, mada previše kratka setlista s obzirom na to koliko imaju dobrih pesama, ali dobro, ipak su predgrupa. Ova prva nova pesma je baš ostavila utisak na mene, tako da sam pazario Tabula rasa i upravo preslušavam. Najsvetlija tačka njihovog nastupa je ipak Book of the dead. Napravili super atmosferu, publika ih 100% podržala. Sve u svemu, ekstra. Uzgred, kada su oni batalili svoj trip sa šminkanjem da izgledaju kao blackeri? Sreća pa su odrasli...

 

A onda SABATON. Ja sam pre koncerta od njih poslušao samo album Primo Victoria i uopšte nisam bio oduševljen. Čuo sam i 40:1 i ta mi se već malo više svidela, ali nisam bio posebno oduševljen. Međutim, sinoć je bilo par pesama koje su ostavile utisak na mene. Čini mi se da je Cliffs of Galipoli (ili kako se već zove) bila veoma interesantna, pogotovo zbog takta od 7/8 u instrumentalu. Znači, oduvalo me je!!! Svaka im čast! Pevač je sjajan šoumen, videlo se da smo ga oduševili. Najjače mi je bilo što je svaki govor počinjao sa ''My friends''. :) Video sam ih kod šanka dok je svirao Hammerfall, pomislih da odem da se slikam sa pevačem, ali nisam hteo da izgubim mesto koje sam čuvao...

 

I napokon HAMMERFALL. Iako je set lista mogla da bude mnooooogo bolja, svejedno za mene bend večeri. Ovaj novi gitarista naprosto ubija sa svojim solažama. Joacim se ugojio kao svinja, hteo sam da se proderem ''You're fat!'' dok ga je Oscar predstavljao kao kulinara u slobodno vreme. :) Crimson thunder, Renegade, Glory to the brave, Trailblazers i Any means neccesary su po meni bili najbolji momenti koncerta, ali je i instrumental pokidao kako je moćan! Naravno, ne odsviraše The Dragon lies bleeding, The Metal age, At the end of the rainbow i još par klasika, ali su zato svirali neke od novijih smaračina. Ne razumem ih, ali dobro, njihovo pravo da biraju pesme...

 

Sve u svemu, hvala Legacy productionu što nam je omogućio ovo iskustvo. :pivopije:

 

Uzgred, mislim da se pokazalo da bi Sabaton sledeći put sam mogao da napuni veliku salu... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na koncertu , nadam se da ste uzivali, verujem da je Hammerfall mogao da svira bolju listu ali svirali su svoj album novi , sta cu im ja ... mi napisali wishlistu na vratima ( a oni majstori dodali samo u produzetku :"more coffee" :) ) , a mogu i da konstatujem da je ovo verovatno njihov poslednji nastup u nasoj zemlji, jer je taj bend a takodje i taj pravac muzike u ogromnom padu na nasim prostorima ( naravno Blind Guardian je bio, ostao i bice najveci power bend na svetu, a i kod nas , pa ko sta pricao i mislio ) .

JEJ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bloodbound - nisam ih slusao do sad. Bili su mi ok, taman za predgrupu, osim zadnje pesme (Nosferatu, ako se ne varam), ta me je smorila.

Sabaton - bend veceri, odusevili su me, mada sam i ocekivao da ce biti sjajni. Hocemo njihov solo koncert Frubi :)

HammerFall - recimo da nista nisam ocekivao od njih, pa mi i koncert nije bio los. Mada realno, prosek, zivnuo sam na par pesama. I jebala ih Hearts On Fire na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bloodbound ok,sem sto se nije bas nesto culo,3 pesme sto sam znao su odsvirali,tako da sam zadovoljan.

 

Sabaton odlicna atmosfera naravno,pevac je lik,samo malo postaju repetativni posle nekog vremena.

 

Na Hammerfall-u isto ok,nove pesme izgleda bas niko ne gotivi,meni ima par dobrih stvari.Najbolji deo veceri,kada su svi pevali live by any means neccessary,live by any means neccessary...A one "sutke" , :huh: ,najisforsiranije koje sam ikada video,dobro nisu na glory to the brave pokusali da naprave...

 

i da,pevac Bloodbounda = Aragorn.

Edited by nediam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo svaka cast na tajmingu :pivopije:

Drugo - velika sala SKC ima hronicni problem sa onom ventilacijom :no:

Trece - bendovi :pivopije:

Bloodbound: Nazalost nisam poslusao nista od ovih momaka pre certa, ali zaista sam se prijatno iznenadio na njihovom nastupu :pivopije: Bice nesto od tih momaka za koju godinu :pivopije:

Sabaton - Bend veceri sta reci vise. :opusteno: Samo pogledajte atmosferu na Sabatonu i na HF-u pa uporedite.

Set lista je bila super, mada prekratka. Realno bolje da su bili hedlajneri :) Jedina zamerka - gde je bre Panzerkampf???

Sve u svemu, odusevljen :pivopije: Htedoh da kupim CD, al mnogo mi nesto bilo da izdvajam 1200 din. A i neko ce ga pre ili kasnije na berzi prodavati za 800 din sigurno :)

 

Hammerfall - Evo drugi put kako sam ih gledao i nista se nije promenilo. Set lista nikad budjavija, atmosfera mlaka...

Izasao sam negde oko 11:40 i otisao kuci. Vise sam se smorio nego sto sam uzivao na HF-u.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beshe fino sinoc...

Bloodbound - Odradishe ga momci extra, ali kratko do zla boga...Da su bar josh 1-2 otpalijali bilo bi kul...

Sabaton - Razvalio! Atmosfera fenomenalna, setlista takodje, moze se reci bend vecheri.

HammerFall - Pa ipak posle duzeg razmishljanja, bolji mi beshe prvi njihov cert ovde, prvenstveno zbog setliste...Nisam puno ochekivao, tako da nisam razocharan, chak sam prijatno iznenadjen kad pocheshe Keep The Flame Burning :rockdevil: Sve u svemu, odlichno veche, puno dobre muzike i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče, oduševljen sam koncertom. Složio bi se sa većinom da je set lista mogla da bude bolja :(.

Link za slike je ispod. Nije ništa posebno, jer je slikano sa MOB-a; ali je OK. Bio sam kod stuba, blizu bine. Sve sam lepo video, bez mnogo fajta :).

Link ka originalima: http://www.podmornice.com/images/hammerfall/

Slideshow :): http://www.facebook.com/p.php?i=780074025&...SU5ZM5DCFPJ53VQ

Edited by Bojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

a najace kada smo zvali na bis Hammerfall i bilo

we want more i samo cujes posle

SA BA TON :):):):)

 

i pevac Bloodbounda sto nas slikao :D

Ja sam bas razmisljala da l' ce to biti, i stvarno nisam cula (ili se jednostavno ne secam) da smo vikali SABATON kad su HammerFall bili.

 

 

A bilo je cool sto nas je slikao. :D

 

I za kraj, hocemo Sabaton solo koncert, doci ce isto ljudi k'o i nocas 100% :pivopije:

Svi bi Sabaton, a ja bih BloodBound. :rockdevil:

 

Imam utisak da su ljudi popadali od vrucine pa atmosfera nije bila bas skroz na nivou, mada je svirka sva tri benda bila vrh. Ja sam posle bio u bekstejdzu, islikao se sa ljudima, pokupio trzalice. Kans mi se isto zalio u fazonu: Ja ne znam kako je vama bilo al smo mi pocrkali od vrucine.

Joj, i mi smo pocrkali od vrucine. Jos ja gledam oni svi znojavi na bini, al' bar imaju slobodu, i mogu da se krecu, a mi k'o sardine bili.

Ubise me tamo u prvim redovima.

 

 

Oskar jedino zna na srpskom da kaze: M'rs u picku materinu i jebem ti mater u picku. :)

:)

Naravno, psovke.

Obicno se one prvo nauce. :)

 

Ja ne znam odgledao sam hammerfall neku pesmu ne znam kako se zove izgledala mi blaga atmosfera . Hajlajt veceri 2x zene i 2x coveka 50+ godina na balkonu sede gledaju koncert i znaju sve pesme napamet. Videlo se na licima ljudi da bas uzivaju, iz inostranstva dosli od nekud ...

E pa fino, fino.

 

 

a mogu i da konstatujem da je ovo verovatno njihov poslednji nastup u nasoj zemlji, jer je taj bend a takodje i taj pravac muzike u ogromnom padu na nasim prostorima ( naravno Blind Guardian je bio, ostao i bice najveci power bend na svetu, a i kod nas , pa ko sta pricao i mislio ) .

Ma daj bre, sta pricas, 'ocemo jos power metal bendova.

Evo, prvi sledeci je Sonata cije karte veoma dobro idu, kol'ko cujem.

 

Gardijani su kod nas jako popularni i dobar su oni bend, naprave cool atmosferu (nazalost, nisam bila ni na jednom njihovom koncertu kod nas, al' sam cula price), al' da su najbolji, i nisu (kako kome).

 

 

PS> Prince sta tvoja malenkost ima da kaze na onaj tacan " nemacki " tajming ?

Sto se tice tajminga, svaka vam cast!

Donekle sam verovala da ce biti ispostovan, mada su me neki odgovarali od toga. :)

 

Al opet kazem, SKC skoooro pa pun, fina atmosferica i sigurno vece za pamcenje.

Jeste definitivno vece za pamcenje. :rockdevil:

 

 

P.S. Ispred se uzeli autogrami od meni omiljenih clanova HF-a + castio sam Pontusa PLJEKOM hehehhe...lik nije mogao da veruje da sam uradio to. Sreca pa je UNO bio jako blizu, ispricao se sa likom o svemu i svacemu i nadam se da smo svi mi ostavili super utisak i da ce doooci opet ponovo. Sve u svemu - FINO VECHE!

Ja jos mislila da niko sa foruma nije bio ispred, al' eto, vidim da si ti bio.

 

Haha, da, svidela mu se pljeskavica, i isao je da kupi jos jednu, pa kad su krenuli, pokupili ga usput kad je vec bio dosao kod SKC-a. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...